Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22584 odpowiedzi na ten temat

#5441 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 26 maj 2013 - 15:38

Pszenica Ozima i jara Ponawiam pytanie, tym razem ze zdjęciem: http://s1.zmniejszac...585__351814.jpg Czy w takiej fazie mogę wjechać jeszcze Cerone?
Pszenica skracana była na pierwsze kolanko 1l CCC i 100g Moddusa, ale nie jestem pewny czy cokolwiek to podziałało. WIem, że to wysoka odmiana(Legenda), ale chyba powinna być niższa po skracaniu, w tej chwili ma ok 75-80cm. Kłos ma 5-7cm ok 2,5cm nad najwyższym 3 kolankiem. Troszkę pilna sprawa, bo nie wiem co z nią robić...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 16:01
  •  

#5442 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 26 maj 2013 - 16:00

Pszenica Ozima i jara za mala dawka moddusa i ccc na legende.pierwsze kolanko masz wyniesione wysoko .podejżewam ze opozniłes skracanie.flagowy masz już na wierzchu.ostatni gwizdek na moddus w dawce 0.3

#5443 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 26 maj 2013 - 16:07

Pszenica Ozima i jara Ja ponawiam swoje pytanie! Czy można mieszać Zafir 400 EW z siarczanem magnezu, mocznkiem? Zafir 400 EW zawiera prochloraz i tebukonazol.

Szukam tabel na necie, aby był wymieniony Zafir, ale nic z tego. Na stronie producenta też nie ma takich danych. W tabeli Intermagu w ogóle nie ma Zafiru wyszczególnionego. Proszę o porady! Jak z mieszaniem siarczanu magnezu i innych nawozó z Zafirem 400EW - prochloraz i tebukonazol?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5444 Share gregfcb

gregfcb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 maj 2013 - 16:41

Pszenica Ozima i jara Witam
Mam pytanie - można mieszać Axial z Chwastoxem Turbo ? Z góry dzię ki za odpowiedź ;)

#5445 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 26 maj 2013 - 16:59

Pszenica Ozima i jara Jeśli mam objawy chorób widoczne na liściu flagowym, to po zastosowaniu fungicyda nie będzie tak, że całe liście potem załatwie i roślina umrze.
Pytanie nawiązuje do odpowiedzi z działu "Fungicydy w zbożach", strona 7, data: 19.05.2010r., godz. 07:26, autor: pandanger, cytuje:
"Jeżeli zboże było porażone przez mączniaka przed zabiegiem, to nie ma się co dziwić, że po zabiegu tkanka wcześniej zainfekowana przez grzyba jest obumarła. Środek zwalczy grzyba, zabezpieczny kolejne liście, ale nie wyleczy tego co już było stracone".
Liść flagowy to już ostatni liść! Więc fungicyd nie załatwi całego liścia skoro na nim widać malutkie plamki septoriozy? Prawda?

Równocześnie ponawiam pytanie odnośnie mieszania fungicydów z siarczanem magnezu. Z jakimi wolno mieszać grupami chemicznymi? - Może tak łatwiej. Z Zafir 400 EW można? Nic się nie stanie? Wprawdzie kilku Forumowiczów wspominało o takim eksperymencie, ale nie wiem nic więcej. Czy jest to bezpieczne? Z ekonomicznego punktu widzenia lepiej zmieszać fungicyd z sairczanem magnezu pod warunkiem, że jest to bezpieczna mieszanka, w przecwinym razie lepiej więcej paliwa spalić niż nie mieć na polu zboża, a jedynie wysokowartościową słomę do przyorania!

#5446 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 26 maj 2013 - 17:14

Pszenica Ozima i jara

Ja ponawiam swoje pytanie! Czy można mieszać Zafir 400 EW z siarczanem magnezu, mocznkiem? Zafir 400 EW zawiera prochloraz i tebukonazol.

Szukam tabel na necie, aby był wymieniony Zafir, ale nic z tego. Na stronie producenta też nie ma takich danych. W tabeli Intermagu w ogóle nie ma Zafiru wyszczególnionego. Proszę o porady! Jak z mieszaniem siarczanu magnezu i innych nawozó z Zafirem 400EW - prochloraz i tebukonazol?

ile razy można Ci odpowiadać że tak. Stosowałem magnez, mocznik łącznie z Wirtuozem który posiada wymienione substancje i nic się nie dzieje. Oczywiście ilość moczniku musi być dostosowana do fazy rozwojowej rośliny.

#5447 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 26 maj 2013 - 18:13

Pszenica Ozima i jara

za mala dawka moddusa i ccc na legende.pierwsze kolanko masz wyniesione wysoko .podejżewam ze opozniłes skracanie.flagowy masz już na wierzchu.ostatni gwizdek na moddus w dawce 0.3

Dzięki Sławek za odzew, pierwszy raz bawię się w skracanie więc nie mam doświadczenia. Możliwe, że spóźniłem chociaż wydawało mi się, ze kolanko było ok. 1cm nad ziemią. Więc sugerujesz teraz dziabnąć ją Moddus'em a nie Cerone? No to jadę jutro wymienić, bo Cerone zakupiłem w piątek, ale deszcz padał...

#5448 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 26 maj 2013 - 19:27

Pszenica Ozima i jara sajgon - dzieki za odpowiedź, Wirtuoz ma w składzie dwie substancje aktywne z Zafiru.

Mogę dodać jeszcze Faster do zabiegu (oczywiście na początku)?
A siarczan magnezu jednowodny planuję dać. Jutro jak tylko będzie pogoda to jadę w Bogatkę, bo się jakieś żółte plamy na liściach flagowych ukazują. Myślę, że to septorioza. A poniewać dałem mało azotu w przeciwieństwie do innych Forumowiczów (ok. 93kg N razem z mineralizacji), a nie dałem Moddusa, ani ccc, więc już chyba mocznika dolistnie nie będę dawał. Narazie Bogatka ma 60-63cm. Jutro C-330 w ruch i pryskanie. Jak Ktoś ma coś do dodania w tej sprawie, to chętnie się zapoznam z uwagami.

#5449 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 26 maj 2013 - 19:34

Pszenica Ozima i jara

Dzięki Sławek za odzew, pierwszy raz bawię się w skracanie więc nie mam doświadczenia. Możliwe, że spóźniłem chociaż wydawało mi się, ze kolanko było ok. 1cm nad ziemią. Więc sugerujesz teraz dziabnąć ją Moddus'em a nie Cerone? No to jadę jutro wymienić, bo Cerone zakupiłem w piątek, ale deszcz padał...

moze byc cerone ale po moddusie jest lepszy efekt.

#5450 Share kamwiol

kamwiol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 26 maj 2013 - 19:35

Pszenica Ozima i jara Ponawiam swoje pytanie czy ktos pryskał lancetem pszenice jarą lub pszenżyto jare ? zaszkodzi czy nie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5451 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 26 maj 2013 - 19:46

Pszenica Ozima i jara

moze byc cerone ale po moddusie jest lepszy efekt.

OK dzięki za pomoc :)

#5452 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 maj 2013 - 19:56

Pszenica Ozima i jara

Witam wszystkich. Mam pewien problem wczoraj zauważyłem w pszenicy jarej głównie na dolnych liściach białe plamy.czy to mączniak? jak to zwalczyć?

Może to być mączniak, oczywiście więcej by było wiadomo gdybyś zamieścił zdjęcie. Teraz dobrym rozwiązaniem będzie tilt turbo

Moddus jest dobry, działa w niższych temperaturach niż cerone.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5453 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 26 maj 2013 - 20:03

Pszenica Ozima i jara na razie niech spraktykuje cerone.na moddus przyjdzie czas jak wezmie sie za ochrone

#5454 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 26 maj 2013 - 20:07

Pszenica Ozima i jara

kacper jesteś pewny że wszystkie? Na stronie intermagu jest tabela wg której nie można mieszać tiltu z siarczanem

acanto też nie można mieszać z sirczanem magnezu, ale już amistar owszem, więc może podłoże tych zaleceń jest zupełnie inne i wszystkim znane

#5455 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 26 maj 2013 - 20:10

Pszenica Ozima i jara od lat nie stosuje siarczanu magnezu i plony sa w normie.doglebowo magnez jest bezpieczniejszy

#5456 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 26 maj 2013 - 21:07

Pszenica Ozima i jara

Moddus jest dobry, działa w niższych temperaturach niż cerone.

Właśnie teraz sprawdziłem, że na dzisiejsze temperatury Moddus byłby lepszy.

na razie niech spraktykuje cerone.na moddus przyjdzie czas jak wezmie sie za ochrone

Jeśli chodzi o ochronę to na razie tylko Wirtuozem prysnąłem, znajomy sprzedawca ogarnięty w temacie ochrony zalecił drugi zabieg dopiero na mocno rozwinięty liść flagowy. Ale możesz rozwinąć swoją myśl, chętnie poczytam :)

Edytowany przez ejczbio, 26 maj 2013 - 21:07.

#5457 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 27 maj 2013 - 05:13

Pszenica Ozima i jara na lisc flagowy tzw.t2.polecilbym tobie falkon lub soligor ewentualnie cos ze strobiluryna.ostatni zabieg na klos w fazie kwitnienia

#5458 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 27 maj 2013 - 08:14

Pszenica Ozima i jara Na cerone to dobrze by było gdyby temperatura przynajmniej w trakcie zabiegu była minimum 15st
Z tym mieszaniem to może być tak jak z różnymi tabelami skuteczności fungicydów. Ta sama substancja ale różne nazwy oprysków a zupełnie inna skuteczność na choroby.

#5459 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 27 maj 2013 - 12:58

Pszenica Ozima i jara Pilne bardzo prosze o podpowiedz czy optimus to jest to samo co moddus bo moddusa nie moge kupic chce skrucic jeczmien -pszenice jare dzieki zaodpowiec

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5460 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo , off road:)

Napisany 27 maj 2013 - 13:17

Pszenica Ozima i jara

to jest to samo tyle ze w moddusie masz więcej substancji aktywnej przez co Optimusa musisz dać 2x więcej czyli 0,6 l /ha