Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22585 odpowiedzi na ten temat

#8041 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 marzec 2014 - 19:03

Pszenica Ozima i jara poczytaj na necie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 13:32
  •  

#8042 Share URSUS16

URSUS16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 19:22

Pszenica Ozima i jara Co powiecie o tych mieszankach.
Pszenica Ozima Bogatka siana drugi raz po centrali Charakterystyka http://www.danko.pl/node/83
Klasa: IV
Przedplon: łubin Sonet
Przedprzedplon: była trawa jakieś 20 lat

Przedsiewnie: Polifoska 8 200kg/ha
I dawka 200kg saletry
II dawka 130 kg mocznika
III dawka 150kg saletry

T1 Tilt turbo 750 0,7l + Mirage 450 0,7l dodatkowo 30kg mocznika 7,5kg siarczanu magnezu + antywylegacz 725 1l ( 300l cieczy/ha)
T2 Fandango 0,8l + 18kg mocznika+ 7,5kg siarczanu magnezu.

Chciałbym dać coś drugi raz na skracanie przy t2 i jak jest cos tańszego i skutecznoego od fandango to wymienić. Co polecacie?

Jakiego spodziewac sie plonu i czy wgl warto?

#8043 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 16 marzec 2014 - 19:29

Pszenica Ozima i jara Kiedys w T2 stosowałem Prosaro i byłem pozytywnie zadowolony, z Fandango średnio. Ceny podobne.
Ewentualnie w T2 możesz dać Soligor (będzie taniej), Menare + Acanto (lub Amistar)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8044 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 19:45

Pszenica Ozima i jara Jak dla mnie to daj lepiej te 170 kg mocznika na 2 strzał a na kłos te 50 kg mniej saletry. Odnośnie skracania to daj łacznie z T1 0,7 l antywylegacza 725 + 0,25 moddusa i powinno starczyc jeżeli masz obsade ok Tiltu ponoć nie mozna mieszać z siarczanem no i brakuje mi mikroelementów do obu zabiegów i coś na mszyce na T2 juz jak lecisz z takim nawożeniem. Z IV klasy cudów nie wyczarujesz nie oszukujmy sie ale jeżeli sie trafi mokry rok to mozesz polecieć w ładny plon. Odnośnie fungicydów słuchaj białego.

#8045 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1213 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 19:59

Pszenica Ozima i jara Znalazłem ten chwat co mnie interesował jest to "chwastnica jednostronna". Ale teraz pojawia się moje kolejne pytanie odnośnie tego iż znalazłem na to oprysk i jest to Foxtrot. Stosował ktoś z was kiedyś ten środek i czy można go mieszać z Lancetem??

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#8046 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 20:10

Pszenica Ozima i jara Foxtrot to chyba zamiennik zwykłej Pumy, więc mieszanina z Lancetem jest bez sensu. Na chwastnice to jeszcze Apyros na pewno działa i chyba Axial.

#8047 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1213 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 20:14

Pszenica Ozima i jara No te opryski co podałeś to działają. Ale chodzi mi bardziej o to czy można te środki mieszać z Lancetem bo nie chciał bym dwa razy pryskać.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#8048 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 16 marzec 2014 - 20:17

Pszenica Ozima i jara foxtrot to to samo co puma dobry środek, z lancetem raczej nie i w ogóle nie powinno się go mieszać z niczym, chodź dozwolona mieszanina w pumie to chyba secator i chwastox turbo, ja takiej mieszaniny nie zalecam osobiście i znacznie lepiej jest na dwa razy. i oczywiście taniej wystarczy jakiś secator na dwuliścienne, a na miotłę i chwastnice 8 setek pumy, czy foxtrota z jakimś adiuwantem

#8049 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 20:30

Pszenica Ozima i jara

Znalazłem ten chwat co mnie interesował jest to "chwastnica jednostronna". Ale teraz pojawia się moje kolejne pytanie odnośnie tego iż znalazłem na to oprysk i jest to Foxtrot. Stosował ktoś z was kiedyś ten środek i czy można go mieszać z Lancetem??

Kolego, chwastnica jednostronna to roślina jednoliścienna, która swoją wegetację rozpoczyna najczęściej w maju gdy jest już bardzo ciepło.

#8050 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 20:40

Pszenica Ozima i jara w ubiegłym sezonie stosowałęm izoproturon w facelii i okazało sie ze połozyłył chwastnice jednostronną. Fakt ze zastosowałem 2x 2l bo próbowałem położyc samosiewy rzepaku, co i tak mi sie nie udało, ale za to nie musiałem stosowac juz graminicydu na chwastnice a naprawde sporo jej było. Nie jestem w stanie powiedziec czy dawka 2l da rade z chwastnicą, ale 2x2 juz na pewno. Jezeli okazałoby sie ze 2 l wystarczają byłaby to dobra alternatywa, w zbożach nie ryzykowałbym z dawką 2x2
Zaden srodek z IPU nie ma informacji o wrażliwosci chwastnicy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8051 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1213 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 21:16

Pszenica Ozima i jara I tu się kolego @agrest mylisz. W tamtym roku na tym polu był jęczmień i wiem w których miejscach ona była i jak rozsiewałem teraz nawozy zauważyłem że znowu się zaczyna pojawiać w tych miejscach. Ma dużo jaśniejsze liście od pszenicy i jest wyższa. A że tak zapytam jeszcze, bo mam już kupiony lancet (wiadomo bierze chwasty i miotłę) ale chciałbym jeszcze opryskać od tej chwastnicy i parę osób tu pisało że nie można mieszać lancetu z np. foxtrotem. Ale czy jak bym pierwsze opryskał lancetem a za parę dni tym foxtrotem to nic by się wtedy nie stało zbożu??

#8052 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 16 marzec 2014 - 21:28

Pszenica Ozima i jara w tedy nie powinno, ale to wyrzucanie kasy.

#8053 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 marzec 2014 - 21:37

Pszenica Ozima i jara

Co powiecie o tych mieszankach.
Pszenica Ozima Bogatka siana drugi raz po centrali Charakterystyka http://www.danko.pl/node/83
Klasa: IV
Przedplon: łubin Sonet
Przedprzedplon: była trawa jakieś 20 lat

Przedsiewnie: Polifoska 8 200kg/ha
I dawka 200kg saletry
II dawka 130 kg mocznika
III dawka 150kg saletry

T1 Tilt turbo 750 0,7l + Mirage 450 0,7l dodatkowo 30kg mocznika 7,5kg siarczanu magnezu + antywylegacz 725 1l ( 300l cieczy/ha)
T2 Fandango 0,8l + 18kg mocznika+ 7,5kg siarczanu magnezu.

Chciałbym dać coś drugi raz na skracanie przy t2 i jak jest cos tańszego i skutecznoego od fandango to wymienić. Co polecacie?

Jakiego spodziewac sie plonu i czy wgl warto?

Na 2 skracanie możesz dac moddus lub cerone. Na Twoim miejscu dałbym ccc z moddusem w T1 i wystarczy tego skracania. Tylko że skracanie musi iść oddzielnie. A co do fungicydów to jest ok. Jak chcesz zamienić fandango to proponowana zmiana na soligor jest tańsza ale i słabsza. A menara z amistarem wychodzi stosunkowo drogo. Możesz dać w niższej dawce seguris 0,8l wyjdzie trochę taniej niż fandango czy menara z amistarem a skuteczność wręcz lepsza.

Znalazłem ten chwat co mnie interesował jest to "chwastnica jednostronna". Ale teraz pojawia się moje kolejne pytanie odnośnie tego iż znalazłem na to oprysk i jest to Foxtrot. Stosował ktoś z was kiedyś ten środek i czy można go mieszać z Lancetem??

Na chwastnice dobra skuteczność ma nie tylko puma ale tez axial. I w takim wypadku odpuść sobie ten lancet. Puma czy axial to spory wydatek, daj do końca fazy krzewienia na dwuliścienne jakiś lintur, chwastox czy mustang, koszt ok 50zł, a potem w fazie strzelania w źdźbło daj axial. Chwastnice zwalczy, miotłę też.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#8054 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1213 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 21:45

Pszenica Ozima i jara Tylko że mam już kupiony ten lancet tak jak pisałem wyżej i tylko teraz coś na tą chwastnice muszę zakupić.

#8055 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 marzec 2014 - 22:26

Pszenica Ozima i jara Lancet możesz spokojnie zostawić na następny rok ;)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#8056 Share piotrek12413

piotrek12413

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 22:49

Pszenica Ozima i jara Witam, jesli w piatek pryskalem pszenice atlantis+granstar strong w dzien, tem=15stopni w nocy +5 a nad ranem zaczal padac deszcz to czy srodek zadziala jak nalezy?

#8057 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 marzec 2014 - 07:51

Pszenica Ozima i jara tak zadziała jak należy nawet jeśli zacznie padać 4 godziny po oprysku to się absolutnie nic nie stanie

możesz być spokojny !!!

pozdrawiam !!! :P

#8058 Share piotrek12413

piotrek12413

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 13:09

Pszenica Ozima i jara Dzięki, to mnie uspokoiłeś, w końcu pierwszy raz sam wykonuje i decyduje o ŚOR

#8059 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 marzec 2014 - 13:12

Pszenica Ozima i jara możesz być spokojny pamiętaj zawsze i na zawsze 3 godziny po wykonanym oprysku już to nie zaszkodzi możesz spać spokojnie ;)

narka! :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8060 Share piotrek12413

piotrek12413

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 15:20

Pszenica Ozima i jara Dzięki za pomoc :)