Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22551 odpowiedzi na ten temat

#6241 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 19:35

Pszenica Ozima i jara

pytanie z innej beczki, spotkał się ktoś aby pod pszenice po rzepaku nie orać tylko przejechać gruberem na jakieś 15cm?

u nas tak paru robi dają raz grubera po jakimś czasie 2 raz i za jakiś czas agregat i sieją pszenice. Ja w tym roku też tak spróbuję. zrobiona podorywka; potem pszedł kultywator, za jakiś czas 2 raz kultywator, po jakimś czasie agregat i sianie. Ci naprawdę duzi to rzepak tak sieją gruber a potem agrgat uprawowo siewny i po robocie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 06:20
  •  

#6242 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 20:23

Pszenica Ozima i jara Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Narazie ukazał się jęczmień jary, a po rzepaku nie ma śladu. :(

#6243 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 20:38

Pszenica Ozima i jara ja tak zasialem 2 lata temu pszenice po owsie tylko talerzowka 2 razy,i od razu siałem pszenice wyszło super,duzo lepiej niz tam gdzie orałem wschody duzo rowniejsze

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6244 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 06:58

Pszenica Ozima i jara ja gruberem już raz przejechałem i teraz jest sporo samosiewów rzepaku, zobacze jak to będzie iść drugi raz po tych samosiewach. Problem może być tylko taki że jest bardzo twardo i sucho

#6245 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 07:11

Pszenica Ozima i jara Nie można dopóścić żeby samosiewy rzepaku były zbyt duże, raz że wyciąga wodę , a dwa to problem z zieloną masą, max 10 cm.

#6246 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 09:10

Pszenica Ozima i jara teraz już nie będę ich niszczył najwyżej szybciej zaorze zreszta tragedi jeszcze nie ma, koło mnie spółdzielnia już orze. Tam gdzie randapowałem to spróbuje tylko gruberem głębiej przed siewem przejechać

#6247 Share RAMZES9107

RAMZES9107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 12:28

Pszenica Ozima i jara W zeszłym sezonie pryskałem pszenice na miotłe jesienią tolurexem, przez kilka lat miałem zaufanie do tego środka ale w tym roku puscił mi bardzo dużo miotły. Może dlatego że oprysk był wykonany na bardzo wilgotną ziemie?? Moje pytanie jest takie bo mysle w tym roku zmienić go na Protugan 2,5 l/ha + glean 8g/ha. Co o tym myślicie?

#6248 Share akpil19

akpil19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 13:08

Pszenica Ozima i jara Witam
Mam takie pytanie zamierzam zasiać w tym roku 70 arów pszenicy jakie proponujecie zrobić nawożenie
na jesień i na wiosne i jakie opryski chciałbym uzyskać plon około 3,5t .Ziemia jest klasy III . Czy pod pszenżyto trzeba dawać nawóz na jesień żeby uzyskać dobry polon skoro przedplonem była pszenica? Z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam

#6249 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 14:41

Pszenica Ozima i jara oprócz polifoski 6 lub 8 jaki nawóz można zastosować pod pszenicę ozimą ? słoma była ścięta obornika dany

#6250 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 15:35

Pszenica Ozima i jara Sól potasową+ superfosfat wzbogacony do tego saletrzak :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6251 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 18:16

Pszenica Ozima i jara Mam pytanie koledzy. Planowałem sobie zasiac imówke po burakach bo mieli u nas w 1 kolejnosci zabierac, ale ostatnio usłyszalem ze maja zabierac dopiero 15 pazdziernika i tu moje pytanie czy zdaże jescze zasiać zimowke i czy warto? Zasiałbym na innym polu ale mam tam poplony posiane i troche szkoda.

#6252 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 03 wrzesień 2013 - 18:21

Pszenica Ozima i jara taka mała pomoc http://www.oschr.pl/...article/43.html
i tam trzeba kliknąć "kalkulator potrzeb pokarmowych roślin uprawnych"
oczywiście najpierw trzeba się dowiedzieć jakie jest pH na danym polu i zawartość makroelementów

#6253 Share lukszat

lukszat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 21:37

Pszenica Ozima i jara

Mam pytanie koledzy. Planowałem sobie zasiac imówke po burakach bo mieli u nas w 1 kolejnosci zabierac, ale ostatnio usłyszalem ze maja zabierac dopiero 15 pazdziernika i tu moje pytanie czy zdaże jescze zasiać zimowke i czy warto? Zasiałbym na innym polu ale mam tam poplony posiane i troche szkoda.

W zeszłym roku zasiałem po burakach 15 listopada i nawet była ładna pszenica także według mnie 15 października to jeszcze nie jest tak późno ja bym śmiało siał wiadomo trochę słabiej się rozkrzewi ale to już tak jest jak się sieje później.

#6254 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 22:17

Pszenica Ozima i jara Niby termin straszny jescze nie ejst tylko zeby pogoda była to sie arz dwa obsieje najgorzej jak bedzie cały czas padalo.

#6255 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 22:45

Pszenica Ozima i jara Ile Superfosfatu i soli potasowej sypiecie pod korzeń?

#6256 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 22:50

Pszenica Ozima i jara mds12- a do kiedy masz termin agrotechniczny siewu dla swojego regionu , że piszesz,że za póżno? Sprawdż termin i wybierz pszenicę którą można z powodzeniem siać w opóżnionym terminie.

#6257 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 07:10

Pszenica Ozima i jara Ja siałem w grudniu i niekiedy lepsza była od tych wcześniejszych. Sąsiad kiedyś posiał po świętach i mówił że najlepsza była.
A mam znajomego co przeważnie wszystko sieje w listopadzie i mówi że rekordy bije, a rzepaku jeszcze nie posiał.

#6258 Share rumcio40

rumcio40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 09:24

Pszenica Ozima i jara Ze względu na omacnicę w qq jestem zmuszony przejść w uprawę pszenicy .Moje pytanie czy siew powyższej na przełomie X/XI ma sens, czy siać jare na wiosnę?

#6259 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 22:14

Pszenica Ozima i jara czym przewaznie od chwastow pryskacie na jesieni? co jest najwyzsza polka srodkow? :)

panowie na jesieni pryska sie tez od grzyba i mszycy? prosze o pomoc bo jestem zielonhy w temacie a nie moge znalezc odpowiedzi

nie piszemy posta pod postem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6260 Share mysza103

mysza103

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 13:21

Pszenica Ozima i jara koledzy jakie nawożenie dać pod pszenice .badałem glebe i wyniki wyszly takie: kategoria agronomiczna gleby - lekka ,ph-7,1 .odczyn obojętny. zawartość składników przyswajalnych (w mg na 100 g gleby) ocena :fosforu 6,9 -niska , potasu 27,4 -bardzo wysoka , magnezu 5,9 - wysoka

Edytowany przez mysza103, 05 wrzesień 2013 - 13:30.