Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

26352 odpowiedzi na ten temat

#6761 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1385 postów

Napisany 22 październik 2013 - 19:36

Pszenica Ozima i jara Dzisiaj prysnąłem pszenicę; Expert Met 0,25g + Alister Grande 0,33l/ha, pszenżyto; Expert Met 0,24g + Lentipur Flo 1l/ha. Zboża w fazie 2-3 liście.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 01:04
  •  

#6762 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8221 postów

Napisany 22 październik 2013 - 20:50

Pszenica Ozima i jara A alister grande 0,3 +expert met 0,2 + glean 10 gram to na wiosnę powinno bez poprawek się obejść? bo mam taką propozycję.

#6763 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów

Napisany 22 październik 2013 - 20:54

Pszenica Ozima i jara Część pszenicy pryśnięta w ostatnim czasie expert metem w fazie 2 liścia. to na kawałkach gdzie wschody są idealnie równe. Zostały kawałki gdzie pszenica mimo że siana w tym samym czasie wschodzi nierówno (miejscami zbyt sucho, drobna grudka pole zawałowane po siewie). rośliny są w fazie dwóch, jednego liścia, niektóre dopiero szpilkują ale i trafiają sie ziarna które są nie przykryte i po ostatnich deszczach puszczają dopiero kiełki. pytanie czy można te kawałki potraktowć expert metem bez ryzyka uszkodzenia pszenicy/kiełkujących ziarniaków. Wiadomo co pisze ulotka ale może ktoś stosował ten oprysk we wcześniejszych fazach dlatego proszę o opinie na ten temat bo ja go stosuję pierwszy raz i zabardzo nie wiem co robić czy czekać czy pryskać.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6764 Share bulamondeo

bulamondeo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 23 październik 2013 - 10:53

Pszenica Ozima i jara mozliwe ze padalo siew ok 180kg/ha. ja tylko raz soligorem bo czesniej nie dalo sie wjechac. w tym roku tylko zyta i bogatka. to pewny plo. slyszal ktos o pszenicy ozimej AGIL??? ponoc dobrze plonuje i wysokie MTZ

#6765 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów
  • Zainteresowania:Boks, uprawa ziemi, tenis ziemny i stołowy.

Napisany 25 październik 2013 - 18:01

Pszenica Ozima i jara Dziś posiałem 3.20 ha pszenicy dałem obornik na 1 ha ok 35 T i polifoski 6 150 kg na ha , może być bo pierwszy raz sieję pszenice. Kiedy pryskać ? chyba na wiosnę i czym? Oczywiście od chwastów.

#6766 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1385 postów

Napisany 25 październik 2013 - 19:09

Pszenica Ozima i jara na pewno nie po wschodach, bo raczej nie zdążysz, ale jakimś doglebowym zaraz po siewie jak najbardziej. Środków jest bardzo dużo, a więc na pewno coś sobie dobierzesz.

#6767 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 847 postów

Napisany 25 październik 2013 - 19:34

Pszenica Ozima i jara Tez dzisiaj zasiałem 3ha Tonacji ok 250kg/ha po burakach.Troche pozno. ciekawe czy z niej cos bedzie.

Edytowany przez mds212, 25 październik 2013 - 19:35.

#6768 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 25 październik 2013 - 20:26

Pszenica Ozima i jara Będzie będzie, ja za tydz jeszcze kawałek akteura dosieje, jedyne co przy tak późnym siewie to polecałbym 300kg/ha i na start 250kg saletry i ccc z odżywkami jak się byle zazieleni.
A polecacie jakąś dobrą pszenicę jarą, mam na razie na oku toridon i sirocco z kws, przeglądałem różne katalogi i artykuł w top agrar i dane raczej sie nie zgadzają, ale wszędzie toridon jest w szpicy.
Może polecicie jakąś dobrą jarkę po burakach, lub macie toridona i jakieś doświadczenia z tą pszenicą?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#6769 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 847 postów

Napisany 26 październik 2013 - 18:59

Pszenica Ozima i jara Jescze tak mnie nie pogieło zeby na jesien dawac salestre odzywki i antywylegacz :D

#6770 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2616 postów

Napisany 26 październik 2013 - 19:18

Pszenica Ozima i jara chyba kolega miał na myśli saletre i ccc na wiosne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6771 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 październik 2013 - 20:39

Pszenica Ozima i jara Oczywiście na wiosnę, gdzie saletrę na jesień.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#6772 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2309 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 27 październik 2013 - 11:46

Pszenica Ozima i jara U mnie jak na razie najładniejszy Agil.
Pszenica ma już 3 listki.Siana 1.10.
Ogólnie ładnie weszła , wszystkie 3 odmiany.
Na wiosnę dobrze jej dam do brzuszka i dobrze ją zaszczepie na choroby to mam nadzieję że się odwdzieczy :D

#6773 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3895 postów

Napisany 27 październik 2013 - 12:01

Pszenica Ozima i jara Pobliskie gospodarstwo ok. 500ha produkujące materiał siewny daje Saletrę bądz Saletrosan pogłównie jesienią w celu polepszenia krzewienia. CCC czy moddus na jesień też nie jest jakimś wielkim halo.

#6774 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8221 postów

Napisany 27 październik 2013 - 12:10

Pszenica Ozima i jara Ja zastanawiam się nad daniem jakiegoś azotu teraz, ale chyba dolistnie, może modus. Pszenice siane 5 października, jakoś słabo wyglądają, teraz maja 1 lisć.
Na rzepak dałem 100 kg RSM to teraz przeskoczył dużo ładniejsze sąsiadów.

#6775 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 27 październik 2013 - 13:24

Pszenica Ozima i jara A co ze zbożami zbyt wyrośniętymi? Moja ma 4-6liści a ciągle ciepło żadnego przymrozku.Idzie jakoś zchamować jesienią?

Edytowany przez magik0578, 27 październik 2013 - 13:25.

#6776 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 27 październik 2013 - 17:07

Pszenica Ozima i jara a mam kilka pytan a to na wiosne sie daje antywylegacz ccc sam to podobno jak bedzie suchy rok to zboze bedzie jak poslad ? ale mi mowil znajomy ze podobno sie daje ccc i modus na wiosne i wtedy jest dobrze jesli nawet rok bedzie suchy kiedy to dawac na pszenice i jak wygląda to cenowo ?? i czy mozna dawac na rzepak teraz azot do tomek73 przeciez ajk wysadzi za bardzo rzepak to moze wymarznąc i teraz to powinno sie go skracac hyba co nie ?

#6777 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 27 październik 2013 - 17:35

Pszenica Ozima i jara Na rzepak dajesz azot żeby podgonić go... jak masz lichy lub niedobór a jak jest ok tonie dajesz..A o ccc poczytaj kilka stron wstecz to się dowiesz...

#6778 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2616 postów

Napisany 27 październik 2013 - 18:56

Pszenica Ozima i jara

a mam kilka pytan a to na wiosne sie daje antywylegacz ccc sam to podobno jak bedzie suchy rok to zboze bedzie jak poslad ? ale mi mowil znajomy ze podobno sie daje ccc i modus na wiosne i wtedy jest dobrze jesli nawet rok bedzie suchy kiedy to dawac na pszenice i jak wygląda to cenowo ?? i czy mozna dawac na rzepak teraz azot do tomek73 przeciez ajk wysadzi za bardzo rzepak to moze wymarznąc i teraz to powinno sie go skracac hyba co nie ?

Jeśli jest susza to żadnego regulatora wzrostu nie powinno się dawać.Ccc z moddusem daje się przy pierwszym kolanku.Dawka ccc 1 l i 0.3l moddus.Cenowo około 70-80 zł

A co ze zbożami zbyt wyrośniętymi? Moja ma 4-6liści a ciągle ciepło żadnego przymrozku.Idzie jakoś zchamować jesienią?

Nie ma czym hamować pszenicy.narazie masz faze krzewienia i tylko pogoda może zahamować wegetacje

#6779 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9150 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 październik 2013 - 19:34

Pszenica Ozima i jara

a mam kilka pytan a to na wiosne sie daje antywylegacz ccc sam to podobno jak bedzie suchy rok to zboze bedzie jak poslad ? ale mi mowil znajomy ze podobno sie daje ccc i modus na wiosne i wtedy jest dobrze jesli nawet rok bedzie suchy kiedy to dawac na pszenice i jak wygląda to cenowo ?? i czy mozna dawac na rzepak teraz azot do tomek73 przeciez ajk wysadzi za bardzo rzepak to moze wymarznąc i teraz to powinno sie go skracac hyba co nie ?

Juz slawek dość ładnie Ci wytłumaczył. Ale dodam że samo CCC należy stosować w odpowiedniej fazie, jeżeli dasz go za późno to zahamujesz wzrost, skrócisz kłos, a i poślad w kłosie będzie. A jak jest susza to za regulatorami wzrostu ostrożnie bądź wcale. Niektórzy do skracania używają samego CCC, jak dla mnie dość ryzykowne, trzeba idealnie trafić. Moddus sam lub z CCC wychodzi co prawda drożej ale to rozwiązanie pewniejsze. Moddus lekko skraca i pogrubia źdźbło, a CCC silnie skraca.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6780 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2543 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 27 październik 2013 - 19:57

Pszenica Ozima i jara Co do 0,3 Moddusa przy dodatku CCC wydaje mi się ze to troche za duzo, 0,1-0,15 l w zupełności wystarczy.
Stosowałem dotychczas sam CCC i zastosowany w pore w dawkce 1,2-1,5 nie wyrządzał żadnych szkód nawet w susze, aczkolwiek działanie z Moddusem bardziej mi się podoba.
Co do rzepaku, z azotem na jesieni ostrożnie, przede wszystkim unikać formy saletrzanej azotu jeżeli już chcemy sypać nawóz. Bardziej warto postawić na dokarmianie dolistne. Skracać jak najbardziej się powinno
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)