Polecane posty

po 0,5 litry antywylegacza to nawet różnicy nie będzie , minimalna zalecana dawka to 1,2 litra, ja bym się tego trzymał, jeśli będzie ciepło i mokro to można trochę zmniejszyć a jeśli zimno to zwiększyć dawkę

 

proponowałbym 1,5 l/ha mniejszej dawki nie ma co stosowac tymbardziej ze pogoda nie pewna,

 

drodzy koledzy mam taki dylemat zostało mi sporo mocznika gdyz zamowilem po kukurydze ale plany sie troszke pokrzyzowały co powiecie na 2 dawkę azotu ewentualnie saletrzaku bo tez mi kilka ton zbywa ? czy lepiej odłożyć i zakupić saletrę ? na druga dawkę planuje ok 40 N/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Farmermf:

Na poprawkę wystarczy bez grodylu.

 

Eryko:

Kolega Areqo nie nasypał tego azotu za wiele, więc 2x0,5L/ha wystarczy w zupełności.

Ponad 1L-1,5L/ha jednorazowo w pszenicy do 100kg azotu to zbyt duży strzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja przy 190 N planuje 0.8lccc zaraz na do krzewienie a w okolicy kolanka to nie wiem ile wtedy dawać czy 2l? Bo chyba tego 0.8 na do krzewienie to nie ma co liczyć do ogólnej dawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

farmernf dwa lata temu dałem ok. 1.8l antywylegacza tyle że jeszcze z fungicydem i dopiero większe opady uratowały pszenice bo zaczeła wyraźnie żółknąć, tak że jak dacz 2l i nie popada później solidnie to może być problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

cena to ok 110 zł platne w sierpniu

2 doradcow mi polecilo tym pryskac bo nie ma duzego zagrozenia chorobami w tym momecie a pozniej na liscia flagowego i klosa sie dobierze pozniej

Edytowano przez Lukaszjarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a co myslicie o 1 zabiegu fungicydowym z uzyciem

Bumper Super 0,9L + Instict 0,4L / ha

jest to mieszanina bardzo podobna do tej którą ja wcześniej podałem, tylko tobie bardzo drogo to wychodzi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr12345    0

nie wiem czy możno mieszać apyros z granstarem i jak to będzie dzialac. nigdzie o takie mieszance nic nie pisało a mam takie srodki na stanie!!!!

Edytowano przez piotr12345

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H4S    0

Witam, w tym roku postanowiłem się wziąśc ostro za chwasty w pszenicy ozimej, głównie chodzi mi o perz,przytulie i miotłe. Co myślicie o mieszaninie Attribut 70WG(60g) + Mustang 306SE(0,5l) na ha? Zmieszczę się w 200 zł/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1konrad    0

Panowie i Panie.

Nie ma co za bardzo oszczędzać , dobrej jakości pszenicy brakuje i będzie brakowało.

Na chwasty - Apyros 13g+Gr. teraz ten nowy Ultra 40 g , do tego tani insektycyd, jesli mamy pszeniczkę już po pierwszym kolanku , to dobrze jest zmieszać Moddus 0,2 + CCC 650-700 g (ale nie radzę tanich generyków) bo może powstać żel, oczywiście do tego jakiś makro i mikro (najlepiej EDTA - solubor, siarczan m).

 

Witam, w tym roku postanowiłem się wziąśc ostro za chwasty w pszenicy ozimej, głównie chodzi mi o perz,przytulie i miotłe. Co myślicie o mieszaninie Attribut 70WG(60g) + Mustang 306SE(0,5l) na ha? Zmieszczę się w 200 zł/ha?

 

 

ostrożnie z Attributem , bo nie bedziesz mógł posiać rzepaku , a warto

Mustang popatrz na temperaturę i będzie ok , ale dodaj lepiej Atlantis , tam gdzie nie ma perzu. Gdzie ty chłopie siejesz pszenicę w perzowisko !!!!!!!

taj jak wyżej pisałem lepiej Apyros + Granstar ultra 13g+40g,

na bardzo późną przytulię 0,25 Tomiganu lub Starane +olej wystarczy i bezpiecznie

pozdrawiam

1konrad

 

nie wiem czy możno mieszać apyros z granstarem i jak to będzie dzialac. nigdzie o takie mieszance nic nie pisało a mam takie srodki na stanie!!!!

 

 

 

oficjalnie takiej mieszaniny nie ma , ale .....

lepiej ten nowu Granstar Ultra , jest bezpieczniejszy , już takie rzeczy robiłem , miotła była po kolana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Koledzy a co byście mi doradzili w pszenicy ozimej coś na miotłę i owies? Zastanawiam się między Attrtibutem + granstar albo puma? Co do attributu to się obawiam żeby pszenicy nie popalił bo w zeszłym roku palił mi jarą. Czy ktoś stosował go w ozimej i czy mógłby się wypowiedzieć czy jest z niego zadowolony. Jeśli chodzi o Pumę to jest bardzo dobra tylko że droga. Albo może coś innego mi doradzicie? Bardzo proszę o pomoc.

A i zapomniałem dodać na ruszenie wegetacji był dany siarczan amonu i teraz RSM 100L ale to chyba nie ma wpływu na to jakim środkiem opryskać.

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

drodzy koledzy mam taki dylemat zostało mi sporo mocznika gdyz zamowilem po kukurydze ale plany sie troszke pokrzyzowały co powiecie na 2 dawkę azotu ewentualnie saletrzaku bo tez mi kilka ton zbywa ? czy lepiej odłożyć i zakupić saletrę ? na druga dawkę planuje ok 40 N/ha

 

Jak jest ciepło ok 10st i temp będzie w tych granicach to mocznik możesz stosować tylko weź pod uwagę że mocznik zaczyna działać po ok 3 tyg. Saletrzak też możesz zastosować o ile spadnie deszcz. Bez deszczu to raczej będzie leżał na polu nierozpuszczony.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad zakupem oprysku na pszenice jara... chodzi o pozbycie sie chwastów. tylko pojawia sie maly problem jedna czesc pola jest delikatnie zaperzona a na reszcie perzu nie ma. prosze o odpowiedz. dodam ze zboze juz rosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

w zeszłym roku pszenice ozimą pryskałem Attributem + Sekator efekt wspaniały, teraz mam tam rzepak i jest. Stosowałem się do ulotek obu specyfików obliczając dawkę, nic na wyrost.

 

A teraz z innej beczki a mianowicie posiałem pszenice ozimą Tonacje przedplonem była piękna kukurydza na zielonke, na przełomie września i pażdziernika, pod korzeń dostała 200kg Polifoski 8 długo wschodziła bo było zimno i deszczowo ale wzeszłą i była ładna, w zimę wchodziła niezbyt wybujała, na wiosnę zielona poleciałem saletrą na pocz. weg. teraz obserwuję brak krzewienia na lekkich pagórkach, tzn widać rządki i praktycznie stoi w miejscu ma przebarwienia głównie czarne czym ją podleczyć? co jej brakuje? na chwasty jeszcze nie pryskałem bo nie ma sensu skoro jest chora a nie ma ich duzo aż ją wylecze.

 

Jutro mam zamiar prysnąć ją Ekolistem PK wraz z siarczanem magnezu dobry pomysł??? Poradzcie cos.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Widzę że to temat dla mnie a jeszcze tu nie byłem. Mam w tym roku 3ha pszenicy ozimej i 27ha pszenicy jarej.

 

Ozima dostała już oprysk mocznikiem i 200kg/ha saletry, następnym zabiegiem będzie oprysk od chwastów Chisel 75WG + Trend 90EC.

Pytanie brzmi kiedy zastosować ten oprysk?

 

Pszenica jara: właściwie na całym areale już pięknie poschodziła. Stosowałem pod nią około 250kg/ha Polifoska i około 250kg/ha Mocznik.

Planuję zasilać ją saletra amonową a później stosować antywylegiwacz.

Nie wiem jednak w jakiej fazie po raz pierwszy zastosować saletrę i proszę o polecenie jakiegoś środku na głuchy owies.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Witam czy mogę zmieszać Protugan + GOLD 450 EC Widze że temperatura w nocy ma być większa więc chce prysnąć za jednym razem pszenice oz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Witam, w tym roku postanowiłem się wziąśc ostro za chwasty w pszenicy ozimej, głównie chodzi mi o perz,przytulie i miotłe. Co myślicie o mieszaninie Attribut 70WG(60g) + Mustang 306SE(0,5l) na ha? Zmieszczę się w 200 zł/ha?

 

Zmieścisz się w 200zł. Attribut ok 170zł-120gr, Mustang chyba 100zł-1litr .Ja zastosowałem 60gr Attribut+0,4l Mustang. W zeszłym roku efekt był super mam nadzieję że w tym będzie tak samo.

 

 

Panowie pszenica ozima na jednym polu żółcieje, zrobiły się takie plamy (place) w kilku miejscach , co może być powodem ???Grzyby???

Pole jest piaszczyste, miesiąc temu dałem 200kg saletry.

Edytowano przez Medalik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Ja przy 190 N planuje 0.8lccc zaraz na do krzewienie a w okolicy kolanka to nie wiem ile wtedy dawać czy 2l? Bo chyba tego 0.8 na do krzewienie to nie ma co liczyć do ogólnej dawki?

Na dokrzewienie 0,8L, za 3-5 dni z 1L i starczy z CCC.

Na 2-gie kolanko etefon(Cerone-0,5L), lub moddus 0,3L.

Witam, w tym roku postanowiłem się wziąśc ostro za chwasty w pszenicy ozimej, głównie chodzi mi o perz,przytulie i miotłe. Co myślicie o mieszaninie Attribut 70WG(60g) + Mustang 306SE(0,5l) na ha? Zmieszczę się w 200 zł/ha?

Szkoda stanowiska na attribut, a nóż rzepaku Ci się zachce bo cena wysoka i co wtedy???

Nie wierz w cuda, że propoksykarbazon sodowy zwalczy perz w tej fazie rozwojowej, jedynie na chwilę go "przymuli" by móc ponownie się rozwijać.

Zamień na atlantis lub huzar, ewentualnie sekator. Z mustangiem na pewno nie wydasz 2-ch stówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

na atribucie się przejechałem 2 razi i nigdy więcej do rak nie wezmę, atlantis jak najbardziej. Zwalczałem owies głuchy w fazie początku kłoszenia i pół działki atribut a pół działki atlantis. Po atribucie zahamowało owies i się odbił tak że w zniwa był zielony i wykłoszony a po atlantisie to wiecha owsa zgniła przed wykłoszeniem i w zniwa było czysto. Miotły wiosną pokrzewionej to nawet nie zarysuje atribut, atlantis załatwi sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H4S    0

Dziękuje panowie z porady , dziś byłem na polach i na pszenicy ozimej pojawił się mączniak i nie wiem za bardzo co zrobic z tym fantem. Co mi poradzicie jak go w możliwie tani i skuteczny sposób zwalczyc? Czy jeżeli teraz zastosuje fungicyd to później będę musiał zabieg powtórzyc? Sory za tyle pytań ale jestem początkującym rolnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Ale tu koledze chodzi o perz a atlantis chyba perzu nie bierze????

 

Mam prośbę chciałem zamieścić zdjęcie tej mojej pszenica ale nie mogę dodać zdjęcia .Czy może mi ktoś powiedzieć jak???

Edytowano przez Medalik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

panowie co mi poradzicie w sprawie poprzedniego posta?? Bo trzeba jutro podjąć decyjze i ruszać z opryskiem.

 

wegetacja w pełni a miejscami brak krzewienia i przebarwienia czarne.

 

Jutro mam zamiar podac dolistnie Ekolist zdecydowałem się na Standard ma podwyższone zawartośći mikroelementów choć nie ma Fosforu + Siarczan Magnezu stężenie 2,5% zalecają 7,5kg/ha więć 7,5kg/300l cieczy roboczej/ha. Co o tym sądzicie?

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

na perz to apyros lub attribut apyrosu 26g i stosować go trzeba samego a attribut 100g w dwóch dawkach 60 i 40 po tygodniu .na etykietach jest napisane jak perz zwalczac tymi środkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj