Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22548 odpowiedzi na ten temat

#5601 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 05 czerwiec 2013 - 06:33

Pszenica Ozima i jara A ja mogę polecić na jesień Maraton 4l/ha + Glean 5-7gr/ha. Kilka lat tak pryskam i jestem bardzo zadowolony :) Choć na jesień pogoda u nas nie była sprzyjająca to zostawiłem 30ha pszenicy do pryskania na chwasty na wiosnę. I wiosną pryskałem Lancet-em. I efekt jak najbardziej zadowalający ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 19:02
  •  

#5602 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7785 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 07:46

Pszenica Ozima i jara A ja dawałem Komplet 560 0,4l/ha z glinem 8 g i żadnych poprawek.

#5603 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 08:39

Pszenica Ozima i jara Chlorotoluran na jesieni + Aminopielik Super na wiosnę też bardzo dobrym rozwiązaniem. Tanio i czysto.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5604 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 11:38

Pszenica Ozima i jara Witam. W okolicy zauważyłem dziwne zachowanie zbóż dotyczy to zarówno pszenicy, pszenżyta oraz widziałem też to u kogoś w życie. Liście po całości zaczynają żółknąć. Kłos jest zielony, łodyga zielona, korzenie i podstawa wyglądają w normie ale wszystkie liście odbarwione. Czym to może być spowodowane. Obstawiałem podsuszki ale podstawa wygląda całkiem przyzwoicie. U siebie też to zauważyłem w pszenżycie. Pryskane było, T1 - Tilt 0,8 + Mirage 0,7 na T2 falcon niedawno. Septorioza? Jakieś "robaki"? Może podgryzają liście. Musiałbym się przyjrzeć uważniej, ale jest tak mokro, że kiepsko po polu chodzić. W sumie to i tak nie mam pomysłu co to. Albo nawet za dużo pomysłów.

Załączone miniaturki

• DSC00249.JPG
  • DSC00252.JPG
  • DSC00251.JPG
  • IMG-20130605-00158.jpg
  • IMG-20130605-00157.jpg

Edytowany przez Cihu, 05 czerwiec 2013 - 13:30.

#5605 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 05 czerwiec 2013 - 13:40

Pszenica Ozima i jara

A ja mogę polecić na jesień Maraton 4l/ha + Glean 5-7gr/ha. Kilka lat tak pryskam i jestem bardzo zadowolony :) Choć na jesień pogoda u nas nie była sprzyjająca to zostawiłem 30ha pszenicy do pryskania na chwasty na wiosnę. I wiosną pryskałem Lancet-em. I efekt jak najbardziej zadowalający ;)

Koniu ja pryskałem na wiosnę Lancetem 10ha pszenicy to z kolei ostrożnia nawet nie ruszyło i kilka sztuk miotły na m2 jest.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#5606 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 13:44

Pszenica Ozima i jara U mnie nie da się obejrzeć dobrze pola, bo tyle wody! Jak będzie dobrze to za tydzień może opryskam Bogatkę Fastackiem. Mam pytanie odnośnie nawozów Ekolist. Dziś widzialem w sklepie Ekolist Standard i Saletrę wapniową. Jakie macie, Drodzy Forumowicze, opinie na temat nawozów Ekolist? Warto? Do tej pory stosowałem Intermag i Scotts, jeśli chodzi o dolistne dokarmianie.

Edytowany przez lukaszm, 05 czerwiec 2013 - 13:48.

#5607 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 czerwiec 2013 - 13:51

Pszenica Ozima i jara Powiem ze Ekolist jest za drogi jak na ten szajs , ekolistem mozna sobie kwiatki popryskac a nie zboza , kilka lat wczesniej uzywal moj ojciec tego to efektow wogole nie bylo widac , ja teraz przenioslem sie na wuxal,adob i maximus po nich widac efekty , kilka omijakow mi sie zrobilo w tym roku bo mokro bylo i sciagalo ciagnikiem i wlasnie widac ze roslinki sa bladsze

#5608 Share areqo

areqo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:Wszystko po trochu

Napisany 05 czerwiec 2013 - 14:38

Pszenica Ozima i jara Czy falcon na pszenice prawie wykłoszoną będzie dobrym rozwiązaniem, przez codzienne deszcze na razie nie ma mowy o zabiegu. Puki co pszenica się trzyma ale są oznaki septoriozi

#5609 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 14:40

Pszenica Ozima i jara

Witam. W okolicy zauważyłem dziwne zachowanie zbóż dotyczy to zarówno pszenicy, pszenżyta oraz widziałem też to u kogoś w życie. Liście po całości zaczynają żółknąć. Kłos jest zielony, łodyga zielona, korzenie i podstawa wyglądają w normie ale wszystkie liście odbarwione. Czym to może być spowodowane. Obstawiałem podsuszki ale podstawa wygląda całkiem przyzwoicie. U siebie też to zauważyłem w pszenżycie. Pryskane było, T1 - Tilt 0,8 + Mirage 0,7 na T2 falcon niedawno. Septorioza? Jakieś "robaki"? Może podgryzają liście. Musiałbym się przyjrzeć uważniej, ale jest tak mokro, że kiepsko po polu chodzić. W sumie to i tak nie mam pomysłu co to. Albo nawet za dużo pomysłów.

Załączone przez ciebie zdjęcia nie przedstawiają jednoznacznie problemu. Załącz zdjęcie samej blaszki liściowej liścia flagowego i pod flagowego - powinny one charakteryzować się typowymi oznakami przedstawionego problemu..
Szczeciniaste liści sugerowały by na niedobór miedzi i manganu, tym bardziej iż pszenica w tej fazie powinna już wykształcać pylniki a jakoś ich nie widać. Raczej to nie jest Septorioza bo ona atakowała by cały łan a nie poszczególne rośliny i atokowała by w szczególności L4 , L3 a nie wszystkie liście. Ale równie dobrze może być to objaw upośledzenia funkcji korzeniowej poprzez nadmierne uwilgotnienie gleby.

#5610 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 17:02

Pszenica Ozima i jara Przeleciałem mnóstwo atlasów chorób i nic mi nie pasuje. Wszystkie liście są tak jakby odbarwione, żółciutkie, kłos zielony. Siarczan magnezu idzie workami do opryskiwacza, odżywki też. Mooookro. A napisz mi co masz na myśli pisząc upośledzenie funkcji korzeniowych? Choroby czy nadmiar wody w glebie i zaburzenie pobierania składników.

teraz tak patrzę na opisy niedoborów i wygląda na to, że to dobry trop, ale to są pojedyncze rośliny, więc prawdopodobnie wszystkiemu winien nadmiar wody.

Edytowany przez Cihu, 05 czerwiec 2013 - 17:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5611 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 czerwiec 2013 - 18:23

Pszenica Ozima i jara Cihu u mnie na jednym polu w dolince gdzie woda stoi :[ pszenica wlasnie tak wyglada jak u ciebie jest to nadmiar wody tak mi sie wydaje

#5612 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 18:37

Pszenica Ozima i jara Co Wy szukacie jakiś chorób, niedoborów,nadmiaru wody itd, czy ta pszenica z tych zdjęć widziała jakikolwiek nawóz. Raczej nie, masakra takiej pszenicy okazałej że ziemia świeci to jeszcze nie widziałem.

Edytowany przez magnum123, 05 czerwiec 2013 - 18:37.

#5613 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 18:52

Pszenica Ozima i jara Zawsze znajdzie się na forum jakiś "hejter", który wie lepiej. Jak nie znasz całej sytuacji to się nie odzywaj. Jest to szybko strzelone zdjęcie, gdzieś przejazdem na polu u sąsiada. Zrobiłem to przy okazji żeby pokazać o co mi chodzi, to nie są moje pola bo przecież nie o to mi chodziło zeby pokazać pola tylko pokazać te pojedyncze rośliny i zadać WAM zagadkę. Akurat ten kawałek jest podmokły dlatego taki nieciekawy ale całe pole utrzymane jest w super kulturze, ziomek niczego nie żałuje. Teraz jestem zły, że akurat zrobiłem zdjęcie chorej rośliny w najgorszym kawałku. Ale kto by pomyślał ze się ktoś tego czepnie. Druga pszenica została wyrwana z gęstego, ładnie wyglądającego łanu i ta roślina także wygląda paskudnie.

Dlatego jeżeli nie masz ciekawszych teorii to proszę nie wypowiadaj się.

sorry ale zdenerwowałem się, że po tak małym zdjęciu oceniasz całe pole.

Edytowany przez Cihu, 05 czerwiec 2013 - 19:17.

#5614 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8982 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 czerwiec 2013 - 20:47

Pszenica Ozima i jara Mi właśnie też by pasowało na nadmiar wody, korzenie po prost nie maja powietrza w glebie. Septorioza tak nagle całego liście by nie zniszczyła.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5615 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 21:05

Pszenica Ozima i jara Ktoś planuje jechać na robaki eforią? Bo tak się zastanawiam czy warto ją kupić czy stosować wariant który dotychczas był skuteczny czyli karate zeon.

#5616 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 czerwiec 2013 - 22:19

Pszenica Ozima i jara @Cihu dokladnie juz hejter hejtuje , ja ci mowie na 99% tak jak mineal pisze to jest wszystko przez nadmiar wody , mi jeszcze na dodatek miotla odbila tam gdzie bylo i jest masa wody '

#5617 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 06 czerwiec 2013 - 06:43

Pszenica Ozima i jara też popieram powyższą wypowiedź kolegi że to jest spowodowane nadmiarem wody. Widze u mnie na polach co się dzieje, gdzie sucho wszystko ładne a gdzie mokro to już nie to samo, a w szczególności widać różnice na jęczmieniach, tam gdzie sucho to ładny równy, a gdzie mokro to już żółty i karłowaty i ginie w oczach. Widze w sklepie co się dzieje, każdy przychodzi że to choroby itd., a po prostu wody jest już za dużo i żadne zabiegi fungicydowe tutaj nie pomogą.

#5618 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 07:08

Pszenica Ozima i jara Czy jest sens pryskać na skrzypionki bo jest bardzo mało tak jedna na sto roślin B)

#5619 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 14:02

Pszenica Ozima i jara henio2 - U mnie też należałoby pryskać pszenicę Fastac'iem 100 EC, ale nie da się wjechać ciągnikiem. Nawet nie da się wejść nogami, a co dopiero traktorem! Jak masz szkodniki, a pogoda zapowiada się nienajlepsza, to lepiej opryskaj. Oczywiście, jeśli dobrze zlustrujesz pole i utwierdzisz się w przekonaniu, że ekonomiczny próg szkodliwości został przekroczony. Z tego co na necie pisze na teamt skrzypionki zbożowej, to należy ją zwalczać, gdy w zbożach jarych występuje 0,5 - 1 larwy na źdźbło, a w zbożach ozimych 1 - 1,5 larwy na źdźbło. Jakim insektycydem masz zamiar pryskać?

Edytowany przez lukaszm, 06 czerwiec 2013 - 14:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5620 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 06 czerwiec 2013 - 15:03

Pszenica Ozima i jara Wczoraj byłem w polu to prawie gumofilce zostały w polu tak mokro. Skrzypionka się pojawiła ale niema jeszcze tak źle jedynie strasznie choroby biorą tam gdzie nie zdążyłem opryskać na T2
-----