Polecane posty

kronolus    1

panowie, moge razem z fungicydem zmieszac kristalon zielony 4kg+ mocznik 12kg + siarczan magnezu 8kg ? nie przypali?

Potasu nie mieszamy z Magnezem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zasiałem pszenicę jarą po łakach na glebie klasy 4 gdzie niegdzie 3 no i teraz mam problem ponieważ zaczyna zółknąć i jest bardzo blada co zrobić czym opryskać lub czym posiać pomużcie prosze.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Ja huzarem pryskalem 2 tygodnie temu teraz sie zastanawiam czy to nie był błąd ale podziele się swoimi spostrzeżeniami ku przestrodze tym którzy preferuja odchwaszczanie wiosenne. A więc jesienia nie było za bardzo warunków do oprysków ciagle deszcz potem przymrozki i udało się popryskać tylko część pola. Wiosna postanowilismy postawic na górna półka czyli huzar. Prysklaismy 2 tygodnie temu zalecana dawka w pełni krzewienia. Niestety od tego momentu było zimno czesto w nocy przymrozki pszenica słabła. Obecnie pszenica za równo i ta pryskana jak i ta odchwaszczana jesienia ma sporo żółtych lisci po spodzie i nie mam pojecia czym to jest spowodowane ogólnie słabo wyglada. Teraz jekie uwagi odnośnie huzara mam działke gdzie czesc było opryskana teraz a czesc na jesien. Przez te 2 tygodnie pszenica popryskana huzarem stoi i nie rosnie straciła również na kolorze jest wyraźnie przyhamowana. Na innym kawałku mam posiana muszelke i arkadie obok siebie, Już przed opryskiem arkadia lepiej troche sie zbierała ale wielkiej różnicy nie było widać że muszelka jest bardziej wymagajaca po prostu. Obecnie muszelka zrobiła się jasno zielona i ma pełno żółtych lisci po spodzie. Nie wiem czy to normalne po zabiegu na chwasty ale huzar z pewnoscia ostatni rok na moim polu. Moze macie jakies doświadczenia z tym środkiem albo pomysły dlaczego tak poszkodził pszenicy? Dodam ze w nocy po oprysku byc moze był lekki przymrozek. A z opadami wiadomo nie za bogato w tym roku moze od tego te żółte liscie w pszenicy?

Co do twoich pytań to nie pomogę , ale to żółknięcie w tym roku obserwuje się na pszenice jeżdżę trochę po woj. lubelskim i jak patrzę to tak niektóre pszemice się zachowują , ale do rzeczy mam pytanie zastosowałeś huzara w niskich temp. i jak z działaniem bo kiedyś jak był huzar w granulacie to jak najbardziej go uważałem za najlepszy środek a teraz w tej formulacji płynnej to jak dla mnie się popsuł , a może inaczej potrzebuje wysokiej temp. do dobrego działania , więc jak możesz to napisz jak zadziałał u ciebie po tych przymrozkach

 

Mam pytanko nie stosowałem nigdy modusa z ccc , w tym roku mam zamiar zastosować , z tego co rozmawiałem to najlepiej w fazie pierwszego kolanka , ale niestety u mnie zimno i przekropnie a pszenica idzie do góry , lepszą aurę i cieplejszą nadają dopiero pod koniec tygodnia więc ucieknie , ale na modusie pisze że można stosować do 3 kolanka taką mieszaninę i z tąd moje pytanie czy ktoś stosował w późniejszej fazie taki zabieg i jaki efekt końcowy był z góry dzięki za odp. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam! mianowicie mam podobny problem w pszenicy baberka są place na polu gdzie pszenica wyglada mizernie i całkowicie robi sie zółta nie wygląda mi to na chorobę grzybowa ,a raczej brak jakiś składników jakich? dałem jej dwa razy już nawozu po 200kg teraz mam pryskać na chwasty atlatnis plus mustang i teraz jest pytanie czy nie zaszkodzi na tą chorą pszenice herbicyd ? czy nie lepiej dać teraz tilt turbo plus odzywki np mocznik insol 3 siarczan magnezu moze ktoś się wypowie na ten temat ? dzięki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Mi sie powoli zaczyna wydawać ze te zółte liście sa oznaka zimna i braku wody bynajmniej u mnie w Podlaskim. Było na poczatku ciepło ciepło pszenica ostro ruszyła miała wilgoć a teraz jest jakby przyhamowana jest zimno noce zimno brak wody i tak reaguje. Inaczej tego nie umiem wytłumaczyc.

Odnośnie huzara to zadziałał elegancko wszystko żółtknie łacznie z pszenica hee a tak na poważnie to ziele żółknie widać ze działa. Oprysk robiłem w temp ok 15 stopni na słońcu około 15 takze środek został pobrany przez ziele. Na huzarze nie ma chyba na etykiecie że nie stosować podczas przymrozków ale moge sie mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a-zA-Z0-9    43

przenica legenda dawki nawożenia 2 razy po 140 l RSM czy na pierszy kolanku 200ml samego modusa zmieszanego z mirage 0.8l i tiltem turbo 0.8l wystarcze a za 2 tygodnie 300ml modusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Zasiałem pszenicę jarą po łakach na glebie klasy 4 gdzie niegdzie 3 no i teraz mam problem ponieważ zaczyna zółknąć i jest bardzo blada co zrobić czym opryskać lub czym posiać pomużcie prosze.Pozdrawiam! - pytanie kolegi Pronara 123 Odpowiadam :)

Postanowiłem pomóc koledze chociaż ostatnio się nie udzielałem na forum. Drogo kolego sądze że u ciebie na polu wystąpiły objawy choroby tzw "nowin" czyli gleb na których dopiero rozpoczęto uprawę roślin uprawnych. Z opisu pola wynika że występuje rażący brak miedzi, cynku, magnezu, boru czyli tzw mikroelementów,, należy szybko podać dolistnie jakiś dobry preparat mikroelementowy, ale w najniższej zalecane j dawce przez producenta, to chwilowo powinno pomóc, za jakieś 2 tyg jak pszenica odżyje i będzie miała ze 3 liście ponownie niską dawkę mikroelementów plus siarczan magnezu i tak ze 100 gram boru , następne w fazie 3 kolanka ponownie plus siarczan magnezu, powinno pomóc ale nie spodziewaj się w rekordów plonowych, po zbiorach zaleiciłbym wapnowanie wapnem magnezowym w wersji "na bogato". Działaj i daj znać jak wychodzi, pozdrawiam :)

 

W przypływie dobrego humoru odpowiem koledze Knoro 93.

Termin odchwaszczania wiosennego jest zawsze ryzykowny, bo wiosna lubi być kapryśna i tak jak w tym roku cały czas jest chłodno i nie ma kiedy huzarem popryskać a on wymaga ciepłych dni, prysnołeś Huzarem i teraz pszenica "siedzi", preparat ten jest regulatorem wzrostu i działa na chwast jak i na pszenice, to tak jak byś walnoł kolege młotkiem kilowym w głowę i dziwił się że nie wstaje :), musi swoje odchorować - do tego chwasty te najbardziej uciążliwe nadal będą rosły i czeka cię zabieg korekcyjny, co do żółknięcia dolnych liści - typowy objaw braku magnezu , żółkną liście dolne bo roślina przemieszcza magnez do górnych młodych partii rośliny aby zapewnić sobie rozwój a redukuje liście najmniej produktywne, także kolego do każdego zabiegu siarczan magnezu trzeba dodać, tak jak u kolegi wyże wapnowanie wapnem magnezowym w wersji "na bogato". Wrócę do pryskania pszenicy od wielu lat pryskam pszenicę na jesieni albo tuz po siewie albo w fazie 2-3 liści, efekt murowany i do tego mam luz terminowy no i wychodzi taki zabieg tanio, mam prawie całą jesień na wykonanie zabiegu a nie niepewną wiosnę gdy terminy na wszystko gonią, stosowałem Maraton a teraz o d 2 lat Komplet, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam ja prysnołem pszenice 1h chisel i mija 2 tygodnie efektów brak a 4 h pszenżyta toto + galaper +izofarm mija 1 tydzień iefekt jest bardzo dobry huzar 1 h pszenżyto efekt b dobry chociaż temperatura nie rozpieszcza pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Twoja druga mieszanina zawiera fluroksypyr, więc efekty po tygodniu to normalka. Chisel u mnie w zeszłym roku prawie doczyścił pszenżyto i pszenicę z miotły zbożowej która została po DFF+IPU. Pierwsze efekty były po ok 1,5tygodnia. Aby zabieg był skuteczny(nie tylko Chisela) trzeba jaknajwięcej SA "dostarczyć" chwastom, a to przy bujnym zbożu jest czasami problemem. Dawałeś Trenda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

Co do twoich pytań to nie pomogę , ale to żółknięcie w tym roku obserwuje się na pszenice jeżdżę trochę po woj. lubelskim i jak patrzę to tak niektóre pszemice się zachowują , ale do rzeczy mam pytanie zastosowałeś huzara w niskich temp. i jak z działaniem bo kiedyś jak był huzar w granulacie to jak najbardziej go uważałem za najlepszy środek a teraz w tej formulacji płynnej to jak dla mnie się popsuł , a może inaczej potrzebuje wysokiej temp. do dobrego działania , więc jak możesz to napisz jak zadziałał u ciebie po tych przymrozkach

 

Mam pytanko nie stosowałem nigdy modusa z ccc , w tym roku mam zamiar zastosować , z tego co rozmawiałem to najlepiej w fazie pierwszego kolanka , ale niestety u mnie zimno i przekropnie a pszenica idzie do góry , lepszą aurę i cieplejszą nadają dopiero pod koniec tygodnia więc ucieknie , ale na modusie pisze że można stosować do 3 kolanka taką mieszaninę i z tąd moje pytanie czy ktoś stosował w późniejszej fazie taki zabieg i jaki efekt końcowy był z góry dzięki za odp. pozdrawiam

 

co do ccc+modus, to jak zadziała w późniejszych fazach to na pewno zależy od odmiany i warunków jakie będą panować. Część pszenicy na początku tygodnia potraktowałem intesywnie tzn na chwasty, skracanie z fungicydem, odżywka oraz RSM (każdy zabieg oddzielnie, rsm pierwszy raz stosowałem i boję się że może przesadziłem bo wylałem 250l/ha 32%). z ccc+modus trafiłem na fajną pogodę bo było słonecznie, ale mam obawy czy może się nie pospieszyłem z zazbiegiem, ale po rozicnaniu pojedynczych pędów kolanko niby było nad więzłem krzewienia, ale w słabszych pędach nie wiem jak to wyjdzie, pierwszy raz tak zastosowałem.

W ub. roku ccc+modus opóźniłem ze względu na dużą nierwóność pszenicy, i wyszło tak że niektóre miały 2 kolanko już a niektóre dopiero 1.. efekt skaracania? W moim przypadku udało mi się, pszeniczka super stała, ale zastosowałem dawkę troszkę niestandardową bo ccc 1,2l+ 0,25 modusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Twoja druga mieszanina zawiera fluroksypyr, więc efekty po tygodniu to normalka. Chisel u mnie w zeszłym roku prawie doczyścił pszenżyto i pszenicę z miotły zbożowej która została po DFF+IPU. Pierwsze efekty były po ok 1,5tygodnia. Aby zabieg był skuteczny(nie tylko Chisela) trzeba jaknajwięcej SA "dostarczyć" chwastom, a to przy bujnym zbożu jest czasami problemem. Dawałeś Trenda?

 

Witam trend był w zestawie więc też poszedł i siarczan jednowodny 3 kg na 250 l wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Witam.

W zeszłym roku posiałem pszenicę dla kurek. Nie jest tego dużo, ale coś mi przyatakowało. Proszę o poradę co to za chorubsko ją dopadło? Od chwastów jeszcze nie było pryskane. Na jesieni przed siewem dałem nawóz wieloskładnikowy. Z wiosny dałem troszkę saletry amonowej.

 

A, o to i objawy: post-15075-0-63679300-1397392262_thumb.jpg

i

post-15075-0-91660700-1397392271_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam wygląda na kwaśną glebe i mało jedzenia na jesień ile tego byłona h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

75 kg fosforanu i 75 kg soli. Gleba kwaśna to fakt. W tym roku będę wapnował. Jak można teraz zaradzić temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam dałbym saletre do woli tzn ok250 kg na h i pojechać niezwłocznie w poprzek lub ukośnie broną za tydzień powinno być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

W sytuacjach krytycznych pH można zastosować nawóz wapniowy szybkodziałający- kredę i to tak żeby zboża miały jak najmniejszy kontak z wapnem. Do tego intensywne dolistne dokarmianie P, K i Mg. Na jesień próby glebowe/ewentualnie kwasomierz i zmierzyć pH, i wapno. Najpierw kasa na wapno, później na nawozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

 

co do ccc+modus, to jak zadziała w późniejszych fazach to na pewno zależy od odmiany i warunków jakie będą panować. Część pszenicy na początku tygodnia potraktowałem intesywnie tzn na chwasty, skracanie z fungicydem, odżywka oraz RSM (każdy zabieg oddzielnie, rsm pierwszy raz stosowałem i boję się że może przesadziłem bo wylałem 250l/ha 32%). z ccc+modus trafiłem na fajną pogodę bo było słonecznie, ale mam obawy czy może się nie pospieszyłem z zazbiegiem, ale po rozicnaniu pojedynczych pędów kolanko niby było nad więzłem krzewienia, ale w słabszych pędach nie wiem jak to wyjdzie, pierwszy raz tak zastosowałem.

W ub. roku ccc+modus opóźniłem ze względu na dużą nierwóność pszenicy, i wyszło tak że niektóre miały 2 kolanko już a niektóre dopiero 1.. efekt skaracania? W moim przypadku udało mi się, pszeniczka super stała, ale zastosowałem dawkę troszkę niestandardową bo ccc 1,2l+ 0,25 modusa.

Dzięki za odpowiedź , ale jakbyś jeszcze mógł napisać czy robiłeś jakąś kontrolę i czy efekt skrócenia był widoczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie zauwazylem ze wyszlo mi niedawno troche mietlicy w pszenicy i bede musial to poprawic tam gdzie woda stala , kolanko jeszcze przy ziemi i chce to protuganem albo czyms opryskac jakims izoprotunem stosowal ktos w fazie 1 kolanka ?? nic sie chyba nie powinno stac bo na etykiecie ze do konca krzewienia mozna pylic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Witam czy moge zastosować na skracanie pszenicy (Modus+ccc +promax450ec+tern premium 575ec+ osd zboże 2kg).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Było już o tym parę razy pisane że nie można łączyć Moddusa z innymi opryskami. Jedynie to tylko Moddus + CCC możesz zmieszać jeśli chcesz żeby dobrze zadziałało.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Zasiałem pszenicę jarą po łakach na glebie klasy 4 gdzie niegdzie 3 no i teraz mam problem ponieważ zaczyna zółknąć i jest bardzo blada co zrobić czym opryskać lub czym posiać pomużcie prosze.Pozdrawiam! - pytanie kolegi Pronara 123 Odpowiadam :)

Postanowiłem pomóc koledze chociaż ostatnio się nie udzielałem na forum. Drogo kolego sądze że u ciebie na polu wystąpiły objawy choroby tzw "nowin" czyli gleb na których dopiero rozpoczęto uprawę roślin uprawnych. Z opisu pola wynika że występuje rażący brak miedzi, cynku, magnezu, boru czyli tzw mikroelementów,, należy szybko podać dolistnie jakiś dobry preparat mikroelementowy, ale w najniższej zalecane j dawce przez producenta, to chwilowo powinno pomóc, za jakieś 2 tyg jak pszenica odżyje i będzie miała ze 3 liście ponownie niską dawkę mikroelementów plus siarczan magnezu i tak ze 100 gram boru , następne w fazie 3 kolanka ponownie plus siarczan magnezu, powinno pomóc ale nie spodziewaj się w rekordów plonowych, po zbiorach zaleiciłbym wapnowanie wapnem magnezowym w wersji "na bogato". Działaj i daj znać jak wychodzi, pozdrawiam :)

 

W przypływie dobrego humoru odpowiem koledze Knoro 93.

Termin odchwaszczania wiosennego jest zawsze ryzykowny, bo wiosna lubi być kapryśna i tak jak w tym roku cały czas jest chłodno i nie ma kiedy huzarem popryskać a on wymaga ciepłych dni, prysnołeś Huzarem i teraz pszenica "siedzi", preparat ten jest regulatorem wzrostu i działa na chwast jak i na pszenice, to tak jak byś walnoł kolege młotkiem kilowym w głowę i dziwił się że nie wstaje :), musi swoje odchorować - do tego chwasty te najbardziej uciążliwe nadal będą rosły i czeka cię zabieg korekcyjny, co do żółknięcia dolnych liści - typowy objaw braku magnezu , żółkną liście dolne bo roślina przemieszcza magnez do górnych młodych partii rośliny aby zapewnić sobie rozwój a redukuje liście najmniej produktywne, także kolego do każdego zabiegu siarczan magnezu trzeba dodać, tak jak u kolegi wyże wapnowanie wapnem magnezowym w wersji "na bogato". Wrócę do pryskania pszenicy od wielu lat pryskam pszenicę na jesieni albo tuz po siewie albo w fazie 2-3 liści, efekt murowany i do tego mam luz terminowy no i wychodzi taki zabieg tanio, mam prawie całą jesień na wykonanie zabiegu a nie niepewną wiosnę gdy terminy na wszystko gonią, stosowałem Maraton a teraz o d 2 lat Komplet, pozdrawiam :)

 

Szkoda że ostatnio żadko zagląasz na forum i służysz swoją radą tym mniej doświadczonym. Rozmawiałem kiedyś z Toba na gg o ile sie nie myle i wiem ze masz naprawde ogromna wiedze jeśli możesz częsciej odwiedzaj forum często brakuje tu fachowej porady ;) Odnośnie pszenicy. Chwasty skreca przytulia juz calkiem pozółkła także zabiegu korekcyjnego raczej nie będzie. Napisałem tego posta odnośnie huzaru poniewieważ co roku pryskamy jesienia żeby wiosna był spokój. Ten rok był wyjątkowy na podlasiu było bardzo mało terminów na wykonanie zabiegu dlatego cześć pola nie została opryskana podobnie zreszta jak i rzepaku czego skutki sa teraz bardzo dotkliwe ( również odchorowuje galere). Jestem zaskoczony po prostu że zboże tak rażąco odczuło odchwaszczanie. Odnośnie żółtych liści sam nie wiem czego to moze byc efekt być może masz racje że magnezu ale w poprzednich latach aż tak bardzo nie było tego widać jak w tym roku. Ja podejrzewam w tej kwesti również brak wilgoci. A może ma jakies znaczenie że rzepak był przedplonem? Mam 20 metrów dalej to wyglada rewelacyjnie dawno takiego nie miałem. Siarczanem mialem dać wczoraj ale już chyba odpuszcze az do oprysku na grzyba tym bardziej że zapowiadaja deszcz i niskich temperatur ciąg dalszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

Dzięki za odpowiedź , ale jakbyś jeszcze mógł napisać czy robiłeś jakąś kontrolę i czy efekt skrócenia był widoczny

był widoczny bo tam gdzie jakiś myjak na uwrociu był zrobiony to była wyższa, a z drugiej strony w miejscach gdzie nałożyło się na poprzeczkach to była jeszcze niższa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Panowie zauwazylem ze wyszlo mi niedawno troche mietlicy w pszenicy i bede musial to poprawic tam gdzie woda stala , kolanko jeszcze przy ziemi i chce to protuganem albo czyms opryskac jakims izoprotunem stosowal ktos w fazie 1 kolanka ?? nic sie chyba nie powinno stac bo na etykiecie ze do konca krzewienia mozna pylic

pszenicy nic nie powinno sie stac tylko miotła jest w zaawansowanym rozwoju i tutaj axial byłby najbardziej skuteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

izoproturon nie na tę fazę pszenicy wlnij axilem albo pumą chyba puma wyjdzie trooche taniej

 

Było już o tym parę razy pisane że nie można łączyć Moddusa z innymi opryskami. Jedynie to tylko Moddus + CCC możesz zmieszać jeśli chcesz żeby dobrze zadziałało.

kolego a skąd masz takie dziwne info że modussa nie miesza sie z fungi bo ja to robie od kilku lat efekt bardzo dobry mało tego polecamy tak klientom robimy tak na poletkach doswiadczlnych i jest bardzo dobrze wiec nie wiem skad takie informacje

sugerujesz rolnikom dodartkowe koszty w zwizązku z kolejnymi przejazdami

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj