Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22555 odpowiedzi na ten temat

#7701 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 23 luty 2014 - 17:58

Pszenica Ozima i jara

Po strączkowych bądz rapsie jak najbardziej relane.

Nie wydaje mi się, aby istniał przedplon który pozostawiłby tyle N w glebie aby zbudować taki plon przy małym nawożeniu. Myślę, że kolega trochę zaniżył nawożenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 03:41
  •  

#7702 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 23 luty 2014 - 18:02

Pszenica Ozima i jara RAMZES9107 - Zbyt późno, czyli w fazie drugiego lub trzeciego kolanka?

Już na tym forum wspominano, że lepiej zastosować wcześniej antywylegacz niż zbyt późno. Niemniej, jeśli zastosuje się nie w fazie początku strzelania w źdźbło, tylko na końcu krzewienia, to chyba nie będzie pożądanego efektu? Pytam, bo mam antywylagacz, ale dopiero w tym sezonie będę go pierwszy raz stosował. No chyba, że Moddus, który jest po terminie, a który wcześniej sprawdzę na małej powierzchni ręcznym opryskiwaczem. Jeśli wszystko będzie dobrze, to zastosuję Moddus.

Edytowany przez lukaszm, 23 luty 2014 - 18:09.

#7703 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 23 luty 2014 - 18:22

Pszenica Ozima i jara

Polifoska 6 pod ziemniaki .A pszenicy mam 3ha.
Pierw pojdzie 250-300kg zalezy w ktorych miejscach a druga dawka 200-250kg zalezy jak będzie wyglądała pszenica ,saletry.

przy tak wczesnej wiośnie jak zapowiadaja prognozy nie szalałbym na start z saletra tylko podzielił bym nawozenie na trzy razy.planuje po 150 kg w trzech dawkach.stanowiska po rzepaku.zazwyczaj dawałem 250 kg saletry na start ale wiosna sie wtedy opózniała

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7704 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 23 luty 2014 - 18:24

Pszenica Ozima i jara Planuje zaatakowac z N kolo 5-10 marca.

#7705 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 23 luty 2014 - 18:47

Pszenica Ozima i jara pszenice masz gęsta to nie ma co szalec z azotem w pierwszej dawce

#7706 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 23 luty 2014 - 18:47

Pszenica Ozima i jara

Nie wydaje mi się, aby istniał przedplon który pozostawiłby tyle N w glebie aby zbudować taki plon przy małym nawożeniu. Myślę, że kolega trochę zaniżył nawożenie.

110kg N/ha to nie jest małe nawożenie po strączkowych bądz rapsie, powiedzmy średnie, pozatym N to nie wszystko. 130N 60P 90K po rapsie 7.2t z działki z przewagą IV klasy ważone, pełna ochrona fungicydowa.

#7707 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 23 luty 2014 - 18:55

Pszenica Ozima i jara Koledzy mam do wyboru dwie pszenice jare Arabella i Monsun którą polecacie. Planowany siew na klasie 4b, pH 5

#7708 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 23 luty 2014 - 18:56

Pszenica Ozima i jara Nie wiem jak rzepak ale łubin to super przedplon pod pszenice 2 lata temu miałem pszenice po łubinie i po owsie to po łubinie przy podobnym nawożeniu sypnęło niecałą tonę więcej. Dobry przedplon to nie tylko pozostawione N ale też przełamanie monokultury zbóż i mniejsza presja chorób.
Tylko spokój może nas uratować....

#7709 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 23 luty 2014 - 19:14

Pszenica Ozima i jara

koledzy czy stosujecie nawożenie Saletrosanem na 1 dawkę w pszenicy ozimej??? chciałem w tym roku polecieć 300kg saletrosanu na start. Ale dziś po lustracji pól i różnego poziomu rozkrzewienia pszenicy dochodzę do wniosku ,żeby gorzej rozkrzewione saletra na 1 dawkę jechać. co o tym myslicie?

ja na wszystko daje saletre, a na jednym kawału gdzie pszenica jest dość dobrze rozkrzewiona spróbuje saletrosan
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#7710 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 23 luty 2014 - 22:07

Pszenica Ozima i jara

Ktoś wcześniej napisał, że dał dwa razy po 150kg saletry, czyli 102 kg N. Nie, że zaprzeczam, że nie zebrałeś te ponad 7 t/ha, ale nie mogę uwierzyć, że tyle dała przy tak niskim nawożeniu N.

Tak, na wiosnę dostała tylko tyle N, przedplonem był rzepak ozimy. Po zbiorze rzepaku zastosowane było wapno defekacyjne (które oprócz CaO zawiera sporo P oraz MgO i N) przed siewem tylko 200kg Polifoski 6 (wg. analizy gleby poziom P wysoki i K na poziomie średnim) Dodam, ze od kilkunastu lat wszystka słoma i liście buraczane są w moim gospodarstwie przeorywane. Do tego trzy zabiegi na grzyba i mimo skracania CCC+Modus pszenica miejscami była dość mocno przechylona. Dla porównania pszenica(inna odmiana) siana w tym samym terminie po burakach cukrowych, przy podobnym nawożeniu(zmniejszona dawka Polifoski zwiększona I dawka saletry reszta bez zmian) dała ok 6-6,5t/ha (leży jeszcze na strychu). Miałem trzy odmiany jakościowe (A), wszystkie mimo stosunkowo niskiego nawożenia N i braku trzeciej dawki azotu łapały wszystkie parametry (gluten, białko, opadanie) wymagane przez młyn do którego od lat sprzedaję zboże.
Co do saletrosanu to mój sąsiad już drugi rok z rzędu zastosował go na pierwszą dawkę, a ponieważ jest to bardzo dobry rolnik to myślę, że wie co robi ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7711 Share ollo82

ollo82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,gry komputerowe,

Napisany 24 luty 2014 - 11:53

Pszenica Ozima i jara witam mam pytanie jaka dawke saletry dac na pszenice ozima ktora przez pomylke zasialem w dawce 120 kg na h.ma 4 do 6 lisci.i czym mozna by ja dokrzewic?

#7712 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 24 luty 2014 - 14:15

Pszenica Ozima i jara 250 kg saletry na start i dokrzewianie ccc po ruszeniu wegetacji w dawce 0.5l-1l

#7713 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 24 luty 2014 - 20:19

Pszenica Ozima i jara

witam mam pytanie jaka dawke saletry dac na pszenice ozima ktora przez pomylke zasialem w dawce 120 kg na h.ma 4 do 6 lisci.i czym mozna by ja dokrzewic?

Jaka odmiana? Jedne lubią się krzewić inne mniej......

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#7714 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 24 luty 2014 - 22:38

Pszenica Ozima i jara

Koledzy mam do wyboru dwie pszenice jare Arabella i Monsun którą polecacie. Planowany siew na klasie 4b, pH 5

monsun kolego

Thug

#7715 Share wojcik1207

wojcik1207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 25 luty 2014 - 08:13

Pszenica Ozima i jara zdecydowanie Arabella. Mialem monsuna w tamtym roku slabo plonowal a w tym roku sila kielkowania na poziomie 60% porazka :/

#7716 Share Meer

Meer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie wszystkim .. dosłownie .

Napisany 25 luty 2014 - 15:02

Pszenica Ozima i jara Nawóz posiany na wszystkie zboża saletra po 200 kg na ha .. przechodził bez najmiejszych problemów

#7717 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 25 luty 2014 - 15:28

Pszenica Ozima i jara

zdecydowanie Arabella. Mialem monsuna w tamtym roku slabo plonowal a w tym roku sila kielkowania na poziomie 60% porazka :/

na jakim poziomie plonowała arabella?zakupiłen nasiona arabelli kwalifikat plus i jest bardzo drobna w porównaniu z moja parabolą

#7718 Share wojcik1207

wojcik1207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 25 luty 2014 - 17:59

Pszenica Ozima i jara Arabella 4.3t/ha

Edytowany przez wojcik1207, 25 luty 2014 - 18:00.

#7719 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 25 luty 2014 - 18:02

Pszenica Ozima i jara to mnie pocieszyłeś.parabola sypała ponad 5 t.zamienił stryjek siekierke na kijek.materiał siewny zakupiony więc juz nie ma wyboru

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7720 Share Wojtas26

Wojtas26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 25 luty 2014 - 18:03

Pszenica Ozima i jara Witam Panowie można by już siać pierwszą dawke nawozu po pszenicach?