Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22584 odpowiedzi na ten temat

#6121 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 08:04

Pszenica Ozima i jara witam mam zamiar zasiać pszenice ozimą w tym roku mam wielką prośbe czy mogł by mi ktoś powiedzieć jakie mam dać dawki nawozów i jakie nawozy i opryski na chwasty i grzybowe kiedy wykonywać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 09:39
  •  

#6122 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 19 sierpień 2013 - 09:42

Pszenica Ozima i jara

witam mam zamiar zasiać pszenice ozimą w tym roku mam wielką prośbe czy mogł by mi ktoś powiedzieć jakie mam dać dawki nawozów i jakie nawozy i opryski na chwasty i grzybowe kiedy wykonywać

http://www.agrofoto....a-ozima-i-jara/ większość informacji znajdziesz w tym wątku. Jedynie 302strony, 6032wypowiedzi a są jeszcze inne tematy. powodzenia

#6123 Share AskaaCCH

AskaaCCH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:sporty zimowe

Napisany 19 sierpień 2013 - 18:04

Pszenica Ozima i jara witam. czy ktoś z was forumowiczów mógłby się wypowiedzieć coś natemat pszenicy ozimej odmiana Natula?? uprawiał może ktoś tą odmianę ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6124 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 18:36

Pszenica Ozima i jara A mi jara pszenica ładnie dała koło 7 ton a ozima znacznie słabiej niecałe 4 a zapowiadała sie super min na 6 ton. Jara bez żadnej ochrony.....

#6125 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 18:58

Pszenica Ozima i jara a czy ktos z was siał mieszanke pszenice z pszenzytem jak z plonem i ile kg na ha siac czy lepiej plonuje ? i ile kg siejecie pszenicy zimowej na ha ? i czy bez obornika mozna osiągnąc plon 8 ton jak to zrobic?

#6126 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 19:26

Pszenica Ozima i jara

Koledzy podpodwiedźcie co zrobiłem źle, na pszenicę jarą Arabellą miałem takie wykonanie:
+- polifoska 6 - 350kg/ha - 20.04.2013r.
+- saletrzak - 200kg/ha - 20.04.2013r.
+- agregat uprawowy - 22.04.2013r.
+- zasiew pszenica Arabella - 180kg/ha - 23.04.2013r.
+- Procam Mag (mikroelementy - mangan, miedź, molibden, cynk, siarka, magnez) - 1,5kg/ha - 29.05.2013r.
+- Gold 450EC + Attribut Pak(Attribut 70SG + Actitrob) (oprysk chwastobójczy) - 1,2l/ha + 60g/ha + 0,5l/ha - 31.05.2013r.
+- 100kg/ha mocznik + 50kg/ha saletra amonowa - 13.06.2013r.
+- Capalo 337,5SE 1l/ha + Bumper Super 490EC 0,5l/ha - 14.06.2013r.

Plon wyszedł z ha ok. 3 tony. Mizera. Gdzie zrobiłem błąd i co poprawić. PH jest 6+.

moim zdaniem popełniłeś błąd z normą wysiewu i drugą dawką azotu.na drugą dawkę w fazie drugiego kolanka powinna iść saletra.mocznik w jarej to nadaje się pod korzeń

#6127 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 19 sierpień 2013 - 20:15

Pszenica Ozima i jara Jak by ktoś miał do siewu pszenice odmiany muszelka, ozon lub magic, to prosze o kontakt, Chce kupić którąś z nich z naciskiem na ozona i magic, sam potrzebuje około 1,5t a może coś wiecej, to zalezy od sasiadów czy wezmą.pisać na priv,

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#6128 Share pracus74

pracus74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 20:43

Pszenica Ozima i jara

witam. czy ktoś z was forumowiczów mógłby się wypowiedzieć coś natemat pszenicy ozimej odmiana Natula?? uprawiał może ktoś tą odmianę ?

Ja miałem w tym roku po raz pierwszy tą odmiane i oddala okolo 7.5t i jedynie co mi się nia podoba w tej odmianie to to ze jest wysoka ale poza tym jest ok. wczesna grube ziarno i to odmiana jakosciowa. Pozdrawiam.

#6129 Share andrzejB

andrzejB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 20:48

Pszenica Ozima i jara

witam. czy ktoś z was forumowiczów mógłby się wypowiedzieć coś natemat pszenicy ozimej odmiana Natula?? uprawiał może ktoś tą odmianę ?

Pewno gość z centrali nasiennej w Lublinie zaproponował? Dziś dzwoniłem i pytałem o ofertę to mi Natulę mocno zachwałał. Ale ja ją widziałem ostatnie dwa lata na polu u sąsiada i choć mocno chwalona wyglądała jak poślad i dała mizerny plon, zwłaszcza ta zasiana z centrali.No i w ubiegłym roku sąsiad po zimie musiał zaorac. Fakt, że gość taki rolnik, ale mnie zraziło do tej pszenicy i sam sie na nią nie zdecyduję. No i co mi sie w niej nie podoba najbardziej to mocno "roztapirzony" kłos. Myślę jednak, że znajdują sie tu zwolennicy owej odmiany, którzy sami ją siali i więcej niż ja mogą się o niej wypowiedzieć. Ja tylko tak się wypowiadam z tego co zaobserwowałem u innych.

#6130 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 20:57

Pszenica Ozima i jara

A mi jara pszenica ładnie dała koło 7 ton a ozima znacznie słabiej niecałe 4 a zapowiadała sie super min na 6 ton. Jara bez żadnej ochrony.....

Słabo to widzę.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6131 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 sierpień 2013 - 21:11

Pszenica Ozima i jara

moim zdaniem popełniłeś błąd z normą wysiewu i drugą dawką azotu.na drugą dawkę w fazie drugiego kolanka powinna iść saletra.mocznik w jarej to nadaje się pod korzeń

Zgadzam się. Późny siew więc i norma wysiewu wymagała zwiększenia, chociaż kolega nic nie napisał jaka była obsada kłosów na m2. Dziwne też że rozsiał przedsiewnie saletrzak i dopiero po 2 dniach wymieszał z glebą przez co pewnie trochę N uciekło w powietrze.

I w przyszłości warto też by była dać inna ochronę, capalo w zbożu jarym wg mnie zbędny koszt.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#6132 Share AskaaCCH

AskaaCCH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:sporty zimowe

Napisany 19 sierpień 2013 - 21:56

Pszenica Ozima i jara

Pewno gość z centrali nasiennej w Lublinie zaproponował? Dziś dzwoniłem i pytałem o ofertę to mi Natulę mocno zachwałał. Ale ja ją widziałem ostatnie dwa lata na polu u sąsiada i choć mocno chwalona wyglądała jak poślad i dała mizerny plon, zwłaszcza ta zasiana z centrali.No i w ubiegłym roku sąsiad po zimie musiał zaorac. Fakt, że gość taki rolnik, ale mnie zraziło do tej pszenicy i sam sie na nią nie zdecyduję. No i co mi sie w niej nie podoba najbardziej to mocno "roztapirzony" kłos. Myślę jednak, że znajdują sie tu zwolennicy owej odmiany, którzy sami ją siali i więcej niż ja mogą się o niej wypowiedzieć. Ja tylko tak się wypowiadam z tego co zaobserwowałem u innych.

Nie z Lublina, jestem z województwa Kujawsko-Pomorskiego ;) i u nas w centrali też własnietą odmianę zachwalali.

#6133 Share romanwiatr

romanwiatr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 21:56

Pszenica Ozima i jara Jak myślicie, siew pszenicy ozimej po kukurydzy na kiszonkę to jest dobre stanowisko? QQ jest 3 rok z rzędu.

#6134 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 sierpień 2013 - 22:02

Pszenica Ozima i jara W porównaniu do innych zbóż to zdecydowanie dobre stanowisko.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#6135 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 22:24

Pszenica Ozima i jara Koledzy miał ktoś z was w tym roku pszenice Toras ,jak sypała i czy jesteście z niej zadowoleni?? :)

#6136 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 06:26

Pszenica Ozima i jara

Słabo to widzę.

Czemu słabo ? Ja bajek nie pisze.... Pszenica zakupiona w centrali pierwszy rok Tybalt 0,55 ha bo taką działkę mam, ukosiłem pełną przyczepe D-47

#6137 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 20 sierpień 2013 - 10:21

Pszenica Ozima i jara co do pszenic jarych ogólnie w moim rejonie były o 1/3 mniejsze plony niz powinny ... jeśli chodzi o pszenica zimowe to najbardziej wydajna jest muszelka ... ja mam zamiar wprowadzić jantarke .. zastanawiam sie nad hybrydą ... musze dobrze sie rozejzeć co do odmian i zmianowania ...
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#6138 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 11:12

Pszenica Ozima i jara witam mam taką prośbe do forumowiczów czy mogł by mi ktoś podać całą uprawę pszenicy od siewu do zbioru z dawkami nawozów opryskami i terminami zabiegów był bym bardzo wdzięczny

#6139 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 11:27

Pszenica Ozima i jara Poczytaj sobie ten temat tu masz wszystko dokładnie napisane. Poza tym musisz nawożenie norme wysiewu ochronę dopasować do swojej gleby i warunków.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6140 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 11:30

Pszenica Ozima i jara Panowie jaka pszenica jest rekordowa pod względem plonu, nie musi być to konsumpcyjna pszenica. Mam kawałek ziemi 1/2 klasy i szukam odmiany która sypnie najwięcej :)