Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22576 odpowiedzi na ten temat

#5781 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 19:41

Pszenica Ozima i jara

Nowy wita i pyta...czy intensywny deszcz za godzinę po oprysku tebukonazolem zniweczył cały mój trud.

Tak intensywny opad godzinę po zabiegu zmył dużą cześć tebukonazolu i efekt może być mizerny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 20:28
  •  

#5782 Share kronolus

kronolus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 20:13

Pszenica Ozima i jara Bamberka na 4b może coś będzie.? czy ona jest na coś chora jeszcze ? wybaczcie ale jeszcze wszystkich chorób nierozpoznaje

Załączone miniaturki

• 2 006.jpg

Edytowany przez kronolus, 25 czerwiec 2013 - 20:23.

#5783 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 20:18

Pszenica Ozima i jara Nie zaśmiecajmy tego tematu, jak nie masz jakiegoś problemu to nie wklejaj zdjęć, pochwalić się możesz w galerii...
EDIT: A no to chyba, że tak. Po Twojej edycji wygląda to trochę inaczej, aczkolwiek nic niepokojącego chyba tam nei widać..

Edytowany przez ejczbio, 25 czerwiec 2013 - 21:23.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5784 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 21:18

Pszenica Ozima i jara Pozatym na tym zdjęciu nic nie widać, Jeżeli chcesz żeby ktoś sie wypowiedział to daj zdjęcie podejrzanej rośliny. kłosa etc ale nic tam nie widać podejrzanego

#5785 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 25 czerwiec 2013 - 21:31

Pszenica Ozima i jara

w tym sezonie środki z tebukonazolem w składzie słabo poradziły sobie z septoriozą ale za to fuzariozy na razie nie widać.mam na myśli wirtuoz i soligor w dwóch pierwszych zabiegach

Bo tebukonazol na septoriozę jest średni. Zresztą dziś czytałem że tebukonazol daje tylko 60% ochrony przed fuzariozą, i 30% tiofanat metylowy. Coś słabo.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5786 Share seremiak

seremiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 21:54

Pszenica Ozima i jara U mnie poszedł T1 capallo 1.8l T2 Duett Ultra 06l T3 tebu 1l, i cóż mogę powiedziec septerioza szaleje jak głupia, niby dobre fungicydy szczególnie to Capallo ale chyba tylko na papierze;/ z septeriozą wogle sobie nie radza w przyszłym roku bede szukal czegos innego, Co byście poradzili na T1 tak aby porzadnie zabezpieczyc pszeniczke przed grzybkami

#5787 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 25 czerwiec 2013 - 23:04

Pszenica Ozima i jara No na T1 i T2 bardzo dobre fungicydy więc aż dziwne że sobie nie dały rady. Z drugiej strony mamy rok ekstremalnie sprzyjający rozwojowi chorób. Na następny rok daj mieszaninę z olympusem lub innym zawierającym chlorotalonil który jest świetny na septoriozę.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5788 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 07:31

Pszenica Ozima i jara co polecacie na DTR? http://zapodaj.net/2...432771.jpg.html
poszła już fenpropidyna, prochloraz, epoksynazol i tebukonazol, a ta plamistość już prawie zżarła mi legendę

#5789 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 07:54

Pszenica Ozima i jara

Bo tebukonazol na septoriozę jest średni. Zresztą dziś czytałem że tebukonazol daje tylko 60% ochrony przed fuzariozą, i 30% tiofanat metylowy. Coś słabo.

Tylko wirtuoz w poprzednich latach dobrze działał na septorioze i jak pisze kolega seremiak nawet capolo co ma epoksykonazol też słabo podziałało na septorie w tym sezonie.dużą role odegrały odmiany pszenicy .na arktisie praktycznie nie ma septoriozy a na batucie i rywalce jest duże porażenie.zabiegi były robione tymi samymi środkami

#5790 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 26 czerwiec 2013 - 08:19

Pszenica Ozima i jara jak bedzi etaka pogoda słonce deszcz deszcz słonce to srodki grzybobójcze długo nie potrzymają ... grzyb to taki syf ze i tak wlezie nawet w koncówce

Edytowany przez KRISTOFORn, 26 czerwiec 2013 - 08:22.

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5791 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 14:26

Pszenica Ozima i jara Ten rok jest straszny pod względem grzybów. Nie ma w mojej okolicy praktycznie całkowicie zdrowej pszenicy, taka pogoda. Może następny rok bedzie lepszy

#5792 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 26 czerwiec 2013 - 16:02

Pszenica Ozima i jara U mnie Bamberka zdrowa , a KWS troszkę septorioza złapała ale Fandango poradził sobie z nią.

#5793 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 21:05

Pszenica Ozima i jara Nie wiem jak u was ale u mnie 2 zabiegowa technologia i grzyba w polu na chwilę obecną nie znajdziesz. Na T2 w okresie początku kłoszenia poszedł Osiris w dawce 1,5l/ha.
Pszenica na chwilę obecną zaczyna wchodzić w fazę dojrzałości mlecznej więc sądze, że na dwóch zabiegach fungicydowych ten rok się zamknie.

#5794 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 23:31

Pszenica Ozima i jara A ja dzisiaj po T3 znalazłem septoriozę plew, i będE 4 raz jechał tebu i piotkonazolem. No i mszyca z skrzypionką.

#5795 Share Naskom

Naskom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 10:34

Pszenica Ozima i jara

co polecacie na DTR? http://zapodaj.net/2...432771.jpg.html
poszła już fenpropidyna, prochloraz, epoksynazol i tebukonazol, a ta plamistość już prawie zżarła mi legendę

Dziwne ze po epoksykonazolu tebukonazolu i fenpropidynie DTRka wogóle się pokazała, możliwe ze odmiana jest na nią podatna. Niestety ten rok jest dosyć kiepski jeżeli chodzi o warunki pogodowe. W zasadzie jeżeli chcesz jeszcze coś ratować to tylko i wyłącznie triazole, Jeżeli pszeniczka rokuje na dobry plon możesz zainwestować w cyprokonazol i metkonazol(dodatkowo zabezpieczy kłos). Tańszy wariant to tebukonazol ponownie i propikonazol. Ciekawe rozwiązanie to połaczenie droższych srodkow z tanszymi np. cyprokonazol +tebukonazol i metkonazol + propikonazol. Lecz mówie musisz dopasować to do swoich warunków na polu, fazy rozwojowej pszeniczki i teoretycznej wydajności azeby kasa na fungicydy się w mniejszym bądz w wiekszym stopniu zwróciła bo jezeli stopień porażenia jest b.duży czyli flagowka zstała całkowicie "zjedzona" to zabieg moim zdaniem pod względem ekonomicznym mija sie z celem.

PS. wierzchołek flagówki to nie jest choroba, te ciemne plamy to dtrka, musiałeś czymś przypalić flagówke. Jeżeli szedł na flagówekę epoksykonazol +mocznik+ etefon to prawdopodbnie jego wina bo lubi przypalać. Mi też troszkę przypaliło Arktisa i Jantarkę.

Edytowany przez Naskom, 27 czerwiec 2013 - 10:36.

#5796 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 15:01

Pszenica Ozima i jara dzięki za odpowiedź, teraz pojawiła się jeszcze rdza brunatna oraz jakieś fuzariozy (różowe końcówki, a na trzecim kłosie od lewej jest także jedno różowe pięterko w 2/3 wysokości, tylko troszeczkę słabo to widać), także to na kłosie muszę się teraz skupić

http://zapodaj.net/2...25d550.jpg.html

#5797 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 16:50

Pszenica Ozima i jara Raczej już za póżno.
Ale spróbować możesz.

#5798 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 17:16

Pszenica Ozima i jara te objawy na kłosie to prawdopodobnie jednak sprawka mszycy, także chyba już sobie odpuszczę walkę za wszelką cenę, jeszcze dwa tygodnie spokojnie wytrzyma po ostatnich opadach

#5799 Share andrzej1957

andrzej1957

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 06:03

Pszenica Ozima i jara

dzięki za odpowiedź, teraz pojawiła się jeszcze rdza brunatna oraz jakieś fuzariozy (różowe końcówki, a na trzecim kłosie od lewej jest także jedno różowe pięterko w 2/3 wysokości, tylko troszeczkę słabo to widać), także to na kłosie muszę się teraz skupić

http://zapodaj.net/2...25d550.jpg.html

Jak pisałem wcześniej też mam różowe końcówki na kłosie i pryskałem wczoraj na tą fuzariozę topsinem w dawce 1.4 l /ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5800 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 10:24

Pszenica Ozima i jara Panowie jak tam u was z mszycami?
Bo u mnie ani śladu po niej.
Coś w tym roku jej nie widać.
Chyba że jeszcze za wcześnie.