Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22586 odpowiedzi na ten temat

#721 Share Pieter1224

Pieter1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 21 luty 2011 - 17:43

Pszenica Ozima i jara Dzięki TOREZ. U mnie jest problem z przedplonem. Same zboże. 6 ton miałem Korynty z ha ale dawki nawozów w górnych dawkach pełna ochrona. Ziemia IVa. Raz miałem 9ton zimówki odmiana Turkis. Szkod że tylko raz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 14:33
  •  

#722 Share lulek

lulek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 22 luty 2011 - 15:41

Pszenica Ozima i jara koledzy zna ktos dobry link jak wygladają zboża jak brakuje im jakis składników czyli pierwiastków

#723 Share menos

menos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 23 luty 2011 - 15:16

Pszenica Ozima i jara witam mam problem na jesień było sucho i miałem słabe wschody roślin (miejscami są place) co polecacie zastosować żeby je pobudzić do krzewienia może przebronować co wy na to a może wcześnie zastosować antywylegacz jakąś małą dawką na pewno na początku pójdzie saletra 200kg/h doradźcie mi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#724 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 23 luty 2011 - 15:34

Pszenica Ozima i jara Tak z ciekawości chaciałem się zapytać jakie są najwyższe plony pszenicy w polsce, bo gość mi mówił że niby 105q, ale wydaje mi się że można więcej

#725 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 luty 2011 - 18:31

Pszenica Ozima i jara No myślę że np na żuławach przy odpowiednim nawożeniu da się wyciągnąć do ok 12t/ha.;)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#726 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 23 luty 2011 - 21:09

Pszenica Ozima i jara kolego menos ja bronowania nie stosuję ale na pewno musisz dać min. 250 kg. saletry i jak korzenie będą mieć ok. 4 cm. nowych przyrostów to zastosuj CCC w dawce 0,6-0,7 l. na ha to pobudzi ją do krzewienia no i jakaś odżywka do tego

#727 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 25 luty 2011 - 12:18

Pszenica Ozima i jara

Tak z ciekawości chaciałem się zapytać jakie są najwyższe plony pszenicy w polsce, bo gość mi mówił że niby 105q, ale wydaje mi się że można więcej

Ja jak chodzilem na praktyki do Kom-Rol w Kobylnikach i rozmawialem z dyrektorem tego gospodarstwa o plonach to powiedzal mi ze jednego roku udalo sie im uzyskac plon pszenicy 12t/ha :blink: Az sie zdziwilem.

#728 Share Mentos223

Mentos223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motocross,motoryzacja :)

Napisany 25 luty 2011 - 20:30

Pszenica Ozima i jara Panowie mam pytanie bo mam do posiania pszenicę jarą około 70 arów i tu moje pytanie kiedy posiać?? Początkiem marca ,w połowie marca czy końcem marca no i najlepiej jakie nawozy i opryski stosować mam nadzieję że mi pomożecie z góry dziękuję :)
Polska moc :)

#729 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:46

Pszenica Ozima i jara Pszenica jara to jak najwcześniej da się wejść na pole.Kiedyś udało mi się posiać 28 lutego i była naprawdę nie gorsza niż ozima ,a nawozy takie same jak pod ozimą.

#730 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 25 luty 2011 - 22:12

Pszenica Ozima i jara mocznik plus herbicydy z grupy regulatorow wzrostu np.Gold mozna stosowac razem obnizajac dawke herbicydu o 20%,robilem tak wiele razy i nie bylo problemow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 26 luty 2011 - 08:23

Pszenica Ozima i jara A może ktoś mi doradzi jak korzystnie cenowo uzyskać duży plon pszenicy paszowej. Nie zależy mi na jakościowej chociaż mam posianego Cubusa. Zakupiłem już po 400 kg/ha saletry amonowej i teraz zastanawiam jakie fungicydy kupić i jakie zastosować nawożenie dolistne. Dodam że nigdy nie było u nas pryskane zboże fungicydami i nawozami dolistnymi. Przedplonem były buraki, łubin wąskolistny.

#732 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 26 luty 2011 - 14:18

Pszenica Ozima i jara

Panowie mam pytanie bo mam do posiania pszenicę jarą około 70 arów i tu moje pytanie kiedy posiać?? Początkiem marca ,w połowie marca czy końcem marca no i najlepiej jakie nawozy i opryski stosować mam nadzieję że mi pomożecie z góry dziękuję :)

Jak najwcześniej, ale tak żeby ziemia nie mięsiła Ci się pod kołami bo wtedy pszenica nie bardzo będzie rosła.
Raz sam się sraczkowałem, i jak robiłem agregatem to się ciągnik kopał w niektórych miejscach, to potem niewiele tam urosła, a w tamtym roku znajomy siał i też mięsił, ja po nim kilka dni jak podeschło i jego stała w miejscu a moja rosła.
A na chwasty jednoliścienne poszedł Axial, a dwuliścienne Lintur

#733 Share Mentos223

Mentos223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motocross,motoryzacja :)

Napisany 26 luty 2011 - 17:01

Pszenica Ozima i jara Dzięki serdecznie za porady :) U mnie zapowiadają roztopy od jutra a nic się nie stanie jak posieje a za dzień dwa odnowa spadnie śnieg??
Polska moc :)

#734 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 26 luty 2011 - 17:56

Pszenica Ozima i jara Panowie mam takie pytanie w paru miejscach na jednym kawałku 2 ha wymokła mi psznica ozima zamierzam jak tylko sie da najwczesniej posiac w tych miejscach pszenicę jarą reszte kawałkow bede pryskał mustang + atlantis a na tym przesiewanym nie wiem czy mijać tą dosiewaną i pryskać smym mustangiem czy mieszanina jak na zimową nie wiem czy atlantis nie zaszkodzi pszenicy jarej z góry dzieki za odp

Thug

#735 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 27 luty 2011 - 09:52

Pszenica Ozima i jara Wroce jeszcze do Herbicydow i nawozow dolistnych!!! Nie wiem czemu ale zawsze w sklepach z SOR mowili mi ze dolistne to tylko z herbicydami lub osobno oczywiscie a nie mozna mieszac z fungicydami i insekcydami!!! a wy piszecie ze odwrotnie SZOKKKK!!! Jak bede cos kupowal na wiosne to sie jeszcze raz zapytam tych becwalow w sklepie!!!!
A jak jest z Glifosatami (Roundup itp)mozna dodac ? Zawsze mi mowili ze mozna dawke zmniejszyc jak sie zastosoje z jakims azotowym!!

#736 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 luty 2011 - 10:07

Pszenica Ozima i jara Glifosat na pszenice? Chcesz zniszczyć wszystko na polu z pszenicą łącznie? A poza tym to dodatek siarczanu amonu przyśpiesza działanie glifosatu.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#737 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 27 luty 2011 - 10:31

Pszenica Ozima i jara

Wroce jeszcze do Herbicydow i nawozow dolistnych!!! Nie wiem czemu ale zawsze w sklepach z SOR mowili mi ze dolistne to tylko z herbicydami lub osobno oczywiscie a nie mozna mieszac z fungicydami i insekcydami!!! a wy piszecie ze odwrotnie SZOKKKK!!! Jak bede cos kupowal na wiosne to sie jeszcze raz zapytam tych becwalow w sklepie!!!!
A jak jest z Glifosatami (Roundup itp)mozna dodac ? Zawsze mi mowili ze mozna dawke zmniejszyc jak sie zastosoje z jakims azotowym!!

Jeżeli tak dobrze Ci doradzali w tych sklepach, to radził bym Ci je omijac z daleka, bo pujdziesz kolego z torbami.

Edytowany przez Kyristo, 27 luty 2011 - 10:32.

#738 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 27 luty 2011 - 10:59

Pszenica Ozima i jara

Wroce jeszcze do Herbicydow i nawozow dolistnych!!! Nie wiem czemu ale zawsze w sklepach z SOR mowili mi ze dolistne to tylko z herbicydami lub osobno oczywiscie a nie mozna mieszac z fungicydami i insekcydami!!! a wy piszecie ze odwrotnie SZOKKKK!!! Jak bede cos kupowal na wiosne to sie jeszcze raz zapytam tych becwalow w sklepie!!!!

nie wiem co za idiota Ci tak doradzał jak bedzisz ich słuchał nic na polu w koncu nie zostanie

Thug

#739 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 27 luty 2011 - 12:46

Pszenica Ozima i jara Solek zmien sklep i to szybko.W opryskiwaczu mozna umieszac niezla zupe ale na herbicydy trzeba bardzo uwazac,a glifosat coz swietny pomysl ale w fazie dojrzalosci mleczno woskowej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 27 luty 2011 - 15:30

Pszenica Ozima i jara No nie do konca dobrze napisalem!!! az tak dobrze mi nie doradzali i glifosatem nie kazali pryskac zboza co najwyzej jak ktos wyzej napisal aby dokonac dysakacji czy jak to sie pisze. A jedynie np po sciernisku aby chwasty zniszczyc!!! No ale reszta to jak najbardziej prawda nawet czesto dodawalem mocznik w stezeniu 5% z herbicydami i pewnie bym tak samo zrobil w tym roku

AHA stosowal ktos moze SARFUN jako fungicyd w zbozu? Moze mieszal go z jakims innym? I czy cenowo byl tani? Ewentualnie moze jakis tani fungicyd polecice!!

Edytowany przez solek01, 27 luty 2011 - 16:20.