Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22581 odpowiedzi na ten temat

#6801 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 październik 2013 - 19:21

Pszenica Ozima i jara To sa krótkie pszenice? Bo nie orientuje się, poza tym ile N dostały?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 17:36
  •  

#6802 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 28 październik 2013 - 19:35

Pszenica Ozima i jara Według COBORU Rywalka 103 cm, Bamberka 97 cm, Finezja 102 cm, Azot w 2 dawkach, I ok. 230 saletry, II 170 kg mocznika. Do tego jeden zabieg odzywka 18-18-18 i oprysk mocznikiem 20 kg/ha
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#6803 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 październik 2013 - 19:42

Pszenica Ozima i jara Czyli dość niskie pszenice. Jak Ci stoją przy ograniczonych dawkach antywylegaczy to się cieszyć, w końcu niższe dawki to niższy koszt.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6804 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 28 październik 2013 - 19:47

Pszenica Ozima i jara W tym roku spróbuje może na jednym kawałku sam Moddus w pełnej dawce, zobaczę jak to będzie wygladało
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#6805 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 28 październik 2013 - 19:49

Pszenica Ozima i jara macie racje zalezy jaka pszenica jest np muszelka dostala 1 litr ccc i 03 modusa i bylo to za duzo rowno z ha oddala 4 zbiorniki bizonowskie wiec bylo dobrze ale siedziala dlugo a slomy nie bylo praktycznie natomiast taka sama dawka w przypadku odmiany turni i akteura byla nawet ok ale moglo byc mniej w tym roku nie bede taki przekonany do takiej ilosci modusa i to dobrze ze poszedl deszcz kilka dni bo jakby susza byla to chyba by nie bylo co zbierac;) przy skracaniu wazna jest dawka N jak bedzie za malo azotu efekt bedzie odwrotny po prostu trzeba uwazac z modusem i ccc na etykiecie modusa pisze dla kogo jest przeznaczony ,,,,

#6806 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 28 październik 2013 - 19:55

Pszenica Ozima i jara Ile czasu może postać mieszanka gleenu z lentipurem w opryskiwaczu bo nie wypryskałem wszystkiego a teraz nie wiem kiedy mi się uda może w środę lub w czwartek

#6807 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1787 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 28 październik 2013 - 20:15

Pszenica Ozima i jara KULAWA_KOZA widzę że ci kable rosną :lol: a mi gdzieś rośnie korek od wlewu paliwa ;) jeszcze nie wykiełkował

Pszenice są ładne tylko dzięki porannym mgłom. Dziś sadziłem kwiatki przy domu to strasznie sucho a kto kopie buraki to strasznie się kurzy. Na rędzinie słabsze i dużo ziaren jeszcze nie skiełkowało. Jak porządnie wyrosną, bo jeszcze długo ma być ciepło, to może być problem z zimotrwałością.

Dajecie jakieś odżywki dolistne jesienią?? Tak myślałem o jakimś P i Mg

#6808 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 28 październik 2013 - 20:39

Pszenica Ozima i jara

Jak odstraszyć skutecznie gawrony z pszenicy ?

najlepiej sztucerem a jak nie posiadasz to mocna wiatrówka
Valtra-Power Partner

#6809 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 październik 2013 - 20:45

Pszenica Ozima i jara

Panowie, stosował ktoś Chisel 75 WG jesienią?? Niby można, od fazy 3 liści zbóż, tylko czy warto? Ziemia jest bardzo lekka, prawie że piaszczysta, więc Glean odpada, a chodzi o coś w miarę taniego.

Nie polecam tego chisla moze z 3 lata albo 4 lata temu stosowalem na wiosne i przepuscilo mase miotly ze pszenicy nie bylo widac to bylo w tedy jak byl mokry rok moze przez te deszcze jak padaly to miotla poodbijala

#6810 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 28 październik 2013 - 20:47

Pszenica Ozima i jara wiesz zastosuj expert net to wychodzi 60zł na ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6811 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 28 październik 2013 - 20:48

Pszenica Ozima i jara Nic nie planuję dawać.Pszenica posiana 20 września ładnie się krzewi.W piątek poszedł snajper z glenem i sezon zakończony.Co niektórzy popadają w samo zachwyt ze swoją pszenica widzę.Poczekajmy do wiosny z oceną.Kolego KULAWA KOZA jaką masz obsade na m2?

Edytowany przez slawek2209, 28 październik 2013 - 21:01.

#6812 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 28 październik 2013 - 21:16

Pszenica Ozima i jara Też nie polecam chisla, przepuścił dużo miotły i masą przytulii w tym roku :/

#6813 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 październik 2013 - 21:23

Pszenica Ozima i jara Panowie jutro skoncze siac pszenice ozima i mam pytanie gleba jest sucha bo po kukurydzy siane w pyl pryskac to maratonem czy poczekac do wschodow pszenicy i dopiero maratonem opylic?

#6814 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 28 październik 2013 - 22:30

Pszenica Ozima i jara Dzięki o opinie o Chiselu, ale wujas ma 1 hektar do opryskania na bardzo lekkiej ziemi, gdzie wręcz nie powinno się nawet siać pszenicy i dlatego myślimy o tym środku. Skończył się nam Komplet i Maraton, a poza tym wszystko opryskane. Ziemia jest bardzo lekka, a zachwaszczanie nie za duże, praktycznie tylko mak i trochę miotły- Glean nie nadaje się podobno na piaski, a Expert met jest ale w opakowaniach na 2,5 hektara. Opłaca się ryzykować tym Chiselem czy polecieć Lancet/Huzar wiosną?

#6815 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 29 październik 2013 - 06:18

Pszenica Ozima i jara

Panowie jutro skoncze siac pszenice ozima i mam pytanie gleba jest sucha bo po kukurydzy siane w pyl pryskac to maratonem czy poczekac do wschodow pszenicy i dopiero maratonem opylic?

maraton słabo podziała jak masz suchą glebe.poczekaj do wschodów

Edytowany przez slawek2209, 29 październik 2013 - 11:13.

#6816 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 29 październik 2013 - 07:37

Pszenica Ozima i jara To ja bym kupił tez expert met, resztę zostawisz sobie na drugi rok albo jak naprawdę jest tak sucho i nieprzewidują opadów u Ciebie to może poczekaj z tym hektarem do wiosny.

#6817 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 29 październik 2013 - 13:55

Pszenica Ozima i jara

Nic nie planuję dawać.Pszenica posiana 20 września ładnie się krzewi.W piątek poszedł snajper z glenem i sezon zakończony.Co niektórzy popadają w samo zachwyt ze swoją pszenica widzę.Poczekajmy do wiosny z oceną.Kolego KULAWA KOZA jaką masz obsade na m2?

Sławku ja nie jestem profesjonalny rolnik, tak jak Ty czy Tomek90 i inni tutaj.
Sieje zawsze tak by było dobrze, mniej wiecej 240kg/ha , w tym roku coś mi więcej weszło ale jak widzisz nie jest zle.
Jak bedzie za gęsta to ją przytrzymam tak jak w tym roku 2l CCC/ha a potem Modusem ją skruce i nie powinna sie powalić.
Po za tym to niskie pszenice więc myślę ze będzie dobrze.
W moim regionie nikt się nie bawi w liczenie obsady!!! poprostu każdy sieje wedle uznania od 240-300kg/ha.
Mamy inne ziemie i dlatego siejemy gęściej.

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 29 październik 2013 - 17:42.

#6818 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 29 październik 2013 - 17:53

Pszenica Ozima i jara Dzięki za porady- chyba nie kupimy tego Chisela. Gdyby to było moje pole, to poleciałbym tym expertem i coś tam dolał jeszcze, ale pole wujka i ciężko się dogadać :) Opryskamy wiosną lancetem albo huzarem. Jeszcze raz dzięki i jestem pod ogromnym wrażeniem waszej wiedzy. Dzięki wam i temu forum, jestem teraz ekspertem od oprysków w okolicy, bo u mnie to wszyscy tylko Aminopielik plus Protugan całe życie :D

#6819 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 29 październik 2013 - 18:52

Pszenica Ozima i jara hehehe przeleć na wiosnę pszenice mieszanką Chwastox TRIO + Tolurex to dopiero zobaczysz co to czysta pszenica.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6820 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 29 październik 2013 - 18:58

Pszenica Ozima i jara

Sławku ja nie jestem profesjonalny rolnik, tak jak Ty czy Tomek90 i inni tutaj.
Sieje zawsze tak by było dobrze, mniej wiecej 240kg/ha , w tym roku coś mi więcej weszło ale jak widzisz nie jest zle.
Jak bedzie za gęsta to ją przytrzymam tak jak w tym roku 2l CCC/ha a potem Modusem ją skruce i nie powinna sie powalić.
Po za tym to niskie pszenice więc myślę ze będzie dobrze.
W moim regionie nikt się nie bawi w liczenie obsady!!! poprostu każdy sieje wedle uznania od 240-300kg/ha.
Mamy inne ziemie i dlatego siejemy gęściej.

Człowiek uczy się całe życie i nie jestem profesjonalistą.Pytam o obsadę na metrze ponieważ wydaje mi się że masz bardzo dużą a z doświadczenia wiem że mogą być problemy z pleśnią śniegową zakładając że będzię zima podobna do ubiegłej.Siejesz też po przedplonach zbożowych o ile pamiętam. Możesz miec dużą presje chorób związana z wadliwym płodozmianem i wysoką obsadą,ale to okarze się dopiero wiosną