Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22584 odpowiedzi na ten temat

#7881 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2121 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 05 marzec 2014 - 11:21

Pszenica Ozima i jara No ja czekam z wjazdem z saletrą ale cały czas mży i pszenica obroszona i się nie da bo ją poparzę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 23:18
  •  

#7882 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 11:29

Pszenica Ozima i jara

jaco25 nie możesz spać? ;)
pszenica się rozkrzewi jak będzie pogoda ku temu-ciepło i wegetacja ruszy pełną parą.Ale z tym pytaniem kiedy to bedzie-do pogodynki lub wróżki.Daj 80 kg N bez ccc .Naprawde ten temat z ccc
był wielokrotnie podnoszony.Myślisz że zabieg ccc za 7 zł zastąpi porządne nawożenie potrzebne do krzewienia?

Wiadomo ze zabieg za pare zl CCC nie rozkrzewi pszenicy jesli nie dostanie sporej ilosc N. Ale 250 kg saletry a do tego oprysk CCC i 10kg mocznika 10kg siarczanu + mikro. Mysle ze powinno ładnie podzialac. :)

#7883 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 05 marzec 2014 - 16:08

Pszenica Ozima i jara

jaco25 nie możesz spać? ;)
pszenica się rozkrzewi jak będzie pogoda ku temu-ciepło i wegetacja ruszy pełną parą.Ale z tym pytaniem kiedy to bedzie-do pogodynki lub wróżki.Daj 80 kg N bez ccc .Naprawde ten temat z ccc
był wielokrotnie podnoszony.Myślisz że zabieg ccc za 7 zł zastąpi porządne nawożenie potrzebne do krzewienia?

Spać to ja mogę nawet za bardzo :D
Saletrę dostała wczoraj w dawce takiej jak właśnie napisałeś tylko słyszałem że dokrzewiają rolnicy ccc więc temu pytałem i już się dowiedziałem co i jak.

Edytowany przez jaco25, 05 marzec 2014 - 16:09.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7884 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2121 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 17:28

Pszenica Ozima i jara Noi poszła pierwsza dawka azotu pod pszenicę. :rolleyes:
280kg/ha.saletry.
Teraz czekam na ładną pogodę i wjeżdżam Tolurexem bo miotły jest trochę......nie ma na co czekać.
Chwastox TRIO pójdzie solo póżniej.

#7885 Share Mareg

Mareg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 05 marzec 2014 - 17:32

Pszenica Ozima i jara siał ktos z was juz jara pszenice ?

#7886 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 17:47

Pszenica Ozima i jara U nas juz siali nawet tydzien temu ;)

#7887 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 17:48

Pszenica Ozima i jara

Noi poszła pierwsza dawka azotu pod pszenicę. :rolleyes:
280kg/ha.saletry.
Teraz czekam na ładną pogodę i wjeżdżam Tolurexem bo miotły jest trochę......nie ma na co czekać.
Chwastox TRIO pójdzie solo póżniej.

szykuj sie na intensywne skracanie.z tego co pamietam lubisz gęste siewy :)

#7888 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2121 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 17:52

Pszenica Ozima i jara ojtam pomimo że gęsto siałem a weszła fajnie , tak jak powinna.Pszenice są niskopienne więc pójdzie 1x modus 0.4l/ha.

#7889 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 20:28

Pszenica Ozima i jara @kulawa koza skoro obsada Ci odpowaiada to dlaczego dałeś taką wysoką dawkę saletry ??? sam modus na T1 ?? W tak wysokiej dawce to na bogato ;)

Potrzebuję artykuł z top agraru - " Wielki test programów ochrony" grzes955@wp.pl
Z góry dziękuję za pomoc ;)

Edytowany przez rafto, 05 marzec 2014 - 20:33.

#7890 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 20:57

Pszenica Ozima i jara Również przyłączam się do prośby o ten artykuł o fungicydach, chętnie bym się zapoznał z wynikami tych testów a niestety top agrar nie prenumeruję. Gdyby ktoś mógł trzasnąć zdjęcia tym paru stronom i podesłać na maila to był bym wdzięczny.
mail: kamilmkm@op.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7891 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2121 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 21:34

Pszenica Ozima i jara

@kulawa koza skoro obsada Ci odpowaiada to dlaczego dałeś taką wysoką dawkę saletry ??? sam modus na T1 ?? W tak wysokiej dawce to na bogato ;)

Modus nie na T1 tylko będę dawał go w fazie 1-2 kolanka.
dawka saletry taka bo tak mi się bączek ustawił :D ale tak daje 250-300kg na pierwszy raz.

#7892 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 marzec 2014 - 23:47

Pszenica Ozima i jara

pole1 - 6ha kl 3a/3b pH 6.0/6.5, przedplon - rzepak ozimy, obornik pod orkę(od 50 szt opasów z roku w różnym wieku, dość sporo)
pole2 - 5ha kl 4a/4b ph 5.5/6.0, przedplon - rzepak ozimy, polifoska 6 300kg/ha + 500kg/ha wapno granulowane pod agregat
pole3 - 4ha, kl 3b/4a ph 6.0/6.5 przedplon - kukurydza na zielonke, polifoska 6 300kg/ha + saletra amonowa 125kg/ha pod agregat

pola średnio zasobne w P K i Mg (dwa lata temu robiłem badanie na mikro na najgorszym stanowisku i było ok - średne i wysokie)
siew 20/21 września, obsada policzona po wschodach ok 350 roślin/m2, pszenica wygląda b.ładnie 24 lutego dostała 250kg/ha saletry amonowej.

Chciałbym jak najszybciej opryskać tym Lancetem, ogólnie pszenica jast bardzo czysta, tylko na polu3 (i tu niektórych pewnie zaskoczy bo po kukurydzy) jest sporo samosiewów rzepaku i planuje opryskać w najbliższy weekend, z pozostałymi kawałkami moge czekać.
Co sądzicie o tak wczesnym pryskaniu, środek działa niby od średniej dobowej 5 stopni w ciągu 6 dni, jak to pomierzyć?

Co do tego ile moge wydać, to na ochrone grzybową i regulacje w okolicach 0,5t pszenicy.
Po wstępnym rozeznaniu chciałbym pomieszać na T1:
Capalo 1,33l/ha + Stabilan 1l/ha + Moddus 0,33l/ha
lub
Wirtuoz 1,0l/ha + Stabilan 1l/ha + Moddus 0,33l/ha
Czy można bezpiecznie tak zastosować i czy mocno trzeba się wstrzelić z terminem? (czy jak nie trafie, to po zawodach?)

Wirtuoz jest tańszy od capallo, ale i trochę słabszy. Ogólnie te mieszaniny są dobre co podałeś, nie powinny szkodzić. Z herbicydem jeszcze się wstrzymaj.

Koledzy powiedzcie mi w jakim czasie od wysiewu działa saletra amonowa ?? temp w dzień max 10 stopni

Ok 3-4 dni powinny wystarczyć aby forma saletrzana dotarała do korzeni :)

Moglibyscie mi poradzic co moge zastosowac przy takich temperaturach jak obecnie?w pszenicy pokazal sie maczniak..

Może mofrolina np leander, dobrze działają w temp poniżej 10 stopni. Ale z tych fotek co pokazałeś to nie mączniak, prędzej brunatna plamistość, swoją drogą azotu jej brakuje, mimo że pisałeś że siałeś saletrę.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#7893 Share ppwolf38

ppwolf38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 06:27

Pszenica Ozima i jara Sialem azot 25 lutego w ilosci 25okg/ha...myslcie ze to zamalo?pod korzen dostala 3ookg polifoski6..
W przyszlym tygodniu mysle pojechac od grzyba bo aktualnie u nas pada,moglbym ten Leander dodac do wirtuoza?jesli tak to w jakiej dawce?
Pszenica jest dosyc dobrze rozkrzewiona wprawdzie gorzej niz Ozon ale po 4 rozkrzewienia sa...dac jej jeszcze azotu czy czekac jak ta zacznie na dobre dzialac,kiedy dac druga pelna dawke?
A po czym poznajecie ze brakuje jej azotu?:D

Edytowany przez ppwolf38, 06 marzec 2014 - 06:31.

"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

#7894 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 10:19

Pszenica Ozima i jara Niedobór azotu objawia się m.in. jasnozielonym kolorem na starszych liściach. Takie samo zabarwienie, ale na młodych liściach wskazuje z kolei na niedobór siarki w roślinie.

Edytowany przez lukaszm, 06 marzec 2014 - 10:20.

#7895 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 11:20

Pszenica Ozima i jara Witam Ile kg na ha siejecie pszenicy jarej i co dajecie pod korzen w jakich dawkach??

#7896 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 12:31

Pszenica Ozima i jara Ja daję to samo co pod pszenicę ozimą 100kg soli potasowej i 100kg fosforanu. sieje Monsun w ilości 200kg/ha

#7897 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 12:59

Pszenica Ozima i jara Tak z ciekawości to jeździsz 2 razy czy mieszasz? Ja chcę zastosować fosforan + mocznik bo mam w dobrej cenie, nawożenie potasem sobie daruje bo mam wysoką zasobność. Z tego co czytałem to 60% N powinno się dać przedsiewnie, a poźniej drugą dawke pogłównie choć ja 2 razy nawoziłem pogłównie i też było dobrze,

#7898 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 06 marzec 2014 - 14:11

Pszenica Ozima i jara Po rozsianiu saletry amonowej 34N jakiś oprysk trzeba dać po tym? 250-300kg tej saletry na ha tak? Jestem zielony w dawkowaniu, ucze się, więc to co piszecie to ogólnie czary dla mnie.. Stąd takie moje dziwne pytanie. Wszystkim zajmuje sie ojciec i dziadek, ale chciałbym coś wiedzieć z Waszej wiedzy co mogło by im pomoc..?

#7899 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 14:27

Pszenica Ozima i jara 250-300kg moim zdaniem to przesada, albo się nadmiernie rozkrzewi albo nie wykorzysta N, w zaleceniach podają na pierwszą dawkę 30-80N na ha w zależności od obsady i rozkrzewienia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7900 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 14:38

Pszenica Ozima i jara Mieszam nawozy i jadę raz. teraz obecnie cena fosforanu w workach 50hg jest droższa od bigbag-u o 150zł/tona jak tak będzie dalej to opłaca sie jeżdzić odzielnie z solą i fosforanem.