Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

28695 odpowiedzi na ten temat

#541 Share Vaflos

Vaflos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 13:05

Pszenica Ozima i jara Przecież Stabilan zawiera CCC i dzięki temu poprawia rozkrzewienie. A moddus za bardzo nie skraca ale pogrubia i usztywnia źdźbło. Bardzo dobra mieszanina.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 05:03
  •  

#542 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 13:23

Pszenica Ozima i jara

Na rozkrzewienie wczesną wiosną najlepszy jest azot i CCC.

I zobacz, o dziwo się z tobą zgodzę. :lol: Powszechne jest wspomaganie krzewienia np.1l ccc po ruszeniu wegetacji.

#543 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 13:44

Pszenica Ozima i jara Pytałem już kiedyś o ten Kelpak SL z zbożach,wówczas nikt go nie używał i ja sam również nie użyłem. W tym roku myślę podobnie jak Wy, mam zamiar na próbę zastosować w pszenicy i pszenżycie.
Używałem PRP Ebv bodajże 2 lata temu, koszt za litr to ok 50-55 zł.Efekt był taki,że rośliny lepiej wykorzystywały ciepłe dni do wzrostu i lepiej znosiły stres w rezultacie osiągnąłem wtedy rekordowe jak dla mnie zbiory.
Stosowanie Asahi w zbożach odradzono mi na tym forum ze względu na brak rezultatu.
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#544 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 16:20

Pszenica Ozima i jara @Farmer dlaczego "o dziwo"?? Czy ja opowiadam aż tak nieprawdopodobne historie?? W tamtym roku wiosną widziałem nędzną pszenicę ozimą, która po podwójnej dawce PRP EBV zaczęła wyglądać naprawdę imponująco. Ostateczny plon wyniósł 7,5 t/ha, mimo iz na początku nie zapowiadała sie nawet na 4 tony.

#545 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 17:13

Pszenica Ozima i jara Producent zaleca dwukrotną aplikację PRP Ebv ale może być użyty dodatkowo w momencie pojawienia się stresu.
Chcąc uzyskać wysokie plony o dobrej jakości należy pamiętać również o mikroelementach. I tu moje pytanie : czy zasilając plantację wczesną wiosną nawozem dolistnym należy czekać aż średnia dobowa temp. będzie wynosiła min. 5 stopni? Czy mogę zastosować taką odżywkę np gdy w dzień jest ok. 7 stopni a w nocy 2 stopnie? Pytam bo po zeszłorocznej jesieni zboża będą potrzebowały tych składników na regenerację i rozkrzewienie a chce je podać jak najszybciej.
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#546 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 21:17

Pszenica Ozima i jara Też miałem ochotę w poprzednim sezonie wypróbować PRP ale ostatecznie zniechęciła mnie zbyt wysoka cena takiego zabiegu.
Co do zabiegu nawozenia dolistnego pierwszy wykonuje zazwyczaj w fazie pełni krzewienia ze względu na większą powierzchnię liści i większe prawdopodobieństwo że dawka trafi na rośliny a nie na ziemię. Z temperaturą raczej nie ma problemu bo jest znacznie wyższa niż bardzo wczesną wiosną.
Zaraz po ruszeniu wegetacji rośliny bardziej niż mikroelemetów potrzebują azotu aby się zregenerować. Póżniej jak wspominali BlackMamba i Farmermf CCC i mikroelementy.

#547 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 22:37

Pszenica Ozima i jara Oczywiście, że azot na wiosnę jest na pierwszym miejscu. U mnie w minionym roku wystąpił taki problem, że po pierwszej dawce N przyszły nocne przymrozki. Zobaczymy co aura przyniesie w tym sezonie. :)
Dzięki za odpowiedź!
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#548 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 07 styczeń 2011 - 22:49

Pszenica Ozima i jara A jakie dajecie odżywki na wiosnę na pszenice??

#549 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 07 styczeń 2011 - 22:54

Pszenica Ozima i jara raczej nic... po odchwaszczaniu to czymś tam się przeleci tanim... ale to dobre pytanie co dajecie z odzywek jaki program?

#550 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 839 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 07 styczeń 2011 - 23:16

Pszenica Ozima i jara W niskich temperaturach zboża słabo pobierają niektóre pierwiastki z gleby (np. magnez i fosfor ) zastosowanie w tym momencie nawożenia dolistnego wydaje się być logiczne (nawóz z makro i mikroelementami ale bez azotu + siarczan mg )W temacie krzewienia ,zastosowanie ccc na pęd główny powoduje zahamowanie jego wzrostu i jednoczesne pobudzenie pędów bocznych , które dadzą kłos o ile nie zabraknie papu ( 2 dawka N ).Widać nieraz pszenice które po ładnym starcie wiosną redukują źdźbła boczne , cała para poszła w gwizdek .

Edytowany przez fezoi, 08 styczeń 2011 - 01:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 08:31

Pszenica Ozima i jara Panowie, a teraz taka zagadka. Kiedy 2 dawka azotu? Ja stosuje rsm to staram się 2tyg góra 3 po pierwszej dawce.

#552 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 839 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 08 styczeń 2011 - 10:05

Pszenica Ozima i jara Kiedy dajesz 1 dawkę RSM ? Ja czekam aż się ociepli i gleba obeschnie , z 2 robię tak jak Ty ,obawiam się poparzeń w późniejszych fazach i tego że może zabraknąć N . Używasz węży rozlewowych ?

#553 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 11:30

Pszenica Ozima i jara Jak tylko ciągnik da rady wjechać ale około 1kwietnia czasem 2 dni wcześniej ale koleiny głębokie :D Węże tylko w zbożach na kłos.

#554 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 12:40

Pszenica Ozima i jara Wiele zależy od tego jak łan wygląda. Nie jest trudno dostrzec że zbożu brakuje poszczególnych składników. Mam tabele które opisują niedobór poszczególnych składników ale raczej to na oko widać bo najczęściej brakuje azotu

#555 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2011 - 15:01

Pszenica Ozima i jara co do odżywek to zaraz po przekwitnięciu pszenicy 10 litrow basfoliaru 36 na ha. u nas nawozy zaczynamy siać w marcu czasami koniec lutego . odstęp między dawkami 3 albo 4 tygodnie

Edytowany przez krzysiek16m, 08 styczeń 2011 - 22:50.
ortografia

#556 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1863 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 19:13

Pszenica Ozima i jara wszystko zależy od regionu, ja zazwyczaj w kwietniu jeszcze nie mogę wjechać na pole, a druga dawka po pierwszym ccc, jak zaczyna rosnąć w górę

#557 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 19:25

Pszenica Ozima i jara a jakie propozycje macie do pierwszego zabiegu grzybowego i za ile?

#558 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 19:42

Pszenica Ozima i jara Poczekaj niech się zima skończy, bo jak nie przezimuje to nie będziesz miał problemu.

#559 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 19:57

Pszenica Ozima i jara wez nie strasz, może tak zle nie będzie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 19:59

Pszenica Ozima i jara Nie słyszysz, jak przy tych warunkach pszeniczka woła do ciebie spod śniegu "powietrza"??