Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#5581 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 06:34

Pszenica Ozima i jara Axial + Lintur
O co Wy się chłopaki kłócicie? Macie internet i wujka Google? Syngenta podaje tak:

Z przeprowadzonych przez Syngenta® Crop
Protection w wielu krajach, w tym również w Polsce
badań z nową substancją chemiczną Pinoksaden wprowadzaną
na rynek w graminicydzie zbożowym Axial®
100 EC wynika, że mieszanie nowego preparatu z herbicydem LIN­TUR® 70 WG przynosi zadawalające
rezultaty. Komponenty tworzą właściwą pod względem
cech fizycznych mieszaninę. Axial® 100 EC nie
wpływa ograniczająco na selektywność, swobodność
terminu stosowania i skuteczność LIN­TUR® 70 WG.

i problem rozwiązany. Syngenta zaleca mieszanie tych srodków.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 08:08
  •  

#5582 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 10:06

Pszenica Ozima i jara Podałem link do tej ulotki informacyjnej wcześniej ;) .

#5583 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 03 czerwiec 2013 - 15:44

Pszenica Ozima i jara też pisałem, że śmiało można, tylko jedna osoba się spiera że nie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5584 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 16:30

Pszenica Ozima i jara W miejsce preparatu Lintur 70 WG można dać preparat Arena 70 WG który posiada takie same substancje aktywne, zwalcza takie same chwasty i w takich samych uprawach. Cena jest niższa
Ktoś go stosował??

#5585 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 18:24

Pszenica Ozima i jara U mnie pada i pada... Nawet nie ma jak wyjść z domu i iść na jedno pole, by się upewnić, że Bogatka stoi w wodzie:( Jak sprawdzą się pogody, to do następnego poniedziałku ma spaść u mnie (na dzień dzisiejszy) 93 litry wody! Oby sie prognozy nie sprawdziły, ale na dzień dzisiejszy trzeba się przygotować na najgorsze. Pewnie w tym kawałku będzie z 300kg pszenicy do zebrania, a nie kilka ton. No cóż. Ale w drugim kawałku Bogatka jest w lepszych warunkach, więc coś będzie. Kwitnie od wczoraj (a może od soboty - padało, więc nie byłem na polu). Jak przekwitnie i da się wjechać ciągnikiem to jadę Fastac+Tytanit+Fostar, może jeszcze siarczan magnezu. Może być taka mieszanina? Do fazy dojrzałości mlecznej stosować Fastac, a później czemu nie wolno? Coś się stanie zbożu? Czy wyłącznie chodzi o karencję do dnia zbioru?

Edytowany przez lukaszm, 03 czerwiec 2013 - 18:25.

#5586 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 20:28

Pszenica Ozima i jara Pojawiły sie u Was juz szkodniki? Skrzypionki, mszyce? U mnie jeszcze ich brak, znalazłem może 3 szt. Stosowanie Fastaca w tym momencie chyba nie ma sensu? tzn zapobiegawczo, dopiero jak pojawią się w dużej ilości?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#5587 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 08:35

Pszenica Ozima i jara majes - W tym momencie to nie jestem w stanie sprawdzić, czy są szkodniki, czy ich nie ma, bo cały czas pada, pada i pada... A nawet gdyby przestało padać i były szkodniki, to muszą wyrządzać szkody w pszenicy, bo niczym się nie da wjechać w pole!

Ponawiam swoje pytania z mego wcześniejeszgo postu! Proszę o odpowiedzi.

Edytowany przez lukaszm, 04 czerwiec 2013 - 08:36.

#5588 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 12:31

Pszenica Ozima i jara Witam panowie mam 3 odmiany pszenicy 2 z nich niczym sie nie wyrozniaja a jedna ma bardzo dlugie klosy i chcialbym sie dowiedziec co to za odmiana. Przenica rosnie na 3 i 4 klasie ziemi dostala 140N i po 1,5l/ha ccc ma 60-70 cm dopiero zaczyna sie klosic niektore klosy maja ponad 15 cm ale srednio po 13. Niestety zdjecia nie moge wrzucic. Jezeli ktos sie domysla co to moze byc za odmiana to prosilbym o odpowiedz.

#5589 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 13:15

Pszenica Ozima i jara Spróbuj u wróżki.

#5590 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 czerwiec 2013 - 13:58

Pszenica Ozima i jara Ludzie co wy za pytania zadajecie -.-

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5591 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 04 czerwiec 2013 - 15:44

Pszenica Ozima i jara

No i teraz pytanie czy jest sens. Stosowanie wyższych dawek herbicydów może być nawet droższe niż zastosowanie tych środków oddzielnie wiec wg mnie nie warto mieszać.

Coś w tym racji jest co piszesz @Milanreal1 pryskałem jęczmień i pszenice ozimą axialem plus 2,5l chwastoxu turbo a wiedziałem że nie można mieszać axialu z herbicydami o działaniu hormonalnym ale zrobiłem ten zabieg to powiem szczerze że efekt jest mało zadowalający ostrożeń się odbił a miotły miejscami po kilka sztuk można na m2 znaleźć. Na drugi rok axial pójdzie na jesień w ozimej a na wiosnę prysnę mustangiem.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#5592 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 16:59

Pszenica Ozima i jara To może być Legenda,ale nie podniecaj się długimi kłosami bo ziarniaki są szeroko rozstawione a w plonowaniu żadna rewelacja

#5593 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 18:43

Pszenica Ozima i jara Dzieki @Sylwi. Wcale sie nie podniecam tymi klosami poprostu chcialem sie dowiedziec co to za charakterystyczna odmiana ,masz racje ziarniakow jest tyle samo co na innych przenicach.
A i jeszcze jedno chcialbym przypomniec co niektorym ,ze FORUM sluzy dzieleniu sie swoimi doswiadczeniami, zadawaniu pytan ,prowadzeniu dyskusji i szukania odpowiedzi na dreczace nas pytania. Zasady brania udzialu w dyskusji sa bardzo proste:mam pytanie to pytam, jesli znam odpowiedz na czyjes pytanie to odpowiadam a jesli nie znam odpowiedzi na pytanie to trzymam jezor za zebami i glupio nie komentuje. Jezeli ktos nie moze ogarnac tak prostych zasad to troche mi go szkoda.

#5594 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 18:57

Pszenica Ozima i jara

majes - W tym momencie to nie jestem w stanie sprawdzić, czy są szkodniki, czy ich nie ma, bo cały czas pada, pada i pada... A nawet gdyby przestało padać i były szkodniki, to muszą wyrządzać szkody w pszenicy, bo niczym się nie da wjechać w pole!

Ponawiam swoje pytania z mego wcześniejeszgo postu! Proszę o odpowiedzi.

Czemu masz niby nie dać rady wjechać w pole? Jedziesz po ścieżce (jeśli robisz oczywiście) i niema bata żeby siedział. U mnie po 2 wjazdach w ścieżke, 3 raz jak woda stała ciągnik przechodził. Jak zjedziesz z scieżki to już jest problem.

#5595 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 czerwiec 2013 - 18:58

Pszenica Ozima i jara

Coś w tym racji jest co piszesz @Milanreal1 pryskałem jęczmień i pszenice ozimą axialem plus 2,5l chwastoxu turbo a wiedziałem że nie można mieszać axialu z herbicydami o działaniu hormonalnym ale zrobiłem ten zabieg to powiem szczerze że efekt jest mało zadowalający ostrożeń się odbił a miotły miejscami po kilka sztuk można na m2 znaleźć. Na drugi rok axial pójdzie na jesień w ozimej a na wiosnę prysnę mustangiem.

Axial jesienią? Wg mnie nie najlepszy pomysł. Lepiej bedzie zastosowac np boxer od fazy szpilkowania do 3 liści i miotła z przytulią nie powinny mieć szans.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5596 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:36

Pszenica Ozima i jara

To może być Legenda,ale nie podniecaj się długimi kłosami bo ziarniaki są szeroko rozstawione a w plonowaniu żadna rewelacja

masz jakieś doświadczenie z legendą? rośliny mają faktycznie dosyć prymitywny pokrój, ale w takich warunkach plon nie powinien być zły, u mnie jest średnio 9 pięter, więc pozostaje liczyć na dobrze wypełnione nasiona

#5597 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:37

Pszenica Ozima i jara

Axial jesienią? Wg mnie nie najlepszy pomysł. Lepiej bedzie zastosowac np boxer od fazy szpilkowania do 3 liści i miotła z przytulią nie powinny mieć szans.

Przytulia to dla mnie nie jest jakiś znaczący problem gorzej z miotłą... myślałem również nad maratonem ale do jesieni jeszcze długo więc zobaczymy...
Milanreal1 po czym wnosisz że axial to kiepski pomysł na jesień??? można przecież go stosować w jesieni, miałeś z nim jakieś doświadczenie jesienią??? pisałem że jesienią dwuliścienne mnie nie interesują zwalczę je sobie mustangiem wiosną...

Edytowany przez jaco25, 04 czerwiec 2013 - 19:51.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#5598 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 20:58

Pszenica Ozima i jara Panowie do kiedy najpóźniej Moddus albo Medax na drugie skracanie?

#5599 Share lukaasz

lukaasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 czerwiec 2013 - 21:03

Pszenica Ozima i jara

Przytulii po boxerze miałem sporo, musiałem poprawiać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5600 Share Naskom

Naskom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 00:01

Pszenica Ozima i jara Ja z własnego doświadczenia mogę wam polecic na jesień Expert + DFF i naprawdę problem z głowy. Drugi rok już stosuję i mam bez poprawek.