Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22553 odpowiedzi na ten temat

#6461 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 10:04

Pszenica Ozima i jara Czy mieszaninę Legato Plus 600 SC i Glean 75 WG można stosować bezpośrednio po siewie. Na etykiecie jest, że po wschodach pszenicy. I jeszcze jedno: jak rosną ziemniaki na polu, na którym zastosowano Glean 75 WG?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 17:41
  •  

#6462 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 13:23

Pszenica Ozima i jara Panowie,tu jest temat o odmianach pszenicy,a jeden z kolegow zaczoł tu bałagan i temat sszedł na ochrone

#6463 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 26 wrzesień 2013 - 13:37

Pszenica Ozima i jara Nie o odmianach pszenicy tylko temat ogólny , a więc można w tym temacie dyskutować o wszystkim co jest związane z pszenicą jarą i ozimą.
A to czy jest bałagan czy nie to o tym decyduje MODERATOR.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6464 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 26 wrzesień 2013 - 19:11

Pszenica Ozima i jara Witam stosujecie nawozy donasienne w pszenicy pomaga to coś?Nigdy nie miałem z tym styczności.

#6465 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 19:34

Pszenica Ozima i jara do kiedy na mazurach siejecie pszenice? mokro jak diabli i nie moge wjechac

#6466 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 19:43

Pszenica Ozima i jara Pomaga dużo. Ja posiałem z nawozem, z sąsiad bez i moja wyszła 3 dni wcześniej niż jego.

#6467 Share seremiak

seremiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 20:18

Pszenica Ozima i jara na pewno nie wzeszła wczesniej od tego nawozu

#6468 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 20:28

Pszenica Ozima i jara Pole w miedzę, po pszenicach, siane accordami, tyle że on siał agregatem uprawowo siewnym, więc raczej lepiej miał.Sam byłem zdziwiony.
W tym roku stosuję Primus B z intermagu, litr chyba z 12-13 zł starcza na 500 kg.

#6469 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 20:47

Pszenica Ozima i jara Panowie koś coś wie na temat odmiany pszenicy Astoria z Poznańskiej Hodowli?? Miałem zamówiona Bamberke, ale... kicha z tego, proponują mi tą. Co o niej myślicie. I jeszcze jedno pytanie a propos Gleanu, jak jest z poplonami z gorczycy, łubinu, peluchy i ziemniakami po zastosowaniu solo lub w mieszankach??

#6470 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 21:21

Pszenica Ozima i jara Gdzie się podziały mądre głowy osoby z wieloletnim doświadczeniem ? podzielcie sie wiedza i odpowiadajcie cześciej na pytania od tego jest forum.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6471 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 wrzesień 2013 - 21:25

Pszenica Ozima i jara Po samym gleanie może być nieciekawie, szczególnie w motylkowych. Ale w mieszankach nie ma przeciwwskazań. 5-10g to nie dużo, nie powinno szkodzić roślinom następczym.

Chciałbym zrobić jeden zabieg jesienny a w miare pożadny po jakiej kombinacji beda najlepsze efekty:
Boxer 2l+ 10g glean
Ekspert met 0.35+ 10g glean
W sumie to nie wiem co mozna jeszcze dac Mam z tamtego roku legato 500 sc moze dodac do którejs z opcji ze 100 ml ?

Z tych 2 kombinacje lepiej wychodzi boxer z gleanem, chociaż expert jest dobry. Jak do 1 kombinacji dodasz legato to już masz świetna mieszaninę. Niby zalecają dodawać 100ml diflufenikanu, ale czytałem że już 50ml jest dobrze. Z gleanem możesz zejść do 5g, chyba ze stanowisko po rzepaku i duże ryzyko samosiewów.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#6472 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 21:33

Pszenica Ozima i jara No tak ale ten boxer z tego co patrzyłem średnio przytulie bierze ale w sumie po takiej mieszance powinno byc raczej czysto dzieki za odp.;)

#6473 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 22:04

Pszenica Ozima i jara W tamtym roku poszło 100g/ha dff aby wspomóc experta i tak przytuli pełno. Co prawda łan niezbyt gęsty miejscami.

edit. na wiosne przytulie pełno oczywiście, jesienią czysto.

Edytowany przez Tomek90, 26 wrzesień 2013 - 22:41.

#6474 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 wrzesień 2013 - 22:20

Pszenica Ozima i jara

No tak ale ten boxer z tego co patrzyłem średnio przytulie bierze ale w sumie po takiej mieszance powinno byc raczej czysto dzieki za odp. ;)

Na pewno nie bierze przytulii tak jak miotłę, zresztą to tylko 1 substancja aktywna a rzadko bywa aby 1 substancja ogarniała wszystko bardzo skutecznie. Dlatego w przypadku innych chwastów warto stosować mieszaniny. Z diflufenikanem lub z pendimetaliną powinno lepiej zwalcza przytulię.

@tomek90 pendimetalina powinna lepiej brać przytulie, jak diflufenikan spisał się słabo to warto spróbować.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#6475 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 05:12

Pszenica Ozima i jara pendimetalina na wiosnę też puści przytulie nie wspomnę o chabrze.mieszanki które wymieniliście puszcza chabra.jeśli jest problem z nim to trzeba liczyć się z poprawką na wiosnę

#6476 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 06:54

Pszenica Ozima i jara Mój znajomy polecał mi taką mieszaninę: chlorosurfuron(np. glean) 6-10g, izoproturon(np. Protugan) 1l/ha i diflufenikan(np. Pelikan 500) 0.1l/ha i to wychodzi 60zł/ha. Mówi że czasem poprawki stosuje, ale w większości przypadków dla niego to starcza.

#6477 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 07:48

Pszenica Ozima i jara Ja taką mieszanką pryskam, ale izoproturon i diflu daje przynajmniej połowę więcej i żadnych poprawek na wiosnę nie mam od 4 lat.Po prostu robię pelikan a powinno się go dawać 2-2,5 litra, czyli 2 litry protugan i diflu 0,2

#6478 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 09:41

Pszenica Ozima i jara Pójdzie 30 g expert met 150 ml Legato 500 sc i 8 g glean. Zobaczymy 4 substancje aktywne powinni byc w miare czysto mam nadzeje ze bez poprawki wiosna.

#6479 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 13:55

Pszenica Ozima i jara

zrobie chyba tak boxer 2l+glean 8g+legato 150ml. Co byście zmienili żeby zwiększyć skuteczność na chabra bo w tej mieszance jest w średni wrażliwych chyba ?

ZETTI77 ja w zeszałym sezonie na polu gdzie mialem duzo chabra zastosowałem IPU 1,6l + DFF 0,2 + tribenuron 50%- 20g, chaber położyło w całości, temp przy zabiegu 12-10stop C. Podobno tribenuron mozna zastapic metsulfuronem metylu 20% w ilosci 20-30g i niby ma wziąć chaber, choc w etykietach nie ma ujetego tego gatunku( COMA, GALMET).

Przy kombinacji boxer z dff chaber raczej słabo zetnie, zamiast boxera mozna wziac chlorotoluron, tu chaber jest w pelni wrazliwy lub nawet expert ktory sam juz ma sredniowrazliwosc na chaber a z dff powinno byc jeszcze lepiej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6480 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 17:27

Pszenica Ozima i jara Ja stosuję Komplet 560 SC. W życie i j. zimowym załatwia sprawę miotły i innego zielska w 100% bez poprawek. W innych zbożach poprawka na dwuliścienne wiosną. Boxer świetna sprawa na miotłę i przytulie ale na polach z chabrem masakra, chaber musi być przyhamowany na zimę, bo wiosną zanim się wjedzie w pole to chaber wygląda jak liście buraków.

Moja taktyka ochrony jest prosta - zwalczyć jak najszybciej miotłę w fazie szpilkowania i wstrzymać wzrost pozostałych chwastów, resztę dobić na wiosną. Wiosenne zwalczanie miotły jest drogie a co najgorsze miotła startuje wiosną w temperaturze 1,5oC a zboże w temperaturze 3-5oC. Azot wciąga miotła zamiast pszenica

Kiedyś używałem maratonu - bardzo wrażliwy na wilgotność gleby. W suche jesienie się nie sprawdzał.
Boxer nie sprawdził się bo mam dużo chabra ale na pewno do niego wrócę stosując domieszkę czegoś na tego niebieskiego stwora
Komplet jak na razie działa i w suchych i w wilgotnych jesieniach jestem z niego dość zadowolony.

wiosną poprawka Mustangiem Forte - niska temperatura stosowania 5oC i najważniejsze - bardzo niska fitotoksyczność dla zboża, po aminopieliku zboża lekko chorowały, nie wspomnę już o huzarze, po którym pola robiły się żółte, miotła dalej rosła a zielsko schło stosunkowo powoli.