Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22585 odpowiedzi na ten temat

#621 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 10:59

Pszenica Ozima i jara jaki koszt tego Capalo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 13:46
  •  

#622 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 11:12

Pszenica Ozima i jara U mnie wyszedł w opakowaniu 50l ok 90zł/l, 5l opakowanie ok 95zł/l i z tego co się później zoierntowałem w innej firmie mogłem kupić conajmniej 8zł taniej. Oczywiście ceny netto.

#623 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 11:43

Pszenica Ozima i jara west a co stosowales na ochrone klosa bo ja w tym roku tez chce zastosowac capalo

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#624 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 13:19

Pszenica Ozima i jara W pszenicy ,,muszelce" jechałem na dwa zabiegi:
1) T1 Capalo 1,4l\ha koszt zabiegu ok 126zł,
2) T2 Olympus 2l/ha koszt zabiegu ok 135zł,
Ale że zostało mi z pozostałych zabiegów Tebu to na 1/3 areału pojechałem jeszcze T3 Tebu 1l/ha koszt ok 50zł i ten rok pokazał że warto było po okresowej suszy czerwcowej gdy wróciły deszcze chronione Tebu kłosy były znacznie mniej porażone.

Harttric i Turkis jechałem na trzy zabiegi:
T1 Capalo 1,4l koszt 126zł
T2 Falcon 0,6l koszt 84 zł
T3 Tebu 1l koszt 50 zł
I też nie narzekam oba systemy trzykrotny i dwukrotny cenowo wychodziły podobnie bo ok 260-270zł\ha plusem dwukrotnego zabiegu jest oszczędność przejazdu ale zazwyczaj pozorna bo i tak później jechałem na mszyce w kłosach więc od razu dodałem Tebu i pozamiatane jedynie w muszelce przedrożyło mi to ochronę przekraczając 310zł/ha, ale efekt był.
W trzykrotnym systemie mamy większą pewność co do ciągłości ochrony nie musimy kombinować z opóźnianiem zabiegu i nerwami pogodowymi. Ja się skłaniam do trzech zabiegów ze środków na pewno nie zrezygnuje z Capalo resztę zobaczę może coś nowego zaproponują firmy, porównam ceny itp.

#625 Share propiconazol

propiconazol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 21:33

Pszenica Ozima i jara Zauważyłem że macie dużo pieniędzy. Napiszę Wam coś na poczatku lutego jak będą wszystkie ceny fungicydów. Tak żeby kosztowo i skutecznościowo miało to wygląd.

#626 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 18:10

Pszenica Ozima i jara nie wiem czy stosowanie fungicydu którego koszt jest w granicach 140-150 zł/ha pociąga za sobą jakieś racjonalne ekonomiczne korzyści doliczając do tego jeszcze koszt wykonania zabiegu to spokojnie wychodzi 200zł jeden zabieg ;), a to samo można osiągnąć stosując środki z przedziału cenowego 60-100 zł ;) liczy się tylko odpowiednia lustracja odpowiednie rozpoznanie choroby i czas wykonania zabiegu

#627 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2011 - 18:29

Pszenica Ozima i jara a więc wyniki badań niezależnych ośrodków wykazujące różnice w plonowaniu zbóż po zastosowaniu różnego rodzaju substancji aktywnych są nic nie warte? stosowałem na części pola juwel a na części alert i efekt był taki że pszenia o wiele lepiej plonowała po juwelu. co mogę jeszcze dodać wszystko zależy też od płodozmianu i presji chorób w danym regionie, a u nas sieje sie głownie pszenice i rzepak

#628 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 19:30

Pszenica Ozima i jara Porównując choroby roślin do grypy u człowieka to jedni są zwolennikami leczenia się domowymi sposobami czyli herbata z miodem i cytrynką plus czosnek inni wolą wydać kasę i się zaszczepić jeszcze inni sięgają odrazu po gripexsy. Wszyscy zadowoleni gdy jest to lekka grypa sezonowa i śmieje się ten co najtaniej przez nią przeszedł na cytrynce i miodzie. Ale jeśli warunki będą nietypowe jak będzie to świnia nie grypa?
Tak samo z doborem środków są lata że faktycznie człowiek się wścieka że kasę wydał niepotrzebnie bo można było dwa zabiegi nie trzy, tańsze preparaty (zamienniki lub mieszaniny) ale miałem kilka razy tak że postawiłem dobry koniak doradcy za to że mnie przekonał.

#629 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 17 styczeń 2011 - 11:13

Pszenica Ozima i jara Stosował ktoś może w pszenicy specyfiki typu Asahi albo Kelpak? Daje to jakieś efekty? Jakie są wasze doswiadczenia z tymi preparatami?

#630 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 17 styczeń 2011 - 18:44

Pszenica Ozima i jara Dolaczam sie do pytania kolegi wyzej.Jakie ma dzialanie ten kelpak?Czy warto go wogole stosowac?I jaka jest jego cena na ha?
Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 20:02

Pszenica Ozima i jara Na 24 stronie tego tematu jest trochę informacji na temat kelpaku

#632 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 23:09

Pszenica Ozima i jara Nie wiem, czy dobry temat wybrałem na to pytanie no, ale może coś pomożecie. Chcę posiać na wiosne 3 ha mieszanki zbożowej w składzie pszenica, jęczmień. Gleba: 70% to II-IV, pozostała V, ale po ziemniakach. Moje pytanie: jakie odmiany wybrać, bo powoli robi się ciasno z mat. siewnym i chciałbym zamówić; jak chronić przed chorobami grzybowymi (2 zabiegi)?? no i jeszcze jedno nurtujące pytanie: jak ze skracaniem?? etefon??. Z góry dziękuje za podpowiedzi, pozdrawiam

Edytowany przez młody17, 17 styczeń 2011 - 23:10.

#633 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 28 styczeń 2011 - 20:05

Pszenica Ozima i jara Chciałem się zapytać jak stosujecie Moddus 250EC? Chodzi mi o to czy w jednej dawce czy w dwóch i przy jakim nawożeniu?
W poprzednim roku zastosowałem pierwszy raz na wybranym kawałku. Dlatego teraz planuję prysnąć wszystko. Rok temu pryskałem w fazie liścia flagowego w dawce 0,4/ha jednorazowo. Tam gdzie oprysk się skończył pszenica już tak nie sypała i była rzadsza. Czy dawka w fazie krzewienia 0,3 i druga w fazie liścia flagowego 0,2 będzie dobra?

#634 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 20:57

Pszenica Ozima i jara ja bym ci proponował w zimowej pszenicy ok. 1.5l.CCC zależnie od potrzeb i 0,3 l. moddusa jak tak robie i nie mam problemów z wyleganiem.

#635 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 23:18

Pszenica Ozima i jara U nas zawsze na pierwszą dawke jakiś tańszy najczęściej Stabilan(lub odpowiedniki) zaś na drugą Modus. Na drugą Stabilan jest be bo może skrócić kłos.

#636 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 10:24

Pszenica Ozima i jara Na drugą może być też etefon(np. Cerone z Bayera), ale lepszy Moddus

#637 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 12:10

Pszenica Ozima i jara Nie koniecznie chodzi mi o to żeby ją bardzo skrócić, chociaż myślę, że w takich dwóch dawkach to też ją skróci. Głównie chodzi mi o to, że zaobserwowałem na kawałku gdzie było pryskane Moddusem, że zboże jest dużo bardziej gęste i ziarno jest grubsze. CCC chyba powoduje że w systemie korzeniowym pędy mniej rozwinięte które zbędnie pobierają wodę obumierają, a pozostają tylko te największe, a Moddus chyba rozwija system korzeniowy, ale mogę się mylić dlatego jak coś to mnie poprawcie. Możecie podać jakieś przykładowe ceny, mogę być z tamtego roku dobrych środków które skracają roślinę, ale nie powodują utraty w plonie.
Jest coś takiego co stymuluje jeszcze rozwój rośliny i jest warte polecenia?

#638 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 13:03

Pszenica Ozima i jara

Moddus chyba rozwija system korzeniowy, ale mogę się mylić

Tak mówią i przekonują z Syngenty, ale czy to prawda to nie wiem. Może tylko nie skraca jak CCC, ale czy go rozbudowuje?

#639 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 13:25

Pszenica Ozima i jara "(...)W odróżnieniu od dotychczas znanych regulatorów wzrostu, MODDUS 250 EC nie przenosi się do systemu korzeniowego i nie zatamuje jego rozwoju. Inaczej mówiąc roślina przestaje rosnąć w górę, ale nadal intensywnie buduje plon, ponieważ powiększa się system korzeniowy i poszerza średnica źdźbła. Środek ten bardziej więc wzmacnia roślinę niż ja skraca."

Takie coś czytałem na tej stronie
http://www.syngenta....-EC/article/242

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 13:30

Pszenica Ozima i jara Czyli można także rozumieć to tak, że korzeń po Moddusie rośnie dalej, a w przypadku CCC byłby skrócony. Ale nie podlega dyskusji, że jest on bardziej przyjazny dla rośliny od CCC