Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#6381 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 21:32

Pszenica Ozima i jara u mnei optymalny termin siewu pszenicy to 15-25 wrzesien , caly czas leje i w sumie nie wiem czy w terminie sie wyrobie, jestem z mazur

to w optymalnym terminie nie powinienem dac tej obsady 380?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 19:55
  •  

#6382 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 wrzesień 2013 - 21:45

Pszenica Ozima i jara .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 19:17.

#6383 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 wrzesień 2013 - 22:31

Pszenica Ozima i jara

zasiałem pszenice tydzień temu , po rzepaku i widzę że sie przebija rzepak , i zastanawiam sie czy opryskać to czy zostawić do wiosny, teraz nie bardzo mam jak opryskać bo mi padł opryskiwacz i będę kupował dopiero na wiosnę , a jak teraz pryskać to co najlepiej wyjdzie nie drogo i co zwalczy rzepak , na chwasty i tak bede pryskał wiosną bo mam już oprysk więc teraz nie bardzo mi sie wydawać dodatkową kase

Mysle że Glean byłby dobry można go stosowac w pszenicy.

I włąsnie ponawiam pytanie kto z Was stosował Glean w pszenicy ozimej na jesieni i kiedy przed czy powschodowo i jaki efekt?

My siejemy, a Bóg daje plony.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6384 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 wrzesień 2013 - 23:17

Pszenica Ozima i jara

kiedy macie zamiar zasiać pszenicę? myślę Arkadie zasiać pod koniec września, a opryskać mam zamiar Gleanem najwyżej wiosenna korekta, pryskał ktoś pszenicę Gleanem na jesieni? Jaki efekt? Lepiej przedwschodowo czy powschodach? teroretycznie przed a jak w praktyce?

Pryskałem samym gleanem w życie i pszenżycie i szczerze mówiąc dał najlepszy efekt z dotychczasowych środków jakie stosowałem jesienią (stosowałem te tańsze środki bez mieszanin). Niewiele gorzej spisał się expert met, najgorzej lentipur (miotłę puścił, jeszcze pszenżyto przyhamował). Dawałem powschodowo, ale przedwschodowo tez możesz, najważniejsze to wilgotna gleba. I jeżeli kiedyś go stosowałeś to jednak radziłbym zainwestować trochę więcej, i zrobić mieszaninę, do 100zł/ha można elegancką mieszaninę ułożyć. i wielka wadą jest że po gleanie w pełnej dawce długo zalega w glebie, w nastepnym roku możesz zapomnieć o buraku czy lucernie.

Panowie zoralem pole po rzepaku i straszna kapusta wyrosla z tego rzepaku ze plug dobrze nie poprzykrywal , po siewie pszenicy planuje zastosowac maraton wypali on caly ten rzepak , czy dodac troche gleanu ?

Zdecydowanie popieram sławka, aby skutecznie zwalczyć samosiewy rzepaku koniecznie dodaj glean.

A po gleanie 4-5g/ha mozna spokojnie rzepak siac jako rosline nastepcza na niskim pH?

Taka niska dawka nie zaszkodzi. Będziesz spokojnie mógł posiać rzepak.

zasiałem pszenice tydzień temu , po rzepaku i widzę że sie przebija rzepak , i zastanawiam sie czy opryskać to czy zostawić do wiosny, teraz nie bardzo mam jak opryskać bo mi padł opryskiwacz i będę kupował dopiero na wiosnę , a jak teraz pryskać to co najlepiej wyjdzie nie drogo i co zwalczy rzepak , na chwasty i tak bede pryskał wiosną bo mam już oprysk więc teraz nie bardzo mi sie wydawać dodatkową kase

Jak chcesz polecieć po kosztach to raczej ten glean będzie najtańszym wyjściem pozbycia się rzepaku. Czym chcesz pryskać wiosną?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#6385 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 04:39

Pszenica Ozima i jara

A po gleanie 4-5g/ha mozna spokojnie rzepak siac jako rosline nastepcza na niskim pH?

dawalem glean 8g razem ze snajperem a po pszenicy siany był rzepak i nic złego się nie działo.ph gleby 5.

Edytowany przez slawek2209, 19 wrzesień 2013 - 04:40.

#6386 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 19 wrzesień 2013 - 04:51

Pszenica Ozima i jara

Mi dzisiaj przywieźli z centrali arkadię ale nie ma na etykiecie podanej siły kiełkowania,czy to normalne? Na kws ozon jest. Mam na 1.15ha 150kg arkadii i 100 ozona klasa gleby IV. Siew pewnie po niedzieli bo jeszcze ziemniaki na polu. Czy na takie stanowisko 250kg będzie ok.

dziwie wam sia panowie ze tak malo siejecie pszenicy na 1ha. U mnie by to nie przeszo. :rolleyes:
u mnie 220-240 jest idealnie

#6387 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 06:02

Pszenica Ozima i jara kulawa_koza, nie dziwię, że się dziwisz.... :) kilka postów wyżej napisałeś, że pszenica mieszańcowa dobrze sypie bo sąsiad miał 3 odmiany zmieszał i było dobrze. :) ubawiłem się niesamowicie, post roku!

post # 6267: a czy siejecie pszenice mieszańcowe jak to jest z nia?
post #6268: a normalnie a jak ma być .....sąsiad w tamtym roku siał odemnie pszenice od kolegi i swoją. Pomieszał i plon był super.5-6t.

Edytowany przez Cihu, 19 wrzesień 2013 - 06:06.

#6388 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 891 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 06:35

Pszenica Ozima i jara Macie może mapkę z terminami dla pszenicy oraz pszenżyta taką jaka jest do żyta?

#6389 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 07:36

Pszenica Ozima i jara

dziwie wam sia panowie ze tak malo siejecie pszenicy na 1ha. U mnie by to nie przeszo. :rolleyes:
u mnie 220-240 jest idealnie

Orłem z matmy nie byłem ale jak by nie liczyć to wychodzi 220kg 1ha

#6390 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 10:00

Pszenica Ozima i jara mam jeszcze jedno pytanie, rozsialem npk i zaraz potem zaczal poadac deszcz i tak o paru dni, nie wymieszalem nawozu z gleba, czy poszedl on na strate?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6391 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 12:59

Pszenica Ozima i jara Oczywiscie że nie, A jesli przykryjesz ziemią i pada dzesz, potem snieg, przychodzi zima, potem wiosna i przeciez on tam dalej bedzie. Wiec jaka różnica

#6392 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 13:09

Pszenica Ozima i jara

Jak chcesz polecieć po kosztach to raczej ten glean będzie najtańszym wyjściem pozbycia się rzepaku. Czym chcesz pryskać wiosną?

Na wiosnę Lancet Plus
Ale zastanawiam sie czy nie przeczekać do wiosny zobaczę jeszcze co sie bedzie działo , do kiedy można optymalnie stosować glean jesienią z waszego doświadczenia

#6393 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 19 wrzesień 2013 - 13:30

Pszenica Ozima i jara Jak poradzi sobie polon z gorczycy posiany po pszenicy gdzie poszła pełna dawka gleanu???

#6394 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 19 wrzesień 2013 - 13:42

Pszenica Ozima i jara

Orłem z matmy nie byłem ale jak by nie liczyć to wychodzi 220kg 1ha

ja kolego zrozumiałem 150kg pszenicy na 115ar.

kulawa_koza, nie dziwię, że się dziwisz.... :) kilka postów wyżej napisałeś, że pszenica mieszańcowa dobrze sypie bo sąsiad miał 3 odmiany zmieszał i było dobrze. :) ubawiłem się niesamowicie, post roku!

post # 6267: a czy siejecie pszenice mieszańcowe jak to jest z nia?
post #6268: a normalnie a jak ma być .....sąsiad w tamtym roku siał odemnie pszenice od kolegi i swoją. Pomieszał i plon był super.5-6t.

no a co Cie tak ubawiło?
Posiej to się przekonasz czy było coś śmiesznego co napisałem.

#6395 Share wons

wons

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 13:44

Pszenica Ozima i jara Nie uprawiam pszenicy choc mam odpowiednie gleby, wole jeczmien ozimy ,kukurydze i soję ......... :)

#6396 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 13:54

Pszenica Ozima i jara określenie pszenica mieszańcowa nie znacza, że miesza się w siewniku kilka odmian. Pszenica mieszańcowa to to samo co żyto mieszańcowe czyli inaczej pszenica hybrydowa.

#6397 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 19 wrzesień 2013 - 13:55

Pszenica Ozima i jara

Nie uprawiam pszenicy choc mam odpowiednie gleby, wole jeczmien ozimy ,kukurydze i soję ......... :)

Może napisz coś o swoich doświadczeniach z soją w odpowiednim temacie

Pewnie chodziło o pszenicę hybrydową, F1 czyli inaczej mieszańcową a nie mieszanie odmian. Też ciekawe zagadnienie

Pszenica hybrydowa a nie mieszanie odmian

#6398 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 14:26

Pszenica Ozima i jara Mieszanie odmian nie jest aż taka zbrodnia kiedys zmieszalismy 3 odmiany pszenzyta i było najlepsze ze wszystkich kawałków(taki eksperyment). Kazda odmiana ma nieco inne wymagania glebowe i pogodowe i jak jedna odmiana nie wypali inne mogą nadrobić. Mimo to lepiej nie mieszać według mnie ;)

#6399 Share Dawidowski

Dawidowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 18:29

Pszenica Ozima i jara panowie miał juz ktos z was pszenice PRIMO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6400 Share RAMZES9107

RAMZES9107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 19:47

Pszenica Ozima i jara Panowie pisze tutaj żeby mi ktoś wyjaśnił pewną sprawę. W zeszłym tygodniu posiałem pszenicę, w sobote poszedł oprysk Snajper 600 sc w dawce 1,6 l /ha czyli ciut wyższa niż zalecana nawet. Deszcz po oprysku nastąpił dopiero po 10 godzinach. Dzisiaj ide na pole a fiołek wschodzi... A przecież diflufenikan ewidentnie ma go zwalczać. Moje pytanie brzmi: O co chodzi?