Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22584 odpowiedzi na ten temat

#5381 Share Matteo

Matteo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 21 maj 2013 - 08:38

Pszenica Ozima i jara

Jeżeli ta septorioza juz jest to rzeczywiście triazole będą najlepsze. Ale biorąc pod uwagę że triazole działą natychmiastowo, to warto dorzucić strobuline która działa zapobiegawczo. Podoba mi sie mieszanina artea+olympus. Masz 2 triazole, 1 strobuline, 1 ftalan. Triazole zwalczą obecne choroby, strobulina wolno przenika więc jej działa nie bedzie powole i jeszcze wolnijsze działanie chlorotalonilu który zapobiegnie kolejnym infekcjom.

Uważam podobnie, troche za mało fenpropidyny. Jeżeli chcesz teraz zakończyć to radze zastosować mocna mieszaninę, np ta co podałem wyzej. Triazole poradzą sobie z mącznikiem a strobulina i ftalan będą długo chronic roślinę.

Biorąc pod uwagę artea+olympus mocną mieszaninę masz na myśli po 100% bo ja również chcę zakończyć na t2

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 21:37
  •  

#5382 Share mateusz_rolnik85

mateusz_rolnik85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 maj 2013 - 10:55

Pszenica Ozima i jara sporo ludzi poleca na T2 Artea + Olympus. Jak mieszacie olympus, jakie dawki?

#5383 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 21 maj 2013 - 13:11

Pszenica Ozima i jara mo żna mieszać leander i tebu na jeczmien jary ?
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5384 Share lukasz3044

lukasz3044

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 maj 2013 - 13:52

Pszenica Ozima i jara Witam. Co sadzicie o mieszance na liścia flagowego 10 kg mocznika + optimus 0,6 l/ha + falcon 0,6 l/ha dodam za na T1 poszedł wirtuoz 1l/ha

#5385 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 21 maj 2013 - 17:32

Pszenica Ozima i jara my próbowaliśmy różnie w tym roku lecieć na t2 - przy czym i tak zakładamy jeszcze t3 na kłos.
Duett ultra,
Artea i Amistar
Bell i Opera Max,
ciekawe czy będzie widać różnice - szkoda ze nie udało mi się popryskać 2 kombinacjami na jednej odmianie na jednym polu.
na t3 to już tylko delikatny zabieg na fuzariozy.
Ciekawe ile T2 wytrzyma - jak myślicie da radę do końca czerwca?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#5386 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 maj 2013 - 18:30

Pszenica Ozima i jara

Ma silna infekcje wiec powinien dac srodek ktory ma najwyzsze dzialanie na maczniaka .artea do super srodkow nie nalezy w tej dziedzinie

Juz wspominałem o tym nie raz że w warunkach silnego porażenia artea może być za słabo i warto do niej dodać np amistar czy olympus.

Biorąc pod uwagę artea+olympus mocną mieszaninę masz na myśli po 100% bo ja również chcę zakończyć na t2

No to jest mocna mieszanina, powinna wystarczyć.

sporo ludzi poleca na T2 Artea + Olympus. Jak mieszacie olympus, jakie dawki?

Artea 0,4l/ha + olympus 1,75-2l/ha. Wyższe dawki stosować gdy występuje ryzyko silnego porażenia. Zamiast artei można stosować menarę 0,4l/ha + olympus od 1,2 do 1,8l/ha.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5387 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 21 maj 2013 - 20:41

Pszenica Ozima i jara Ja dałem na pierwszy zabieg Wirtuoza 1,2l/ha, w tym tygodniu podaje Fandango 1l/ha, a jedną działkę, gdzie jest troszkę nie równa i rzadsza to Falconem podobnie jak żyto i pszenżyto w dawce 0,6l/ha. Trzeci zabieg w pszenicy o ile będzie to coś taniego na fuzariozę.

#5388 Share kazik8888

kazik8888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 21 maj 2013 - 20:51

Pszenica Ozima i jara witam.panowie w pszenicy ozimej mam straszny atak moczniaka.... byla raz pryskana artea+moddus
co polecacie czym ja ratowac?i czy wogole to cos teraz jak juz tak zaatakowalo??

#5389 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 maj 2013 - 22:07

Pszenica Ozima i jara Zrobiłeś kolego błąd. Artea w tej fazie wymaga stosowania w mieszance np z amistarem lub olympusem. A ogólnie to jest lepszym fungicydem w późniejszej fazie. Mogłeś najpierw zastosować tilt turbo a później artee w mieszańcem artea solo jest dobra na T3 lub na plantacjach średnio-intensywnych. Teraz do szybkiego zwalczenia potrzebujesz dobrego triazolu ale nie artea czy menara bo to już użyłeś. Może np seguris, podobno bardzo skuteczne aż nikt chyba tu jeszcze go nie stosował bo to nowość z dobrym triazolem epoksykonazolem i izopirazamem nowa substancja aktywna do ochrony zbóż.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5390 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 21 maj 2013 - 22:22

Pszenica Ozima i jara opryskałem 8-9 maj pszenicę yamato, jeden kawałek po rzepaku bumperem bo się pomyliłem z jarą, i powiem, że szału nie ma bo w dole widać zółte liście, a trafiłem kilka liści -3ci od góry (pszenica ma wysokość prawie do kolana) gdzie widać chyba początki sepatariozy paskowanej liści, mączniak nie zniknął ale to się chyba tak nie da żeby zniknął całkowicie, źdźbło zdrowe.. Mam teraz polecieć (myślę, że pewnie w przyszłym tygodniu już trzeba będzie) Amistarem Xtra, kristalon 18 18 18 ( czy lepiej dać wuxal top n?), tytanit i pewnie fury. Co myślicie o tym amistarze? Dodam, że na pewno planuję 3ci zabieg.. W zeszłym roku pryskałem pakietem univo (input +fandango) +3ci zabieg, efekt był super, w tym roku tego pakietu nie było tylko aviator z fandango, droższe o parę dobrych złotych więc chciałem w cenie tych dwóch zabiegów zrobić trzy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5391 Share maromaro

maromaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 21 maj 2013 - 22:23

Pszenica Ozima i jara

my próbowaliśmy różnie w tym roku lecieć na t2 - przy czym i tak zakładamy jeszcze t3 na kłos.
Duett ultra,
Artea i Amistar
Bell i Opera Max,
ciekawe czy będzie widać różnice - szkoda ze nie udało mi się popryskać 2 kombinacjami na jednej odmianie na jednym polu.
na t3 to już tylko delikatny zabieg na fuzariozy.
Ciekawe ile T2 wytrzyma - jak myślicie da radę do końca czerwca?

w jakiej dawce dawałeś Bell i Opere Max? i ile zł na ha wyszło?
bo też sie nad tym wczesniej zastanawiałem ale wziełem pakiet Univo xpro

#5392 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 22 maj 2013 - 06:19

Pszenica Ozima i jara po 0.6l/ha - koło 145zł na ha

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#5393 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 22 maj 2013 - 08:36

Pszenica Ozima i jara a co myślicie o FALCON, będzie dobrze działał czy mu coś domieszać? koszt około 100zł/ha

#5394 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 22 maj 2013 - 08:55

Pszenica Ozima i jara

Zobaczcie jaka różnica w pokroju pszenicy z zastosowaniem stymulatora do nasiennego. http://www.agrofoto....33739-pszenica/

Jak cenowo wyniosło cię na ha?? Po take off chyba więcej rozkrzewień.

#5395 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 22 maj 2013 - 20:19

Pszenica Ozima i jara Witam jaki nawóz proponujecie na drugą dawkę przed kłoszeniem w pszenicy?

#5396 Share Florczan

Florczan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 22 maj 2013 - 20:36

Pszenica Ozima i jara

Witam jaki nawóz proponujecie na drugą dawkę przed kłoszeniem w pszenicy?

Ja sypie Saletrę Amonową 34N w dawce 150kg/h

#5397 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 22 maj 2013 - 21:14

Pszenica Ozima i jara

Jak cenowo wyniosło cię na ha?? Po take off chyba więcej rozkrzewień.

Co do rozkrzewień to raczej podobnie, tylko w korzeniu lepiej wygląda i lepsze, równiejsze wschody po Plontarze. Odcinało się na polu.
Przypadkiem zrobiłem porównanie, wcale nie planowałem porównywać tych stymulatorów..
Cenowo to Take Off 260 zł litr, i 1 l/n a tonę, a Pontar około 100 zł l i też chyba litr/t.
Pontar połowę wychodzi co Take Off, i według mnie lepiej działa.

#5398 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 23 maj 2013 - 10:17

Pszenica Ozima i jara Mam takie pytanko pierwszy zabieg fungicydowy ATAK 450EC 0,6l/ha+PROPICOFLASH 0.4l/ha ale srenio mi to wyglada najbardziej martwi mnie taki bialy nalot na lodydze przy korzeniu co to moze byc? jaki terez zabieg teraz pojdzie odzywka mikrostart 0,5kg/ha i wieloskladnik NPK 20-20-20 co dodac. Mozliwe ze ten bialy nalot na lodydze przy korzeniu to choroba podstawy zdzbla?

#5399 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów

Napisany 23 maj 2013 - 15:13

Pszenica Ozima i jara To nic innego jak mączniak. Obserwuj co się będzie działo. Jeżeli mączniak zaobserwujesz na dolnych liściach to nie czekaj tylko stosuj grzybowe T2. Nawet jeśli nie pojawił się jeszcze liść flagowy. A jaki preparat wybrać? A tu szkoda polemizować. Jeśli to uprawa ekstensywna to zastosuj Falcon lub Artea lub Duett. Jeśli liczysz na coś więcej to wybierz coś z górnej półki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5400 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 23 maj 2013 - 16:03

Pszenica Ozima i jara

To nic innego jak mączniak. Obserwuj co się będzie działo. Jeżeli mączniak zaobserwujesz na dolnych liściach to nie czekaj tylko stosuj grzybowe T2. Nawet jeśli nie pojawił się jeszcze liść flagowy. A jaki preparat wybrać? A tu szkoda polemizować. Jeśli to uprawa ekstensywna to zastosuj Falcon lub Artea lub Duett. Jeśli liczysz na coś więcej to wybierz coś z górnej półki.

U mnie podobny problem z mączniakiem tylko że bardziej nasilony i też będę musiał przyspieszyć kolejny zabieg, który z tych środków będzie miał lepsze działanie interwencyjne na mączniaka? w falconie widze że są 2 triazole może one lepiej sobie poradzą z istniejącym już mączniakiem. Co prawda moje pszenice nie zapowiadają się jakoś rewelacyjnie bo się słabo rozkrzewiły, a pozatym coś im na wiosne dolegało bo tak jakby "zrzucały" liście i tworzyły nowe, ale jakie ewentualnie lepsze środki można zastosować przeciw temu mączniakowi? choć raczej wybiore falcon/duet