Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22553 odpowiedzi na ten temat

#7941 Share Farmkeen

Farmkeen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 18:43

Pszenica Ozima i jara A tak w ogóle to po jakim czasie od wysiania saletra zaczyna działać w średniej temperaturze około 5 st.C i na dosyć wilgotnej glebie, wie ktoś może ? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 19:06
  •  

#7942 Share ppwolf38

ppwolf38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 08 marzec 2014 - 18:48

Pszenica Ozima i jara Ja wysiałem saletre 25 lutego i po około 8 dniach zaczeło byc widac,że cos się dzieje...... :)
"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

#7943 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 19:19

Pszenica Ozima i jara

A tak w ogóle to po jakim czasie od wysiania saletra zaczyna działać w średniej temperaturze około 5 st.C i na dosyć wilgotnej glebie, wie ktoś może ? ;)

Po 2-ch tygodniach
Paweł patrz jak moja idzie , fotka jeszcze bez N , Dodany obrazek
Dodany obrazek

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 09 marzec 2014 - 17:56.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7944 Share arszenik

arszenik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 22:07

Pszenica Ozima i jara witam mam pytanie dostałem analizę gleby i mam niską zawartość potasu czy mogę jeszcze teraz posiać sól potasową pod pszenicę ozimą i jęczmień ozimy czy po ewentualnym wysiewie soli mogę zaraz rozsiać saletrę?

#7945 Share ppwolf38

ppwolf38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 22:20

Pszenica Ozima i jara Kulawa Koza musze przyznac ze pszeniczka 1 klasa ;) widze ze pieknie Ci sie krzewi B)
"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

#7946 Share Piotrek1986

Piotrek1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 22:58

Pszenica Ozima i jara Panowie pod koniec tygodnia nadaja ok 17 stopni i ma być słonecznie pszenica ruszy pewnie pełną parą a jeszcze nie został wysiany N (czekałem na deszczyk a tu juz dwa tygodnie nic) i moje pytanie czy jest sens siać teraz azot w takie sytuacji? chodzi mi o to czy nie będzie dużych strat N i czy saletra się rozpuści? w nocy wczoraj -4 dziś -1 w dzień +10 górna warstwa ziemi sucha.

#7947 Share PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 23:10

Pszenica Ozima i jara Piotrek1986 mam ten sam problem ,ale raczej w tym tygodniu rozsieje ,bo susza może się pogłębić ,na jednym kawałku rozsiałem 2 tygodnie temu resztki saletry które zostały w rozsiewaczu po zasilaniu rzepaku około 1ha na działce 3 hektarowej na razie różnicy niema wcale,napisz co ty zdecydujesz

#7948 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 07:30

Pszenica Ozima i jara Mi się udało , rozsiałem saletre przed nocnym deszczykiem , ale długo pogodę przegladałem .

#7949 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 10 marzec 2014 - 08:42

Pszenica Ozima i jara

Piotrek1986 mam ten sam problem ,ale raczej w tym tygodniu rozsieje ,bo susza może się pogłębić ,na jednym kawałku rozsiałem 2 tygodnie temu resztki saletry które zostały w rozsiewaczu po zasilaniu rzepaku około 1ha na działce 3 hektarowej na razie różnicy niema wcale,napisz co ty zdecydujesz

Ja rozsiałem dzisiaj.Nie czekałem już dłużej bo robi się sucho a czas ucieka.Na deszcz się nie zanosi.

#7950 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 19:41

Pszenica Ozima i jara ja z sypaniem nie mam problemu bo ziemia mokra i saletra momentalnie się podziewa. na rzepaku na górach jeszcze lekkie koleiny porobiłem, a na jednym rzepaczku będę musiał jakoś na górach omijać śnieg, bo kurde całe pole fajne, ale w poprzek 'niziny' śnieg lezy i tam nie ma wjazdu.. :/

Jaką dawkę azotu proponujecie na pierwszy rzut pszenicy, która posiana została 250-260kg/ha, (po burakach, pod korzeń 200 kg polifoski 6) no i pszeniczka jest dosyć gęsta, ma po 2-3 pędy.. Ile dać, zeby za mocno się nie pokrzewiła tylko do np max 4-5 pędów? 50-60kg N? Mam w planach 100kg/ha saletrosanu, dać później, czy np dać teraz na pierwszy rzut 100kg saletry i 100kg saletrosanu ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7951 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 10 marzec 2014 - 20:04

Pszenica Ozima i jara jezeli jest taka gęsta to daj 200 kg saletrosanu i będzie ok, chyba ze jest bardzo sucho to pół na pół z saletrą
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#7952 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 10 marzec 2014 - 20:42

Pszenica Ozima i jara ja tam bym dał 200 kg saletrzaku lub salmag

#7953 Share Piotrek1986

Piotrek1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 20:46

Pszenica Ozima i jara skywalker89 ja tez z lubelskiego ale dzisiaj wjechałem z gruberem i lekka brona w miedzy rzedzia porzeczki gdzie jeszcze niedawno 1.2m krzaków z zasp nie było widać i tobez najmniejszego poblemu a tam gdzie snigu mniej było to już się ładnie kurzy.

PABLO555 czekam jednak do soboty mówia ze coś tam ma ciapać w końcu. dziś po oględzinach stwierdziłem ze nie ma sensu górna warstwa ziemi w pszenicach bardzo sucha wydaje mi sie ze to co w nocy rozpsci rosa w dzeń może "wparować" przy tym ładnym słoneczku :unsure:

KULAWA-KOZA ja przeglądam pogode tylko jakos na zmiany się nie zanosi ;[ na dzień lub dwa do przodu to ICM fajna podode daje

#7954 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 10 marzec 2014 - 21:03

Pszenica Ozima i jara Dzisiaj zasiałem pszenice odmiana werbena ale nie pamiętam takich czasów żeby po zimie było tak sucho totalny pieprz choć w ziemi jeszcze trochę wilgoci jest. Pod korzeń dałem 300kg/ha lubofoski 4-12-12. Saletrę sypnę w późniejszym terminie mam nadzieję że napada deszczu bo będzie totalna masakra.

#7955 Share jogi123

jogi123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 21:17

Pszenica Ozima i jara Chciałem zapytac czy przymrozki - 4 stopnie nie zaszkodza pszenicy tybalt wysianej dzsiaiaj

#7956 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 10 marzec 2014 - 21:24

Pszenica Ozima i jara

Chciałem zapytac czy przymrozki - 4 stopnie nie zaszkodza pszenicy tybalt wysianej dzsiaiaj

Pszenica znosi przymrozki do -6 w ziemi tak szybko temperatura nie spadnie

#7957 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 08:11

Pszenica Ozima i jara Kiedy panowie jedziecie z CCC na rozkrzewienie? U nas zapowiadają 2 noce na +4 a w dzień 15. Już wjeżdżać w pole?

#7958 Share Mareg

Mareg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 11 marzec 2014 - 09:01

Pszenica Ozima i jara wczoraj już posiałem pszenice tybalt i owies , woj. lubelskie i ładnie sie robi ziemia wcale nie jest aż tak mokra , myślę , że niema na co czekac ;)

#7959 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 10:50

Pszenica Ozima i jara

ja tam bym dał 200 kg saletrzaku lub salmag

W obecnycha warunkach wilgotnościowych oraz biorąc pod uwage że nie zapowiadają opadów dawanie takich nawozów to to samo co byś wyrzucił kase w błoto. Teraz najlepszym rozwiazaniem jest saletra saletrosan jest już gorszy chociaż u mnie po 4 dniach od wysiania przy słonecznej pogodzie jakoś sie rozpuścił dzieki rosie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7960 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 11:36

Pszenica Ozima i jara

wczoraj już posiałem pszenice tybalt i owies , woj. lubelskie i ładnie sie robi ziemia wcale nie jest aż tak mokra , myślę , że niema na co czekac ;)

Co dawales pod korzen. Ile kg na ha wysiales??