Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22584 odpowiedzi na ten temat

#5321 Share arielo

arielo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 17 maj 2013 - 20:48

Pszenica Ozima i jara Witam panowie wczoraj zastosowałem cerone na pszenice na, której gdzie nie gdzie pojawia się liść flagowy, jak myślicie nie będzie to miało ujemnego wpływu na plon?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 13:35
  •  

#5322 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 17 maj 2013 - 21:28

Pszenica Ozima i jara dajecie mocznik z moddusem?

#5323 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 18 maj 2013 - 02:48

Pszenica Ozima i jara Koledzy jak tam Wasze Pszenice Tonacje rozkrzewiły się ? idą ostro w góre? bo u mnie coś bardzo pomału rosną i zaczyna mnie to niepokoić.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5324 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 18 maj 2013 - 08:35

Pszenica Ozima i jara U mnie pszenica Bogatka ma wysokość 45cm - 48cm (po ziemniakach), a nie 60cm jak pisałem. Po prostu podałem wysokość do czubka liścia. Czwarte kolanko jest 3cm nad trzecim, i nad czwartym kolankiem około 2cm jest mały w pełni rozwinięty kłosek. Czy jest to już faza liścia flagowego?
O ile cm może jeszcze wzrosnąć pszenica do końca fazy kłoszenia? O 30cm? Więcej?

Łączna dawka nawożenia azotem wyniosła 93kg na hektar, nie licząc azotu z minaralizacji. Jeśli przyjąć 40 kg N z mineralizacji to wychodzi 133kg N, a uzględniając 70% wykorzystanie azotu przez rośliny wychodzi 93kg N na hektar. Czy pszenic Bogatka przy takim nawożeniu ustoi? Czy w tej fazie jeszcze jechać Moddusem? Wczoraj wiało cały dzień i nie dało rady pryskać.

W środę dokarmiałem dolistnie: siarczan magnezu + tytanit + plonvit Z + fostar.
Czy dolistne dokarmianie może w jakimś stopniu przyczynić się do zmniejszenia podatności na wyleganie? W końcu nawozy pobierane przez korzenie zostaną lepiej przyswojone przez roślinę.
Po tygodniu mogę znowu dokarmiać dolistnie?

Edytowany przez lukaszm, 18 maj 2013 - 08:45.

#5325 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 18 maj 2013 - 12:52

Pszenica Ozima i jara przy takim nawożeniu możesz darować sobie moddus. Bogatka powinna ustać. 93kgN to nie jest dużo. Moja Bogatka dostała 177kg N w dwóch zabiegach plus mocznik przy oprysku na grzyba i regulator wzrostu.

Edytowany przez sajgon, 18 maj 2013 - 12:53.

#5326 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 18 maj 2013 - 13:12

Pszenica Ozima i jara Przepraszam, że tyle pytań zadaje w tej kwestii:( Ale mam Moddus z ubiegłego sezonu, w styczniu minęło 4 lata od daty produkcji, przechowuję go w zalecanych warunkach i dlatego tak zwlekam też, bo się boję, żeby nic się nie stało. Wprawdzie kiedyś robiłem próbę na małej powierzchni ręcznym opryskiwaczem i jest ok; pszenica niższa, kłos też się robi. Ale ciężko na tym forum spotkać Kogoś kto stosował jakikolwiek pestycyd po terminie ważności i nic się nie stało.

#5327 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 18 maj 2013 - 13:43

Pszenica Ozima i jara Trochę mało tego azotu, ogólnie bogatka to duża pszenica i podobno lubi się położyć. U mnie na wiosnę sąsiedzi myśleli że to żyto. Innej pszenicy np tonacji przy tej dawce nie skracałbym
Teraz mam tonację i na wiosnę startowała trochę słabo, była mocno nierówna, ostro poszła dopiero jak chwasty zaczęły zamierać i spadł deszcz a wyrównał ją antywylegacz. Teraz wygląda całkiem dobrze, ma jakieś 50cm wys do końca górnego liścia i trzecie kolanko jest 1cm nad drugim. Najgorsze jest to że mączniak wraca

#5328 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 18 maj 2013 - 13:56

Pszenica Ozima i jara gwozd - u mnie Bogatka ma teraz 45-48cm wwysokości. Stosowałeś kiedyś jakiś pestydyc po terminie ważności? Czyli te 93kg N nie powinno sie przyczynić do jej wylęgnięcia według Ciebie? Klasa ziemi to IVb, ale jest też trochę IVa.

#5329 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 18 maj 2013 - 14:12

Pszenica Ozima i jara przed chwilą byłem na polu i zauważyłem, że zawitała na pszenicy skrzypionka nie ma jej dużo, ale jest ;[ ok. 2 na m2 czy już ją pryskać czy poczekać? i razem z fungicydem dać oprysk za ok. 1.5tygodnia :) bardzo może wpłynąć ujemnie na plon?
ZETOR Team !!!

#5330 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 18 maj 2013 - 14:38

Pszenica Ozima i jara U mnie też w pszenicy widziałem takie małe, wielkości kropki od długopisa, brązowe "stworzenia". Nie wiem co to jest? Siedzą na liściach pszenicy. Nawet widziałem liście podziurawione wzdłuż!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5331 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 18 maj 2013 - 16:22

Pszenica Ozima i jara u mnie pojawiły się jajka skrzypionki, także niedługo zacznie się inwazja, ale zaraz jadę z T2, więc potraktuję ją jakimś perytroidem, czy fastac wystarczy? czy wykosztować się na bi58?

#5332 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 18 maj 2013 - 16:36

Pszenica Ozima i jara na t2 daj pyretroid.bi58 zostaw sobie na mszyce w fazie kloszenia

#5333 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 18 maj 2013 - 18:55

Pszenica Ozima i jara W tamtym roku nie daliśmy pyetroidu i było troche skrzypionek, mszyc raczej sporadycznie. Jak duże straty mogą być bo w sumie Fastac 0.1l/ha to coś kolo 15zł/ha netto nie jest jakimś wydatkiem wielkim.

#5334 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 18 maj 2013 - 19:23

Pszenica Ozima i jara a wogóle jedzie już ktoś t2

Thug

#5335 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 maj 2013 - 22:11

Pszenica Ozima i jara

Trochę mało tego azotu, ogólnie bogatka to duża pszenica i podobno lubi się położyć. U mnie na wiosnę sąsiedzi myśleli że to żyto. Innej pszenicy np tonacji przy tej dawce nie skracałbym
Teraz mam tonację i na wiosnę startowała trochę słabo, była mocno nierówna, ostro poszła dopiero jak chwasty zaczęły zamierać i spadł deszcz a wyrównał ją antywylegacz. Teraz wygląda całkiem dobrze, ma jakieś 50cm wys do końca górnego liścia i trzecie kolanko jest 1cm nad drugim. Najgorsze jest to że mączniak wraca

Co dawałeś na T1? U siebie w życie zauważyłem na niektórych liściach mączniaka, ale dziś dałem menarę, mam nadzieje że sobie poradzi.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5336 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 18 maj 2013 - 22:34

Pszenica Ozima i jara

a wogóle jedzie już ktoś t2

Miałem o to samo spytać. Ktoś stosował może seguris? Chyba spróbuje na kilku ha. Na reszcie idzie sprawdzona mieszanina artea 0,4l+0,6 amistar.

#5337 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2118 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 19 maj 2013 - 10:01

Pszenica Ozima i jara

u mnie pojawiły się jajka skrzypionki, także niedługo zacznie się inwazja, ale zaraz jadę z T2, więc potraktuję ją jakimś perytroidem, czy fastac wystarczy? czy wykosztować się na bi58?

Już jedziesz na T2 ? :blink: :blink: :blink:
Jak dopiero w czerwcy przed kłoszeniem.
T2 to Fandango +Ferti niebiski+Mospilan jak zajdzie potrzeba.
I na tym koniec wjazdu w pszenicę z opryskami :)

Zostało mi trochę Wirtuoza .
Co się stanie jak na T1 w jednym kawałku dałem Wirtuoz a teraz jak by mi brakło Fandango dam na T2 raz jeszcze Wirtuoz?

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 19 maj 2013 - 10:03.

#5338 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 19 maj 2013 - 10:12

Pszenica Ozima i jara nic sie nie stanie z taka mieszanina.kiedys zostalo mi na jeden kawalek jeczmienia fandango i capalo .zmieszalem je i ladnie podzialalo.t2 w nadchodzacym tygodniu jade.flagowy sie wykreca obecnie

#5339 Share rita123

rita123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 maj 2013 - 10:26

Pszenica Ozima i jara Mam wielką prośbę :) możecie mi podać płodozmian roślin dla gleby ciężkiej ?:) jest mi to potrzebne na studia i myślę że zwracam się do odpowiednich osób, które znaja się na rzeczy:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5340 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2118 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 19 maj 2013 - 11:11

Pszenica Ozima i jara

nic sie nie stanie z taka mieszanina.kiedys zostalo mi na jeden kawalek jeczmienia fandango i capalo .zmieszalem je i ladnie podzialalo.t2 w nadchodzacym tygodniu jade.flagowy sie wykreca obecnie

aaaaaaaaa bo Ty robisz T2 , T3 a ja tylko T2 więc jeszcze mam mase czasu.