Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Darekpol    13

Czy tebukonazol zastosowany po kwitnięciu pszenicy działa?

Oczywiscie, ze tak. Fakt, iz na fuzarioze pryskamy jak pszenica kwitnie, aczkolwiek zabezpieczany rowniez przed innymi chorobami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Czy tebukonazol zastosowany po kwitnięciu pszenicy działa?

działa ale raczej nie spełni swojego zadania.

Ziemia klasy IV wiec mysle 6,5-7

plony dosyć wygórowane więc podaj te np. 200 kg Polifoski 6, więcej myśle ze nie ma sensu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Pod ozime daruj sobie. A jeśli pod jare to możesz tak zrobić

 

A dlaczego tak mówisz?Nie urośnie zbyt dobrze?A co innego radził byś jak nie rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

ja w tamtym roku po żniwach zrobiłem podorywkę i zasiałem łubin i pod koniec października miał ok 80 cm więc jak żniwa będą wcześniej i będzie sporo wilgoci to warto siać zawsze coś tam urośnie dobre i te 20 cm zielonej masy,

a ja dziś pryskałem pszenicę Soligorem i jak wróciłem to na ciągniku było pełno kwiatków pszenicy czy jak kwiatki opadły to czy nie zaszkodziło w zawiązaniu ziarna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marcin

A z tej zielonej masy robiłeś może kiszonkę. A może ma ktoś coś sprawdzonego po jęczmieniu ozimym na kiszonkę w bele do opasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey38    18

Panowie mam pytanko pryskałem pszenice ozimą od grzyba ii podczas jazdy strasznie sie z niej kurzyło na rudo co to może byc ? pomocy !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey38    18

pomoże jej bumper 250 ec 0.5l/h do tego odżywka suplo 2,5l/h i mocznika 6kg ?

 

rdza

pomoże jej bumper 250 ec 0.5l/h do tego odżywka suplo 2,5l/h i mocznika 6kg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

jak sie kurzyło to może być i mączniak .. nie wiesz jakie są objawy na lisciu ? przecież to odrazu widać


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

pszenica kwitnie odm akteur i jest sporo mączniaka w spodzie było pryskane soligorem 10 dni temu ale jakoś słaby efekt czym to teraz prysnąc czy tilt turbo może byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey38    18

jak sie kurzyło to może być i mączniak .. nie wiesz jakie są objawy na lisciu ? przecież to odrazu widać

Liście żółte dlatego pryskałem .. ale mam pytanko czy ten oprysk pomoże w takiej dawce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

pszenica kwitnie odm akteur i jest sporo mączniaka w spodzie było pryskane soligorem 10 dni temu ale jakoś słaby efekt czym to teraz prysnąc czy tilt turbo może byc?

Akteuer bardzo dobra odmiana pod względem plonowania , ale podatna na choroby,u mnie po 4 tygodniach od opryskania Soligorem wyskoczyła septerioza liści ale poszedł duett ultra i sprawa załatwiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Mam pytanko zawsze wszyscy uczeni krzyczeli żeby w fazie kwitnienia nie wykonywać żadnych zabiegów a po przeczytaniu kilku komentarzy widzę że jest odwrotnie więc kogo słuchać? Miałem zamiar po przekwitnięciu jechać z Tebu ale widzę że niektórzy twierdzą iż jest to już za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koniu34    1

Kolego ja zaryzykowalem i opryskalem w czasie kwitnienia pszenicy 30 hektarów i wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Mam pytanko zawsze wszyscy uczeni krzyczeli żeby w fazie kwitnienia nie wykonywać żadnych zabiegów a po przeczytaniu kilku komentarzy widzę że jest odwrotnie więc kogo słuchać? Miałem zamiar po przekwitnięciu jechać z Tebu ale widzę że niektórzy twierdzą iż jest to już za późno?

I tak własnie w naszym kraju wiedza teoretyczna spotyka się z praktyką - 50 lat temu taka była teoria - a oni na uczelniach dalej to tłuką - teraz się mówi że to najlepszy termin oprysku - aczkolwiek bez odżywek sklejających - co innego w życie które jest obcopylne - tam trzeba bardzo uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A ja pryskałem w piątek od 18 do 22 wieczorem 0,5 tubu i 0,5 propico i liście flagowe pożółkły, efekt zbyt mocnej temperatury następnego dnia, dobrze że 40ha prysnołem i tak ponad połowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Pryskałeś woda prosto z wodociągu czy wcześniej ogrzaną? Też pryskałem w nocy przed upałami, tylko że woda miała co najmniej 18*C i odpukac, nic się nie stało. Dlaczego dajesz propikonazol? Moim zdaniem nie ma po nim jakiegokolwiek efektu. Za to mieszanka tebu z epoksykonazolem wypadła znakomicie, nieopryskana (przez przeoczenie i zmęczenie) kontrola już w 50% zjedzona przez septoriozę, na powierzchni chronionej nawet nie ma śladu jakichkolwiek infekcji (żyto brasetto i pszenżyto grenado pryskane zaraz po kłoszeniu - w pszenżycie jedyny zabieg, pole po bobiku i ziemniaku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Miałem prysnąć zapobiegawczo tebu+na robala-skrzypionka ale widze że już jej nie ma prawie i skoro mówisz że tebu i tak w tej fazie na niewiele sie zda to odpuszcze sobie,później jeszcze mszyca może zaatakować.Menara z amistarem u mnie tez podziałała chyba dobrze bo nie widze aktywnych chorób tylko nie wiem jak długo taka mieszanka będzie trzymała skoro zabieg był 3 tyg temu.

Teoretycznie 0,6l amistaru powinno trzymać ok 6 tyg i z moich obserwacji może tak być. Do tanich amistar nie należy ale efekt jest.

pomoże jej bumper 250 ec 0.5l/h do tego odżywka suplo 2,5l/h i mocznika 6kg ?

]

Mówiąc w skrócie zawaliłeś. Przed chorobami się zapobiega, a jak rdza już daje zarodniki to i tak grzyb swój cel już osiągnął. Sam bumper średnio radzi sobie z rdzą, a jak rdza zrobiła co chciała to nie da wiele. Masz nauczkę na przyszłość.

pszenica kwitnie odm akteur i jest sporo mączniaka w spodzie było pryskane soligorem 10 dni temu ale jakoś słaby efekt czym to teraz prysnąc czy tilt turbo może byc?

Stosowanie tiltu turbo w fazie kłoszenia (bo zapewne już taka jest) bywa ryzykowne. Fenpropidyna w wysokiej temp błyskawicznie przemieszcza się i może powodować fitotoksyczność. Tilt w fazie liścia flagowego jest dopuszczalny.

A ja pryskałem w piątek od 18 do 22 wieczorem 0,5 tubu i 0,5 propico i liście flagowe pożółkły, efekt zbyt mocnej temperatury następnego dnia, dobrze że 40ha prysnołem i tak ponad połowa.

Może powiem coś dziwnego ale w takich sytuacjach warto jest robić zbiegi nocą, i zmniejszać ilość cieczy na ha. Zimna woda+wysoka temperatura+szybki triazol (tebukonazol) i fitotoksyczność może się zdarzać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5
plony dosyć wygórowane więc podaj te np. 200 kg Polifoski 6, więcej myśle ze nie ma sensu

 

Wygórowany? po zbożach osiągam tam 5,5t, jak bym chciał 8t to może i wygórowany ale 6,5 po rzepaku. No zobaczymy.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jak na IV klase gleby plon 6,5-7 to nie mały plon


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

w jakich proporcjach stosujecie tebu i epoksykonazol Ja stosowałem 0.5 epoksykonazol + 0.6 tebu na 1 ha

Edytowano przez areknn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

pszenice jechałem samym falkonem 0,6 l na ha a pszenżyto 0,2 falkon i 0,8 tebukonazolu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

milanreal-a Ty stosowałeś amistar łącznie z menarą czy sam?Rozumiem że jak nie ma chorób to wystarczyłby sam amistar a jak juz zaatakowały to z menarą?

Ja dałem pół na pół po 0,5 l.Będziesz pryskał jeszcze na zabezpieczenie kłosa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dawałem menarę z amistarem w życie, pszenicy nie sieję. Dawki 0,4l+0,6l. Pryskałem na początku fazy kłoszenia i to był pierwszy i ostatni zabieg.

W sumie dobrze kombinujesz, amistar działa zapobiegawczo, czyli gdy rośliny są zdrowe to sam powinien być ok. Ale jednak jakiś preparat triazolowy warto dodać, zawsze jest też działanie interwencyjne.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj