Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#6401 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 19 wrzesień 2013 - 20:20

Pszenica Ozima i jara

mam jeszcze jedno pytanie, rozsialem npk i zaraz potem zaczal poadac deszcz i tak o paru dni, nie wymieszalem nawozu z gleba, czy poszedl on na strate?

nie nie poszedł na straty i nie pójdzie nie martw się
W mojej okolicy też ciągle pada i myśle by tak po deszczach lekko podnieść obsade o 10 %. Fakt że pszenice mają duże rozbieżności w mtz bo od 35-50 g ale jednak lepiej sugerować się ilościa szt. na m2

Edytowany przez ZETTI77, 19 wrzesień 2013 - 20:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 14:29
  •  

#6402 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 wrzesień 2013 - 20:46

Pszenica Ozima i jara

Pryskałem samym gleanem w życie i pszenżycie i szczerze mówiąc dał najlepszy efekt z dotychczasowych środków jakie stosowałem jesienią (stosowałem te tańsze środki bez mieszanin). Niewiele gorzej spisał się expert met, najgorzej lentipur (miotłę puścił, jeszcze pszenżyto przyhamował). Dawałem powschodowo, ale przedwschodowo tez możesz, najważniejsze to wilgotna gleba. I jeżeli kiedyś go stosowałeś to jednak radziłbym zainwestować trochę więcej, i zrobić mieszaninę, do 100zł/ha można elegancką mieszaninę ułożyć. i wielka wadą jest że po gleanie w pełnej dawce długo zalega w glebie, w nastepnym roku możesz zapomnieć o buraku czy lucernie.

na śmierć zapomniałem o tym że Glean jest tak toksyczny dla rzepaku, chcę zastosowac dawkę powyżej 20g/ha czy będe mógł w sierpniu zasiać po nim rzepak ? Niby po 9 miesiącach można siać rzepak oby się nie mylili.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#6403 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 wrzesień 2013 - 21:35

Pszenica Ozima i jara Nie sieje rzepaku więc w tej kwestii się nie wypowiem.

dawalem glean 8g razem ze snajperem a po pszenicy siany był rzepak i nic złego się nie działo.ph gleby 5.

Sorry za zejście z tematu ale jak rzepak sypał na takim pH, pytam z ciekawości bo kiedyś czytałem starszą książkę to zalecali siew rzepaku na pH 5,5. A dziś trochę inaczej już to wygląda.

Na wiosnę Lancet Plus
Ale zastanawiam sie czy nie przeczekać do wiosny zobaczę jeszcze co sie bedzie działo , do kiedy można optymalnie stosować glean jesienią z waszego doświadczenia

A już masz kupiony ten lancet? Jak nie to ja bym dał dobry środek(środki) jesienią wyjdzie taniej niż lancet, skuteczność podobna, a i zalety w postaci braku konkurencji chwastów już jesienią.

Pewnie chodziło o pszenicę hybrydową, F1 czyli inaczej mieszańcową a nie mieszanie odmian. Też ciekawe zagadnienie

Pszenica hybrydowa a nie mieszanie odmian

Pamiętam kiedyś mądry post @TOREZ. Że każda hybryda wymaga zrobienia wszystkiego ok inaczej nie będzie większego plonu niż w przypadku populacji, tym bardziej tyczy się to pszenicy i jęczmienia czyli zbóż samopylnych. Czyli w skrócie, nie oszczędzać na środki produkcji, a czy się to opłaci nie zawsze wiadomo.
A mieszanie odmian to też ciekawy temat. Największą bzdura jaka można powiedzieć że wzrost plonu będzie z powodu zapylenia, pszenica jest samopylna. Efekty mogą wynikać z rożnej podatności odmian na choroby, zazwyczaj w takich łanach obserwuje się znacznie mniejsze porażenie chorobami. Z drugiej strony to kłopot, może być tak że w 1 odmianie mączniak zaatakuje szybciej, dajemy fungicyd, a niedługo potem mączniak atakuje 2 odmianę (rzadko to się zdarza, ale to możliwe). Mogą być tez problemy z terminem dojrzewania.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6404 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 04:45

Pszenica Ozima i jara rzepak na tym polu sypał 3.9t.pierwszy raz był siany na tej działce.

#6405 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 06:44

Pszenica Ozima i jara Chce zastosowac na pszenice maraton,i moje pytanie jest takie jak oceniacie ten herbicyd jak radzi sobie z chwastami i czy lepiej opryskac zara po siewie czy jak pszenica bedzie miała 1-2 lisci?
Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

#6406 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 20 wrzesień 2013 - 07:13

Pszenica Ozima i jara ja stosuje maraton od kilku lat w fazie 1-2 liści i jestem zadowolony lecz dodaje 5-7 gr Gleanu by nieco wzmocnić działanie na przytulie. Jesienią nie wszystko udało mi się udało popryskać maratonem, to na wiosne zastosowałem pierwszy raz Lancet Plus, z którego też byłem zadowolony :)

#6407 Share glwoj

glwoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 10:00

Pszenica Ozima i jara W zeszłym roku stosowałem zaraz po siewie Maraton 4l/ha + Glean 8 gr/ha, wszystko ładnie wyczyściło oprócz stokłosy.

#6408 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 10:26

Pszenica Ozima i jara

A już masz kupiony ten lancet? Jak nie to ja bym dał dobry środek(środki) jesienią wyjdzie taniej niż lancet, skuteczność podobna, a i zalety w postaci braku konkurencji chwastów już jesienią.

No właśnie mam kupiony dla tego chciałem teraz coś po kosztach żeby sam żepak aby zwalczyło , poczekam zobacze co sie bedzie działo

#6409 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3230 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 10:55

Pszenica Ozima i jara To czemu się nastawiasz na zwalczanie chwastów wiosnna, a nie jesienią??

#6410 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2125 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 20 wrzesień 2013 - 14:22

Pszenica Ozima i jara Tomek a jaki jest sens 2x wjezdzać w pole? jak mozna raz na wiosnę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6411 Share Grzela

Grzela

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 14:35

Pszenica Ozima i jara Wczoraj kupiłem kws julius, ma ktoś jakieś doświadczenia z tą pszenicą?

#6412 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 18:00

Pszenica Ozima i jara czy maraton 4l z gleanem nie przypala pszenicy?

#6413 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 18:37

Pszenica Ozima i jara Kolego sąsiad sieje kws Julius 2 rok i w tym roku miał zajeb. pszenice:) Ogólnie Poleca Kws Ozon Najlepsza Pszenica 8 ton na spokojnie daje .

#6414 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 wrzesień 2013 - 18:42

Pszenica Ozima i jara kolego Zetti77 zauwazyles jakies przebarwienia po takiej mieszance? wlasnie tez planuje dac 4l maratonu+ 5g gleanu

ZETTI77

#6415 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 19:47

Pszenica Ozima i jara

Chce zastosowac na pszenice maraton,i moje pytanie jest takie jak oceniacie ten herbicyd jak radzi sobie z chwastami i czy lepiej opryskac zara po siewie czy jak pszenica bedzie miała 1-2 lisci?

maraton puszcza chabra i moze też się pojawić przytulia wiosną.na samosiewy rzepaku też za słaby

#6416 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 19:52

Pszenica Ozima i jara Ciekawe jaka mieszanina maraton z glean opryska zara po siewie i czy nie przypali pszenicy?
Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

#6417 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 19:59

Pszenica Ozima i jara ja jeszcze nie stosowałem maratonu, wole się upewnić czy jakieś przeciwskazania w praktyce są

#6418 Share Chlopmalorolny3

Chlopmalorolny3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 21:14

Pszenica Ozima i jara Mam pytanie dużo piszecie o tym glinie .Jeżeli zastosuje 20 g/ha to będę mógł posiać rzepak po pszenicy? Kupiłem tylko to na jesień zaraz po siewie bo pierwszy raz pryskam jesienią pszenice ale teraz się zastanawiam czy dobrze robię?

#6419 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 wrzesień 2013 - 21:17

Pszenica Ozima i jara

Tomek a jaki jest sens 2x wjezdzać w pole? jak mozna raz na wiosnę.

A bynajmniej po to aby już jesienią mieć pole czyste, wiosną jest drożej. A jak warunki pozwolą to i wiosną nie trzeba nic poprawiać a pszenica ma optymalne warunki do rozwoju już na początku.

czy maraton 4l z gleanem nie przypala pszenicy?

Nie powinien. Jak zrobisz wszystko ok to nie powinno być efektów ubocznych. Tak drogi herbicyd powinien w pełni być selektywny.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6420 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2125 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 20 wrzesień 2013 - 21:19

Pszenica Ozima i jara No kazdy ma inne zdanie.Ja preferuje raz a konkretnie na wiosne.TRIO+Tolurex i pole czyste.