Polecane posty

majes    5

Czemu tak dużo falconu? A te 2l CCC może wystarczyć, może nie. Jeżeli dasz trochę moddusa nie zaszkodzi, zawsze usztywnienie źdźbła będzie lepsze.

 

 

Rzeczywiście pomyliło mi się zalecana dawka 0,6L. To chyba nie będę ryzykował z samym CCC dodam z 0,2 Moddusa do 1L CCC


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavllik    0

Czy ilość słomy jest tylko zależna od ilości ziarna czy wpływa na nią jeszcze coś innego np. na jakim stanowisku się sieje, co było przedplonem jakimi ilościami się nawozi i czym ? Czy to wszystko jest sztywno powiązane z plonem ziarna?

 

Zdaje sobie sprawę że długość słomy ma tu znaczenie i retardanty jakie zastosujemy ale pomińmy to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

 

Rzeczywiście pomyliło mi się zalecana dawka 0,6L. To chyba nie będę ryzykował z samym CCC dodam z 0,2 Moddusa do 1L CCC

Dokładnie rok temu tak robiłem-efekt zadowalający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Saletra u mnie pójdzie na start ok 230 kg,a myślę jeszcze o soli potasowej wysiać wcześniej tylko muszę się dowiedzieć co ona daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Sam jestem ciekaw , bo nigdy nie stosowałem soli pogłównie.

Dawał ktoś kiedyś na zboże sól?

jakie rezultaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

U szło co roku ale teraz wyjątkowo wieloskladnik pójdzie żeby wszystko po trochu uzupełnić

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Dzis byłem ogladac oziminy i zobaczylem na pszenicy wysianej w wrzesniu uschniete listki? czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavllik    0

Ja bym polecał saletre amonową albo saletrzak forma azotu w tym nawozie pomaga się krzewić roślinom na wiosnę albo polifoska 21, saletrosan 26 też jest dobrym wyborem z powodu zawierającej siarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

U szło co roku ale teraz wyjątkowo wieloskladnik pójdzie żeby wszystko po trochu uzupełnić

nawozem wieloskładnikowym zasilisz roślinę następczą. Jak masz lżejsze gleby to jeszcze z potasu rośliny skorzystają ale z fosforu napewno już nie. Poza tym może wystąpić zjawisko chemotropizmu - zboże ukorzeni się powierzchniowo - w przypadku suszy będzie to "zabójstwo" dla plonu.

Lepiej daj ten wieloskładnik pod następną roslinę pod pług


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

U mnie POTENZIAL sporo dostał po du.ie, ostroga lepiej wytrzymała -17. W najbliższych dniach bedzie wszystko widać, ile co ucierpialo...

Testowo sypne miejscami soli potasowej po 100kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

U mnie Agil bajeczny.....śnieg schodzi już z pola .Kws Ozon troszke listka przypalone ale to norma.

Ale jestem pod wrażeniem Agila.

Calutki zielony i pięknie rozkrzewiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Mam pytanie co sieją po pszenicy za nawóz. Bo u mnie w okolicy od wczoraj niektórzy już sieją. Znajomy twierdzi że sieją saletrę. Tak się nie mogą już doczekać czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Też widziałem wczoraj z rana jak ktoś rozsiewał i też nie wiem co siał gościu,ale myślę że sól siał,choć aż tak bardzo doświadczony nie jestem to myślę że saletrę za wcześnie chyba.Chociaż pogoda dopisuje i nie zapowiada się zima u mnie na zachodzie to myślę że troszkę za wcześnie.Większość ludzi tak pewnie też myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

sól potasową sieją na saletre jest stanowczo za wczesnie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Przy takiej pogodzie sol się szybciej rozłoży .. Ale ziemia na polu jeszcze nie puściła

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj