Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22556 odpowiedzi na ten temat

#8021 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 19:03

Pszenica Ozima i jara Srednio mówi sie ze przebieg pogody, gleba to ok 60% plonu, nasza agrotechnika szacowana srednio jest na ok 25%. Magicznych zabiegów które dałyby pewny plon nie znam. Musiałbyś okiełznać nature aby myslec o pewnych plonach. Fabryka pod gołym niebem raz daje, raz zabiera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 07:17
  •  

#8022 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 19:10

Pszenica Ozima i jara Musimy opanować sztukę magi i czarów. Wtedy możemy koksić ze zbiorami :D

#8023 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2014 - 19:53

Pszenica Ozima i jara

.

Edytowany przez e1leex, 01 listopad 2014 - 12:42.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8024 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 20:40

Pszenica Ozima i jara Przy tej agrotechnice co napisałeś to to wąpie żebyś uzyskał 10 ton, a na pewno nie przy basfoliarze, bo temat mikro jest bardzo złożony i jak nie podejdzie się do sprawy bardzo poważnie, a i z pilnowaniem terminów to nie nima szans na przyzwoity polon, ale znam takie przypadki że nie starają się i ładnie koszą.
Podstawa jest PH i jak z 10 razy nie wjedziesz opryskiwaczem w pole, to o 10 tonach zapomni, a jeszcze najważniejsze często do kościoła chodzić i na tace nie żałować

#8025 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 21:16

Pszenica Ozima i jara a nawet jak teraz by snieg spadl na swierzo zasiana pszenice co ma cechy przewodkowe to nie powinno zaszkodzic i czy na kwasnej glebie to bedzie pszenica jara nawra bo gleba bardzo kwasna ale pod korzen poszlo po 1 tonie wapniaka

#8026 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 21:28

Pszenica Ozima i jara skoro świerzo zasiana to co Ci za różnica czy śnieg czy deszcz i tak siedzi w ziemi przy takim chłodzie i takiej pogodzie 3 tygodnie bedzie Ci schodziła. Być będzie ale jaki wyda plon to już inna kwestia. Ja wczoraj również zasiałem pszenzyto jare i uważam że to dobra decyzja mamy deficyt wody a po deszczach siejąc bym tylko przesuszał glebe. Wszedzie jest napisane że jak tylko warunki wilgotnościowe pozwolą wejśc w pole należy wykonać siew więc kolego nie pękaj a sie pomódl lepiej o ten śnieg to więcej wilgoci Ci zostanie ;)

#8027 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 15 marzec 2014 - 21:43

Pszenica Ozima i jara W jakich odstępach czasowych sypie się azot pod pszenicę ozimą?

Edytowany przez Piotrek1975, 16 marzec 2014 - 10:58.

#8028 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 21:49

Pszenica Ozima i jara A ja 20 :D

#8029 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 15 marzec 2014 - 22:08

Pszenica Ozima i jara Dzisiaj byłem zobaczyć pszenicę sianą 10.03 i ładnie skiełkowana

#8030 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 15 marzec 2014 - 22:39

Pszenica Ozima i jara

W końcu deszcz :) teraz pójdzie wszystko w polu :)
Panowie takie pytanko.
Co polecacie na jesień w pszenicy pszenzycie na miotłę i przytulie czepną ?
Byłem dziś w polu i miotły i przytuli od groma :unsure:

I dalej sądzisz że odchwaszczanie wiosenne jest lepsze? :D
Co do środków to na forum są tematy o tym.

JESIEŃ
Zastosowano przedsiewnie na hektar 200 kg 60-procentowej soli potasowej i 150 kg fosforanu amonu (27 kg azotu, 69 kg fosforu i 120 kg potasu).
Siew wykonano 20 września 200 kg/ha)
Fastac 100 EC (0,1 l/ha) + Bi 58 Nowy (0,6 l/ha) + Atpolan (1,5 l/ha).
WIOSNA
Pod koniec maja do zwalczania mszyc i skrzypionek zastosowano Fastac 100 EC (0,1 l/ha) + Bi 58 Nowy (0,5 l/ha
w fazie dwóch liści pszenicy herbicyd Maraton 375 SC (4 l/ha),
200 kg saletry amonowej na hektar na początku ruszenia wegetacji,
150 kg / ha dwa tygodnie później
150 kg saletry amonowa) na początku kwitnienia pszenicy.
w fazie pełni krzewienia (stadium 25-27) zastosowano Cycocel 750 SL (1 l/ha). W drugim terminie, w fazie początku strzelania w źdźbło - 2. kolanko (stadium 30-32) zastosowano ponownie Cycocel 750 SL, w dawce 1,1 l/ha, z dodatkiem nawozów mikroelementowych: Basfoliar 36 Extra (10 l/ha) i Adob Cu (2 l/ha).
Po raz trzeci regulator wzrostu zastosowano w fazie ukazanie się ostatniego liścia - stadium języczka liścia (stadium 37-39). Użyto Terpalu 460 SL (1,5 l/ha).
Ochronę fungicydową oparto na dwóch preparatach: Juwel TT 483 SE i Swing Top 183 SC. Pierwszy oprysk wykonano na początku fazy strzelania w źdźbło - 2. kolanko (stadium 31-32), stosując Juwel TT 483 SE, w dawce 1,2 l/ha. Do drugiego zabiegu, wykonanego na początku kwitnienia pszenic (stadium 61-65), użyto fungicydu Swing Top 183 SC, w dawce 1,2 l/ha.
ŻNIWA
możliwe 10 ton z hektara pszy takim nawożeniu?????? ziemia 2 klasa ph 6.1
proszę o szybką odpowiedź!!!

Brzmi jak przepisane z jakieś kilkuletniej książki, i może te kilka lat temu to było ok, dziś już nie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8031 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2014 - 23:03

Pszenica Ozima i jara

.

Edytowany przez e1leex, 01 listopad 2014 - 12:42.

#8032 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 marzec 2014 - 07:30

Pszenica Ozima i jara dokładnie e1leex znalazłeś w dziesiątkę, bardzo zaciekawił mnie ten temat o klubie 10 ton trochę poczytałem na temat jakości tamtych oprysków i na temat wysiewanych tam odmian i właśnie pisze, że niektóre odmiany dawały po nawet przeszło 10 ton i dlatego ciekawi mnie czy to jest możliwę przy takim nawożeniu jak opisali wtedy ponieważ tamten artykuł jest jednak z 2003 roku??? Ale nie sądzę, żeby grupa BASF kłamała, ponieważ po co mieli by kłamać??

Co o tym sądzicie?!

pozdrawiam!!! :P

#8033 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 09:48

Pszenica Ozima i jara Dla mnie te ich wyniki są troche dziwne ponieważ piszą że średnia zwyżka plonu po zastosowaniu fungicydów to 1 tona ( już o tych zwyżkach plonu po zastosowaniu fungicydu 0,4 tony nawet nie pisze). Ich plony oscylowały w granicach 10 ton przypuśćmy że zwykły rolnik pryska od grzyba i zbiera 6 ton ile w takim przypadku wynosi zwyżka plonu po zastosowaniu fungicydu 0.5 tony? Gdzie tu zysk w takim razie? ( przyjołem te poł tony ponieważ rozumiem to tak że im większy plon tym oprysk od grzyba przynosi większą zwyżke plonu)

#8034 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 10:59

Pszenica Ozima i jara polon dzielimy na 3 części od których zależy
1 ziemia, o której naprawdę wiemy może 10%
2- agrotechnika, nawozy, opryski,
3- pogoda,
Jak któryś z tych części nie zagra to z plonem żegnamy się.

#8035 Share Cypiz5

Cypiz5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 11:09

Pszenica Ozima i jara koledzy mam pytanie czy w tej fazie jakiej teraz znajduje sie obecnie moja pszenica moge już zastosować mocznik + siarczan magnezu bo strasznie słabo pokrzewiona jest pierwsza dawka poszła 05 marca i troche rzadka ta pszeniczka. ?? Co najlepiej teraz zrobić ?

#8036 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 16 marzec 2014 - 12:52

Pszenica Ozima i jara musisz patrzeć na temperaturę w nocy najlepiej jak by był 5C wtedy bez obaw można jechać odzywki dolistnie .. Kiedy jest mniej moim zdaniem nie ma sesu .. Średni plon pszenicy w Polsce to nawet nie 3,8 tony z ha .. 10 ton to zbierają nie liczni bardzo mało jest takich pol może z 5% ogólnych pol gdzie uprawia się pszenicę

Edytowany przez Michalmeer, 16 marzec 2014 - 13:01.

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#8037 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 15:30

Pszenica Ozima i jara

dokładnie e1leex znalazłeś w dziesiątkę, bardzo zaciekawił mnie ten temat o klubie 10 ton trochę poczytałem na temat jakości tamtych oprysków i na temat wysiewanych tam odmian i właśnie pisze, że niektóre odmiany dawały po nawet przeszło 10 ton i dlatego ciekawi mnie czy to jest możliwę przy takim nawożeniu jak opisali wtedy ponieważ tamten artykuł jest jednak z 2003 roku??? Ale nie sądzę, żeby grupa BASF kłamała, ponieważ po co mieli by kłamać??

Co o tym sądzicie?!

pozdrawiam!!! :P

coś mi świta że właśnie 2003 r. był względnie dobrym rokiem, więc wierze że 10 ton było możliwe. U nas wtedy pszenżyta sypały na poziomie do 8 ton, to był najlepszy rok jaki pamiętam.(o ile się nie myle, że to był ten rok).
Takjak ktoś potem pisał pod punktem 3. pogoda dopisała.

#8038 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 17:52

Pszenica Ozima i jara Panowie mam problem z płaszczycą (chyba tak się nazywa), zauważyłem że w niektórych miejscach pojawia się ona w pszenicy i nie wiem czym ją zwalczyć. Może coś podpowiecie.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#8039 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 marzec 2014 - 18:49

Pszenica Ozima i jara chyba chciałeś powiedzieć lepczyca???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8040 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 18:53

Pszenica Ozima i jara Dobrze powiedziałem. Jest to jakaś trawa (trawo-podobne) a nie chwast.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!