Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

27315 odpowiedzi na ten temat

#5841 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1171 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 07:29

Pszenica Ozima i jara Deszcz 1,5 godz po zakończonym oprysku mocno obniży jego skuteczność? Pryskałem duetem ultra i spadło 20 litrów na to. Mineło kilka dni i specjalnie efektów nie widze, czyżby wypłukało?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 06:38
  •  

#5842 Share adamus198

adamus198

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 07:41

Pszenica Ozima i jara Witam!Chciałbym posiać pszenicę ozimą na jesień i planuje dać przedsiewnie na dzałkę 60 arów 200 kg polifoski6 50 kg soli potasowej i 50 kg superfosforanu wzbogaconego.na wiosne 1 dawka 150 kg saletry, 2 dawka 100 kg saletry .jakie opryski na chwasty są dobre?Pryskać zaraz po siewie przed wschodami zboża. NA drugiej dzałce 77arów pod korzeń 250 kg polifoski6.Na wiosnę 200kg saletry pózniej 100kg mocznika.na 3 działce 3ha owsa po pszenicy ozimej dobrze nawożonej która wyda ok 8 ton z ha pole to konczy się dzierżaw po dobym gospodarzu i teraz wraca spowrotem do mnie i planuje tam zasiać 3 ha owsa i planuje dać przedsiewnie 500kg mocznika na te 3ha ponieważ pole bogate w fosfor i potas to zero wieloskładnikowego. Kolejna dzaałka to 2 ha mieszanki jęczmień z pszenicą i małym dodatkiem owsa co dać przedsiewnie i ile? na resztę upraw po podaniu tych dany jusz sam ustalę dawki i jeszcze jaki plon przy takim naowżeniu napewno zastosuje antywylegacz gleby to IIIa,IIIb

Edytowany przez adamus198, 09 lipiec 2013 - 07:45.

#5843 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3979 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 07:48

Pszenica Ozima i jara

Deszcz 1,5 godz po zakończonym oprysku mocno obniży jego skuteczność? Pryskałem duetem ultra i spadło 20 litrów na to. Mineło kilka dni i specjalnie efektów nie widze, czyżby wypłukało?

Jak obfity deszcz? Dzisiejsze środki potrzebują ~3h na wchłonięcie. Oczywiście chodzi mi o fungicydy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5844 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1171 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 07:58

Pszenica Ozima i jara Zlewa masakryczna, 20 litrów. Chyba popłyneło do morza. Ale gdybym nie opryskał wtedy to dopiero może dziś dało by się wjechać albo później.

#5845 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 09 lipiec 2013 - 10:01

Pszenica Ozima i jara koledzy, może ktoś mi wyjaśni czego oznaką jest nadmierne pobudzenie traw( głównie miotły) w uprawie pszenicy, Dziwne bo do tej pory tego nie obserwowałem, pszenica była luxus a z dwa tygodnie temu wystrzeliła trawa tak że widać prawie wyłącznie trawę , Może to wina mojego eksperymentu z wapnowaniem . Bo wyraźnie widać różnicę między wapnowanym a nie wapnowanym . Miał ktoś takie doświadczenia ?

Edytowany przez Agronom_kujawy, 09 lipiec 2013 - 10:05.

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

#5846 Share lukasz3044

lukasz3044

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 15:57

Pszenica Ozima i jara

Kiedyś miałem podobny problem. Problem minął u mnie gdy zacząłem pryskać na jesień oczywiście bez poprawek na wiosnę już trzeci rok. Wcześniej w zależności od pola było ciężko zwalczyć niektóre chwasty. Gdy już poszło cenowo wychodziło dosyć sporo. Mieszanki które Ci polecam to 1 mieszanka (boxer+diflufenikan+glean) stosowana przez dwa lata czysto bez żadnych chwastów. 2 mieszanka (Expert met+lentipur+stokato+glean) stosowana w tym roku. W okolicy mietla szaleje lecz moja mieszanka nie przepuscila nic. Polecam jesienny zabieg.

kolego a w jakich dawkach stosowałeś te mieszanki?

#5847 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1011 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 20:42

Pszenica Ozima i jara 1 mieszanka boxer: 2,5 l/ha+diflufenikan 0,1 l/ha+glean 5 g/ha (stosowana w życie hybrydowym, pszenica ozima oraz pszenżyto ozime). 2 mieszanka stokato 150 ml/ha+glean 5 g/ha+ expert met 200 g/ha+ lentipur 1l/ha (to jest mieszanka na żyto hybrydowe, natomiast na pszenicę ozimą oraz pszenżyto ozime mniej lentipuru w dawce 750 ml/ha reszta bez zmian).

#5848 Share Pawel2678

Pawel2678

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 21:47

Pszenica Ozima i jara Krychu a kiedy stosowałeś te mieszanki? przed wschodami zbóż czy po wschodach ( jeśli po to w jakiej fazie ) i czy na wilgotną glebe?

#5849 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3979 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 22:01

Pszenica Ozima i jara

koledzy, może ktoś mi wyjaśni czego oznaką jest nadmierne pobudzenie traw( głównie miotły) w uprawie pszenicy, Dziwne bo do tej pory tego nie obserwowałem, pszenica była luxus a z dwa tygodnie temu wystrzeliła trawa tak że widać prawie wyłącznie trawę , Może to wina mojego eksperymentu z wapnowaniem . Bo wyraźnie widać różnicę między wapnowanym a nie wapnowanym . Miał ktoś takie doświadczenia ?

Jeśli jest różnica między zwykłym, a eksperymentalnym poletkiem to chyba sam sobie odpowiedziałeś po części. Ogólnie w tym roku problem z miotłą jest większy niż w poprzednim, przynajmniej u siebie to zauwyażyłem i u okolicznych gospodarzy.

#5850 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 22:07

Pszenica Ozima i jara Ja w tym roku też jadę na jesień doglebowo po wschodach, nigdy w życiu tyle miotły nie miałem, na przewódce nawet owies głuchy się trafia, a po pryskaniu pumą było czyściutko przez miesiąc, wszystko przez te deszcze pod koniec maja.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5851 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1011 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 22:22

Pszenica Ozima i jara

Krychu a kiedy stosowałeś te mieszanki? przed wschodami zbóż czy po wschodach ( jeśli po to w jakiej fazie ) i czy na wilgotną glebe?

]
Po wschodach gdy roślina wytworzy trzeci liść, w tym roku było bardzo mokro podczas wykonywania zabiegu. Po kukurydzy oraz ziemniakach ledwo zdążyłem wykonać zabieg. Poprzednie lata były średnio wilgotne podczas stosowania zabiegu i powiem że nie ma różnicy w skuteczności. W obu przypadkach działa jak należy.

Zapomniałem dodać, że w życie można wcześniej natomiast pszenica oraz pszenżyto lepiej jak będzie mieć przynajmniej te trzy liście.

Edytowany przez krychu, 09 lipiec 2013 - 22:22.

#5852 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 22:25

Pszenica Ozima i jara
Agronom -kujawy czym pryskałeś? i miotła wszedzie się nie "wywali" Tylko na bardzo wilgotnych glebach albo jak zboże jest rzadkie.

#5853 Share lukasz3044

lukasz3044

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 05:29

Pszenica Ozima i jara a robiles jakies poprawki na wiosne po tych mieszankach?

#5854 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1011 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 08:31

Pszenica Ozima i jara Zero poprawek wiosennych od 4 lat.

Edytowany przez krychu, 10 lipiec 2013 - 08:32.

#5855 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 10 lipiec 2013 - 09:14

Pszenica Ozima i jara Twoje mieszanki przytulie też dobrze zwalczają?
Kurde coś kusi mnie żeby spróbować jesiennego odchwaszczania, tylko to mija się z celem jak trzeba robić poprawki. W tym roku lancet ładnie poradził sobie z przytulią, makiem i chabrem a nawet zniszczył przetaczniki. Zrobił się mały mijak to widać różnice z pół kilometra <_< miotłe też zwalczył ale pewnie przez mokry rok co 15-20m wystaje jakaś słaba wiecha ale to chyba tylko wpływa na wygląd pola

#5856 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1011 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 09:35

Pszenica Ozima i jara Pola czyste od wykonania zabiegu, aż do żniw więc o przytuli nie ma mowy.

#5857 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 10 lipiec 2013 - 11:12

Pszenica Ozima i jara

Agronom -kujawy czym pryskałeś? i miotła wszedzie się nie "wywali" Tylko na bardzo wilgotnych glebach albo jak zboże jest rzadkie.

Nie pryskałem, robiłem eksperyment z wapnem granulowanym i albo to zbieg okoliczności albo ma to jakiś wpływ, ogólnie wapnowane było pogłównie pod koniec kwietnia, pole 1ha podzieliłem na trzy części . Jedna bez wapnowania, środek pola z dawką ponad 1tona na hektar, i skrajny bok dawka 500kg na hektar, i o dziwo miotły najwięcej tam gdzie dawka 500kg ha !? Tam gdzie w ogóle nie było wapna nie ma też miotły!? ale zborze też liche i tam gdzie 1 tona też nie ma miotły lub jest rzadko i zboże ładne, Najładniejsze zboże do momentu pojawienia się miotły było na dawce 500kg . Dziwne to wszystko , ponoć jest jakiś związek pomiędzy zakwaszeniem a miotłą ale w moim eksperymencie nie bardzo ma to odbicie . Trochę mnie to zaskoczyło , szczególnie że miotły nie ma w ogóle na zakwaszonym a powinna być. Wygląda na to że miotła lubi średnio zakwaszoną glebę ???
W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

#5858 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 08:49

Pszenica Ozima i jara Czym można opryskać samą miotłę jesienią?

#5859 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 929 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 10:22

Pszenica Ozima i jara ja pszenice ozimą pryskałem Legato Plus 600 SC jesienią po wschodach i na tych mokrzejszych kawałkach pojawiła się rzadka miotła, a bardziej na piaskach legato nie poradziło sobie z chabrem i stokłosami, a na mocniejszych kawałkach została przytulia i życica ale na wsi tylko ja opryskałem i mam ładnie czysto a u pozostałych aż brązowo od miotły i w tym roku muszę jakąś inną mieszaninę zastosować, ale od dawna jestem za jesiennym odchwaszczaniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5860 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2339 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 11 lipiec 2013 - 17:01

Pszenica Ozima i jara W tym roku miotła zaatakowała z podwujną siłą -_-
U mnie czyściutka pszenica.
Ale u sąsiadów tragedia.
Po polach już pszenica lekutko żółknie ......a u mnie jak zaczarowana.
Ciemno zielona od spodu po kłosy :blink:
Czyżby to Fandango tak ją trzymało?

A im dłużej zielone kłosy tym ziarno bardziej wyrównane i ładniejsze.
Mam rację?