Polecane posty

rycho30    0

kiedy robicie zabiegi T2 na lubelszczyźnie bo ja planuję pod koniec tygodnia i nie wiem czy to nie za wcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ile zastosować moddusa w zabiegu T2 dodam że na pierwsze kolanko poszło 0,2 moddusa+1lCCC

Dałbyś w 1 terminie 0,3-0,4l moddusa to już bys regulatora nie musiał dawać. Teraz 0,2l moddusa na mniej intensywnych polach, na bardziej 0,3l.

Pszenica jest piękna. To nie podlega wątpliwości

Po przedplonach zbożowych trzeba więcej nawozu i "mocniej" od grzyba żeby uzyskać ten sam efekt co po innych przedplonach a wszystko kosztuje. Moim zdaniem pszenica po dobrym przedplonie wychodzi po prostu taniej. Mniej nawozu, tańsze opryski a efekt ten sam.

Nawet herbicyd jesienią słabiej podziałał w jęczmiennisku a wszystko robione jednego dnia i pola oddalone od siebie 100m

To tak nie do końca. Po przedplonach zbożowych jest ryzyko chorób podstawy źdźbła, i tu rzeczywiście najlepsze środki kosztują sporo, bo po przedplonach dobrych na T1 pójdzie ochrona za 100zł/ha i zrobi swoje, Ale po przedplonach dobrych jest większe porażenie mączniakiem, septoriozą, rdzą. Tu zastosowanie lepszych fungicydów nie należy do tanich. Tyle że stanowisko po zbożach jest słabe, nawet jak zapewnimy 100% ochronę to te zboże nie ma takiego potencjału jak uprawa po strączkowych, rzepaku czy buraku.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Teraz przede wszystkim masz nauczkę bo moddus najlepiej stosować we wcześniejszych fazach, cerone jest bardzo dobre na zabieg korekcyjny. Teraz jak dasz moddus to działanie będzie tylko usztywniające, a we wcześniejszej fazie również lekko skraca.

 

 

Na etykiecie Cerone piszą ze skraca i usztywnia, więc jak to w końcu jest bo niektórzy twierdzą że tylko usztywnia


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycho30    0

czy dobra dawka będzie na T2 moczni 15 kg+siarczan magnezu 10kg+ekolist 2l +seguris1l+moddus0,2 co o ty sądzićie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

 

 

 

Jeżeli myślisz że od tegnażą ceny zbóż to żyjesz w błędzie

Spokojnie nie musisz mnie z tego błędu wyprowadzać bo zdaje sobie sprawę z tego że to zależy od tego która ręką makler giełdowy podrapie się po d*pie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Teraz przede wszystkim masz nauczkę bo moddus najlepiej stosować we wcześniejszych fazach, cerone jest bardzo dobre na zabieg korekcyjny. Teraz jak dasz moddus to działanie będzie tylko usztywniające, a we wcześniejszej fazie również lekko skraca.

Na etykiecie Cerone piszą ze skraca i usztywnia, więc jak to w końcu jest bo niektórzy twierdzą że tylko usztywnia

Byc może również lekko skraca. Ale określenia lekko skraca używam też wobec moddusa który zdecydowanie mocniej skraca od cerone. Po cerone skrócenie jest mało zauważalne.

czy dobra dawka będzie na T2 moczni 15 kg+siarczan magnezu 10kg+ekolist 2l +seguris1l+moddus0,2 co o ty sądzićie

Sporo tego, na 200l wody to tego mocznika nawet za dużo. Na 250l już ok. Możesz dać razem tylko pryskaj wieczorem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

ja bym się jeszcze wstrzymał z t2, sytuacja nie wygląda tak źle (bynajmniej na zdjęciach)

 

 

grzyb siedzi na dolnych liściach, nie wszędzie ale zdarza się ;/

to jaki preparat najlepiej zastosować, żeby trochę polepszył sytuację i górę zabezpieczył?

Aha no i jaka to faza wg Ciebie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

Witam. Mój Toras jakoś dziwnie wygląda. Łodygi ma cienkie i jest niski... nie wiem czemu.

Nie jestem też zadowolony z T1, jest trochę mączniaka i septoriozy, mam już pryskać czy poczekać trochę ? i właśnie mam też pytanie- jaka to jest faza pszenicy- podflagowy ??

 

http://vlepa.pl/8bf5bc

http://vlepa.pl/10b08d

http://vlepa.pl/8533d4

http://vlepa.pl/0375b7

Cienki bo gęsto zasiany........a tak to lux , jak bys rzadziej zasiał to łodygi miał by jak mój AGIL

 

co to za odmiana

/

 

moja bamberka podobnie wygląda jest po pszenicy ozimej i jest tak samo ładna

Agil

ale Kws Ozon podobny tylko liście nie tak szerokie ma.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

pewnie zasial rzadziej niz ty kulawa koza, wiec nie gadaj ze za gesto siany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

Jak by zasiał rzadziej to by miał łodygi grubsze .Ja mam kawałek rzadziej zasiane to łodyga jak u maliny , a w większości to i tak są dużo grubsze czy to u KWS czy Agil.

Prosta zasada.

Cienka łodyga --mały kłos

Gruba łodyga--dorodny kłos.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mam pewne pytanko które jest dla mnie bardzo warze i oczekuje szybkiej odpowiedzi. Otóż mam juz zakupione środki są to Galaper 200 ec

zeus 208 wg

atribut 70wg

trimax 50 sg

 

Chciałbym opryskać pszenicę jarą i jęczmień jary i chciałbym, żebyście napisali mi co z czym mieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

witam mam problem z pszenicą ozimą na jesień opryskana legato plus i wiosną było wszystko ok a teraz jest liść flagowy i pojawiła się również miejscami przytulia czepna, co z tym zrobić zostawić czy można jeszcze czymś opryskać w tej fazie pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeśli jest trochę miejscami to ja bym zostawił ale jeśli jest jej dużo hhhhhmmmmmmmm twoja decyzja ja mogę ci jedynie polecić środek Granstar 75 WG 15 g/ha + Starane 250 EC 0,3 l/ha. Ale przed pryskaniem się zastanów czy chcesz pryskać byle szybko się zastanów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

witam mam problem z pszenicą ozimą na jesień opryskana legato plus i wiosną było wszystko ok a teraz jest liść flagowy i pojawiła się również miejscami przytulia czepna, co z tym zrobić zostawić czy można jeszcze czymś opryskać w tej fazie pszenicy?

Na przytulię fluroksypyr, nie widzę raczej sensu dodawania tribenuronu do oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341
Napisano (edytowany)

Polecam Grodyl 75 WG, ale Galaper 200 EC tez jest spoko i troche nowszy (wymieniony przez kolege fluroksypyr). Rade poprzednika (forumkowicz) wypusc lewym uchem :rolleyes:

Edytowano przez torpedo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

mozliwe zeby jeczmien jary przezyl i przezimowal? mialem rok temu siany jeczmien jary, potem w pazdzierniku zasialem pszenice i tak patrze jakby miejscami jeczmien wylazil

caly porazony w chorobach ale jest cholera.

teraz nie da sie juz z nim nic zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz3044    19

Witam dziś opryskalem pszenice na t2 amistarem + syriusem w dawkach 0.65 i cerone 0.5l co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1986    2

teraz to już chyba za późno żeby go zniszczyć, jak pszenia była mała to atlantis czy atibut by go załatwił. znajomy w tamtym roku próbował atrybutem w jarym jeczminiu na owies głuchy w zniwa wyglądał jak by był po glifosadzie. u mnie tez się trafia w pszenicy tylko jest zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Cienki bo gęsto zasiany........a tak to lux , jak bys rzadziej zasiał to łodygi miał by jak mój AGIL

 

 

Agil

ale Kws Ozon podobny tylko liście nie tak szerokie ma.

 

 

215kg/ha, część odpadło po zimie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

masa24.No pewnie że w tym roku przezimował jęczmien u mnie w pszenicy ozimej jest juz wykłoszony,a w rzepaku był to pryskałem.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1606    0

witam mam problem z pszenicą ozimą na jesień opryskana legato plus i wiosną było wszystko ok a teraz jest liść flagowy i pojawiła się również miejscami przytulia czepna, co z tym zrobić zostawić czy można jeszcze czymś opryskać w tej fazie pszenicy?

Masz w pszenicy już liść flagowy?

 

Ja polecam lancet świetnie działa na jedno i dwu liścienne tylko, że chwasty trzeba zwalczać wcześniej, w tak rozwiniętych zbożach można tylko im zaszkodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

A gdzie teraz Lancet, Grodyl w dawce 30 g/ha, nawet po wykłoszeniu nie szkodzi.Raz pryskałem po wykłoszeniu w dawce 40 g i było super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

srodek z fluroksyperem \, da rade z przytulią i jest w miarę bezpieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj