Polecane posty

KULAWA_KOZA    156

http://e-fotek.pl/im...06881637086.jpg

 

http://e-fotek.pl/im...20233627376.jpg

 

U mnie po Ferti 19-19-19 poszła jak petarda , ma gdzieś 35cm wysokości jak nie lepiej. :)

4 dni temu poszła jeszcze saletra i Foliq magnezowy :)

Chwastów nie uświadczy , pszenica czysta jak łza :)

Wszystkie chwasty spaliło :)

Miotła spalona , przytulia czepna i inne uciążliwe też :)

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

A moja wygląda tak http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/49f0302a8d9e712b.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/418bf8e04664402c.html

W marcu dostała 250 saletry i ze 2 tygodnie temu 25kg siarczanu magnezu z mocznikiem i jakoś nie dawno tilit z mirage. I albo siarczan przypalił albo nie wiem co jest że ma takie końcówki żółte widać to z daleka. No bo chyba nie przymrozek bo było w tygodniu -5 nad ranem. Planuje rano dać saletry 100kg oraz moczniku 100kg razem zmieszam i rozsieje o ile pogoda nie przeszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Twoja lepiej wygląda.Nie mam w domu żadnych nawozów dolistnych oprócz siarczanu magnezu. Rano dam tak jak napisałem wcześniej a po niedzieli coś dolistnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No generalnie wszystkie zabiegi wykonuje wieczorem. To modusem można pryskać np w słoneczy dzień np koło 14?

Jak najbardziej, moddus najlepiej działa gdy się da na słońcu, zapewnia to szybkie przemieszczanie w roślinie ;)

Witam. Dwa dni temu przypadkowo na 5 ha poszło 1.4 l antywylegacza a miało być max 1.1 i 0.3 modusa pszenica z pierwszym kochankiem 1-2 cm nad węzłem. Nawozenie na bd na poziomie 180-190N.Chciałbym się zapytać czy mogą wystąpić jakieś skutki uboczne ?

Nie powinno być żadnych ;)

Tak ja to wiem tylko chodzi mi bardziej o to kiedy sypnac mocznik zeby byl dostepny w odpowiednim momencie(na klos) :huh:

Mocznik na kłos jest złym rozwiązaniem. Lepsza jest saletra amonowa na liść flagowy.

Witam,

Czy mogę zmieszać herbicyd Gold z siarczanem magnezu i kristalonem?? wiem że nie powinno sie mieszać odżywek z herbicydami ale mam 0.5 ha gorszej pszenicy i nie pryskałem aby jej jeszcze nie pogorszyć a teraz pasowało by jedno i drugie bo trzeba daleko jechać z opryskiwaczem dlatego razem, jakbym opryskał wieczorem to może by się nic nie stało ;)

czy nic się nie stanie jak dam na 2 kolanko 0,8 ccc i 0,3 moddusa?? co prawda gdzie nie gdzie jest 2 kolanko, ale poytam aby mieć pewność moim zdaniem to najwyżej ccc nie zadziała bo modus powinien :)

Herbicyd i odżywki lepiej oddzielnie.

Nic stać się nie powinno ale jednak bym radził zejść z CCC do 0,5l.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

ponawiam pytanie o stoswaie dolistnie nawozow npk

jest sens?

czy w fazie liscia flagowego taki oprysk ma jakies zalety? w tej fazie juz chyba liczba ziaren w klosie jest ,,zaprogramowana" i taki oprysk nie pomoze?

albo oprysk na klos, da cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek56    4

Witam planuje dzis opryskac pszenice ktora ma juz 2 kolanko moddusem 0,3 l + CCC 0,5 l ale nadaja 22 stopnie i sloneczna pogode czy moge jechac z taka mieszanina w godzinach poludniowych czy lepiej wstrzymac sie do wieczora?? Podobno moddus dziala lepiej w wyrzszych temperaturach ale boje sie zeby nie pszypalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

jak dla pszenicy i pszenżyta to u mnie sprawdza sie medax top .. tylko jeczmien pojade moddusem ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

hej panowie, jak myslicie stanie sie cos jak w takie temperatury jak teraz opryskam pszenice mocznikiem 12kg + siarczan magnezu 12kg na ha? oczywiscie oprysk po 16 godzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Według mnie to septorioza. U mnie to samo się zrobiło jakiś czas temu 11.04 pryskałem fungicydem +moddus i ccc, dzisiaj byłem na polu obejrzeć pszenice rozwój plam wydaje się być zahamowany a nowe liście rosną już bez przebarwień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

pojawiają sie jakieś owady na pszenicy, pryskacie teraz faza 1-2 kolanko czy poczekać do liścia flagowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Po jakim czasie od zabiegu herbicydem mogę wjechać z azotem? Pryskałem głównie Huzarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Witam

Mam takie pytanko co sadzice o srodku medax top? kupilem troche tego srodka ale nie mam bardzo kiedy zastosowac ale wydaje mi sie ze mozna zastosowac w roznych etapach do liscia flagowego ale nie wiem od kiedy mozecie powiedziec w jakiej fazie najwczesniej mozna prysnac jak jest kolanko mozna juz pryskac? i mam zamiar wymieszac z krystalonem zielonym ok stezenie0.5% i mikrostartem 1kg na ha do tego siarczan moze byc taka mieszanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ok soboty czas pryskac pszeniczke jarą mam chwastox turbo i Pumę, pryskać osobno czy razem z Pumą pytam bo różne miałem sytuacje raz przypalone czubki listek ale mógł przyczynić się do tego przymrozek innym razem myślałem że za wcześnie poszedła Puma i w żniwa sporo było głuchego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

Hej Koledzy,

mam pytanie - moja pszeniczka wygląda jakby jej przypaliło końcówki - co to może być?

 

Odmiana - Bristol

Nawożenie - 1. 55N (20.02) 2. 80N (31.03)

Opryski -

jesień

Glean+Legato Plus,

wiosna

mocznik(10kg) + siarczan magnezu (5kg) + Plonvit Z (1,5l) + Adob CU (1l) (2.04)

Tilt Turbo (0,7l) + Mondatak (0,9l) + Moddus (0,3l) + CCC (0,3l) (12.04)

 

czy winą przypalenia może być ostatni oprysk - T1 + skracanie? oprysk wykonany gdy pierwsze kolanko było od 1-3cm nad węzłem, część w godzinach 12-13, reszta po 17, dzień słoneczny. Pomiędzy częściami pryskanymi o różnych godzinach nie ma różnicy. Jedynie odmiana KWS Magic na tym samym polu tak samo prowadzona jest dużo mniej "przypalona". Poniżej zdjęcia:

 

EDIT: jeszcze jedno pytanie - muszę na części tego pola zrobić poprawkę na dwuliścienne - mam kupiony Mustang Forte - mogę wjeżdżać, czy dać jej trochę odetchnąć?

 

78118d2a899daca8gen.jpg

a23c8c1fa1635f68gen.jpg

ed36be5255c6fdf5gen.jpg

Edytowano przez Marq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie tez jakies owady i skrzypionka juz dziwne ... ja chyba do flagowego poczekac dzis t1 robilem i dopiero zauwazylem jak pryskalem ze cos jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

u mnie na arkadi też tak sie porobiło i to tydzień po zabiegu siarczan+capallo + stabilan + monus. Coś mi tu sie wydaje że to wina jednak przymrozków które miejscami można było nazwać mrozem. Pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

+ - 2tyg , mniej wiecej po takim czasie jak stosujesz saletre.

 

Ile MOCZNIKA daje się do opryskiwacza? ile kg na ha?

Stężenie 6%

czyli 18kg mocznika na 300l wody.

Znam przypadki co dają 25kg na 300l wody i jest OK.

 

Hej Koledzy,

mam pytanie - moja pszeniczka wygląda jakby jej przypaliło końcówki - co to może być?

 

Odmiana - Bristol

Nawożenie - 1. 55N (20.02) 2. 80N (31.03)

Opryski -

jesień

Glean+Legato Plus,

wiosna

mocznik(10kg) + siarczan magnezu (5kg) + Plonvit Z (1,5l) + Adob CU (1l) (2.04)

Tilt Turbo (0,7l) + Mondatak (0,9l) + Moddus (0,3l) + CCC (0,3l) (12.04)

 

czy winą przypalenia może być ostatni oprysk - T1 + skracanie? oprysk wykonany gdy pierwsze kolanko było od 1-3cm nad węzłem, część w godzinach 12-13, reszta po 17, dzień słoneczny. Pomiędzy częściami pryskanymi o różnych godzinach nie ma różnicy. Jedynie odmiana KWS Magic na tym samym polu tak samo prowadzona jest dużo mniej "przypalona". Poniżej zdjęcia:

 

EDIT: jeszcze jedno pytanie - muszę na części tego pola zrobić poprawkę na dwuliścienne - mam kupiony Mustang Forte - mogę wjeżdżać, czy dać jej trochę odetchnąć?

 

78118d2a899daca8gen.jpg

a23c8c1fa1635f68gen.jpg

ed36be5255c6fdf5gen.jpg

Kolego to standard w tym roku , chyba u każdego pszenica ma takie końcówki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj