Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22551 odpowiedzi na ten temat

#6781 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 27 październik 2013 - 12:10

Pszenica Ozima i jara Ja zastanawiam się nad daniem jakiegoś azotu teraz, ale chyba dolistnie, może modus. Pszenice siane 5 października, jakoś słabo wyglądają, teraz maja 1 lisć.
Na rzepak dałem 100 kg RSM to teraz przeskoczył dużo ładniejsze sąsiadów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 23:55
  •  

#6782 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 27 październik 2013 - 13:24

Pszenica Ozima i jara A co ze zbożami zbyt wyrośniętymi? Moja ma 4-6liści a ciągle ciepło żadnego przymrozku.Idzie jakoś zchamować jesienią?

Edytowany przez magik0578, 27 październik 2013 - 13:25.

#6783 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 27 październik 2013 - 17:07

Pszenica Ozima i jara a mam kilka pytan a to na wiosne sie daje antywylegacz ccc sam to podobno jak bedzie suchy rok to zboze bedzie jak poslad ? ale mi mowil znajomy ze podobno sie daje ccc i modus na wiosne i wtedy jest dobrze jesli nawet rok bedzie suchy kiedy to dawac na pszenice i jak wygląda to cenowo ?? i czy mozna dawac na rzepak teraz azot do tomek73 przeciez ajk wysadzi za bardzo rzepak to moze wymarznąc i teraz to powinno sie go skracac hyba co nie ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6784 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 27 październik 2013 - 17:35

Pszenica Ozima i jara Na rzepak dajesz azot żeby podgonić go... jak masz lichy lub niedobór a jak jest ok tonie dajesz..A o ccc poczytaj kilka stron wstecz to się dowiesz...

#6785 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 27 październik 2013 - 18:56

Pszenica Ozima i jara

a mam kilka pytan a to na wiosne sie daje antywylegacz ccc sam to podobno jak bedzie suchy rok to zboze bedzie jak poslad ? ale mi mowil znajomy ze podobno sie daje ccc i modus na wiosne i wtedy jest dobrze jesli nawet rok bedzie suchy kiedy to dawac na pszenice i jak wygląda to cenowo ?? i czy mozna dawac na rzepak teraz azot do tomek73 przeciez ajk wysadzi za bardzo rzepak to moze wymarznąc i teraz to powinno sie go skracac hyba co nie ?

Jeśli jest susza to żadnego regulatora wzrostu nie powinno się dawać.Ccc z moddusem daje się przy pierwszym kolanku.Dawka ccc 1 l i 0.3l moddus.Cenowo około 70-80 zł

A co ze zbożami zbyt wyrośniętymi? Moja ma 4-6liści a ciągle ciepło żadnego przymrozku.Idzie jakoś zchamować jesienią?

Nie ma czym hamować pszenicy.narazie masz faze krzewienia i tylko pogoda może zahamować wegetacje

#6786 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 październik 2013 - 19:34

Pszenica Ozima i jara

a mam kilka pytan a to na wiosne sie daje antywylegacz ccc sam to podobno jak bedzie suchy rok to zboze bedzie jak poslad ? ale mi mowil znajomy ze podobno sie daje ccc i modus na wiosne i wtedy jest dobrze jesli nawet rok bedzie suchy kiedy to dawac na pszenice i jak wygląda to cenowo ?? i czy mozna dawac na rzepak teraz azot do tomek73 przeciez ajk wysadzi za bardzo rzepak to moze wymarznąc i teraz to powinno sie go skracac hyba co nie ?

Juz slawek dość ładnie Ci wytłumaczył. Ale dodam że samo CCC należy stosować w odpowiedniej fazie, jeżeli dasz go za późno to zahamujesz wzrost, skrócisz kłos, a i poślad w kłosie będzie. A jak jest susza to za regulatorami wzrostu ostrożnie bądź wcale. Niektórzy do skracania używają samego CCC, jak dla mnie dość ryzykowne, trzeba idealnie trafić. Moddus sam lub z CCC wychodzi co prawda drożej ale to rozwiązanie pewniejsze. Moddus lekko skraca i pogrubia źdźbło, a CCC silnie skraca.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#6787 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 27 październik 2013 - 19:57

Pszenica Ozima i jara Co do 0,3 Moddusa przy dodatku CCC wydaje mi się ze to troche za duzo, 0,1-0,15 l w zupełności wystarczy.
Stosowałem dotychczas sam CCC i zastosowany w pore w dawkce 1,2-1,5 nie wyrządzał żadnych szkód nawet w susze, aczkolwiek działanie z Moddusem bardziej mi się podoba.
Co do rzepaku, z azotem na jesieni ostrożnie, przede wszystkim unikać formy saletrzanej azotu jeżeli już chcemy sypać nawóz. Bardziej warto postawić na dokarmianie dolistne. Skracać jak najbardziej się powinno
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#6788 Share kinimo

kinimo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 październik 2013 - 20:00

Pszenica Ozima i jara witam. doradzcie czy siac jeszcze pszenice ozima czy sie wstrzymac, a moze przewodke? woj. kuj-pom

#6789 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 27 październik 2013 - 20:26

Pszenica Ozima i jara Jak odstraszyć skutecznie gawrony z pszenicy ?

#6790 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 27 październik 2013 - 20:27

Pszenica Ozima i jara Jak do tej pory zawsze stosowałem sam CCC czasem w dawce dzielonej 0.7l a za kilka dni 1.3l a czasem od razu 2l i nie było żadnych skutków ubocznych. Ważna jest temperatura, żeby nie było sucho i żeby zboże miało papu
I trzeba pilnować żeby nie było za późno

W tym roku mierzę w wyższy plon to może spróbuję z moddusem a na peno trzeba będzie coś dać w drugiej dawce. Etefon lub trineksapak etylu

Edytowany przez gwozd, 27 październik 2013 - 20:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6791 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 27 październik 2013 - 22:46

Pszenica Ozima i jara

witam. doradzcie czy siac jeszcze pszenice ozima czy sie wstrzymac, a moze przewodke? woj. kuj-pom

Spokojnie siej.... około 400szt na m2
Ja jakoś sie wyrabiam ale sąsiad nawet w listopadzie sieje.
Póxne siewy sa pewniejsze od wczesnych.

#6792 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 27 październik 2013 - 22:59

Pszenica Ozima i jara 400szt/m2 to idzie w optymalnym terminie, a co do późniejszych terminów to czemu tak twierdzisz?? Bo jest spora za, ale i też przeciw.

#6793 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów

Napisany 27 październik 2013 - 23:07

Pszenica Ozima i jara z tym CCC i modusem to ja powiem tak: dwa ostatnie lata stosowałem taką mieszankę, dwa lata temu 1l antywlegacza zwykłego +0,2modusa, ten rok był inny a moje pszenice mizerne po zimie (tam gdzie było widać ślady ciągnika po siewie, śnieg dłużej leżał i pszenicę 'przerzedziło'- pszenica na polu wyglądała 'w paski'), więc po zastoswaniu azotu poszły odzywki z 0,5antywylegacza w celu dokrzewienia, a później w pierwotnym terminie (prawie w pierwotnym, bo tak jak wspomniałem - w jednym pasie pszenica była w idealnej fazie tj. 1 kolanko 1cm nad ziemią, a w pasie obok była w pełni krzewienia.. z tego względu zabieg został opóźniony i w niektórych miejscach pokazywało się już nawet 2ie kolanko, a w wielu miejsach pierwsze..) zastosowałem, więc z tego względu dawkę 1,25 antywylegacza + 0,25-0,3 modusa, i wyszło idealnie ;) Pszenica była niziutka, nigdzie nie wyłożyło, a plon na poziomie 6-7t/ha.
Słyszałem właśnie, że dobieranie dawek antywylegacza nie jest jakieś sztywne z etykiety i niekiedy trzeba je dostosowywać do aktualnie panujących warunków w łanie i jak widać w moim przykładzie - coś w tym jest, bo nie wiem jaki byłby efekt gdybym poleciał dawką 1l+0,2l.
Pozdro.

Edytowany przez skywalker89, 27 październik 2013 - 23:09.

#6794 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 27 październik 2013 - 23:19

Pszenica Ozima i jara

Co do 0,3 Moddusa przy dodatku CCC wydaje mi się ze to troche za duzo, 0,1-0,15 l w zupełności wystarczy.
Stosowałem dotychczas sam CCC i zastosowany w pore w dawkce 1,2-1,5 nie wyrządzał żadnych szkód nawet w susze, aczkolwiek działanie z Moddusem bardziej mi się podoba.
Co do rzepaku, z azotem na jesieni ostrożnie, przede wszystkim unikać formy saletrzanej azotu jeżeli już chcemy sypać nawóz. Bardziej warto postawić na dokarmianie dolistne. Skracać jak najbardziej się powinno

Czemu uważasz że 0,1-0,15 moddusa wystarcza?
Zapraszam na swój profil

#6795 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 27 październik 2013 - 23:26

Pszenica Ozima i jara na dokrzewienie jakie dawki dajecie ccc lub moddusa ,bo teraz mowicie chyba typowo o skracaniu?
ccc na krzewienie odrazu po dawce saletry dajecie?

#6796 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 28 październik 2013 - 09:13

Pszenica Ozima i jara Ok wszyscy tu doradzają ile CCC i Moddusa, ale nikt nie zastanawia się przy jakiej odmianie pszenicy... Bo inaczej trzeba do tematu podejść przy Legendzie, a inaczej przy Muszelce...

#6797 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 28 październik 2013 - 10:47

Pszenica Ozima i jara Panowie, stosował ktoś Chisel 75 WG jesienią?? Niby można, od fazy 3 liści zbóż, tylko czy warto? Ziemia jest bardzo lekka, prawie że piaszczysta, więc Glean odpada, a chodzi o coś w miarę taniego.

#6798 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 28 październik 2013 - 18:26

Pszenica Ozima i jara

na dokrzewienie jakie dawki dajecie ccc lub moddusa ,bo teraz mowicie chyba typowo o skracaniu?
ccc na krzewienie odrazu po dawce saletry dajecie?

0,5l CCC lub 0,1l moddusa.

Ok wszyscy tu doradzają ile CCC i Moddusa, ale nikt nie zastanawia się przy jakiej odmianie pszenicy... Bo inaczej trzeba do tematu podejść przy Legendzie, a inaczej przy Muszelce...

Dlatego trzeba samemu ocenić ile zabiegów i w jakich dawkach będzie potrzebne. Przy odmianach wysokich, gęstych, intensywnie nawożonych azotem powinno się skracać 2 razy np. 1lCCC+0,3l moddusa i potem jeszcze 0,2-0,3l moddusa bądź 1l etefonu. Przy niskich odmianach 1 skracanie może wystarczyć.
Zapraszam na swój profil

#6799 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 28 październik 2013 - 18:40

Pszenica Ozima i jara Pasuje co ten temat urozmajcić. :)
U mnie jak na razie pszenica piękna.
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Agil. :rolleyes: 240kg/ha
KWS OZON -300kg /ha i rzadszy jest.
Agil bardzo ładnie sie krzewi.....
Fotki Agil-a.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6800 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 28 październik 2013 - 19:01

Pszenica Ozima i jara

Czemu uważasz że 0,1-0,15 moddusa wystarcza?

W tym roku dawałem 1 l CCC i 0,3 Moddusa i jak na moje pszenice była to zbyt silna mieszanka. Na Finezji i Bamberce nie było jeszcze tak źle ale Rywalke mocno przyhamowało, długo siedziała zanim ruszyła. Dodam że na jednym kawałku dałem 1 l CCC i 0,15 Moddusa (akurat kończył mi się środek) i było lepiej.
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)