Polecane posty

Renault9514    54
Napisano (edytowany)

dobrze pisze Kulawa_Koza to nie wygląda na Ozona, bo mam tą odmianę to wiem :) ozon ma krótki i gruby kłos, a tak się składa że mam też Turnie i bardziej jest podobny do Turni :)

 

Kulawa_Koza nie masz przypadkiem odmiany Tobak?? bo gdzieś chyba pisałeś kiedyś pod zdjęciem, że u twojego wujka 9t dał czy coś takiego :) jak tyle oddał to nie siałeś go u siebie?

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Pare sztuk zauwazylem...


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

dobrze pisze Kulawa_Koza to nie wygląda na Ozona, bo mam tą odmianę to wiem :) ozon ma krótki i gruby kłos, a tak się składa że mam też Turnie i bardziej jest podobny do Turni :)

 

Kulawa_Koza nie masz przypadkiem odmiany Tobak?? bo gdzieś chyba pisałeś kiedyś pod zdjęciem, że u twojego wujka 9t dał czy coś takiego :) jak tyle oddał to nie siałeś go u siebie?

Chciałem kupić ale nigdzie nie było.Wujek sieje ją już chyba z 3 lata , a ja co roku musze mieć nowe odmiany prosto z centrali bo mam zwrot z ARR a po drugie musze mieć fakture jak komuś sprzedaje.

Tobak to rewelacyjna pszenica kłosa ma jak zadna inna , nawet muszelka sie kryje.

W tym roku już nic nie sieje bo pole musi odpocząć od pszenicy , za to na wiosne 2015 pójdzie Eunova :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Koledzy co sadzicie o tym by zastosować 3 dawkę azotu w fazie BBCH 38? Pszenice i tak zakontraktowałem jako paszówkę, a łan miejscami trochę rzadkawy ale za to jest dużo rozkrzewień o słabszej kondycji. Czy azot podany w tej fazie spowodowałby poprawę kondycji tych rozkrzewień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

No to kurcze co to jest???kupowalem Ozona.....mam nadzieje ze to tylko nie calkiem czysty material byl a nie wszystko pomieszane......

ja sie na odroznianiu klosow kompletnie nie znam :ph34r:

Ja z Krakowa chlop jestem :P

 

dzieki za objasnienie sprawy....zobaczymy jak wszystko sie wyklosi to dobiero zobaczymy z czym mam do czynienia....

kilka roslinek jeczmienia tez mi sie wyklosilo...ale to tylko pare sztuk...

pole napewno bylo czyste bo to wieloletni ugor i wieki nic tam nie bylo siane...

Kolega pewnie w krakowskiej centrali kupował? ja tam już nawet ziemniaka nie kupie na własne oczy widziałem jak pakowali zboże do worków i troche im brakło (nie pamiętam dokładnie ile) ale jeden do drugiego daj innej przecież się nie pogryzą a skończyć trzeba, więc twoja pewnie obok Ozona leżała :)


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Kupowalem w centrali w Kielcach...


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Widać że większość PRL-owskich centrali (czy innych przedsiębiorstw) patrzą aby tylko stan się zgadzał. Ja w centrali kiedyś kupiłem ziemniaki (na własne potrzeby) to połowa zgniła i nie wzeszła, widać było gołym okiem że się trochę różnią. Też raczej (nie mówię że nigdy) u nich nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Kupowalem w centrali w Kielcach...

heheheheheh wszystko w temacie.Gość odemnie ze wsi w Kielcach w centrali kupił 2 lata chyba temu Muszelkę to jak pszenica mu urosła to miała bez mała metr wysokości :)

 

Kolega pewnie w krakowskiej centrali kupował? ja tam już nawet ziemniaka nie kupie na własne oczy widziałem jak pakowali zboże do worków i troche im brakło (nie pamiętam dokładnie ile) ale jeden do drugiego daj innej przecież się nie pogryzą a skończyć trzeba, więc twoja pewnie obok Ozona leżała :)

W tamtym roku brakło im Ozona to dzwonił gość z HBP Kraków do mnie :rolleyes: bo się ogłaszałem że mam Ozona , mówił że potrzebuje na już 8 ton , ale że go poznałem po głosie to powiedziałem że mam na cele Paszowe i sprzedaje jako pszenice na paszę.Ciort wie na co chcieli.Może kupić i sprzedać z zarobkiem a może mi nieprzyjemności narobić. :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7
Napisano (edytowany)

Wszystko sie wyjasni jak sie wyklosi.... :P

A Ty Koza z ktorej centrali bierzesz?

 

Wczoraj popoludniu skonczylem pryskac T2 a od mniej wiecej polnocy zaczelo padac i lało cala noc....

mam nadzieje ze tyle godzin bez deszczu wystarczy zeby wszystko sie dobrze wchlonelo?

Edytowano przez ppwolf38

"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

panowie czy można zastosować cerone i stabilan w jednym zabiegu na pszenicę jarą teraz ciągle pada, a pszenica kolanko ma 5cm nad ziemią. nie opłaca mi się kupować modusa ponieważ mam tylko hektar jarej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jeden środek wyklucza drugi. Stabilan daje się teraz - na pierwsze kolanko (a nawet przed), a Cerone na liść flagowy


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Zależy u kogo bo u mnie już 3 kolanka są.

 

Wszystko sie wyjasni jak sie wyklosi.... :P

A Ty Koza z ktorej centrali bierzesz?

 

Wczoraj popoludniu skonczylem pryskac T2 a od mniej wiecej polnocy zaczelo padac i lało cala noc....

mam nadzieje ze tyle godzin bez deszczu wystarczy zeby wszystko sie dobrze wchlonelo?

Koza zawsze bierze z HBP Kraków i jak dotąd wszystko ok.Biorę też z Osadkowskiego z Strzelina ale tam ciutkę trafia się zyto.

Co do materiału siewnego nie mam zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

jeden środek wyklucza drugi. Stabilan daje się teraz - na pierwsze kolanko (a nawet przed), a Cerone na liść flagowy

czyli nie stosuje się razem? a jakbym razem opryskał to by zaszkodziło???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

kolego nie zastosujesz tego razem ze względu na terminy

Stabilanu nie stosuje się po 1-szym kolanku a cerone nie wcześniej niż od 2 kolanka


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

 

 

 

Koza zawsze bierze z HBP Kraków i jak dotąd wszystko ok.Biorę też z Osadkowskiego z Strzelina ale tam ciutkę trafia się zyto.

Co do materiału siewnego nie mam zastrzeżeń.

Dzieki Pawel :P:D czyli nie ma reguly trzeba poprostu dobrze trafic...tak jak mowilem u mnie trafia sie pare sztuk jeczmienia(swoja droga calkiem niezlego) i kilka tej nieszczesnej pszenicy....jakbym sie tak przeszedl po polu to moglbym to powyrywac i po sprawie...


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

ciutkę czyli z 5 kęp na obszarze 3 ha :) , a kępa to z 5-7 kłosów :)

 

Ja nie mam na imię Paweł :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

kolego nie zastosujesz tego razem ze względu na terminy

Stabilanu nie stosuje się po 1-szym kolanku a cerone nie wcześniej niż od 2 kolanka

dzięki za odp, to jak pszenica ma już kolanko 5 cm nad ziemią to może odpuścić sobie stabilan żeby nie skrócić kłosa, a poczekać do drugiego kolanka i opryskać cerone w większej dawce???

jak będzie lepiej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

najlepiej byłoby opryskać moddusem teraz. Nie wiem jak wypadnie sam etefon..


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamo1989    0
Napisano (edytowany)

Filmiki podejrzyj to będziesz wiedział

Edytowano przez Spanner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

dlaczego stabilanu nie powinno się stosowac po 1 kolanku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

bo im później zastosujesz po 1-szym kolanku tym większe prawdopodobieństwo skrócenia kłosa a nie źdźbła


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

w takim razie co może się stać z pszenica ozimą skracaną Stabilanem w fazie BBCH37 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

może a raczej napewno nastąpi spadek plonu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

była zastosowana dawka 1L na ha , no nic będzie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj