Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22585 odpowiedzi na ten temat

#5681 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 21:21

Pszenica Ozima i jara Czy dawać na wykłoszoną pszenicę jeszcze odżywkę NPK z przewagą fosforu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 17:29
  •  

#5682 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 13 czerwiec 2013 - 09:10

Pszenica Ozima i jara Można ale jak juz sie wykłosiła i kwitnie t nie ma sesu .. chwile przed wykłoszeniem dało dy to efekt
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#5683 Share adamixc330t1

adamixc330t1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 14:50

Pszenica Ozima i jara Ja dzisiaj wpadam z herbicydem (lintur) w pszenicę jarą i mieszankę. Mam nadzieję że tak pózny oprysk nic nie zaszkodzi zbożu?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5684 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 17:20

Pszenica Ozima i jara

grodyl hmm raczej nie starane tomigan helm flurox możnaby spróbować

Czemu nie? Dawałem w tamtym roku na wykłoszonej pszenicy, w tym roku też tak samo.

#5685 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 18:12

Pszenica Ozima i jara

ile kg można dać siarczanu magnezu 16 MgO, 30 SO3 na 200 litrów wody na ha? żeby było bezpiecznie i nie przypaliło?
bo wg tego artykułu 5 kg Mg na ha to wychodzi około 30 kg siarczanu na ha.

chyba że MgO nie jest równe Mg....

zna sie ktoś i pomoże ?

Ja pryskam 5kg siarczanu na Ha i nic nie przypala :) Jeśli masz już takowy środek to przeczytaj z tyłu na worku jest tabelka, i tam wszystkiego się dowiesz :)
po drugie nie wiem czy opłacalny jest zabieg samym siarczanem, trzeba było go dodać do grzybowego lub do owadobójczego :)
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#5686 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 14 czerwiec 2013 - 00:14

Pszenica Ozima i jara Panowie, prośba o radę. W opóźnionym T1 (9 maja) poszło fendpropidyna + prochloraz. Teraz chciałbym na ozime dac Menara 0,5 l/ha + Spekfree (tebukonazol) 0,4 l/ha, natomiast na jęczmień jary tylko Menara 0.5 l/ha. Będzie dobrze?
Jęczmień jary zaczyna się kłosic. Pszenżyto w pełni kwitnienia, pszenica zaczyna kwitnąc. Pryskac, czy czekac aż przekwitną?
Czy jest sens w jęczmieniu jarym do Menary dokładac ten tebukonazol? W jęczmieniu widzę głównie plamistośc siatkową, mączniak symbolicznie. W pszenżycie natomiast głównie septorioza i mączniak. W pszenicy głównie septorioza i chyba rdza, mączniaka jakoś specjalnie nie widac.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#5687 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 00:15

Pszenica Ozima i jara Piszecie o pryskaniu siarczanem magnezu po wykłoszeniu,a jakby dodać do tego mocznika,będą jakieś pozytywne efekty?

#5688 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 czerwiec 2013 - 00:32

Pszenica Ozima i jara

Panowie, prośba o radę. W opóźnionym T1 (9 maja) poszło fendpropidyna + prochloraz. Teraz chciałbym na ozime dac Menara 0,5 l/ha + Spekfree (tebukonazol) 0,4 l/ha, natomiast na jęczmień jary tylko Menara 0.5 l/ha. Będzie dobrze?
Jęczmień jary zaczyna się kłosic. Pszenżyto w pełni kwitnienia, pszenica zaczyna kwitnąc. Pryskac, czy czekac aż przekwitną?
Czy jest sens w jęczmieniu jarym do Menary dokładac ten tebukonazol? W jęczmieniu widzę głównie plamistośc siatkową, mączniak symbolicznie. W pszenżycie natomiast głównie septorioza i mączniak. W pszenicy głównie septorioza i chyba rdza, mączniaka jakoś specjalnie nie widac.

Jęczmień i pszenicę możesz pryskać. Pszenżyto w większości podobnie jak pszenica jest samopylne, ale mimo wszystko bym poczekał. Chociaż do końca nie wiem, nie próbowałem, jak ktoś pryskał w czasie kwitnienia to niech się wypowie.
Wg mnie nie ma sensu dokładać tebukonazolu. Mało mączniaka, menara bez problemu sobie poradzi, jeżeli plamistości nie ma dużo też sobie poradzi. Na plamistość siatkowa bardzo dobry jest cyprodynil ale to wysoka półka cenowa.
W pszenicy i pszenżycie możesz menarę dać. Na septoriozę, mączniaka i rdzę to taki średni środek, bardzo dobry na kłosa. Więc jeżeli tego mączniaka, septoriozy, czy rdzy nie ma dużo i nie są zaawansowane choroby to menara sobie poradzi bez dodatków innych środków.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5689 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 08:12

Pszenica Ozima i jara A co sądzicie o Osirisie na kłos w jarym?

#5690 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 14 czerwiec 2013 - 11:36

Pszenica Ozima i jara A stosował ktoś Atlantis po kwitnieniu pszenicy ozimej w dawce 0.3l/ha na miotłę zbożową???
-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5691 Share azz11

azz11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 12:44

Pszenica Ozima i jara 20130613_181243.jpg
Panowie, wiecie może co brakuje tym roślinkom?

#5692 Share dawid1862

dawid1862

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 13:08

Pszenica Ozima i jara Polecicie coś dobrego i w rozsądnej kasie na mszyce i głównie larwy skrzypionki przy T3?Sporo w tym roku skrzypionki.

Przy obecnych temperaturach raczej zdecyduje się na Bi 58 bo pozostała większość insektycydów działa skutecznie poniżej 20*C a na to się nie zanosi.

Edytowany przez dawid1862, 14 czerwiec 2013 - 15:50.

#5693 Share HORTUS

HORTUS

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 15:04

Pszenica Ozima i jara azz11 w tym roku sporo się widzi tego rodzaju uszkodzeń na zbożach
ja mam podobne na liściach flagowych pszenicy, u mnie brak zarodników grzybni

#5694 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 20:03

Pszenica Ozima i jara Moze mi ktos powiedziec jak to jest z tymi pylnikami w pszenicy pryskalem jak pszenice tak jedna kwitla bardzo na innym kawalku mniej i jak pryskalem to cisnienie ustawilem bardzo male wiec tym sie nie martwie gorzej co pod ciagnikiem bedzie bo jak jechalem to wszedzie pelno bylo tych pylnikow ale niby kazdy mowi ze pszenice jak kwitnie mozna pryskac ale nic nie slyszalem o uszkodzeniu pylnikow czy to nie ma jakiegos wielkiego negatywnego wplywu

#5695 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 21:13

Pszenica Ozima i jara roger nie przejmuj się tym, pszenicy nic nie będzie.

#5696 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 09:33

Pszenica Ozima i jara jak pylniki są na wierzchu to pszenica przekwitła.zabieg podczas kwitnienia nie szkodzi ,tylko odżywek nie należy dodawać

#5697 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 10:24

Pszenica Ozima i jara wręcz zwalczanie fuzariozy w tym okresie będzie bardziej efektywne.Dawno mnie tu nie było jak tam panowie wasze pszeniczki,cena leci niestety gracze nie śpią.

#5698 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 16 czerwiec 2013 - 12:20

Pszenica Ozima i jara W pszenicy ozimej tam gdzie zabrakło mi lanceta i było pryskane samym mustangiem forte wyskoczyła miotła nie jest jej dużo ok. 10-15 góra 20 roślin na m2 miejscami nie ma wcale, czy bardzo wpłynie to na spadek plonu ?
ZETOR Team !!!

#5699 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 12:27

Pszenica Ozima i jara

wręcz zwalczanie fuzariozy w tym okresie będzie bardziej efektywne.Dawno mnie tu nie było jak tam panowie wasze pszeniczki,cena leci niestety gracze nie śpią.

Pszenice jak na razie zapowiadają sie powyżej 7t z ha.septorioza opanowana .Osiris i eforia dana na kłos .teraz oczekiwanie na żniwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5700 Share lelo22

lelo22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 12:51

Pszenica Ozima i jara Mam pewien problem. Po ostatnich opadach deszczu pokazała sie septorioza liści w pszenicy. Pszenica jest już prawie wykłoszona. Czy jest sens to pryskać czy już jest zapóźno? Doradźcie coś koledzy bo nie wiem co robić?