Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

24201 odpowiedzi na ten temat

#7141 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 17:05

Pszenica Ozima i jara Zobaczcie kto nie widział na stronie tv wczorajszy odcinek ok 17minuty 50 sekundy. Większej głupoty od kilku lat tam nie powiedzieli. Z powodu pogody w zbożach konieczny będzie 3 zabieg fungicydami, w burakach na chwościka a ziemniakach na zarazę. 21 listopada taka informacja. Widać jak profesjonalnie są przygotowani ludzie którzy tworzą ten program.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 12:17
  •  

#7142 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1054 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 17:11

Pszenica Ozima i jara Tak było, nie wiedziałem za bardzo o co im chodzi. Obejrzjcie http://www.tvp.pl/in...3-1210/13086273

#7143 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2538 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 17:41

Pszenica Ozima i jara

a co będzie lepsze na T2 Fandango 1l/ha czy Reveller 1l/ha ??? ten drugi trochę taniej wychodzi :) ale który z nich mocniejszy i dłużej będzie trzymał? :) zamierzam dać na flagowy ;) w tym roku na T2 był Falcon ale ciut przy słaby mimo że było pryskane jak pszenica kwitła(Bogatka) to i tak później było bardzo dużo fuzariozy... :(
przy 5l fandango ok.910zł a reveller 810zł mała różnica jest :)

Stosowałem fandango i reveler i fandango lepej działało według mnie.Zabiegi na początku kłoszenia.Po revelerze poprawiałem po przekwitnięciu pszenicy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7144 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3215 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 22 listopad 2013 - 18:57

Pszenica Ozima i jara daj reveler 0.6l plus 0.6np rekorda i będzie ok
a pytanie ktoś atakuje jeszcze pszenice kompletem czy już trochę pózno bo zastanawiam się nad dniem jutrzejszym

Thug

#7145 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1002 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 21:40

Pszenica Ozima i jara

Ozon i Arkadia kupiłem 250kg z centrali bodajże po 170zł 100kg mogę się mylić musiałbym sprawdzić dokładną cenę. Już kuriera nie liczyłem. Jeśli chodzi ci o ziemniaki to obornik i 400kg polifoski i 300kg mocznika + dolistne. plon około 30ton sprzedałem

Wg Mnie to troche za gęsto posiana pszenica.Jeżeli co roku dajesz obornik to po co jeszcze polifoske pod pszenice? zamiast tego daj na wiosne 100kg soli potasowej, pierwsza dawka azotu to 250kg a druga to ponad 200, jeżeli wcześniej nie dawałeś żadnej ochrony to daj chociaż tlit na T1 a na T2 duet ultra. Możesz też zastosować modus 0,2l na skracanie razem z ccc 1l w fazie pierwszego kolanka. Do tego oprysk siarczanem magnezu i odżywki.
W naszej wiosce kiedyś każdy siał co najmiej 200 kg pszenicy na ha a niektórzy nawet po 300. Jak ja zasiałem 150 kg to ojciec i inni rolnicy mówili ze nic z tego nie bedzie i wiosna bede przesiewał, a dziś większość nie przekracza 200kg w późnym siewie tj pod koniec października.

#7146 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3669 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 21:50

Pszenica Ozima i jara Jak gęsto posiana to chyba trzeba redukować dawkę startową azotu?

Reveller solo słaby musowo jakiś triazol, tak jak pisał epx i zostaje kwestia proporcji, bardziej skłaniałbym się 0.8 reveller i 0.5-0.6 epx.

#7147 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2538 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 08:44

Pszenica Ozima i jara reveler zawiera cyprokonazol, tylko moim zdaniem ma gorsze składniki od fandango

#7148 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 13:47

Pszenica Ozima i jara

daj reveler 0.6l plus 0.6np rekorda i będzie ok
a pytanie ktoś atakuje jeszcze pszenice kompletem czy już trochę pózno bo zastanawiam się nad dniem jutrzejszym

ja w tym tygodniu we wtorek pryskałem Kompletem 3ha pszenicy sianej po kukurydzy, była w fazie szpilkowania, dokładnie 24 dni po siewie :)

#7149 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1002 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 14:26

Pszenica Ozima i jara

Jak gęsto posiana to chyba trzeba redukować dawkę startową azotu?

Reveller solo słaby musowo jakiś triazol, tak jak pisał epx i zostaje kwestia proporcji, bardziej skłaniałbym się 0.8 reveller i 0.5-0.6 epx.

To też zależy jak bedzie wygladała wiosną jezeli naprawde bedzie gęsta to albo zmniejszyć albo opóźnić. Albo podzielić na dwie mniejsze i dac w odstępach kilku dni, maksymalnie do tygodnia.

#7150 Share Chlopmalorolny3

Chlopmalorolny3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 18:15

Pszenica Ozima i jara Koledzy a co myslicie jak bym dał na 1 dawke 300 kg siarczanu amonu albo saletrosan a za 2 tygodnie 200 saletry?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7151 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 23 listopad 2013 - 18:16

Pszenica Ozima i jara Witam.Czy saletrosan czy syletrzak będzie dobrym rozwiązaniem na 2 dawkę?,na 1 będzie saletra.

#7152 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1588 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 18:55

Pszenica Ozima i jara

Wg Mnie to troche za gęsto posiana pszenica.Jeżeli co roku dajesz obornik to po co jeszcze polifoske pod pszenice? zamiast tego daj na wiosne 100kg soli potasowej, pierwsza dawka azotu to 250kg a druga to ponad 200, jeżeli wcześniej nie dawałeś żadnej ochrony to daj chociaż tlit na T1 a na T2 duet ultra. Możesz też zastosować modus 0,2l na skracanie razem z ccc 1l w fazie pierwszego kolanka. Do tego oprysk siarczanem magnezu i odżywki.
W naszej wiosce kiedyś każdy siał co najmiej 200 kg pszenicy na ha a niektórzy nawet po 300. Jak ja zasiałem 150 kg to ojciec i inni rolnicy mówili ze nic z tego nie bedzie i wiosna bede przesiewał, a dziś większość nie przekracza 200kg w późnym siewie tj pod koniec października.

Dałem dlatego bo robiłem w tamtym roku roku badania i wyszło że jest niska zawartość składników. Kupiłem 250kg zasiałem na 1.15ha ze 230kg i wygląda rzadko jak narazie. Ochronę mam zamiar stosować ale do wiosny daleko zobaczymy czy będzie na co. Narazie kreda wysiana tydzień temu leży na polu nic się nie rozpuściła.

#7153 Share jajonasz

jajonasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 19:33

Pszenica Ozima i jara

Witam.Czy saletrosan czy syletrzak będzie dobrym rozwiązaniem na 2 dawkę?,na 1 będzie saletra.

Jeśli ma być saletra i saletrosan, to odwrotnie. 1 dawka saletrosan (ze względu na siarkę), druga dawka saletra. Lub 1 dawka saletra, druga saletrzak.

Edytowany przez jajonasz, 23 listopad 2013 - 19:36.

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

#7154 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 19:50

Pszenica Ozima i jara Panowie tak naprawdę to co najlepiej dać w pierwszej dawce na pszenice ozime? Saletra, saletrzak. polifoska 21, itp.. Czy może jakieś mieszanki nawozowe?

#7155 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2538 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 20:55

Pszenica Ozima i jara Saletra najszybciej działa.Saletrosan czy polifoska 21 nie są konieczne ponieważ pszenica nie potrzebuje tyle siarki co np. rzepak.Na drugą dawke może być mocznik lub saletra

#7156 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 21:03

Pszenica Ozima i jara Najlepiej efekt w pszenicy po saletrze jest.

#7157 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9084 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 listopad 2013 - 22:37

Pszenica Ozima i jara

Jakaś gęsta .Ile kg wysiałeś na ha?nie doczytałem że 200 kg.na start wystarczy 200 kg saletry

Przy zbyt dużej obsadzie nie warto zmniejszać 1 dawki? Po co karmić mało produktywne pędy boczne i słabsze pędy główne? Przy 600 kłosach na m2 można osiągnąć super plon. Chociaz z drugiej strony zbyt duza obsada jesienia to wysokie prawdopodobieństwo słabszej zimotrwałości.

Ja na T1 planuję dać fungicyd, który został mi z sezonu 2012/2013, a który zastosowałem na kłos. Jest to Zafir 400 EW (prochloraz + tebukonazol). Co mogę ewentualnie mieszać z nim? Chodzi mi głównie o siarczan magnezu, mocznik, Plonvit Z itp.

Prochloraz na kłos? Ciekawy pomysł. A mieszać możesz bez problemu, ale nie szalej z azotem jak dajesz tebukonazol, może lekko przypalić końcówki liści.

Spółdzielnia pomija zabieg na T1 pszenica po rzepaku (choroby podstawy przez cały okres występują) a zaczyna od T2. Ostatni oprysk wykonuje zawsze, jak ziarno jest prawie wykształcone. Ma ktoś doświadczenie w tak późnej ochronie, czy jest ona efektywna. Przyznać należy, że ziarno mają grube ale zastanawia mnie czy to jest zasługa ostatniego zabiegu czy wcześniejszych?.

Przy dobrym zmianowaniu i po dobrych przedplonach choroby podstawy źdzbła nie powinny wystepować, co nie znaczy że mączniak czy septorioza nie zaatakuje. Tilt wypadało by dać.

a co będzie lepsze na T2 Fandango 1l/ha czy Reveller 1l/ha ??? ten drugi trochę taniej wychodzi :) ale który z nich mocniejszy i dłużej będzie trzymał? :) zamierzam dać na flagowy ;) w tym roku na T2 był Falcon ale ciut przy słaby mimo że było pryskane jak pszenica kwitła(Bogatka) to i tak później było bardzo dużo fuzariozy... :(
przy 5l fandango ok.910zł a reveller 810zł mała różnica jest :)

Fandango w tym porównaniu wypada znacznie lepiej. Reveller ma najsłabszą strobilurynę, po 3 tyg od zastosowania wysokie prawdopodobieństwo ataku septoriozy.

daj reveler 0.6l plus 0.6np rekorda i będzie ok

Ja już bym sobie odpuścił. Kiedy ten herbicyd ma zadziałać.

reveler zawiera cyprokonazol, tylko moim zdaniem ma gorsze składniki od fandango

Cyprokonazol jeszcze nie jest taki zły, w zwalczaniu septoriozy skuteczność porównywalna do tebukonazolu, jednak trochę słabiej od epoksykonazolu. Cyprokonazol jest najlepszy na rdzę. W revellerze jest jeszcze słaba strobiluryna, tzn w porównaniu do azoksystrobiny wypada słabo.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#7158 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2538 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 10:06

Pszenica Ozima i jara 200kg saletry na start to dużo? Moim zdaniem nie.Sam daje zawsze 250 kg a na drugą dawke 200 kg.

#7159 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3669 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 16:37

Pszenica Ozima i jara Nie ma co porównywać Saletrosanu do Polifoski 21. Saletrosan działający wolno? Ma forme azotanową także na plantacjach dobrze pokrzewionych i dobrej obsadzie będzie jeszcze lepszy niż saletra. Sami zakupiliśmy Saletrosan na pierwsza dawkę po zbożach 300kg/ha.
btw. siarka wspomaga pobieranie azotu przez roślinę między innymi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7160 Share 1410

1410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 17:26

Pszenica Ozima i jara A nie jest lepiej od razu saletra,a później saletrosan?