Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mp255    7

Co polecacie za odżywkę na jęczmień pszenżyto i pszenicę ? Jakoś "siekiere" bo troche blade te zboże mam.Planuję dać 20 kg mocznika 7,5 Siarczanu Mg Mikrokomplex 3 kg.Co jeszcze do tego jak juz koktajl taki robię Może coś z Yary mam niedobry fosforu przez te mrozy.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Jutro chce pryskac antywylegaczem ccc .czy w ten sam dzien moge dac2 dawke saletry.a jesli nie to po jakim czasie od oprysku mpge dac2 dawke saletry

 

możesz w ten sam dzień jeśli tylko zdążysz.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
richardo29    41

Witam potrzebuje waszej rady pszenica ucieka z kolankiem a nie pryskana na chwasty, czy moge poleciec modusem z antywylegaczem plynnym a za dzien dwa herbicydem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

A czy ktos mipowie ile dac moze kompletny zabiegna grzyba tzn 3x na grzyba bo to koszt powiedzmy 500zl i przy plonie ok 6t uzyska sie np 7 ton?Bo jezeli nieto chyba mysle ze pryskanie na grzyba tylko po to zeby nadwyzka plonu sie zwrocila za fungicydy mija sie chyba z celem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

To zależy nie tylko od ochrony grzybowej ale głównie od klasy ziemi,nawożenia,wilgoci w ziemi bo możesz zrobić 3 X na grzyba będzie susza i co wtedy plon będzie niski.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Witam potrzebuje waszej rady pszenica ucieka z kolankiem a nie pryskana na chwasty, czy moge poleciec modusem z antywylegaczem plynnym a za dzien dwa herbicydem?

 

Daruj sobie modusa w ogóle skracanie. Opryskaj na chwasta a za 5-10 dni rób co chcesz. Planujesz 8t że skracanie jest konieczne? Herbicyd też je przytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Jeśli ma odmianę podatną na wyleganie to nawet jak by celował w 5t/ha to mu pszenicę położy, stosowanie regulatorów wzrostu jak najbardziej wskazane.

Richardo29 poczekaj tak ze trzy dni chociaż.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dkc3232    0

Witam potrzebuje waszej rady pszenica ucieka z kolankiem a nie pryskana na chwasty, czy moge poleciec modusem z antywylegaczem plynnym a za dzien dwa herbicydem?

 

Jak najbardziej najważniejsze w tej chwili skracanie, po jakiś 2 -3 dniach śmiało z herbicydem. Jeśli będziesz stosował mustang możesz pokusić się o jeden zabieg, ale tutaj lepiej uważać z takim rozwiazaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego2    1

Przejechałem się po odmianach i najsłabiej przynajmniej kolorystycznie i wizualnie wygląda Bamberka dosyć blada, Julius i Ludwig bardzo ładne szczególnie Ludwig robi o tej porze wrażenie ciemna zieleń ładnie rozrośnięty, Jeden kawałek specjalnie ominąłem fungicydem i nie ma żadnych oznak chorób. Na Bamberke dam jeszcze mocznik z siarczanem magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie u mnie w regionie pszenice nie opryskane bo od 2 tyg nie ma warunkow dzisiaj jest pogoda na pryskanie pryskac zborza Mustangiem na noc zapowiadaja 4 stopnie i podobnie na przyeszle dni pryskac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

wczoraj ponad 10-15 stopni ciepła i modus+ccc w nocy ponoć prawie zero, dziś już jest 15.

Ciekawe co z tego wyjdzie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

U mnie też pogody nie ma i dopiero we wtorek planuję pryskać pszenicę Moddusem, potem za trzy dni fungicyd i za trzy dni herbicyd.

Odnośnie wielu postów pojawiających się na tym Forum, a dotyczących stosowania nawozu w dniu jakiegokolwiek zabiegu ochrony roślin, bądź dokarmiania dolistnego - w tamtym roku stosowałem około 11 godziny herbicyd Starane w pszenicy ozimej, a około 16 sypałem drugą dawkę saletry. I nic się nie stało. Zresztą nawet się nie zastanawiałem, czy tak robić, czy nie. Ważne, aby nawóz siać na suche rośliny, bo inaczej można poparzyć zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

panowie tak się zapytam bardziej doświadczonych bo pierwszy raz mam pszenice, czym prysnąć pszenice ozimą na grzyba? i kiedy to zrobić można już?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

zależy ile zabiegów, przynajmniej z dwa czyli teraz na 1 kolanko a drugi na liść flagowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Daruj sobie modusa w ogóle skracanie. Opryskaj na chwasta a za 5-10 dni rób co chcesz. Planujesz 8t że skracanie jest konieczne? Herbicyd też je przytrzyma.

 

trochę Twoja wypowiedź jest nie na miejscu, herbicyd przytrzyma na tyle, że później nie wyłoży? Żarty. Ja dwa lata temu zrobiłem 'myjaka' na poprzeczce bo mi zabrakło troszkę środka i tych kilka metrów pszenica była o wiele wyższa i trochę ją położyło.. Teraz i w najbliższym czasie jej nie położy, ale jak już będą kłoski, czy też później przed koszeniem jak jakieś nawałnice, deszcze wiatry przyjdą - to powodzenia z Twoim przytrzymaniem herbicydem... :)

Moim zdaniem środki typu modus robią zajebistą robotę, ostatnie lata stosuję mieszankę stablian + modus na 1 kolanko, i jakie deszcze czy nawałnice nie były - pszenica stała. A pamiętam za gospodarzenia poprzednika - leżała po nawałnicach jakby jakim walcem przejechał i też nie było wtedy mierzone w 8t, tylko plony były w granicach 3-5t.

 

Witam potrzebuje waszej rady pszenica ucieka z kolankiem a nie pryskana na chwasty, czy moge poleciec modusem z antywylegaczem plynnym a za dzien dwa herbicydem?

To, że kolanko ucieka, to nie ma tragedii. Modusem, Medaxem czy też Cerone również po tym 1-szym kolanku można skutecznie przytrzymać pszenicę.. np dasz między 1-2 kolankiem 1,2l stabilanu+ 0,3modusa i powinno być ok.

Zależy co masz na chwasty jak lancet, to wal na kolanko a później lancetem.

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

U mnie też pogody nie ma i dopiero we wtorek planuję pryskać pszenicę Moddusem, potem za trzy dni fungicyd i za trzy dni herbicyd.

Odnośnie wielu postów pojawiających się na tym Forum, a dotyczących stosowania nawozu w dniu jakiegokolwiek zabiegu ochrony roślin, bądź dokarmiania dolistnego - w tamtym roku stosowałem około 11 godziny herbicyd Starane w pszenicy ozimej, a około 16 sypałem drugą dawkę saletry. I nic się nie stało. Zresztą nawet się nie zastanawiałem, czy tak robić, czy nie. Ważne, aby nawóz siać na suche rośliny, bo inaczej można poparzyć zboże.

 

Się rzucało na oszronione, zaroszone rośliny czy w deszcz, saletra/mocznik/saletrosan i rzadnych poparzeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Ja jutro wpaduje z saletrą druga i ost dawka bo pszenica cos blednie, pójdzie 250kg/ha

druga dawke saletry dawałem 2 tygodnie temu.Trzecia na poczatku maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Panowie z racji naszej kochanej pogody nie dało rady wjechać w pszenżyto i prysnąć je na chwasty czy mógł bym jeszcze się na to pokusić?? pryskam huzarem

Proszę o rade bo mam dylemat

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Panowie z racji naszej kochanej pogody nie dało rady wjechać w pszenżyto i prysnąć je na chwasty czy mógł bym jeszcze się na to pokusić?? pryskam huzarem

Proszę o rade bo mam dylemat

Pozdrawiam

 

Do 1 kolanka to lancetem plus albo mustang do 2 kolanka tylko musisz dodać coś na miotłe jak chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

u mnie Toras ma faze 0,8cm pierwszego kolanka, 10 dni temu dałem drugą dawkę N (jak kolanko było ciut nad węzłem krzewienia- około o,3-0,5 cm )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

panowie jutro jedyny dzień słoneczny, oprysk mogę zacząć o 16, pszenica ma 1 kolanko, chcę wjechać z 1l ccc 0,2l moddusa fungicydem i odżywka, czy nie będzie to późny zabieg ???? (chodzi o to że mogę dopiero po południu) w piątek pokazują już deszcz. podziałają regulatory i fungicydy czy szkoda kasy??

Na moddus a trochę późno ale może być, jak nie ma innej możliwości to jechać koniecznie. Ja popada godz po zabiegu to zadziała ;)

wczoraj ponad 10-15 stopni ciepła i modus+ccc w nocy ponoć prawie zero, dziś już jest 15.

Ciekawe co z tego wyjdzie.

O której godz był stosowany CCC z moddusem.

a co sie stanie jak CCC da sie przed 1kolankiem ,albo po 1 kolanku. Są jakieś negatywne skutki?

Zależy w jakiej dawce.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj