Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22551 odpowiedzi na ten temat

#7761 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 10:37

Pszenica Ozima i jara a mam takie pytanie jak bede siał pszenice jara i trzeba zabejcowac i podobno jest jakis srodek co sie dodaje do zaprawy na tkz start pszenicy jaki to srodek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 01:49
  •  

#7762 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 12:07

Pszenica Ozima i jara

Spokojnie mieszaj bez żadnych obaw.
Ja tam mieszam fungicydy, herbicydy i antywylegacze i nic się nie dzieje. Trzeba tylko pamiętac o kolejności: woda+mocznik+nawozy mikroelementowe+środki ochrony roślin adiuwant jako ostatni (jako pierwsze: proszek-granule-emulsje-zawiesiny)+woda do pełnej objętości zbiornika

A ja bym jednak radził uważać, zrobiłem tak
siarczan 8,3 kg + fungicyd (tilt turbo, topsin, duett ultra, bumper 250 w zależności od pola) + antywylegacz 675 (CCC)1l + moddus 0,15-0,18l no i dosyć mocno przypaliło, oprucz żyta.

#7763 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 12:28

Pszenica Ozima i jara Modus troche moze przypalić i niektóre fungicydy też przypalają liście.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7764 Share Meer

Meer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie wszystkim .. dosłownie .

Napisany 01 marzec 2014 - 14:35

Pszenica Ozima i jara z tym sie nie spodkłem żeby moddus , fungicydy liscie przypalały

#7765 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 15:55

Pszenica Ozima i jara a sa takie srodki ze sie dodaje jak zboze sie zaprawia to czy jest taki srodek bo slyszalem ze dodaje sie i wtedy jest lepsza sila kielkowania i ziarno ma lepszy start ?

#7766 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 16:45

Pszenica Ozima i jara

Modus troche moze przypalić i niektóre fungicydy też przypalają liście.

moddus sam w sobie nie przypala.Jeśli stosujemy go łącznie z fungicydami to efekcie substacja z fungicydu przypala

#7767 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 17:10

Pszenica Ozima i jara U siebie nie zauważyłem żeby po moddusie były przypalone, może dawka za mała 0.2? Herbicyd zawsze osobno wyjątek mustang, aminopielik bądz huzar z ccc było lane w "awaryjnych" sytuacjach, a fungicydy regulatory biostymulatory i mikro makro to razem.

a sa takie srodki ze sie dodaje jak zboze sie zaprawia to czy jest taki srodek bo slyszalem ze dodaje sie i wtedy jest lepsza sila kielkowania i ziarno ma lepszy start ?

Nawóz donasienny bądz biostymulator.

#7768 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 18:11

Pszenica Ozima i jara a moglbys podac jakies srodki i to jest w formie plynu bo zaprawiam zboze na mokro i to sie miesza z zaprawa i czy to daje duze efekty ten nawoz dosienny?

oraz drugie pytanie mam od jednego goscia kupic pszenice jara ale bede sial ja na glebie zakwaszonej niby na wiosne dam wapniak 1 tone na ha ale pszenice jara co mam brac to odmiana cytra a w internecie znalazlem ze jest bardzo wrazliwa na zakwaszenie czyli siac czy nie ? czy moge wziascodmiane nawre ale to jest 2 letnia pszenica wiec powiedzcie c orbic?

Edytowany przez jankes123, 01 marzec 2014 - 18:17.

#7769 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 18:43

Pszenica Ozima i jara U mnie tam gdzie się dało wjechać dzisiaj zasiany Tybalt a po niedzieli poleci Arabella

#7770 Share tomek1976

tomek1976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 19:05

Pszenica Ozima i jara Mam pytanko. Ile kg zasiles na hektar tybaltu? Tez mam siac, a nie bardzo wiem ile. Fachura od ktorego biore material siewny twierdzi, ze powinno byc 180 kg na ha ale wydaje mi sie, ze to troche malo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7771 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 20:18

Pszenica Ozima i jara Panowie mam pytanie chcę zasiać większą powierzchnię niż planowałem pszenicy jarej i na pewno braknie mi materiału siewnego który miałem zostawiony ze żniw ale mam trochę bardzo dobrze przechowanej pszenicy ze żniw 2012r czy można by ją zmieszać lub zasiać na osobnej działce.

#7772 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 21:16

Pszenica Ozima i jara Sprawdz siłe kiełkowania

:) :)

#7773 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 21:32

Pszenica Ozima i jara

moddus sam w sobie nie przypala.Jeśli stosujemy go łącznie z fungicydami to efekcie substacja z fungicydu przypala

bodajże w tabeli intermagu jest o mieszaniu fungicydów i tam właśnie tilt i moddus mają minusa, ale myślałem że w dawce 0,15-18 bedzie git,ale jednak coś się gryzie (myślę że na plonie to sie mocno nie odbiło). Jestem zwolennikiem żeby firmy chemiczne zrobiły wielkie doświadczenie i opublikowały wyniki względem właśnie mieszania różnych substancji ze sobą.

#7774 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 21:38

Pszenica Ozima i jara Panowie ile planujecie albo ile już daliście azotu na pszenice po rzepaku?

:) :)

#7775 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 22:33

Pszenica Ozima i jara ja dałem dzisiaj jakieś 60N choć nie wiem czy to nie za dużo, bo pszenica ładnie rozkrzewiona i rzadka bynajmniej nie jest, w drugiej dawce ok 40N planuje i potem na kłos

#7776 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 23:10

Pszenica Ozima i jara ja dałem dzisiaj 68N/ha na zasianą w połowie października, na sianą we wrześniu dam ok 58N/ha.

#7777 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 08:23

Pszenica Ozima i jara

Mam pytanko. Ile kg zasiles na hektar tybaltu? Tez mam siac, a nie bardzo wiem ile. Fachura od ktorego biore material siewny twierdzi, ze powinno byc 180 kg na ha ale wydaje mi sie, ze to troche malo.

Ja zasiałem 215 kg ale wszystko zalezy od stanowiska,w ubiegłym roku arabelli siałem 238 kg\ha siana pod koniec kwietnia bo wczesniej nie dalo się wjechac i było ok, na stanowisku lepszym,ale juz na innym kawałku gdzie było troche słabsze stanowisko [niskie ph], mozna byłlo zasiac z 20 kg więcej na 1 ha.Wczesniej siana powinna lepiej sie rozkrzewic wiec teoretycznie mozna mniej

#7778 Share piotrek12413

piotrek12413

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 10:15

Pszenica Ozima i jara Witam, mam pytanie, jaka jest srednia wysokosc pszenicy ozimej gdy ukazuje sie 1 kolanko?

#7779 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 11:41

Pszenica Ozima i jara około 10 cm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7780 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 11:44

Pszenica Ozima i jara

a moglbys podac jakies srodki i to jest w formie plynu bo zaprawiam zboze na mokro i to sie miesza z zaprawa i czy to daje duze efekty ten nawoz dosienny?

oraz drugie pytanie mam od jednego goscia kupic pszenice jara ale bede sial ja na glebie zakwaszonej niby na wiosne dam wapniak 1 tone na ha ale pszenice jara co mam brac to odmiana cytra a w internecie znalazlem ze jest bardzo wrazliwa na zakwaszenie czyli siac czy nie ? czy moge wziascodmiane nawre ale to jest 2 letnia pszenica wiec powiedzcie c orbic?

ponawiam swoje pytanie a i sile kielkowania sprawdzam na wacie zasialem 100 ziarenek i zobaczymy ile wzejdzie