Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22584 odpowiedzi na ten temat

#7801 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 18:14

Pszenica Ozima i jara 30N/ tonę ziarna, odpowiednia ochrona, zasobna gleba, opady tyle ile trzeba i wtedy kiedy trzeba.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 03:31
  •  

#7802 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 18:31

Pszenica Ozima i jara Mam zamiar w jednym zabiegu zastosować fungicyd i antywylegacz. Chcę na T1 dać Zafir 400 EW (prochloraz+tebukonazol) + Antywylegacz Płynny 675 SL (chlorek chloromekwatu). Odmiana to Bogatka, a więc podatna na wyleganie. Dawkę regulatora w tym przypadku mam zaniżyć, gdyż stosując ccc z triazolem (a w Zafirze jest nim tebukonazol) należy zmniejszyć jego ilość. Nie stosowałem nigdy takiej mieszaniny, więc stąd moje wątpliwości. Oczywiście wiem, że proporcje obu pestycydów zależą od wielu czynników. Przyjmując jednak wariant, że warunki będą sprzyjające (m.in. optymalne: temperatura, nasłonecznienie i wilgotność gleby) zastosowałbym te pestycydy w stosunku: 1,0l : 1,5l. Z kolei w wariancie mniej optymistycznym, ale nie całkowicie pesymistycznym: 1l+1l. Co sądzą na ten temat Forumowicze, mający doświadczenie z tymi konkretnymi środkami, bądź podobnymi, ale zawierającymi w swym składzie wspomniane substancje aktywne?

Edytowany przez lukaszm, 02 marzec 2014 - 18:33.

#7803 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 18:34

Pszenica Ozima i jara bo sam cc to nie bardzo zeby bylo pewne na 100 procent to trzeba ccc i modus ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7804 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 02 marzec 2014 - 18:41

Pszenica Ozima i jara jak samo CCC to poniżej 1,5 l nie schodź
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#7805 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 18:42

Pszenica Ozima i jara Tebukonazol nie powinien działac jako regulator na pszenice.Do zafira trzeba dodac coś na mączniaka.Jeśli będzie dawane samo ccc to 2 l na odmiany podatne na wyleganie

#7806 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 18:50

Pszenica Ozima i jara Wiem, że 2 litry na odmiany podatne zgodnie z etykietą. Ale miałem na myśli zastosować razem z fungicydem, aby za jednym przejazdem skrócić. No a co mogę do Zafiru dodać na mączniaka. Wiem, że Talius 200 EC (proquinazid) można mieszać, bo w ten sposób powstanie Wirtuoz, ale może coś tańszego by się dało dolać do Zafiru?
I w przypadku mieszania fungicydów to już pewnie ccc dać w osobnym zabiegu dodatkowo z nawozami dolistnymi; tylko jakimi? Czy siarczan magnezu i plonvit Z można mieszać z ccc?

Edytowany przez lukaszm, 02 marzec 2014 - 18:53.

#7807 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 02 marzec 2014 - 19:07

Pszenica Ozima i jara W zeszłym roku na tonacje namieszałem 5% mocznika 5% siarczanu Mg 1l insolu3 2l CCC 1l bumper super(prochloraz i propikonazol) 0,3l leander(za mało) i nic nie przypali lo. Tylko że było wilgotno i następne dni po zabiegu padało.
Na bogatke to lepiej jeszcze dać cerone lub moddus na liść flagowy

#7808 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 19:11

Pszenica Ozima i jara W ostatnim sezonie dałem na jednym kawałku tylko 100kg N i stała do żniw bez żadnego regulatora, a pogoda była bardzo gwałtowna. I połowa z tej pszenicy była na stanowisku po ziemniakach.

Edytowany przez lukaszm, 02 marzec 2014 - 20:14.

#7809 Share Mareg

Mareg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 02 marzec 2014 - 20:42

Pszenica Ozima i jara możecie mi coś poradzić jak pomóc tej pszenicy ?
odmiana Bamberka wydaje mi sie ze to brak fosforu .
na jesien dałem 300 kg. polifoski 6 , 400 kg wapna mag. + mikro i z miesiąc przed nawozami obornik .
myśle żeby dać odżywkę fosforową , wczoraj dostała saletre i saletrosan w dawce po 100 kg. każdego .
proszę o rady i pomoc ;)

Załączone miniaturki

• 01032014544.jpg

Edytowany przez Mareg, 02 marzec 2014 - 20:52.

#7810 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 21:02

Pszenica Ozima i jara Mam pytanie do bardziej doświadczonych w intensywnej uprawie pszenicy. Mam do wykonania następujące zabiegi 3x nawożenie saletra co w sumie da ok 200N. Zabieg herbicydem Lancet, zabieg skracania CCC+moddus, zabieg ochrony T1, w razie potrzeby kolejne skracanie Cerone, zabieg ochrony T2. Pytanie jakie dawki regulatorów zastosować, jakie zastosować środki fungicydowe, kiedy stosować te środki i jak można by łączyć zabiegi żeby nie latać 10 razy opryskiwaczem po polu. Żadnych cudów typu odrzywki nie planuje bo wszystko co trzeba w glebie jest, jeśli spadnie woda z nieba chciałbym uzyskać 8 ton na 3 klasie odmiana Skagen. pierwsza dawka saletry juz poleciała. Proszę o sugestie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7811 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 21:07

Pszenica Ozima i jara @Mareg te objawy wskazują na brak azotu.Zacznie działać azot i sytuacja się poprawi

#7812 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 21:11

Pszenica Ozima i jara kat 181 Zejdź z azotem do 170 kg bo robisz podstawowy błąd dajesz makro bez mikro plon nie uzyskasz. i daj z 3-4 razy odżywki lepiej na tym wyjdziesz, bo plon ci ucieknie mikro z nie makro, jak braknie ci miedzi, manganu siarki, magnezu i cynku , a na pewno braknie to plon ucieknie.
Chcesz pieniądze wywalić nie uzyskasz efektu.

Edytowany przez tomek73, 02 marzec 2014 - 21:25.

#7813 Share Mareg

Mareg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 02 marzec 2014 - 21:13

Pszenica Ozima i jara @slawek2209 bardzo bym był uradowany gdyby się okazało , że brak azotu ;) jeżeli to bedzie to, to za jakis tydzien powinna byc poprawa bo saletra powinna działac nie wiem jak z saletrosanem czy działa od razu czy troche trzeba mu czasu ;)

Edytowany przez Mareg, 02 marzec 2014 - 21:20.

#7814 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 11:17

Pszenica Ozima i jara Też mam podobne objawy w niektórych miejscach. Zrobi się cieplej roślina pociągnie azot i będzie ok. Saletrosan ma więcej formy amonowej niż azotanowej a więc nie będzie działał tak gwałtownie jak saletra

#7815 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 12:37

Pszenica Ozima i jara Panowie mam opryskiwacz 400l pryskam nim około 1,6ha ,to w takim razie ile dać do opryskiwacza ccc na rozkrzewienie? Pszeniczka Toras nie jest za gęsta i podjedzona troszke przez sarny itp.

#7816 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 13:49

Pszenica Ozima i jara 0,5-0,7 na ha

#7817 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 14:02

Pszenica Ozima i jara A kiedy mozna wykonac oprysk CCC na dokrzewianie? Planuje dac z 0,7 CCC 10kg mocznika i 5kg siarczanu + mikro. Co o tym myslicie i kiedo wykonac ten zabieg?

Edytowany przez mds212, 03 marzec 2014 - 14:04.

#7818 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 14:06

Pszenica Ozima i jara Musisz patrzyc przy jakiej temp stosuje się ccc. Pozostałem rzeczy mozesz mieszać bez problemu możesz więcej mocznika i siarczanu dać

#7819 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 14:13

Pszenica Ozima i jara Chlorek chloromekwatu należy stosować, gdy temperatura wynosi minimum 8 stopni.

Bogatka to odmiana podatna na wyleganie. W ostatnim sezonie przekonałem się jaka jest wysoka, jeśli się jej nie skróci. Pierwszy raz mam zamiar zastosować w niej Antywylegacz Płynny 675 SL (wcześniej stosowałem Moddus, a teraz wszystko zależy od tego czy ten, który jeszcze mi został będzie skuteczny - bo jest po terminie). Wczoraj Forumowicze zalecili mi maksymalną dawkę (zresztą zgodnie z etykietą dla odmian podatnych na wyleganie) w wysokości 2l. A mogę dodać do ccc siarczan magnezu? I wtedy do ile zmniejszyć dawkę ccc?

Edytowany przez lukaszm, 03 marzec 2014 - 14:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7820 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 marzec 2014 - 14:43

Pszenica Ozima i jara

No tak w tamtym roku w maju ale wiosna byla zdecydowanie pozniej, w tym roku wrecz odwrotnie i dlatego sie pytam mniej wiecej o wysokosc, poniewaz pierwszy rok prowadze gospodarstwo i nie wglebialem sie wczesniej w stosowanie ŚOR. Pytam o kolanko poniewaz chce zastosowac ccc 1l oraz moddus 0,3, a to wymaga odpowiedniej fazy i nie chce sie spoznic

Mieszanica CCC z moddusem nie jest tak agresywna jak samo CCC i jak się trochę spóźnisz to nic złego się nie stanie. Jeżeli byś dawał samo CCC to musisz wstrzelić się idealnie w faze I kolanka. A moddus daje Ci tolerancję błędu. oczywiście zawsze najlepiej jest dac w odpowieniej fazie żeby już 2 międzywęźle było skrócone i usztywnione.

Nie wiem jak sam Falcon, ale Falcon+ mocznik przypala.

I będzie przypalać, mówiłem to już kilkanaście razy ale powtórze znowu. Mocznik powoduje szybkie przemieszczanie tebukonazolu na końcówki liści co powoduje nadmierna koncentrację tebukonazolu w jednym miejscu i występują przypalenia.

Mam pytanie do bardziej doświadczonych w intensywnej uprawie pszenicy. Mam do wykonania następujące zabiegi 3x nawożenie saletra co w sumie da ok 200N. Zabieg herbicydem Lancet, zabieg skracania CCC+moddus, zabieg ochrony T1, w razie potrzeby kolejne skracanie Cerone, zabieg ochrony T2. Pytanie jakie dawki regulatorów zastosować, jakie zastosować środki fungicydowe, kiedy stosować te środki i jak można by łączyć zabiegi żeby nie latać 10 razy opryskiwaczem po polu. Żadnych cudów typu odrzywki nie planuje bo wszystko co trzeba w glebie jest, jeśli spadnie woda z nieba chciałbym uzyskać 8 ton na 3 klasie odmiana Skagen. pierwsza dawka saletry juz poleciała. Proszę o sugestie.

Zejdź z tym azotem, chyba że w glebie masz wystarczające zapasy reszty składników. Jak wygląda pszenica, jaki przedplon, ile możesz wydać na śor to pytanie podstawowe. Na 1 skracanie w ciemno mogę zaproponować 1l CCC i 0,3l moddusa.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)