Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KULAWA_KOZA    156

W końcu skróciłem ją .U mnie w słońcu 37* ludzie dziś kropią , w końcu pogoda na oprysk, bezwietrznie i bez deszczu.

Agil bardzo azoto lubny , nie wiem ile trzeba by mu dać N by był tak ciemny jak KWS OZON :)

Poszło 2x prawie po 300kg saletry i nie dorównuje tak ciemnym kolorem jak KWS OZON :D

Ale łodyge to ma....... :D jak prawdziwy facet :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

w poniedzialek jechałem na miotłe Pumą i dzisiaj chciał bym na grzyba drugi raz do tego siarczan mocznik i odzywki ... moge już ją opryskać ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

mam pytanie 10 kwietnia pryskałem 0,2 modusa i 1,3 ccc teraz po deszczach bamberke zaczyna kłaśc jest bardzo gesta w miejscach gdzie nie prysnołem to już lerzy dostała 130 kg azotu stanowisko po rzepaku co jej dac modus czy cerone? i w jakiej dawce prosze o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelo22    0

Panowie dzisiaj pryskałem na grzyba pszenice i na jednym kawałku wyszła mi troche za mała dawka. Tzn miało być 0,6 a mi wyszło coś ok 0.55 l/ha. Biędzie miało to jakieś odzwierciedlenie w skuteczności środka czy to za mała różnica żeby miało jakiś wpływ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Mam pytanko...czy moge na dniach opryskac drugi raz moddusem? przedwczoraj poszlo T2...

lisc flagowy dopiero zaczyna sie wylaniac z pochwy...

moge do moddusa dodac przy okazji jakies odzywki? typu siarczan ,plonvit?

kiedy mniej wiecej bedzie dobry moment na 3 dawke saletry?...w najblizszym czasie zapowiadaja ze bedzie padac to by sie ladnie rozpuscila ale z drugiej strony czy to troche nie zawczesnie ?

Edytowano przez ppwolf38

"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Dziś zrobiłem mały experyment .

Tydzień temu taki mały kawałek 0.2 ha pryskałem modusem w dawce 0.4l/ha

a dziś taka sama dawka powtórka bo mi zostało z pszenicy którą dziś pryskałem.

Ciekawe co się stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

kurcze wieczorem zorientowałem się że na jarą wyszło mi 0,5l Mustanga Forte, jak jutro opryskam 0,3l zadziało to czy trzeba jechać od nowa pełną dawką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jaki środek polecacie z fungicydów żeby cena równała się jakość ( nie dawałem jeszcze nic na T1 )

Duet Star + Atak. Pryskałem w tym roku i jak narazie efekty super


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

pryskałem dziś Stabilanem i zastanawiam się czy nie za późno ponieważ była juz prawie po kolano ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

nie chodzi już mi o efekt tylko czy nie zaszkodziłem kłosom i czy nie będzie problemu przy kłoszeniu? ( faza BBCH 37 )

Edytowano przez Mareg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17
Napisano (edytowany)

zależy od dawki, jak nie dałeś więcej niż jakieś 1,5L to nie powinno być problemów, tylko że i efekt skracania będzie mizerny.

 

Ogólnie zboża strasznie gonią, mam porównanie na pszenicy TULSA (bardzo niska odmiana), na części dałem 0,15modusa+1L ccc i tam gdzie nie opryskane to zaczynam się bać o nią ale tragedii jeszcze nie ma. Natomiast Meister dostał 0,3 modusa i 1,3 ccc w idealnym momencie i jest jeszcze większy od Tulsy niepryskanej. Nie wiem co by było gdybym nie opryskał. A to dopiero połowa liścia flagowego więc jeszcze 10-15cm urośnie.

Edytowano przez Kamilmkm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

miałem tą świadomość , że juz jest za późno (wcześniej pogoda nei pozwalała bo padało) i dałem tylko 1L , bo stosowałem razem z mocznikiem , siraczanem , odżywkami i fungicydem i nie chciałem lać za dużo zeby sie nie zwarzyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Ja wczoraj opryskałem pszenice arktis modusem 0,3l na 1ha,wczesniej na pierwsze kolanko 1 cm przed wezłem krzewienia stosowałem antywylegacz w dawce 1l i nie pomogło bo pszenica do kolan.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

zależy od dawki, jak nie dałeś więcej niż jakieś 1,5L to nie powinno być problemów, tylko że i efekt skracania będzie mizerny.

 

Ogólnie zboża strasznie gonią, mam porównanie na pszenicy TULSA (bardzo niska odmiana), na części dałem 0,15modusa+1L ccc i tam gdzie nie opryskane to zaczynam się bać o nią ale tragedii jeszcze nie ma. Natomiast Meister dostał 0,3 modusa i 1,3 ccc w idealnym momencie i jest jeszcze większy od Tulsy niepryskanej. Nie wiem co by było gdybym nie opryskał. A to dopiero połowa liścia flagowego więc jeszcze 10-15cm urośnie.

 

Po co to skracać taka odmianę bardzo niska to jest do kolan jak muszelka przy 7t stoi bez problemu, gdzie ją ma polożyć przy prawidłowej agrotechnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Było dosyć sucho przy temperaturze ok 18'C, mocne słońce. Nie jestem pewien czy rano następnego dnia nie było przymrozku. A być może to działanie miedzi z Super5 bo słyszałem głosy że trzeba z nią uważać przy ostrym słońcu.

No z miedzią może być różnie, ale sądzę aby to było od tego.

Te objawy są typowe dla mieszanin z odzywek, fungicydów z moddusem zastosowanym zbyt wcześnie. Jak dawałeś coś z forma amidową mocznika to wtedy roślina aby wyrównać stężenie musi pobrać wodę z gleby, jeżeli było sucho to roślina wody pobrać nie mogła i pojawiły się przypalenia.

co na t2 w ozimej na t1 poszedł soligor?? wpszenicy flagowy sie pojawia wariant ekonomiczny prosze

Może coś w stylu menara? Ok 85zł/ha.

mam pytanie 10 kwietnia pryskałem 0,2 modusa i 1,3 ccc teraz po deszczach bamberke zaczyna kłaśc jest bardzo gesta w miejscach gdzie nie prysnołem to już lerzy dostała 130 kg azotu stanowisko po rzepaku co jej dac modus czy cerone? i w jakiej dawce prosze o porade

Ostro. Chyba w takim razie trochę za mało moddusa w I zabiegu. W jakiej fazie jest pszenica? Teraz 0,3l moddusa lub 1l cerone, termin na wczoraj praktycznie.

Panowie dzisiaj pryskałem na grzyba pszenice i na jednym kawałku wyszła mi troche za mała dawka. Tzn miało być 0,6 a mi wyszło coś ok 0.55 l/ha. Biędzie miało to jakieś odzwierciedlenie w skuteczności środka czy to za mała różnica żeby miało jakiś wpływ?

Nie masz się czym martwić 0,05l to tyle co nic ;)

Mam pytanko...czy moge na dniach opryskac drugi raz moddusem? przedwczoraj poszlo T2...

lisc flagowy dopiero zaczyna sie wylaniac z pochwy...

moge do moddusa dodac przy okazji jakies odzywki? typu siarczan ,plonvit?

kiedy mniej wiecej bedzie dobry moment na 3 dawke saletry?...w najblizszym czasie zapowiadaja ze bedzie padac to by sie ladnie rozpuscila ale z drugiej strony czy to troche nie zawczesnie ?

Niektórzy zalecają że najlepszy termin na 3 dawkę saletry to faza liścia flagowego.

Moddus możesz jeszcze dać, teraz byłby najlepszy moment. Jak chcesz dodawać odżywki to późnym wieczorem oprysk.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a czy do T2 można dodać jeszcze mocznik i siarczan i w jakim stężeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

milanreal1 - We wtorek wreszcie wykonałem zabieg korekcyjny w celu zwalczenia przytulii czepnej w pszenicy ozimej Bogatka. Miałem zamiar pryskać w najbliższy poniedziałek Moddusem, ale - jak już wspominałem w innej części tego Forum - zapowiadają przymrozki - w związku z czym dzień po ustąpieniu przymrozków mogę pryskać bezpiecznie? Pszenica dość wysoka, ponad kolana i jeszcze nie skracana przez niekorzystną pogodę (opady, wiatr). Planuję dać dawkę maksymalną - 0,4l. Dodałbym siarczan magnezu, ale mogą być przypalenia, gdyż jak sam już na tym Forum pisałeś, Moddus nie lubi mieszanin. Mam nadzieję, że fluroksypyr troszkę ją zwolni (opóźni w rozwoju), jeśli chodzi o wzrost, bo z tego co czytałem w jakimś artykule na internecie, to również jest to substancja z grupy regulatorów wzrostu i coś tam skraca. Pewnie, że bez regulatora się nie obejdzie, ale zawsze jakoś przytrzyma w tym 6-7 dniowym okresie przerwy między zabiegiem herbicydowym, a wykonanym regulatorem wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

@lukaszm ja też przy najbliższej pogodzie wjeżdzam ze starane na przytulię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a pszenica pryskana byla duetem star i na dole liscie sie zolte strasznie robia ? i wogole na polu nie jest jednolita tylko miejscami duza a miejscami mala co to moze byc nawozy pod korzen poszly a saletry teraz 2 dawka poszla 200 kg czy t oczegos brakuje tej pszenicy czy odzywkami podgonil by ja jakimi opdzywkami ?

a i 2 pytanie jak moddus lejecie do opryskiwacza tro w kontakcie z woda robi sie taki bialy tak jakby kaszka z mlekiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Dziś zrobiłem mały experyment .

Tydzień temu taki mały kawałek 0.2 ha pryskałem modusem w dawce 0.4l/ha

a dziś taka sama dawka powtórka bo mi zostało z pszenicy którą dziś pryskałem.

Ciekawe co się stanie :)

Kulawa Koza jak tam Twój agil bo u mnie wygląda rewelacyjnie bardzo szeroki liść flagowy narazie idzie jak rakieta a Twoja????


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj