Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

23469 odpowiedzi na ten temat

#6481 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2516 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 18:54

Pszenica Ozima i jara komplet i alister u mnie puszczał chabra.problem rozwiązał snajper

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 10:24
  •  

#6482 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 27 wrzesień 2013 - 19:52

Pszenica Ozima i jara Czyli kolega koza jak napisał że nawóz donasienny nic nie pomaga to tak jest?Nigdy tego nie stosowałem więc chciałbym więcej osób podpytać jak możecie to prosiłbym o opinie,WARTO?

#6483 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 901 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 19:56

Pszenica Ozima i jara ja w zeszłym roku stosowałem Legato Plus 600SC i przepuściło sporo przytuli szczególnie gdzie były dość duże bryły i może dlatego a pryskałem po wschodach a w tym roku zastosowałem 0,75l Legato + 15g Glean i pryskałem po siewie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6484 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 442 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 20:04

Pszenica Ozima i jara Ja też w tamtym sezonie pryskałem samym Legato Plus 600 SC i na wiosnę masa przytulii była. Pryskałem po wschodach pszenicy, a przytulia już wtedy była bardzo duża. Mimo białawo-różowych przebarwień przetrwała zimę i gdyby nie Starane 250 EC to byłoby nieciekawie z pszenicą.

#6485 Share maromaro

maromaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 20:07

Pszenica Ozima i jara u mnie w zeszlym roku byl Exper Met 35g a wiosna Mustang Forte i czysciutko.

#6486 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 905 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 20:15

Pszenica Ozima i jara jak posieje wapno granulowane i zaraz polifoske a pozniej brona to nic sie nie stanie?

#6487 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 20:19

Pszenica Ozima i jara Dzięki chłopaki za pomoc, jak wybiorę już kombinacje dla siebie to się pochwale co do kosztów na hektar. Może ktoś jeszcze powie coś na temat odmiany Astoria??

#6488 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 905 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 21:06

Pszenica Ozima i jara jak zasieje pszenice to po ilu dniach najlepiej pryskac mieszanka boxer+legato+glean?

#6489 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 22:14

Pszenica Ozima i jara Panowie a czy można zrobić taką mieszankę: 1,5 l protuganu (750 g IPU) + 1l Tolurexu (500g CTU) + 0,1 l Agro Difenikan (50g DFF) na wszystkie rodzaje ozimin ? U mnie są głownie miotła, chaber, fiołek, rumian, przetacznik, trochę komosy, bodziszka, przytulii :mellow: Pytanie czy można spokojnie łączyć te substancje i czy dobrze podziałają na moje chwasty ? Bo cenowo by wyszło dobrze bo około 75-80 zł na ha :)

#6490 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 442 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 07:00

Pszenica Ozima i jara Ponawiam pytanie: czy można stosować mieszaninę herbicydów: Stomp 330 EC i Legato Plus 600 SC? Jeśli tak to w jakich dawkach? I czy Ktoś stosował taką mieszaninę u siebie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6491 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo , off road:)

Napisany 28 wrzesień 2013 - 09:44

Pszenica Ozima i jara Ja w tym roku daje lentipur flo 500 SC 1,5l + Diflanil 500 SC 0,1l+ Agrosulfuron 10 g koszt wychodzi ok 65 zl/ha

#6492 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6424 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 wrzesień 2013 - 10:28

Pszenica Ozima i jara mi zaproponowano
1. glean+expert met (10-15grama + 0,35g)/ha
2. boxer+glean+legato(2,5-3l + 5-7grama + 0,1)/ha
3 snajper (1,25-1,5l)/ha

dwie pierwsze wychodzi 80-90zł, druga ok 100zł.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#6493 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 wrzesień 2013 - 11:18

Pszenica Ozima i jara Panowie mozna prysnac 3 dni po siewie pszenice maratonem+glean czy lepiej poczekac az zejdzie?

#6494 Share romanwiatr

romanwiatr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 14:55

Pszenica Ozima i jara Nie wiem co mam robić. Pszenica siana 24, 25 wrzesień a wczoraj poszedł deszcz, jest cała na wierzchu robić coś, czy tak zostawić.
Wszelkie uwagi mile widziane.

#6495 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1503 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 15:37

Pszenica Ozima i jara Jak jest bardzo na wierzchu to przeleć bronami moze bo to co na wierzchu to średnio schodzi a jak juz to po dłuższym czasie słabiej Ci sie pokrzewi jesienia ogólnie troche do d*py sam podejmij decyjzje

#6496 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 16:40

Pszenica Ozima i jara Ja już bym z tym nic nie robił, też tak raz zasiałem i wszystko ładnie powschodziło tyle że troche pózniej

:) :)

#6497 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2516 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 17:21

Pszenica Ozima i jara

Panowie mozna prysnac 3 dni po siewie pszenice maratonem+glean czy lepiej poczekac az zejdzie?

poczekaj do fazy 1-2 liść pszenicy

#6498 Share prezes11

prezes11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 18:59

Pszenica Ozima i jara Panowie ma moze ktos do sprzedania 450kg pszenicy przewodki Monsun lub Tybalt w odleglosci 100 km od 08-300 Sokolow Podlaski (Mazowieckie)

#6499 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 19:08

Pszenica Ozima i jara @romanwiatr - nic nie rób - zniszczysz to co jest. KAŻDE ziarno (roślina) najpierw wypuszcza korzeń, a później wybija w łodygę. Te ziarniaki pszenicy które sa na wierzchu również urosną. System korzeniowy będzie trochę płytko, ale siałeś optymalnie i jeśli nie będzie jakichś cudów z pogodą do zimy zakorzeni się wystarczająco. Jeśli teraz wjechałbyś czymkolwiek, połamiesz kiełki korzeni - i posprzątane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6500 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9045 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 wrzesień 2013 - 19:28

Pszenica Ozima i jara

ZETTI77 ja w zeszałym sezonie na polu gdzie mialem duzo chabra zastosowałem IPU 1,6l + DFF 0,2 + tribenuron 50%- 20g, chaber położyło w całości, temp przy zabiegu 12-10stop C. Podobno tribenuron mozna zastapic metsulfuronem metylu 20% w ilosci 20-30g i niby ma wziąć chaber, choc w etykietach nie ma ujetego tego gatunku( COMA, GALMET).

Przy kombinacji boxer z dff chaber raczej słabo zetnie, zamiast boxera mozna wziac chlorotoluron, tu chaber jest w pelni wrazliwy lub nawet expert ktory sam juz ma sredniowrazliwosc na chaber a z dff powinno byc jeszcze lepiej.

A tu nie ma żadnego zaskoczenia bo triberunon świetnie zwalcza chabra, ale jest typowym środkiem nalistnym.

Ja stosuję Komplet 560 SC. W życie i j. zimowym załatwia sprawę miotły i innego zielska w 100% bez poprawek. W innych zbożach poprawka na dwuliścienne wiosną. Boxer świetna sprawa na miotłę i przytulie ale na polach z chabrem masakra, chaber musi być przyhamowany na zimę, bo wiosną zanim się wjedzie w pole to chaber wygląda jak liście buraków.

Moja taktyka ochrony jest prosta - zwalczyć jak najszybciej miotłę w fazie szpilkowania i wstrzymać wzrost pozostałych chwastów, resztę dobić na wiosną. Wiosenne zwalczanie miotły jest drogie a co najgorsze miotła startuje wiosną w temperaturze 1,5oC a zboże w temperaturze 3-5oC. Azot wciąga miotła zamiast pszenica

Kiedyś używałem maratonu - bardzo wrażliwy na wilgotność gleby. W suche jesienie się nie sprawdzał.
Boxer nie sprawdził się bo mam dużo chabra ale na pewno do niego wrócę stosując domieszkę czegoś na tego niebieskiego stwora
Komplet jak na razie działa i w suchych i w wilgotnych jesieniach jestem z niego dość zadowolony.

wiosną poprawka Mustangiem Forte - niska temperatura stosowania 5oC i najważniejsze - bardzo niska fitotoksyczność dla zboża, po aminopieliku zboża lekko chorowały, nie wspomnę już o huzarze, po którym pola robiły się żółte, miotła dalej rosła a zielsko schło stosunkowo powoli.

Że boxer świetnie poradził sobie z przytulią to jestem lekko zaskoczony. Bo z miotłą radzi sobie super, z innymi chwastami słabiej.
A z maratonem to może tak być, zawiera pendimetaline które jest najbardziej wrażliwą substancją aktywną na wilgotność gleby.

jak zasieje pszenice to po ilu dniach najlepiej pryskac mieszanka boxer+legato+glean?

Najlepiej faza szpilkowania, jeżeli wschody chwastów będą słabe to w fazie 1-2 liści również będzie skutecznie.

mi zaproponowano
1. glean+expert met (10-15grama + 0,35g)/ha
2. boxer+glean+legato(2,5-3l + 5-7grama + 0,1)/ha
3 snajper (1,25-1,5l)/ha

dwie pierwsze wychodzi 80-90zł, druga ok 100zł.

Hmm coś pomyliłeś, pewnie mówiłeś o 3 jako tej droższej bo tak wychodzi, snajper w wysokiej dawce to cena nawet 120zł może sięgać. A 2 mieszanina jest bardzo dobra, lepsza niż 1. A 2 mieszanina w porównaniu do 3 to zależy z jakimi chwastami masz problem. Jak miotła, przytulia czy samosiewy rzepaku to 2 lepsza, jak masz największy problem z chabrem to 3 wychodzi trochę lepiej od 2 mimo ze droższa.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)