Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

27634 odpowiedzi na ten temat

#6261 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 21:58

Pszenica Ozima i jara A czy sieje ktos Tonacje w tym roku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 17:31
  •  

#6262 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4101 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 22:03

Pszenica Ozima i jara @milanreal1 napewno znasz ceny tych środków bo z tego co wiem to Komplet wychodzi taniej niz Boxer, wogóle to Expert + dff brak sulfomoczników, 3 sub aktywne i niema problemu z miotła. Jedynie na wiosne problem z przytulią ale tutaj żaden nieda rady i poprawka konieczna.

#6263 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9196 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 06 wrzesień 2013 - 22:56

Pszenica Ozima i jara Policzyłem koszt przy zastosowaniu boxera w dawce 2l, rejestracja mówi o 3l czyli w takim wypadku komplet wychodzi podobnie. Policzyłem 2l bo czytałem że już nawet niższe dawki prosulfokarbu skutecznie zwalczają miotłę. Ale żeby zachować skuteczność wobec innych chwastów zawsze pewniej dać dawkę rejestracyjną 3l, czyli w takim wypadku przyznaje się do błędu.

witam, czy ma sens wysypanie kredy granulowanej przed siewem pszenicy pod agregat w ilości 500kg na ha.proszę o radę.

Jeżeli masz niskie pH to jak najbardziej jest sens. Wczesną wiosną jeżeli jeszcze raz byś dał 0,5t kredy to nie zaszkodzi.

Witam. Mam pytanie co daje taki wczesny siew pszenicy jak 6 wrześna bo zauważyłem dziś znajomego który rozpoczął sianie?

Masz pewność że sieje już pszenicę? Może sieje jęczmień.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6264 Share majster1204

majster1204

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 07:58

Pszenica Ozima i jara Na sto procent pszenice.

#6265 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 07 wrzesień 2013 - 08:51

Pszenica Ozima i jara Aż tak wczesny siew nie jest dobry ze względu na to że pszenica rozwinie dużą masę wegetatywną, zaprawa wcześniej przestanie działać a co za tym idzie duża masa liści będzie podatna na choroby grzybowe już jesienią. Mogą pojawić się mszyce przenoszące choroby wirusowe, pod dużą pokrywą śnieżną pleśń śniegowa i wyprzenia.
A myślałem że ja siejąc zawsze we wrześniu, w ostatnich dniach września sieję wcześnie...

No ja sieję tonację :huh: A co???? :)

#6266 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 14:20

Pszenica Ozima i jara

witam, czy ma sens wysypanie kredy granulowanej przed siewem pszenicy pod agregat w ilości 500kg na ha.proszę o radę.

Witam tylko wiosną siarczanmagnezu do każdego oprysku i będzie giit

#6267 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 wrzesień 2013 - 15:26

Pszenica Ozima i jara Panowie bede sial pszenice po rzepaku plon blisko 4t i planuje dac po 250kg polifoski 8 / npks 8 24 24 8 wystarczy na 7t? czy dorzucic jeszcze wiosna troche potasu?

#6268 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 15:47

Pszenica Ozima i jara takie nawożenie powinno wystarczyć.rzepak po sobie zostawia około 120 kg potasu przy plonie 3-4 t

#6269 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 16:10

Pszenica Ozima i jara Jaką zaprawe nasienną na pszenice i pszenżyto

#6270 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1400 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 19:38

Pszenica Ozima i jara a ja mam takie pytanie-mam taki kawałek na polu (może 10x50m), że nic nie rożnie, może wswchody są a potem ginie roślina. Przy okazji badania gleby zrobiłem sobie osobno ten kawałek i wyszło, że bardzo mało magnezu tam jest. Czy przedsiewnie pod pszenicę mogę dać np siarczan magnezu a drugą dawkę pogłównie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6271 Share Cypiz5

Cypiz5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 20:11

Pszenica Ozima i jara czy może siał już ktoś odmiane pszenicy ozimej bockris i jakie macie spostrzeżenia co do tej odmiany

#6272 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 20:16

Pszenica Ozima i jara

a ja mam takie pytanie-mam taki kawałek na polu (może 10x50m), że nic nie rożnie, może wswchody są a potem ginie roślina. Przy okazji badania gleby zrobiłem sobie osobno ten kawałek i wyszło, że bardzo mało magnezu tam jest. Czy przedsiewnie pod pszenicę mogę dać np siarczan magnezu a drugą dawkę pogłównie?

najlepiej i najtaniej wyjdzie kornkali + fosforan amonu, wniesiesz NPK + S i Mg, magnez można uzupełnić najtaniej dobrze rozdrobnionym dolomitem, możesz rzucić 1t/ha przed siewem i już powinien być efekt

#6273 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 21:02

Pszenica Ozima i jara Panowie Jakie odmiany Pszenicy siejecie w tym roku?? Może macie jakies do polecenia na ziemie 4a ?

#6274 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 wrzesień 2013 - 22:33

Pszenica Ozima i jara Jakie masz w tym miejscu pH? bo obstawiam ze ponizej 4 jak nie ma magnezu

#6275 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 06:48

Pszenica Ozima i jara niekoniecznie. Ja mam magnez niski i bardzo niski a pH 6.6-6.65 zależy od miejsca. Ale ładnie rośnie na siarczanie Mg podanym do każdego oprysku, nie ma takiej tragedii że zamiera. Coś gdzieś jeszcze czytałem o odpowiednim stosunku magnezu do potasu bo to pierwiastki antagonistyczne czy coś...

#6276 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1400 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 08:19

Pszenica Ozima i jara pH na tym kawałku mam 5,9, odczyn lekko kwaśny, gleba średnia. To chyba dam ten kornkali przed siewem a potem ewenualnie siaraczan magnezu po wschodach. Dzięki za podpowiedź.

#6277 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 19:28

Pszenica Ozima i jara W tym roku na wiosnę dałem kizeryt, długo leżał ale jak się rozpuścił efekt był. Po prostu nie da rady tyle magnezu podać w oprysku, trzeba by jeździć opryskiwaczem co tydzień. W tym roku przedsiewnie mam zamiar podać trochę kizerytu a resztę na wiosnę. W następnym roku wezmę się za mielony dolomit jak doradzono mi na tym forum.
Kornkali ma tylko 6%MgO?? Trochę mało ale i tak w mojej okolicy tego nie ma, Są trudności ze znalezieniem kizerytu a siarczan magnezu siedmiowodny jest sypki pewnie słabo będzie się siał

#6278 Share parada

parada

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 19:50

Pszenica Ozima i jara Ja w tym roku będe siał juliusa,jenge na gorsze kawałki mulana a chciałbym zasięgnąć opini na temat pszenicy tobak

#6279 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 930 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 20:28

Pszenica Ozima i jara a jaką odmianę polecacie z tej firmy http://www.granumfn....e_pszenica.html na stanowisko po pszenżycie, słoma zebrana, zasobność składników na średnim poziomie pH 6,2 klasa ziemi od III do V i ile dać polifoski 6

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6280 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9196 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 wrzesień 2013 - 23:08

Pszenica Ozima i jara

Na sto procent pszenice.

Zalety to na pewno lepsze rozkrzewienie i mniejsza dawka wysiewu. Jak byłem w gospodarstwie pana Romanowskiego to mówił ze siew pszenicy rozpoczynają ok 5 września, ale sieje tej pszenicy pewnie ponad 6tys ha a to trochę zajmuje czasu.

Jaką zaprawe nasienną na pszenice i pszenżyto

Pszenica to przede wszystkim śnieć cuchnąca czyli nawet karboksyna+tiuram (surfun, vitavax) da radę. Ale warto zaprawić lepsza zaprawą która również ochroni przed pleśnią i innymi chorobami wywoływane przez fuzaria. W takim wypadku nie drogo będzie maxim. Jak dasz coś z prochlorazem też będzie ok. Są też dużo droższe zaprawy ale cena troche odstrasza.

a ja mam takie pytanie-mam taki kawałek na polu (może 10x50m), że nic nie rożnie, może wschody są a potem ginie roślina. Przy okazji badania gleby zrobiłem sobie osobno ten kawałek i wyszło, że bardzo mało magnezu tam jest. Czy przedsiewnie pod pszenicę mogę dać np siarczan magnezu a drugą dawkę pogłównie?

Zdecydowanie możesz dać siarczan magnezu. I najlepiej jak część dasz przedsiewnie a resztę wczesną wiosną.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)