Polecane posty

Darekpol    13

Zapobieganie wyleganiu to dobry oprysk T1 na łamliwość, oraz regulatory wzrostu. Piszecie, że ccc + moddus i wyległy pszenice. Warto zatem stosować regulator 2 razy. Np CCC + Moddus, a na flagowy ponownie Moddus, lub Cerone.

U mnie wszystko stoi, a sąsiad ma dużo gorszą pszenicę i już od 2 tygodni leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

ja miałem własnie pod flagowy usztywnić dodatkowo pszeniczkę po stabilanie i modusie, ale się rozmyśliłem i teraz żałuje bo dzisiaj większość położyło.. mogło być 8-9t fajnego ziarna, a tak nie wiem czy 5 będzie? :( nigdy więcej takiego zawahania zwłaszcza na dobrym stanowisku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Spokojnie koledzy :) Kiedyś też się stresowałem. To, że leży to nie znaczy, że będzie, aż tak tragicznie z plonem. Bedzie więcej pracy przy koszeniu, ale i plon będzie duży. Pamiętam jak mi 30 ha jęczmienia legło plackiem, ale się namęczyłem, ale plon był rewelacyjny. A poległ ponad miesiąc przed zbiorem. Zatem nie martwcie się na zapas, jeszcze w żniwa dobre humory Was nie będą opuszczały.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diabloo07    0

Koledzy napiście mi jak to jest z położoną(wylegnietą) pszenica czy ona dojrzeje czy ją spisać na straty? Dodam, że jestem amatorem i nigdy nie mialem wylegniętego zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Napisałem wyżej, możesz spokojnie spać. Dojrzeje - w tym roku ten problem będzie miało większość rolników, aczkolwiek troszkę więcej pracy przy koszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Moim zdaniem jak zwali po przekwitnięciu to na pewno dojrzeję gorzej sprawa się ma gdy ją położy przed przekwitnięciem,

Podbieraki do powalonego zboża się zamontuję i do boju :P


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

umnie też poległa sailor i arktis.ponad 50 połowa juz lezy.skracana ccc z medaxem i na podflagowy medax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    475

Napisałem wyżej, możesz spokojnie spać. Dojrzeje - w tym roku ten problem będzie miało większość rolników, aczkolwiek troszkę więcej pracy przy koszeniu.

 

Jak u ciebie prezentuje się arkadia bo nie wiem czy u mnie ją tak wzięło czy po prostu już czas na nią ? Mogłbyś pochwalić się zdjeciem tejźe pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Mam zdjecia, bede na kompie to zgram. Tylko zdjecia nie beda miarodajne, bo zrobilem na bdb ziemi, a logiczne, ze jakbym zrobil na piasku obojetnie jaka odmiane to bylaby tragedia. Mam Arkadie, Bogatke i Ozona. Taka kolejnosc tez w wysokosci tych roslin. Z opinia sie wstrzymam do zbiorow. Arkadia to wczesna odmiana, wiec normalne, ze juz bedzie schnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Też mam arkadie i dakanto. Arkadia dużo lepsza, może dlatego że lepsze stanowisko. Kolor narazie ma zielony. Wyrosła w tym roku ponad metr mimo że skracana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Panowie a mozecie powiedziec ile jeszcze ziarno pszenicy straci na masie....chodzi mi o to o ile bedzie mniejsze w momencie zbioru?

u mnie w takiej fazie wyglada narazie tak..(kws ozon)..jest to chyba faza woskowa bo juz nie ma mleczka...

2ey9z6d.jpg


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1    0

Mam pytanie czy ma ktoś pszenice odmiany Agil, jeśli tak to proszę o ocenę na dzień dzisiejszy pod kątem wylegania i "ogólnej kondycji"

Z góry dziękuję za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

 

A jak skracales?

Moddus 0,3 + ccc 725 1L w fazie bbch 30 i za 3 dni capalo 1,5L na podstawe, ale już dzisiaj leży 2 no może 3% po nocnej ulewie na zakładkach nawozu, bo zmierzyłem rozsiewacz pneumatyczny i zamiast 15 to ma 16 m i na każdym przejezdzie 0,5 m zachodziło. Nie wiem jak sailor i pszenżyto i żyto ale jak zobacze to dam znać ile leży. Jeżeli chodzi o jare to pokładło sporo (jeczmien owies pszenż jare) skracane ccc+etefon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s17    15

Panowie a mozecie powiedziec ile jeszcze ziarno pszenicy straci na masie....chodzi mi o to o ile bedzie mniejsze w momencie zbioru?

u mnie w takiej fazie wyglada narazie tak..(kws ozon)..jest to chyba faza woskowa bo juz nie ma mleczka...

2ey9z6d.jpg

 

Ziarno się pomniejszy o ok. 30%

Edytowano przez s17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja z nawożeniem nie przesadzałem bo widziałem jak mocno rosło wiosną i dostały jakieś 130kg N skracane raz CCC 1,5l, odmiany Bamberka, Julius, Ludwig. U sąsiada który widać było sypnął więcej to 50% równiutko z ziemią jest. Ciekawe kto na tym lepiej wyjdzie, za to jare powalone u wszystkich bez wyjątku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Ja też odmiane rywalkę skracałem raz CCC tylko takie 5 na 5 metrów położyło za dużo nawozu się skumulowało a po za tym stoi już dwie ulewy przeszła a nawożona 250kg N dobrze że jarą werbenę skróciłem także CCC też 250kg N dostała stoi w całości

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

U mnie Natula i Arkadia lezy prawie na wiekszosci pola masakra ogolnie cala okolica wyglada jak po bombardowaniu :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Wiosną ponad 170kg N jesienią dużo obornika. Raz skracane samym ccc ozon i arkadia wszystko stoi. Dwa razy ochrona to za mało w ciągu tygodnia grzyb zjadł.Zapowiadał się ładny plon ale chyba będzie lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

u mnie bamberka jak na razie stoi w 100 procent , łacznie dostała 400 kg saletry i na zime obornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Ozon i Tonacja po jęczmieniu trzyma pion , Skagen po ziemniaku 20-30% poległ i to wszędzie tam gdzie mam ścieżki technologiczne , a co do zdrowotności to Skagen najładniej wygląda a Ozon no właśnie mam do was pytanie bo 3 razy chroniony i zaczynają się pojawiać białe kłosy jak u was to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Podobno spadku plonu nie ma po wyłożeniu zboża jeżeli jeżeli ziarno osiągnie konsynstencję wosku. Nie wiem dokładnie od kiedy to sie zaczyna ale u mnie jakieś tam mleczko jeszcze sie wyciska po ścisnięciu ziarna a pare % też mi wyłożyło. Nie ma co narzekać z tego co patrzyłem po pogodzie długoterminowej to zapowiadaja upały z burzami także może być już tylko gorzej nie narzekajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Tonacja po jęczmieniu jarym skracana 2l CCC nadal stoi, po łubinie skracana 2l CCC a później 0,5l cerone trochę wyłożyło, jakieś 20%

 

W tej po jęczmieniu pojawiają się białe kłosy, wilgoci na pewno nie brakuje. Chroniona T1 bumper super + corbel, późne T2 falcon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Po dzisiejszej ponad dwu godzinnej ulewie Bamberka chyba już cała glebnie, potenzial też zaczyna kłasć i na dodatek są placki gdzie kłosy zbielały a teraz widzę pojawia się septorioza plew. Dużo lepiej wygląda agill i toras.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj