Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#521 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 29 grudzień 2010 - 21:13

Pszenica Ozima i jara Witam ja mam takie pytanie otóz ile wam sypie z hektara pszenica ozima na następujących klasach ziemi??
3a,3b,4a,b,5a,b

Z góry dziękuje za życzliwe i szczere odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 11:00
  •  

#522 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 29 grudzień 2010 - 23:31

Pszenica Ozima i jara

napewno dodatnie wpłynie na ilość i jakość, a przy okazji na kieszeń :) warunek jest jeden musi być dobrze zastosowana, chodzi o odpowiedni termin.

W jakim terminie ją stosujesz?

#523 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 17:21

Pszenica Ozima i jara witam chcialbym sie zapytac czy ktos z was stosowal juz srodek KLEPAK SL na pszenicy i przy okazji rzepaku .
dalo to jakies efekty czy to tylko chwyt marketingowy??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#524 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 17:42

Pszenica Ozima i jara Zakup Kelpaku bądź Asahi jest ekonomicznie uzasadniony.

Tyle że zdaje rezultat w rzepaku, nie w pszenicy.

#525 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 17:47

Pszenica Ozima i jara a wiesz moze jaka jest cena za 1L

#526 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 18:41

Pszenica Ozima i jara PW nie możesz odbierać :blink:
Asahi w granicach 100-110.
Kelpak 35.

#527 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 19:25

Pszenica Ozima i jara @Torez po czym wnosisz ze zakup Asahi jest ekonomicznie uzasadniony?? Jak wpłynęło to na zwyżkę plonu rzepaku i jego ilości w Twoim przypadku??

#528 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 22:48

Pszenica Ozima i jara Przeciez Asahi stosuje sie gdy roślinę jakaś choroba męczy gdy roślina ginie wtedy stosuje sie to. A pryskanie tym po zdrowej roslinie nic nie daje

#529 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 08:06

Pszenica Ozima i jara Mam zamiar prysnąć asahi na rzepak o ile będzie i takie pytanie, jaka dawka i jak na skuteczność wpływa ewentualny przymrozek po zabiegu.

#530 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 12:23

Pszenica Ozima i jara Asahi rzepak 0,6l\ha nawet lepiej jeśli rosliny potraktujesz przed spodziewanymi przymrozkami bo wówczas lepiej zniosą te sytuacje stresowe.

Przeciez Asahi stosuje sie gdy roślinę jakaś choroba męczy gdy roślina ginie wtedy stosuje sie to. A pryskanie tym po zdrowej roslinie nic nie daje

Daje i to bardzo dużo z moich dwuletnich doświadczeń wynika że rośliny znacznie lepiej sie rozwijają mają więcej rozgałęzień, więcej łuszczyn, więcej nasion w łuszczynach. Co przekłada się oczywiście na wielkość plonu.
Jeżeli chodzi o porównanie Kelpaka i Asahi to znacznie lepsze efekty wiosną w rzepaku daje jednak Asahi, Kelpak polecam jedynie stosować jesienią w fazie 2-5 liści właściwych wówczas zauważalny jest efekt wzrostu korzenia i wybarwienie rzepaku oraz pogrubienie szyjki korzeniowej (tez z własnego doświadczenia z kontrolą)
W zbożach efekt Asahi prawie nie zauważalny więc ekonomicznie nie uzasadnione stosowanie (dlatego pewnie nie ma rejestracji dla zbóż). Natomiast Kelpak w zbożach bardzo pozytywnie zadziałał w tym roku (na moim terenie susza czerwcowa) pszenica potraktowana kelpakiem w fazie krzewienia znacznie lepiej zniosła kryzys dzięki lepiej rozwiniętemu systemowi korzeniowemu i widoczny był efekt zieloności.
Podsumowując ja stosuję taką kombinację:
Rzepak-jesień kelpak 2l/h koszt ok.70zł/ha, Wiosną w pierwszym zabiegu 0,6l/ha Asahi koszt ok.60zł/ha i w wypadku jakiś przymrozków kwietniowo-majowych drugi raz Asahi na uszkodzone rośliny 0,6l\ha.
Zboża Kelpak 2l/ha w pierwszym zabiegu koszt ok.70zł/ha ewentualnie jak słabe zboże lub lekko schorowane w drugim zabiegu 1l/ha + nawożenie dolistne

Edytowany przez krzysiek16m, 06 styczeń 2011 - 13:56.
literówki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 13:03

Pszenica Ozima i jara Dzięki west, a powiedz mi czy asahi można stosować w mieszaninach, czy odrębny przejazd jest konieczny?

#532 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 14:38

Pszenica Ozima i jara Można mieszać tylko nie z herbicydami (ani krótko po stosowaniu herbicydów bo możesz podratować chwasty) a pozostałe nie ma problemu.

Edytowany przez krzysiek16m, 06 styczeń 2011 - 18:46.
literówki

#533 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 18:42

Pszenica Ozima i jara

@Torez po czym wnosisz ze zakup Asahi jest ekonomicznie uzasadniony?? Jak wpłynęło to na zwyżkę plonu rzepaku i jego ilości w Twoim przypadku??

Kolega @West doskonale wyjaśnił o efektach stosowania.

Z Asahi mam do czynienia z ok. 10 lat. I tu najważniejsze. Tak było na początku.
Saletra wysiana na rzepak (I dawka 300kg/ha), na końcówkę pola zabrakło nawozu do pełnej dawki (ok.4 ha - 150kg/ha). Wykonany zabieg Asahi na cały areał (z wyjątkiem 2 hektarów gdzie poszła dawka 300kg saletry) w tej samej dawce. Druga dawka nawozu mocznik (220 kg/ha) na całe pole w równej dawce. Co ciekawe, ku mojemu zdziwieniu, plon na pomniejszonej dawce nawozu (150kg/ha, oraz zabieg asahi) okazał się wyższy niż na działce (300kg/ha saletra bez zabiegu asahi). Oczywiście plon gdzie 300kg saletra + asahi był najwyższy. Ale nie oto tu chodzi. Po wnikliwych obserwacjach z kolejnych doświadczeń śmiem twierdzić, iż można pokusić się o zmniejszenie I dawki saletry na rzecz asahi. Korzystniej wychodzi w kosztach i co najważniejsze daje lepsze efekty.

#534 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 19:26

Pszenica Ozima i jara Bardzo ciekawie to brzmi. Nic tylko jak stopnieje śnieg kupować i rozpylać:) Z opisu wygląda mi to na środek podobny do PRP EBV. Jeżeli faktycznie Asahi działa w taki sposób o którym piszesz to przy normalnych cenach rzepaku zwyżka plonu o zaledwie 50 kg/ha daje zwrot jego kosztu.

Edytowany przez BlackMamba, 06 styczeń 2011 - 19:27.

#535 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 19:46

Pszenica Ozima i jara Przypominam ze wątek brzmi "wszystko o pszenicy..." a nie o rzepaku :) Pozdrawiam

#536 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 21:14

Pszenica Ozima i jara Nie wiem skoro tak mówisz pewnie tak jest u nas Asahi stosuje się gdy rośline coś meczy to wtedy pomaga roślinie ten środek odrzyć A mam takie pytanko czym pryskanie na rozkrzewianie pszenicy?? My stosujemy Modus+ stabilan co o tym sądzicie??

#537 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1690 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 22:23

Pszenica Ozima i jara modus ma rozkrzewianie?? jeszcze o takim zastosowaniu tego środka nie słyszałem, może zajrzyj do ulotki albo na etykiete do czego się go stosuje ,

#538 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 22:58

Pszenica Ozima i jara No tak pewien agronom z pobliskiej Stadniny koni (mają 10tys ha) powiedział nam o takiej "mieszance" I muszę przyznać że zdało egzamin No i z tąd moje pytanie czy znacie jakieś inne " metody" na rozkrzewienie pszenicy??

#539 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1690 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 11:27

Pszenica Ozima i jara a w jakiej fazie rozwojowej stosują tego modusa??
z tego co mi się wydaje to na rozkrzewienie najlepsza jest saletra amonowa wczesną wiosną

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 12:50

Pszenica Ozima i jara Na rozkrzewienie wczesną wiosną najlepszy jest azot i CCC.