Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

27283 odpowiedzi na ten temat

#5441 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 470 postów

Napisany 26 maj 2013 - 19:27

Pszenica Ozima i jara sajgon - dzieki za odpowiedź, Wirtuoz ma w składzie dwie substancje aktywne z Zafiru.

Mogę dodać jeszcze Faster do zabiegu (oczywiście na początku)?
A siarczan magnezu jednowodny planuję dać. Jutro jak tylko będzie pogoda to jadę w Bogatkę, bo się jakieś żółte plamy na liściach flagowych ukazują. Myślę, że to septorioza. A poniewać dałem mało azotu w przeciwieństwie do innych Forumowiczów (ok. 93kg N razem z mineralizacji), a nie dałem Moddusa, ani ccc, więc już chyba mocznika dolistnie nie będę dawał. Narazie Bogatka ma 60-63cm. Jutro C-330 w ruch i pryskanie. Jak Ktoś ma coś do dodania w tej sprawie, to chętnie się zapoznam z uwagami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 08:31
  •  

#5442 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 26 maj 2013 - 19:34

Pszenica Ozima i jara

Dzięki Sławek za odzew, pierwszy raz bawię się w skracanie więc nie mam doświadczenia. Możliwe, że spóźniłem chociaż wydawało mi się, ze kolanko było ok. 1cm nad ziemią. Więc sugerujesz teraz dziabnąć ją Moddus'em a nie Cerone? No to jadę jutro wymienić, bo Cerone zakupiłem w piątek, ale deszcz padał...

moze byc cerone ale po moddusie jest lepszy efekt.

#5443 Share kamwiol

kamwiol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 26 maj 2013 - 19:35

Pszenica Ozima i jara Ponawiam swoje pytanie czy ktos pryskał lancetem pszenice jarą lub pszenżyto jare ? zaszkodzi czy nie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5444 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 26 maj 2013 - 19:46

Pszenica Ozima i jara

moze byc cerone ale po moddusie jest lepszy efekt.

OK dzięki za pomoc :)

#5445 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9187 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 maj 2013 - 19:56

Pszenica Ozima i jara

Witam wszystkich. Mam pewien problem wczoraj zauważyłem w pszenicy jarej głównie na dolnych liściach białe plamy.czy to mączniak? jak to zwalczyć?

Może to być mączniak, oczywiście więcej by było wiadomo gdybyś zamieścił zdjęcie. Teraz dobrym rozwiązaniem będzie tilt turbo

Dzięki Sławek za odzew, pierwszy raz bawię się w skracanie więc nie mam doświadczenia. Możliwe, że spóźniłem chociaż wydawało mi się, ze kolanko było ok. 1cm nad ziemią. Więc sugerujesz teraz dziabnąć ją Moddus'em a nie Cerone? No to jadę jutro wymienić, bo Cerone zakupiłem w piątek, ale deszcz padał...

Moddus jest dobry, działa w niższych temperaturach niż cerone.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5446 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 26 maj 2013 - 20:03

Pszenica Ozima i jara na razie niech spraktykuje cerone.na moddus przyjdzie czas jak wezmie sie za ochrone

#5447 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 26 maj 2013 - 20:07

Pszenica Ozima i jara

kacper jesteś pewny że wszystkie? Na stronie intermagu jest tabela wg której nie można mieszać tiltu z siarczanem

acanto też nie można mieszać z sirczanem magnezu, ale już amistar owszem, więc może podłoże tych zaleceń jest zupełnie inne i wszystkim znane

#5448 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 26 maj 2013 - 20:10

Pszenica Ozima i jara od lat nie stosuje siarczanu magnezu i plony sa w normie.doglebowo magnez jest bezpieczniejszy

#5449 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 26 maj 2013 - 21:07

Pszenica Ozima i jara

Moddus jest dobry, działa w niższych temperaturach niż cerone.

Właśnie teraz sprawdziłem, że na dzisiejsze temperatury Moddus byłby lepszy.

na razie niech spraktykuje cerone.na moddus przyjdzie czas jak wezmie sie za ochrone

Jeśli chodzi o ochronę to na razie tylko Wirtuozem prysnąłem, znajomy sprzedawca ogarnięty w temacie ochrony zalecił drugi zabieg dopiero na mocno rozwinięty liść flagowy. Ale możesz rozwinąć swoją myśl, chętnie poczytam :)

Edytowany przez ejczbio, 26 maj 2013 - 21:07.

#5450 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 27 maj 2013 - 05:13

Pszenica Ozima i jara na lisc flagowy tzw.t2.polecilbym tobie falkon lub soligor ewentualnie cos ze strobiluryna.ostatni zabieg na klos w fazie kwitnienia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5451 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 27 maj 2013 - 08:14

Pszenica Ozima i jara Na cerone to dobrze by było gdyby temperatura przynajmniej w trakcie zabiegu była minimum 15st
Z tym mieszaniem to może być tak jak z różnymi tabelami skuteczności fungicydów. Ta sama substancja ale różne nazwy oprysków a zupełnie inna skuteczność na choroby.

#5452 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 27 maj 2013 - 12:58

Pszenica Ozima i jara Pilne bardzo prosze o podpowiedz czy optimus to jest to samo co moddus bo moddusa nie moge kupic chce skrucic jeczmien -pszenice jare dzieki zaodpowiec

#5453 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo , off road:)

Napisany 27 maj 2013 - 13:17

Pszenica Ozima i jara

to jest to samo tyle ze w moddusie masz więcej substancji aktywnej przez co Optimusa musisz dać 2x więcej czyli 0,6 l /ha

#5454 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 27 maj 2013 - 14:11

Pszenica Ozima i jara Substancja aktywna to sama tyle że w moddusie jest jej 250g a w optimusie 175g. W przypadku jęczmienia zalecana dawka moddusa to 0,4l czyli 100g substancji aktywnej w fazie drugiego kolanka a optimus 0,7l czyli 122,5g do trzeciego kolanka. Trochę dziwna sprawa z tymi kolankami. Przed chwilą to liczyłem bo kupiłem optimus na jęczmień ale chyba mi przerośnie bo już w czwartek miał dwa kolanka a tu ciągle deszcz. Wczoraj i dziś leje przez cały dzień, a prognozy przez najbliższy tydzień są takie że też będzie deszcz

przepraszam że w temacie o pszenicy pisze o jęczmieniu :unsure:

#5455 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 27 maj 2013 - 14:29

Pszenica Ozima i jara

to jest to samo tyle ze w moddusie masz więcej substancji aktywnej przez co Optimusa musisz dać 2x więcej czyli 0,6 l /ha

Substancja aktywna to sama tyle że w moddusie jest jej 250g a w optimusie 175g. W przypadku jęczmienia zalecana dawka moddusa to 0,4l czyli 100g substancji aktywnej w fazie drugiego kolanka a optimus 0,7l czyli 122,5g do trzeciego kolanka. Trochę dziwna sprawa z tymi kolankami. Przed chwilą to liczyłem bo kupiłem optimus na jęczmień ale chyba mi przerośnie bo już w czwartek miał dwa kolanka a tu ciągle deszcz. Wczoraj i dziś leje przez cały dzień, a prognozy przez najbliższy tydzień są takie że też będzie deszcz

przepraszam że w temacie o pszenicy pisze o jęczmieniu :unsure:

bardzo dziekuje za błyskawiczną odpowiec

#5456 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 27 maj 2013 - 17:52

Pszenica Ozima i jara Witam,
Wydaje mi się że czas wykonać pierwszy zabieg grzybowy i skracanie w mojej pszenicy jarej a tu prognozy przewiduja deszcze.
Mam pytanie ile czasu pogody potrzeba aby zadziałał prawidłowo fungicyd i środki na skracanie.
Planuje dać 1l Stabilanu + 0.2 Moddusa + fungicyd(y), będzie to mój pierwszy zabieg tego typu więc proszę o podpowiedź.
Pszenica dostała 100N w moczniku pod korzonek, potem to się słabo zbierało ze wzgledu na aure wiec w pwłni krzewienia dosypałem jeszcze po 70N w postaci saletry, przszły deszcze i suma sumarum zaczeło to sie ostro bujać.
Pozdrawiam,
Karol

Dodam ze przedplonem była kukurydza na ziarno i było sporo słomy przyorane jesienią.

Edytowany przez kat181, 27 maj 2013 - 17:54.

#5457 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3979 postów

Napisany 27 maj 2013 - 18:09

Pszenica Ozima i jara Fungicyd 2 godziny i powinno być ok, regulatory 3 godziny z etykiety.

#5458 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1389 postów

Napisany 27 maj 2013 - 18:22

Pszenica Ozima i jara kolego "kat181" dałeś pod jarą pszenicę 170 N w czystym składniku? :blink: To niezła bomba! Tak jak piszesz słąbo się zbierało po moczniku, bo było zimno a i wiadomo, że mocznik zadziała później. Nie potrzebnie dałeś tą saletrę jeszcze, bo nie wiem czym to teraz utrzymasz. Kombinację oprysku masz dobrą, też tak robiłem ale w pszenicy ozimej. Tylko zobacz w jakiej fazie masz zboże, bo coś mi się zdaje, że będzie za późno na ten zabieg, doładnie chodzi mi o skracanie.

#5459 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 27 maj 2013 - 18:53

Pszenica Ozima i jara karol widze ze kupujesz tanio nawozy!!a tak na powaznie to spokojnie trzy godzinki i wszystko działa jak nalezy.pamietaj ze modus lubi nasłonecznienie i 0,2litra w pochmurny dzien to tak jak 0,1 w słoneczny.odnosnie ccc w jarych byłby ostrozny ale przy tej pogodzie czyt wilgotnosci powinno sie sprawdzic ale przy 170kg n moze i tak zacząć rosnąć rownolegle do powierzchni pola.jesli nie kupiłeś modussa pomyśl ew o medaxie http://www.sklep.rud...-350-SC-5L/928.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5460 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa, Auta tylko AUDI.

Napisany 27 maj 2013 - 19:38

Pszenica Ozima i jara Czy ktoś sieje pszenice ozimą sailor. jak tak to niech napisze coś o niej ewentualnie czy na jesień będzie miał do sprzedania.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.