Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22572 odpowiedzi na ten temat

#5421 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 25 maj 2013 - 07:16

Pszenica Ozima i jara

Witam. Mam pszenice jarą Brawurę, jest już spora (siana 26.04.13r.). Chciałem się spytać czy pryskaliście już swoje jarki od chwastów i odżywkami, jeśli tak to jakie opryski stosowaliście?

jara obecnie jest w fazie pierwszego kolanka.dostała mustang 0.8l a po kilku dniach axial.przy pierwszym kolanku jechałem 1lccc i wirtuoz 0.9l.z odżywek compo nitrofoska 2 kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 16:20
  •  

#5422 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 25 maj 2013 - 09:40

Pszenica Ozima i jara Co najlepiej dać na "kłosa" w trzeciej dawce? Wiadomo saletra może być, mocznik nie bardzo bo za późno działa a saletrzak? Najlepszy czas na rozsianie to jak kłosy wychodzą z pochwy?

#5423 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 25 maj 2013 - 09:58

Pszenica Ozima i jara saletra wapniowa szybko zadziała.trzecia dawka tuż przed wykłoszeniem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5424 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 maj 2013 - 10:21

Pszenica Ozima i jara Saletra , mocznik i saletrzak nie oplaca sie bo za dlugo beda sie rozpuszczac , u mnie kto rzucil na 2 dawke saletrzak a to przewaznie mali gospodarze to na polu ok 3-4 tyg sie rozpuszczal bo nic nie padalo a teraz pada tydzien i nie moge z t2 wjechac :/

#5425 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 25 maj 2013 - 11:31

Pszenica Ozima i jara Dziękuję Forumowiczom za odpowiedzina moje pytania.
Dziś planuję pryskać Zafirem, ale przed chwilą zaczęło trochę rosić. Wysuwające się kłosy w Bogatce są jeszcze zdrowe. A jedyne co mnie jeszcze zastanawia to temperatura. Teraz jest 18 stopni, a w nocy może spaść do 6. Oczywiście najbardziej liczy się temperatura podczas zabiegu oraz ogólna dobowa temperatura. Fungicydy działają w przedziale 5-25 stopni, ale najbardziej optymalna temperatura to 18-20 stopni. Jak pogoda pozwoli to dziś prysnę,a jak nie to już w poniedziałek. Jeszcze nad tym siarczanem magnezu się zastanwiam. Bo od razu bym prysnął za jednym przejazdem. No bo jeśli zastosuje najpierw fungicyd, a za dwa dni nawozy dolistne,to mogę od nowa zainfekować zboże? Czy nadal będzie zdrowe po fungicydzie?

#5426 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 maj 2013 - 12:44

Pszenica Ozima i jara Panowie mozna pryskac lekko mokra pszenice ,wczoraj lalo caly dzien jak cholera dzis rano troche wialo ale rosliny i tak sa jeszcze troche mokre a straszna septorioza na muszelce :/ grzybowka i srodkiem na robale

#5427 Share pioterek1907

pioterek1907

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 25 maj 2013 - 12:55

Pszenica Ozima i jara Witam
jestem tu nowy i mam takie pytanie czy mozna mieszac mocznik z antywylegaczam na przenice na oprysk ??
dziekuje z gory za odpowiedz

Edytowany przez pioterek1907, 25 maj 2013 - 12:58.

#5428 Share drobny

drobny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Wszystkiego w życiu liznąć pragnę xD

Napisany 25 maj 2013 - 17:22

Pszenica Ozima i jara Czy mozna zastosować w jednym zabiegu (pszenica jara) Cerone +artea +siarczan ??

#5429 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 maj 2013 - 17:28

Pszenica Ozima i jara Tak obdywaj uzytkownicy mozecie mieszac takie mieszanki

#5430 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 25 maj 2013 - 18:40

Pszenica Ozima i jara Ja ponawiam swoje pytanie! Czy można mieszać Zafir 400 EW z siarczanem magnezu, mocznkiem? Zafir 400 EW zawiera prochloraz i tebukonazol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5431 Share pioterek1907

pioterek1907

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 25 maj 2013 - 20:24

Pszenica Ozima i jara kapera123

dzieki za odpowiedz

Edytowany przez pioterek1907, 25 maj 2013 - 20:25.

#5432 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 maj 2013 - 22:14

Pszenica Ozima i jara Wszystkie grzybowki mozna mieszac z odrzywkami siarczanami i mocznikami

#5433 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 25 maj 2013 - 23:05

Pszenica Ozima i jara kacper jesteś pewny że wszystkie? Na stronie intermagu jest tabela wg której nie można mieszać tiltu z siarczanem

#5434 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 26 maj 2013 - 07:26

Pszenica Ozima i jara No właśnie jak jest z tym mieszaniem. Szukam tabel na necie, aby był wymieniony Zafir, ale nic z tego. Na stronie producenta też nie ma takich danych. W tabeli Intermagu w ogólnie nie ma Zafiur wyszczególnionego. Proszę o porady! Jak z mieszaniem siarczanu magnezu i innych nawozó z Zafirem 400EW - prochloraz i tebukonazol?

#5435 Share kamwiol

kamwiol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 26 maj 2013 - 08:37

Pszenica Ozima i jara Witam. Stosowal ktos moze lancet plus w pszenicy jarej i pszenzycie jarym?

#5436 Share lukasz3044

lukasz3044

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 26 maj 2013 - 10:28

Pszenica Ozima i jara Witam. Zastosowałęm na T1 10kg siarczanu siedmiowodnego + zboze extra 3 kg + basfoliar 4l + wirtuoz 1l + ccc 1l + 0,2 modusa, i lekko przypaliłem pszenice. Chciałem sie dowiedzieć co zaszkodziło pszenicy? czy odżywki ?

#5437 Share piotrek912

piotrek912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Sport Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 26 maj 2013 - 11:46

Pszenica Ozima i jara Witam wszystkich. Mam pewien problem wczoraj zauważyłem w pszenicy jarej głównie na dolnych liściach białe plamy.czy to mączniak? jak to zwalczyć?

#5438 Share HORTUS

HORTUS

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 26 maj 2013 - 12:09

Pszenica Ozima i jara do lukasz3044
nie wiem czym przypaliłeś, ale ja bardzo ostrożnie podchodzę do takich mieszanin jak zastosowałeś.
nie mieszam np odżywek z antywylegaczami. O antywylegaczach wiele razy pisałem, mam nadzieję
że podczas stosowania było dużo wilgoci w glebie i teraz nie panuje u ciebie susza.
Bo jeśli takie waruki wystąpiły to masz odpowiedź.

#5439 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 26 maj 2013 - 13:43

Pszenica Ozima i jara panowie mam problem w pszenicy jarej a mianowicie na liściach pojawiły się żółte przebarwienia, końcówki liści jakby usychały i jest w nie równej fazie rozwojowej (na środku pola jest bardzo niska i nie rozkrzewiana a miejscami bardzo dobrze się prezentuje). Przedplonem było pszenżyto, klasa ziemi III i IV, przedsiewnie dałem 250 kg polifoski M i 150 kg saletrzaku z borem, pogłównie pryskałem saletrą wapniową, siarczanem magnezu i ekolistem mikro Z. Na polu było sporo chwastnicy więc zastosowałm w sobotę axial w ilości 0,35 l/ha. Co dalej z nią robić? jaki oprysk zastosować na dwuliścienne? jaki na grzyba? ile saletry sypać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5440 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 26 maj 2013 - 13:47

Pszenica Ozima i jara

kacper jesteś pewny że wszystkie? Na stronie intermagu jest tabela wg której nie można mieszać tiltu z siarczanem

Mieszałem z jednowodnym, nic ciekawego nie zauważyłem.