Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#5841 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 09:58

Pszenica Ozima i jara rysa jak pamiętam nie jest wymagająca.turnie miałe ze dwa lata i strasznie chorowała.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 05:41
  •  

#5842 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 08 lipiec 2013 - 06:47

Pszenica Ozima i jara Pytanie dla zaawansowanych.
Szukałem na forum ale nie znalazłem ....więc pytam.
Pytanie czysto teoretyczne. B)
Panowie.
Jeżeli zastosuje w pierwszym kolanku 1cm nad ziemią na skrócenie 1l CCC+0.2 Modus , to po jakim czasem mogę zastosować sam modus , drugi raz na skrócenie , i w jakiej dawce?
Wogóle ile czasu musi upłynąć od jednego do drugiego zabiegu jak sie skraca zboże?
Albo np.przy pierwszym kolanku 2l CCC a potem jaka dawka Modusa?i za ile?

#5843 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 lipiec 2013 - 09:50

Pszenica Ozima i jara .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 19:21.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5844 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 20:54

Pszenica Ozima i jara potwierdzam słowa kolegi.modus za około 2 tygonie od pierwszego zabiegu o ile to konieczne.termin tego zabiegu przypada na faze wychodzącego liścia flagowego

#5845 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 892 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 21:55

Pszenica Ozima i jara

ja znowu mam problem z miotłą, walczę z nią 3 rok, ale w tym roku to zboża nie widac tak zaroslo, pryskałem lancetem i tym nowym środkiem z dow agriece i d*pa czym ją można załatwić raz na zawsze

Kiedyś miałem podobny problem. Problem minął u mnie gdy zacząłem pryskać na jesień oczywiście bez poprawek na wiosnę już trzeci rok. Wcześniej w zależności od pola było ciężko zwalczyć niektóre chwasty. Gdy już poszło cenowo wychodziło dosyć sporo. Mieszanki które Ci polecam to 1 mieszanka (boxer+diflufenikan+glean) stosowana przez dwa lata czysto bez żadnych chwastów. 2 mieszanka (Expert met+lentipur+stokato+glean) stosowana w tym roku. W okolicy mietla szaleje lecz moja mieszanka nie przepuscila nic. Polecam jesienny zabieg.

#5846 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, moto i takie tam :p ;)

Napisany 08 lipiec 2013 - 21:58

Pszenica Ozima i jara Dziś jechałem w pszenicy zimowej na kłos, troche późno ale takie warunki co powiecie na to pomoże coś wogóle?

#5847 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 lipiec 2013 - 22:12

Pszenica Ozima i jara

Pytanie dla zaawansowanych.
Szukałem na forum ale nie znalazłem ....więc pytam.
Pytanie czysto teoretyczne. B)
Panowie.
Jeżeli zastosuje w pierwszym kolanku 1cm nad ziemią na skrócenie 1l CCC+0.2 Modus , to po jakim czasem mogę zastosować sam modus , drugi raz na skrócenie , i w jakiej dawce?
Wogóle ile czasu musi upłynąć od jednego do drugiego zabiegu jak sie skraca zboże?
Albo np.przy pierwszym kolanku 2l CCC a potem jaka dawka Modusa?i za ile?

Moddus działa ok 2 tyg z małymi wahaniami zależnie od warunków. Ilość stosowanych antywylegaczy również zależy od wielu warunków. W sytuacjach sprzyjających wyleganiu stosować wyższe dawki np BBCH31 1l CCC+0,3 moddus, na początku liścia flagowego 0,3 moddus.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5848 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 07:29

Pszenica Ozima i jara Deszcz 1,5 godz po zakończonym oprysku mocno obniży jego skuteczność? Pryskałem duetem ultra i spadło 20 litrów na to. Mineło kilka dni i specjalnie efektów nie widze, czyżby wypłukało?

#5849 Share adamus198

adamus198

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 07:41

Pszenica Ozima i jara Witam!Chciałbym posiać pszenicę ozimą na jesień i planuje dać przedsiewnie na dzałkę 60 arów 200 kg polifoski6 50 kg soli potasowej i 50 kg superfosforanu wzbogaconego.na wiosne 1 dawka 150 kg saletry, 2 dawka 100 kg saletry .jakie opryski na chwasty są dobre?Pryskać zaraz po siewie przed wschodami zboża. NA drugiej dzałce 77arów pod korzeń 250 kg polifoski6.Na wiosnę 200kg saletry pózniej 100kg mocznika.na 3 działce 3ha owsa po pszenicy ozimej dobrze nawożonej która wyda ok 8 ton z ha pole to konczy się dzierżaw po dobym gospodarzu i teraz wraca spowrotem do mnie i planuje tam zasiać 3 ha owsa i planuje dać przedsiewnie 500kg mocznika na te 3ha ponieważ pole bogate w fosfor i potas to zero wieloskładnikowego. Kolejna dzaałka to 2 ha mieszanki jęczmień z pszenicą i małym dodatkiem owsa co dać przedsiewnie i ile? na resztę upraw po podaniu tych dany jusz sam ustalę dawki i jeszcze jaki plon przy takim naowżeniu napewno zastosuje antywylegacz gleby to IIIa,IIIb

Edytowany przez adamus198, 09 lipiec 2013 - 07:45.

#5850 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 07:48

Pszenica Ozima i jara

Deszcz 1,5 godz po zakończonym oprysku mocno obniży jego skuteczność? Pryskałem duetem ultra i spadło 20 litrów na to. Mineło kilka dni i specjalnie efektów nie widze, czyżby wypłukało?

Jak obfity deszcz? Dzisiejsze środki potrzebują ~3h na wchłonięcie. Oczywiście chodzi mi o fungicydy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5851 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 07:58

Pszenica Ozima i jara Zlewa masakryczna, 20 litrów. Chyba popłyneło do morza. Ale gdybym nie opryskał wtedy to dopiero może dziś dało by się wjechać albo później.

#5852 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 09 lipiec 2013 - 10:01

Pszenica Ozima i jara koledzy, może ktoś mi wyjaśni czego oznaką jest nadmierne pobudzenie traw( głównie miotły) w uprawie pszenicy, Dziwne bo do tej pory tego nie obserwowałem, pszenica była luxus a z dwa tygodnie temu wystrzeliła trawa tak że widać prawie wyłącznie trawę , Może to wina mojego eksperymentu z wapnowaniem . Bo wyraźnie widać różnicę między wapnowanym a nie wapnowanym . Miał ktoś takie doświadczenia ?

Edytowany przez Agronom_kujawy, 09 lipiec 2013 - 10:05.

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

#5853 Share lukasz3044

lukasz3044

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 15:57

Pszenica Ozima i jara

Kiedyś miałem podobny problem. Problem minął u mnie gdy zacząłem pryskać na jesień oczywiście bez poprawek na wiosnę już trzeci rok. Wcześniej w zależności od pola było ciężko zwalczyć niektóre chwasty. Gdy już poszło cenowo wychodziło dosyć sporo. Mieszanki które Ci polecam to 1 mieszanka (boxer+diflufenikan+glean) stosowana przez dwa lata czysto bez żadnych chwastów. 2 mieszanka (Expert met+lentipur+stokato+glean) stosowana w tym roku. W okolicy mietla szaleje lecz moja mieszanka nie przepuscila nic. Polecam jesienny zabieg.

kolego a w jakich dawkach stosowałeś te mieszanki?

#5854 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 892 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 20:42

Pszenica Ozima i jara 1 mieszanka boxer: 2,5 l/ha+diflufenikan 0,1 l/ha+glean 5 g/ha (stosowana w życie hybrydowym, pszenica ozima oraz pszenżyto ozime). 2 mieszanka stokato 150 ml/ha+glean 5 g/ha+ expert met 200 g/ha+ lentipur 1l/ha (to jest mieszanka na żyto hybrydowe, natomiast na pszenicę ozimą oraz pszenżyto ozime mniej lentipuru w dawce 750 ml/ha reszta bez zmian).

#5855 Share Pawel2678

Pawel2678

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 21:47

Pszenica Ozima i jara Krychu a kiedy stosowałeś te mieszanki? przed wschodami zbóż czy po wschodach ( jeśli po to w jakiej fazie ) i czy na wilgotną glebe?

#5856 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 22:01

Pszenica Ozima i jara

koledzy, może ktoś mi wyjaśni czego oznaką jest nadmierne pobudzenie traw( głównie miotły) w uprawie pszenicy, Dziwne bo do tej pory tego nie obserwowałem, pszenica była luxus a z dwa tygodnie temu wystrzeliła trawa tak że widać prawie wyłącznie trawę , Może to wina mojego eksperymentu z wapnowaniem . Bo wyraźnie widać różnicę między wapnowanym a nie wapnowanym . Miał ktoś takie doświadczenia ?

Jeśli jest różnica między zwykłym, a eksperymentalnym poletkiem to chyba sam sobie odpowiedziałeś po części. Ogólnie w tym roku problem z miotłą jest większy niż w poprzednim, przynajmniej u siebie to zauwyażyłem i u okolicznych gospodarzy.

#5857 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 22:07

Pszenica Ozima i jara Ja w tym roku też jadę na jesień doglebowo po wschodach, nigdy w życiu tyle miotły nie miałem, na przewódce nawet owies głuchy się trafia, a po pryskaniu pumą było czyściutko przez miesiąc, wszystko przez te deszcze pod koniec maja.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#5858 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 892 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 22:22

Pszenica Ozima i jara

Krychu a kiedy stosowałeś te mieszanki? przed wschodami zbóż czy po wschodach ( jeśli po to w jakiej fazie ) i czy na wilgotną glebe?

]
Po wschodach gdy roślina wytworzy trzeci liść, w tym roku było bardzo mokro podczas wykonywania zabiegu. Po kukurydzy oraz ziemniakach ledwo zdążyłem wykonać zabieg. Poprzednie lata były średnio wilgotne podczas stosowania zabiegu i powiem że nie ma różnicy w skuteczności. W obu przypadkach działa jak należy.

Zapomniałem dodać, że w życie można wcześniej natomiast pszenica oraz pszenżyto lepiej jak będzie mieć przynajmniej te trzy liście.

Edytowany przez krychu, 09 lipiec 2013 - 22:22.

#5859 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 22:25

Pszenica Ozima i jara
Agronom -kujawy czym pryskałeś? i miotła wszedzie się nie "wywali" Tylko na bardzo wilgotnych glebach albo jak zboże jest rzadkie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5860 Share lukasz3044

lukasz3044

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 05:29

Pszenica Ozima i jara a robiles jakies poprawki na wiosne po tych mieszankach?