Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

26440 odpowiedzi na ten temat

#6541 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 03 październik 2013 - 17:45

Pszenica Ozima i jara można oczywiście rozsiać dobry nawóz pogłównie, ale korzystniej byłoby go od kogoś pożyczyć a następnie oddać po dostawie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 16:34
  •  

#6542 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9154 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 październik 2013 - 17:50

Pszenica Ozima i jara

Koledzy a stanowisko po owsie (niestety nie było żadnych uprawek-moja wina) czy da radę jeszcze obsiać kwalifikatem?? Wystarczy talerzówka, czy lepiej płytko podorać?? Pole dobre 3-5 klasy (75% 3 klasy), drenowane, nie zachwaszczone (owies był super). Pole świeżo kupione.
I jaki kwalifikat najlepiej siać?? Okolice stoczka łukowskiego.
Myślę nad kwalifikatem Ostroga (może wysianie materiały kwalifikowanego choć trochę zmniejszy moje zaniedbanie odnośnie przygotowania stanowiska i terminu siewu).

Na pszenice jeszcze nie jest za późno. Najlepiej zrób orkę, pszenica nie jest wrażliwa na siew w nieodleżałą glebę.

Czy siał ktoś polifoske pogłównie, chodzi mi o rozsiew krótko po siewie.
Wiem ze npk należy wymieszać z gleba zwłaszcza z powodu fosforu który słabo przemieszcza się w glebie, ale mój dostawca spóźnia się a chciałbym posiać w sobotę pszenice a nawozów nie ma...

Z potasu i azotu rośliny jesienią skorzystają. Oczywiście najkorzystniej byłoby dać przedsiewnie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#6543 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 03 październik 2013 - 18:14

Pszenica Ozima i jara Jutro rano bede do nich dzwonił, moze cos wskuram...
Na glebie klasy 2-3 mieszanka legato 1l + gelan 15g, poradzi sobie z chwastami?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6544 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9154 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 październik 2013 - 18:22

Pszenica Ozima i jara Czemu tak dużo legato? Sam legato się daje 0,2l a Ty chcesz dać litr?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#6545 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 03 październik 2013 - 18:49

Pszenica Ozima i jara chodziło mi o legato plus 600 SC:)

#6546 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 03 październik 2013 - 19:30

Pszenica Ozima i jara W zeszłym roku zarówno pszenice jak i pszenżyta pryskałem legato plus+ glean(1l+8g) w pszenżycie poradziło sobie ok, pole było w miare czyste do żniw, w pszenicy na silnie zachwaszczonym polu przepuściło duzo przytulii, ogólnie Panowie proszę o poradę, jakie substancje aktywne zastosować aby mieć spokój z przytulia chabrem i miotłą, próbowałem Legato plus w pełnej dawce, glean w pełnej dawce, mieszanki, chlorotoluron z DFF wg Was zdałby egzamin( wg etykiet powinien zdać zwłaszcza w tak wilgotnym roku jak ten). Obecnie mam zakupione na mniej 'przytuliowe' pola legato+ + glean, na silniej komplet, zobaczymy...

#6547 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2619 postów

Napisany 03 październik 2013 - 19:44

Pszenica Ozima i jara snajper 1.4l i glen 10g w fazie 3 liści pszenicy.przytulia wrażliwa jest na herbicydy jak jest po wschodach.kompletu musisz dać 0.5l ale też go zalecaja razem z glean 8 g

#6548 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 635 postów

Napisany 03 październik 2013 - 19:45

Pszenica Ozima i jara a czy nawozeniu na pszenice ma sens :
kukurydza na oborniku i amofoska corn wiosną po zbiorze kukurydzy wrzesien nawożenie gnojowica bydleca oraz superfosfat i wapno grade4 ? na ile to wystarczy pszenicy ?

#6549 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4058 postów

Napisany 03 październik 2013 - 19:49

Pszenica Ozima i jara Ale pytania :D Zrób badanie gleby i się dowiesz. Albo sypnij jeszcze ze 200kg polifoski i masz pewne że niczego jej nie zabraknie.

#6550 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2619 postów

Napisany 03 październik 2013 - 19:51

Pszenica Ozima i jara kuku na pewno z pola dużo wzięła składników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6551 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 03 październik 2013 - 19:57

Pszenica Ozima i jara mieszanke legato plus+glean lepiej zastosowac przedwschodowo czy w fazie dwóch lisci?

Edytowany przez matyziak, 03 październik 2013 - 19:57.

#6552 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2619 postów

Napisany 03 październik 2013 - 20:00

Pszenica Ozima i jara przy drugim liściu pszenicy.

#6553 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 03 październik 2013 - 20:16

Pszenica Ozima i jara Korzystniej cenowo od snajpera wychodzi legato+lentipur (0,2+1l) taki sam skład a jakieś 20zł na ha taniej...
Generalnie jaka substancję uważacie za bardziej optymalną, IPU czy CTU?
Istnieje jakaś kombinacja 'idelana' zwalczająca wszystkie uciążliwe chwasty jesienią bez konieczności wiosennej poprawki?

#6554 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3900 postów

Napisany 03 październik 2013 - 20:30

Pszenica Ozima i jara Nawet jeśli jest to cenowo nie będzie idealnie. Jesienią ważne zwalczyć miotłę, dwuliścienne zawsze możesz poprawić na wiosnnę.

#6555 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 03 październik 2013 - 20:52

Pszenica Ozima i jara a czy czasami nie lepiej na wiosne opryskac raz i po problemie? np lacet plus i nawet dlugo po zbiorze pole czyste w tym roku widzialem roznice moje pole po lancecie a pole sasiada po chwastoksie ja nie mam przekonania do pryskania pszenicy na jesien a jak tam u was ze wschodami? u mnie 2 tygodnie bedzie i dopiero cos zaczyna wschodzic ale na polu nic jeszcze nie widac wyraznie.....

#6556 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 03 październik 2013 - 21:55

Pszenica Ozima i jara jak ma sie pryskanie teraz na jesieni srodkiem komplet 560 a przymrozkami?? mozna wogole pryskac przed przymrozkami nocnymi?

#6557 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 470 postów

Napisany 04 październik 2013 - 10:54

Pszenica Ozima i jara Moje doświadczenie stosowania Legato Plus 600 SC jest takie: w tamtym roku zastosowałem go w pszenicy powschodowo i na wiosnę miałem masę przytulii czepnej oraz miejscami dużo miotły zbożowej. Jasnoty ani fiołka nie było za to żadnego. Teraz zastosowałem ten herbicyd na drugi dzień po siewie. Mam nadzieję, że będzie tym razem lepszy efekt. Jednak do tej pory nic nie pada. Przed siewem dość dobrze polało. Wsiałem pszenicę w wilgotną ziemię, a na drugi dzień pryskałem. Glean'u 75 WG nie dodawałem do Legato Plus 600 SC, gdyż długo zalega w glebie. A po pszenicy w jednym kawałku mam zamiar mieć ziemniaki i warzywa.

Edytowany przez lukaszm, 04 październik 2013 - 11:30.

#6558 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 04 październik 2013 - 20:27

Pszenica Ozima i jara

a czy czasami nie lepiej na wiosne opryskac raz i po problemie? np lacet plus i nawet dlugo po zbiorze pole czyste w tym roku widzialem roznice moje pole po lancecie a pole sasiada po chwastoksie ja nie mam przekonania do pryskania pszenicy na jesien a jak tam u was ze wschodami? u mnie 2 tygodnie bedzie i dopiero cos zaczyna wschodzic ale na polu nic jeszcze nie widac wyraznie.....

podobno plonochronne jest tylko odchwaszczanie jesienne, a wiosenne uznawane jest jako zabieg upiekszający :) Nie wyobrazam sobie odchwaszaczania wiosennego pszenicy sianej w polowie wrzesnia, zanim wiosna wejdziesz totobołki kwitną, fiołek juz zawiazuje nasiona a somosiewy rzepaku jak kapusta. O ile w wielu kwestiach mam często wątpliwości, tak w tym jestem pewien na 100%, rezygnacja z odchwaszczania jesiennego wcześnie i terminowo sianych ozimin to bład.

#6559 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2384 postów

Napisany 04 październik 2013 - 21:09

Pszenica Ozima i jara To zapraszam do mnie. Tylko wiosenne opryski, zero na jesieni. Ściernie czyste i tak od kilkunastu lat:) Cenowo porównywane było z sąsiadem co pryska tylko jesienią i wyszło taniej ale to już zależy od samych oprysków. Co prawda to sąsiad też ma łade ściernie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6560 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 04 październik 2013 - 21:30

Pszenica Ozima i jara

podobno plonochronne jest tylko odchwaszczanie jesienne, a wiosenne uznawane jest jako zabieg upiekszający :) Nie wyobrazam sobie odchwaszaczania wiosennego pszenicy sianej w polowie wrzesnia, zanim wiosna wejdziesz totobołki kwitną, fiołek juz zawiazuje nasiona a somosiewy rzepaku jak kapusta. O ile w wielu kwestiach mam często wątpliwości, tak w tym jestem pewien na 100%, rezygnacja z odchwaszczania jesiennego wcześnie i terminowo sianych ozimin to bład.

no chyba ze masz problem z chwastami ja nie mam takiego problemu jedynym uciazliwym chwastem jest miotla i trzeba w pore pryskac ale od kiedy stosuje lancet nie ma z nia problemu w tamtym roku byla bardzo wyrosnieta mimo to srodek sobie poradzil doskonale a co do samosiewów rzepaku dobrze jest poczekac ze 2 tygodnie po skoszeniu i wtedy robic uprawe ogranicza sie wtedy samosiewy i to znacznie u mnie niektorzy ledwie kombajn odjedzie i juz robia rzepaczysko a pozniej jest problem.