Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

26321 odpowiedzi na ten temat

#6121 Share pracus74

pracus74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 20:43

Pszenica Ozima i jara

witam. czy ktoś z was forumowiczów mógłby się wypowiedzieć coś natemat pszenicy ozimej odmiana Natula?? uprawiał może ktoś tą odmianę ?

Ja miałem w tym roku po raz pierwszy tą odmiane i oddala okolo 7.5t i jedynie co mi się nia podoba w tej odmianie to to ze jest wysoka ale poza tym jest ok. wczesna grube ziarno i to odmiana jakosciowa. Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 10:00
  •  

#6122 Share andrzejB

andrzejB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 20:48

Pszenica Ozima i jara

witam. czy ktoś z was forumowiczów mógłby się wypowiedzieć coś natemat pszenicy ozimej odmiana Natula?? uprawiał może ktoś tą odmianę ?

Pewno gość z centrali nasiennej w Lublinie zaproponował? Dziś dzwoniłem i pytałem o ofertę to mi Natulę mocno zachwałał. Ale ja ją widziałem ostatnie dwa lata na polu u sąsiada i choć mocno chwalona wyglądała jak poślad i dała mizerny plon, zwłaszcza ta zasiana z centrali.No i w ubiegłym roku sąsiad po zimie musiał zaorac. Fakt, że gość taki rolnik, ale mnie zraziło do tej pszenicy i sam sie na nią nie zdecyduję. No i co mi sie w niej nie podoba najbardziej to mocno "roztapirzony" kłos. Myślę jednak, że znajdują sie tu zwolennicy owej odmiany, którzy sami ją siali i więcej niż ja mogą się o niej wypowiedzieć. Ja tylko tak się wypowiadam z tego co zaobserwowałem u innych.

#6123 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3060 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 20:57

Pszenica Ozima i jara

A mi jara pszenica ładnie dała koło 7 ton a ozima znacznie słabiej niecałe 4 a zapowiadała sie super min na 6 ton. Jara bez żadnej ochrony.....

Słabo to widzę.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6124 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9148 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 sierpień 2013 - 21:11

Pszenica Ozima i jara

moim zdaniem popełniłeś błąd z normą wysiewu i drugą dawką azotu.na drugą dawkę w fazie drugiego kolanka powinna iść saletra.mocznik w jarej to nadaje się pod korzeń

Zgadzam się. Późny siew więc i norma wysiewu wymagała zwiększenia, chociaż kolega nic nie napisał jaka była obsada kłosów na m2. Dziwne też że rozsiał przedsiewnie saletrzak i dopiero po 2 dniach wymieszał z glebą przez co pewnie trochę N uciekło w powietrze.

I w przyszłości warto też by była dać inna ochronę, capalo w zbożu jarym wg mnie zbędny koszt.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#6125 Share AskaaCCH

AskaaCCH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:sporty zimowe

Napisany 19 sierpień 2013 - 21:56

Pszenica Ozima i jara

Pewno gość z centrali nasiennej w Lublinie zaproponował? Dziś dzwoniłem i pytałem o ofertę to mi Natulę mocno zachwałał. Ale ja ją widziałem ostatnie dwa lata na polu u sąsiada i choć mocno chwalona wyglądała jak poślad i dała mizerny plon, zwłaszcza ta zasiana z centrali.No i w ubiegłym roku sąsiad po zimie musiał zaorac. Fakt, że gość taki rolnik, ale mnie zraziło do tej pszenicy i sam sie na nią nie zdecyduję. No i co mi sie w niej nie podoba najbardziej to mocno "roztapirzony" kłos. Myślę jednak, że znajdują sie tu zwolennicy owej odmiany, którzy sami ją siali i więcej niż ja mogą się o niej wypowiedzieć. Ja tylko tak się wypowiadam z tego co zaobserwowałem u innych.

Nie z Lublina, jestem z województwa Kujawsko-Pomorskiego ;) i u nas w centrali też własnietą odmianę zachwalali.

#6126 Share romanwiatr

romanwiatr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 21:56

Pszenica Ozima i jara Jak myślicie, siew pszenicy ozimej po kukurydzy na kiszonkę to jest dobre stanowisko? QQ jest 3 rok z rzędu.

#6127 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9148 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 sierpień 2013 - 22:02

Pszenica Ozima i jara W porównaniu do innych zbóż to zdecydowanie dobre stanowisko.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#6128 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • Zainteresowania:Tworzenie muzyki

Napisany 19 sierpień 2013 - 22:24

Pszenica Ozima i jara Koledzy miał ktoś z was w tym roku pszenice Toras ,jak sypała i czy jesteście z niej zadowoleni?? :)

#6129 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 986 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 06:26

Pszenica Ozima i jara

Słabo to widzę.

Czemu słabo ? Ja bajek nie pisze.... Pszenica zakupiona w centrali pierwszy rok Tybalt 0,55 ha bo taką działkę mam, ukosiłem pełną przyczepe D-47

#6130 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2753 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 20 sierpień 2013 - 10:21

Pszenica Ozima i jara co do pszenic jarych ogólnie w moim rejonie były o 1/3 mniejsze plony niz powinny ... jeśli chodzi o pszenica zimowe to najbardziej wydajna jest muszelka ... ja mam zamiar wprowadzić jantarke .. zastanawiam sie nad hybrydą ... musze dobrze sie rozejzeć co do odmian i zmianowania ...
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6131 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 11:12

Pszenica Ozima i jara witam mam taką prośbe do forumowiczów czy mogł by mi ktoś podać całą uprawę pszenicy od siewu do zbioru z dawkami nawozów opryskami i terminami zabiegów był bym bardzo wdzięczny

#6132 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 11:27

Pszenica Ozima i jara Poczytaj sobie ten temat tu masz wszystko dokładnie napisane. Poza tym musisz nawożenie norme wysiewu ochronę dopasować do swojej gleby i warunków.

#6133 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 692 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 11:30

Pszenica Ozima i jara Panowie jaka pszenica jest rekordowa pod względem plonu, nie musi być to konsumpcyjna pszenica. Mam kawałek ziemi 1/2 klasy i szukam odmiany która sypnie najwięcej :)

#6134 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1689 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 11:56

Pszenica Ozima i jara szymek, na pszenice się przerzuciłeś? :D kartofle trza sadzić! :P
:)
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#6135 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 692 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 12:09

Pszenica Ozima i jara Nie ma ludzi do kartofli, sąsiedzi pracowników z ukrainy zaczęli ściągać bo u nas towarzystwo za mądre się zrobiło :D Przechowalnie i tak zasypię ziemniakiem na zime, ale nie swoim :)

#6136 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 15:42

Pszenica Ozima i jara

Nie z Lublina, jestem z województwa Kujawsko-Pomorskiego ;) i u nas w centrali też własnietą odmianę zachwalali.

natula to jakieś nieporozumienie, siałem ją w 2011 roku wyłącznie ze względu na zimotrwałość, która została zweryfikowana na jej niekorzyść, w naszym województwie najlepiej wyszedł w tym sezonie opal, mogę polecić również pszenicę julius (przetrwał zimę 2011/2012) hodowla co prawda ta sama, ale w tym przypadku nasiona są warte swojej ceny

#6137 Share Mateo33

Mateo33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 10:04

Pszenica Ozima i jara Witam jaki środek polecacie na chwasty w pszenicy w szczególności chabry i bratki.

#6138 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1036 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 10:45

Pszenica Ozima i jara panowie a nie bardziej sie oplaca dac sol potasowa i fosfor oddzielnie niz z nawozow npk? jak to jest?

#6139 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 10:54

Pszenica Ozima i jara no przykładowo sól potasowa albo Polidap / Superfosfat?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6140 Share mlody22

mlody22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 13:43

Pszenica Ozima i jara witam siał może ktoś pszenice Astoria , jaka jest podatność na choroby i jaki plon uzyskał ??