Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22584 odpowiedzi na ten temat

#6681 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 14 październik 2013 - 19:41

Pszenica Ozima i jara Jaki polecacie środek na pszenicę ozimą.U mnie jest dużo chabra i miotły.Doradzicie coś.W zeszłym roku było Legato i Glean ale w tym roku chce cos innego.Można mieszac chlorotoluron (Tolurex) z chlorosulfronem.
Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 05:49
  •  

#6682 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 14 październik 2013 - 20:04

Pszenica Ozima i jara mozna mieszac.poczytaj ostatnie posty ,dużo było mówione o różnych środkach.warto dodac do takiej mieszaniny diflufenikan aby zwalczyć też fiołka

#6683 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 14 październik 2013 - 21:00

Pszenica Ozima i jara czy ktoś stosował preparat komplet w dawce 650 ml lub podobnej na ha

Thug

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6684 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 15 październik 2013 - 15:45

Pszenica Ozima i jara coś ci sę pokiełbasiło chyba. komplet 560 sc stosuje się w dawce 0,4-0,5l/ha

hmmm pewnie zastosowało ci się więcej przez przypadek co? oby nie przypaliło zboża.

Edytowany przez Cihu, 15 październik 2013 - 15:48.

#6685 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 15 październik 2013 - 16:23

Pszenica Ozima i jara Nic się nie stanie, w Niemczech dawka flufenacetu stosowanego solo wynosi do 250 g.

#6686 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 15 październik 2013 - 17:10

Pszenica Ozima i jara pytanie czy warto zwiększa dawke kompletu.zwalczy lepiej chaber który puszcza?z innymi chwastami nie ma ten środek problemu

#6687 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 15 październik 2013 - 17:47

Pszenica Ozima i jara

coś ci sę pokiełbasiło chyba. komplet 560 sc stosuje się w dawce 0,4-0,5l/ha

hmmm pewnie zastosowało ci się więcej przez przypadek co? oby nie przypaliło zboża.

nic mi sie nie pokiełbasiło poprostu wiem że na zachodzie stosują go więcej u nas jest podana dawka etykietowa tak jak napisałeś ale to nie znaczy że cos będzie przypalać
u nas toprex dawka jesienna 0,3 w niemczech 0-5,0-6

Thug

#6688 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 15 październik 2013 - 19:13

Pszenica Ozima i jara

witam,lentipur 1.3l+glean 8g co by można do tego dodać, pszenica arkadia po rzepaku fazie jednego liścia. A i wjakiej fazie pryskać. Dzięki

Też kupiłem takie środki tylko mam zamiar dać 2l lentipuru i 8g glean na 400l wody i na 1.15ha tylko muszę poczekać do 3 liścia bo narazie jest 1. Wydaje mi sie że ogólnie jest jakoś rzadko na polu ale może się jeszcze rozkrzewi. Siane około 20.09 odmiana arkadia i ozon. Koszt to 83zł i nic więcej nie będę dodawał na wiosnę i tak będzie poprawka.

#6689 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 15 październik 2013 - 19:49

Pszenica Ozima i jara Czy zamiast gleanu (7gram) mogę dać w tej samej dawce maczugę do 2l boxera?

#6690 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 15 październik 2013 - 19:54

Pszenica Ozima i jara a powiedz czym sie rózni maczuga od gleanu to jego odpowiednik który zawiera tę samą substancję aktywną więc możesz zmenic

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6691 Share slawek30655

slawek30655

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 październik 2013 - 20:28

Pszenica Ozima i jara mam pytanie jak usunąć odrosty jęczmienia jarego w posianej pszenicy ozimej

#6692 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 15 październik 2013 - 20:29

Pszenica Ozima i jara A w jakiej dawki mam dać Tolurexu i Gleanu i czy mogę tym pryskać jęczmień,pszenżyto i pszenicę.Nie przypali ta mieszanka czy może co innego polecacie.
Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

#6693 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 15 październik 2013 - 20:50

Pszenica Ozima i jara Dzwoniłem dzisiaj do doradcy, po to by zamówić środki. Mianowicie mieszankę Boxera, Legato i Gleanu i stwierdził, ze ten Glean jeśli nie uprawiam rzepaku i nie mam samosiewów mogę sobie darować. Moje pytanie: czy 2l Boxera z 0,15 Legato (mam do wyboru 500 i 600) załatwi sprawę miotły w 100%, co do poprawki wiosna na 2 dwuliścienne chyba nie ma 100% pewności?? I jeszcze, czy ktoś z Was stosował tą mieszankę Boxera, Legato i Gleanu, chodzi mi o ewentualne przypalenia, bo przyznam, że najbardziej mi się podoba?? Sorry, że pytam już któryś raz z kolei, ale wole być pewien, mam się do jutra zdecydować. A doradcy wiadomo polecają, nie zawsze to co najlepsze rolnika. Dzięki za pomoc.

#6694 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 15 październik 2013 - 21:20

Pszenica Ozima i jara Pszenica pryskana zaraz po siewie 26g gleanu. Teraz zaczyna się drugi liść, poprawki wiosenne pewnie będą bo gdzieniegdzie widać jakieś liścienie. Samosiewy jęczmienia jarego też się pojawiają, załatwi go zima.

#6695 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 16 październik 2013 - 07:03

Pszenica Ozima i jara Panowie, czytam co tam dajecie na jesień i niezbyt to rozumiem... :unsure:
Mieszacie kilka środków na raz (nie mówię że źle) i prawie wszyscy mówicie o poprawkach wiosennych - ile to w sumie wyjdzie :blink:
Ja w tamtym roku pierwszy raz pryskałem w jesieni (tolurex) i powiem że jestem zadowolony, było widać różnicę na wiosnę (dużo lepszy wigor i sporo ciemniejsze zboże)
Koszt zabiegu wyszedł mi 54zł a na wiosnę poprawiłem granstarem (tego nie liczyłem) Po takim zabiegu niestety została przytulia ;[ W tym roku też dam tolurex i na próbę wziąłem boxer, na wiosnę zrobię poprawkę sekatorem (mam nadzieję że przytuli nie będzie) i powinno być ok, przynajmniej tak myślę???? Jeśli w tym roku ta metoda wypali, to od następnej jesieni pryskam wszystko.
We wszystkim chodzi mi o to, by nie przekroczyć kosztu oprysku wiosennego (np lancet ok 145 zł/ha) a by było czysto!!!!
Jeśli moje rozumienie jest błędne, to mnie poprawcie. Pozdrawiam

#6696 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 16 październik 2013 - 07:15

Pszenica Ozima i jara uważam że dobrze kombinujesz, ja też mam taki plan ale jednak nieco ciągnie aby sprawę załatwić już jesienią, Ja część opryskam Expert metem tam gdzie jest chaber i ostrożeń, a część Legato + Glean (może bez poprawek się uda) nawet z poprawką nie powinno wyjść więcej jak 150zł czyli tyle ile wiosenny zabieg. Sekator przytulie załatwi elegancko Mustang też, a przy okazji wiele innych chwastów.

#6697 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 16 październik 2013 - 08:49

Pszenica Ozima i jara Gdybym wiedział że załatwię wszystko jesienią to też bym mieszał i zabieg może dojść nawet do 150zł. Ale mieszając 3 środki i myśleć o poprawce na wiosnę, to według mnie pomyłka w kombinowaniu :o
Na jare zboża daje granstar i w zależności puma lub axial (niestety muszę przez parę lat powalczyć z owsem), na ozime daje huzar lub lancet i jest git!!! Gleanu nie chcę bo obawiam się o rzepak w roku następnym po oprysku (niektórzy mówią że bezpodstawnie)
Więc myślę że przez parę sezonów w jesieni będzie coś koło 60zł w walce z miotłą i niektórymi chwastami a na wiosnę poprawka czymś w podobnej cenie :) - oby ta wiosenna poprawka była lepsza niż w tym roku :unsure:

#6698 Share magrol

magrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 październik 2013 - 09:19

Pszenica Ozima i jara Co jest najlepsze na jesienne odchwaśzczanie jednoliściennych?

#6699 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 16 październik 2013 - 11:17

Pszenica Ozima i jara

Pszenica pryskana zaraz po siewie 26g gleanu. Teraz zaczyna się drugi liść, poprawki wiosenne pewnie będą bo gdzieniegdzie widać jakieś liścienie. Samosiewy jęczmienia jarego też się pojawiają, załatwi go zima.

Nie zawsze załatwi, w tym i rok wczesniej nie wymarzł w pszenicy ozimej Muszelka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6700 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 16 październik 2013 - 13:06

Pszenica Ozima i jara

Gdybym wiedział że załatwię wszystko jesienią to też bym mieszał i zabieg może dojść nawet do 150zł. Ale mieszając 3 środki i myśleć o poprawce na wiosnę, to według mnie pomyłka w kombinowaniu :o
Na jare zboża daje granstar i w zależności puma lub axial (niestety muszę przez parę lat powalczyć z owsem), na ozime daje huzar lub lancet i jest git!!! Gleanu nie chcę bo obawiam się o rzepak w roku następnym po oprysku (niektórzy mówią że bezpodstawnie)
Więc myślę że przez parę sezonów w jesieni będzie coś koło 60zł w walce z miotłą i niektórymi chwastami a na wiosnę poprawka czymś w podobnej cenie :) - oby ta wiosenna poprawka była lepsza niż w tym roku :unsure:

u nas glean jest używany od kilku lat jako domieszka do innych srodków przy opryskach jesiennych. nie zauważyliśmy problemów z rzepakiem

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com