Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22571 odpowiedzi na ten temat

#5301 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 16 maj 2013 - 20:03

Pszenica Ozima i jara axial i mustang efekt sprawdzony.srodki stosowac osobno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 15:35
  •  

#5302 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 16 maj 2013 - 20:40

Pszenica Ozima i jara A jaki mustang forte 195 SE czy 306 SE

#5303 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 16 maj 2013 - 20:43

Pszenica Ozima i jara Ja sie zastanawiam czy w tym roku wogole potrzebne bylo skracanie, zyto ktore nie było skracane, ledwie siega kloan klosi sie, rosliny pedza zeby nadrobic. Co wy o tym sądzicie, naukowcy doradcy siedza cicho, temat nigdzie nie ruszony. Rzepak nizszy o okolo 20 cm w porownaniu do zeszłego roku

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5304 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 16 maj 2013 - 20:47

Pszenica Ozima i jara

A jaki mustang forte 195 SE czy 306 SE

306SE będzie lepszym rozwiązaniem.

#5305 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 16 maj 2013 - 20:49

Pszenica Ozima i jara @pasiu66 powiedz czy chwastox turbo mogę zmieszać z attributem bo mam jeszcze turbo, ze zwykłym wiem że można

#5306 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 16 maj 2013 - 21:01

Pszenica Ozima i jara W etykiecie nic na ten temat nie piszę więc trudno powiedzieć. Piszę tylko, że można stosować z EXTRA, substancje mają taka samą więc nic nie powinno się dziać.

#5307 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 maj 2013 - 21:03

Pszenica Ozima i jara

Ale sam modus tu cos da? bez dodatków żadnych?

Sam moddus to tez dobre rozwiązanie. Czemu miałby nic nie dać?

witam. jaki oprysk zastosować na chwasty jednoliścienne i dwuliścienne w pszenicy jarej? najlepiej taki żeby kieszeń nie zabolała

W pszenicy jarej presja chwastów nie powinna być tak wysoka jak w zbożach ozimych. Wg mnie sam lintur wystarczy. Chyba że jest zagrożenie owsa głuchego to trzeba dać axial. Lintur do końca fazy krzewienia. Axial nawet do liścia flagowego można dać. A czysto będzie ;)

Ja sie zastanawiam czy w tym roku wogole potrzebne bylo skracanie, zyto ktore nie było skracane, ledwie siega kloan klosi sie, rosliny pedza zeby nadrobic. Co wy o tym sądzicie, naukowcy doradcy siedza cicho, temat nigdzie nie ruszony. Rzepak nizszy o okolo 20 cm w porownaniu do zeszłego roku

Co dokładnie masz na myśli? U mnie bez skracania żyto by już leżało. Dańkowskie amber ma ok 80cm, dańkowskie złote jest wyższe o ok 20-30cm.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5308 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 17 maj 2013 - 08:49

Pszenica Ozima i jara Witam!
W środę wykonałem dolistne dokarmianie pszenicy ozimej Bogatka. Dziś zamierzam opryskać Moddusem, gdyż nie skracałem wcześniej z powodu niekorzystnych warunków pogodowych. Pszenica ma widoczne trzy kolanka, nad trzecim "po rozebraniu roślinki" widać malutki kłos, a nad nim jeszcze jedno kolanko. W minionych sezonach skracałem wcześniej, a teraz wyszło tak jak jest. Pszenica ma wysokość około 60cm.
Przy jak wysokim nawożeniu Bogatki stosować regulator? Ponad ile kilogramów azotu?
Proszę o odpowiedzi!
Dziękuję!

#5309 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 17 maj 2013 - 09:04

Pszenica Ozima i jara Wczoraj prysnołem na chwasty Linturem kiedy mogę prysnąć siarczan + mikroelementy?

#5310 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 17 maj 2013 - 09:24

Pszenica Ozima i jara Witam!
W środę wykonałem dolistne dokarmianie pszenicy ozimej Bogatka. Dziś zamierzam opryskać Moddusem, gdyż nie skracałem wcześniej z powodu niekorzystnych warunków pogodowych. Pszenica ma widoczne trzy kolanka, nad trzecim "po rozebraniu roślinki" widać malutki kłos, a nad nim jeszcze jedno kolanko. W minionych sezonach skracałem wcześniej, a teraz wyszło tak jak jest. Pszenica ma wysokość około 60cm.
Przy jak wysokim nawożeniu Bogatki stosować regulator? Ponad ile kilogramów azotu?
Proszę o odpowiedzi!
Dziękuję!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5311 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 17 maj 2013 - 10:04

Pszenica Ozima i jara po dwuch dniach ... koznaj już

Mam pytanie odnosnie ochrony kłosa bo bede pryskał gdy zboże bedzie kwitło i chce dodać jeszcze do tego mocznika i siarczanu magnezu .. robił ktoś już tak ?
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#5312 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 17 maj 2013 - 10:15

Pszenica Ozima i jara Ponowiam swe pytanie do tych, którzy uprawiali Bogatkę. Przy jakim nawożeniu należy zastosować regulator? Pytam o życiowe dośiwadczenia, gdyż w teorii spotykałem się ze stwierdzeniem, że ponad 80kg N na hektar wymaga już zastosowania regulatora wzrostu.

Czyli dwa dni po dokarmianiu dolisnym można jechać Moddusem, tak?

#5313 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 17 maj 2013 - 10:17

Pszenica Ozima i jara można było nawozy z modussem mieszac odrazu ... regulatory wzrostu przy kazdym nawozeniu mozna stosować
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#5314 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 17 maj 2013 - 10:19

Pszenica Ozima i jara Bogatkę skracałem dwa razy, najpierw 2l CCC a później 0,5l etefonu. Dostała 110-(120)kg N już dokładnie nie pamiętam, stanowisko po łubinie na nasiona. Ładnie stała do żniw, wtedy już dojrzałą trochę burza zwichrowała. Plon coś ponad 6t

W zeszłym roku zabieg T2 trochę się przesunął w czasie i na kwitnącą tonacje poszedł falcon, mocznik, siarczan Mg insol. Nie zauważyłem negatywnych skutków, tylko na traktorze i opryskiwaczu pełno pręcików, trochę się przestraszyłem. Plon jak dla mnie dobry 5,7t o parametrach konsumpcyjnej

#5315 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 17 maj 2013 - 10:24

Pszenica Ozima i jara

Ponowiam swe pytanie do tych, którzy uprawiali Bogatkę. Przy jakim nawożeniu należy zastosować regulator? Pytam o życiowe dośiwadczenia, gdyż w teorii spotykałem się ze stwierdzeniem, że ponad 80kg N na hektar wymaga już zastosowania regulatora wzrostu.

Czyli dwa dni po dokarmianiu dolisnym można jechać Moddusem, tak?

Kolego jeśli ta twoja pszenica ma już w chwili obecnej 60cm to nawet po zastosowaniu regulatora wzrostu licz się że może wyledz, po kłoszeniu osiągnie wysokość 100cm. . Do Modusa dodaj koniecznie etefon to przynajmniej skróci ci to górne międzywęźla. To że 80kg/N przyczynia się do wylegania to racja ale prawdą jest że gdy stosuje się nawożenie azotowe powyżej 120kg stosowanie regulatorów jest praktycznie niezbędne.

#5316 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 maj 2013 - 10:26

Pszenica Ozima i jara

Mam pytanie odnosnie ochrony kłosa bo bede pryskał gdy zboże bedzie kwitło i chce dodać jeszcze do tego mocznika i siarczanu magnezu .. robił ktoś już tak ?

Z tego co mi wiadomo to siarczan magnezu stosuje się wcześniej, do fazy strzelania w źdźbło a dokarmianie dolistne mocznikiem możesz stosować z wyłączeniem okresu kwitnienia zbóż.
W mojej ocenie to był by wielki błąd.
W czasie kłoszenia możesz zastosować 5-6 % roztwór mocznika a w fazie dojżałości woskowej 4-5%, ale nie w czasie kwitnienia

#5317 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 17 maj 2013 - 10:50

Pszenica Ozima i jara Z moich obliczeń, które przeprowadziłem łacznie z nawozem z mineralizacji wychodzi 100kg N na hektar Bogatki. A więc dawka 0,4l Moddusa, tak?

#5318 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 17 maj 2013 - 12:01

Pszenica Ozima i jara @ lukaszm ty zamiast siedzieć na forum to bież się za robotę i skracaj zboże. W takim wypadku może Modus w dawce 0,4 wystarczy. Decyzja i tak należy do ciebie

#5319 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 17 maj 2013 - 12:38

Pszenica Ozima i jara Jak tylko ustanie wiatr to ruszam w pole!

W sumie przed chwilą widziałem na forum fotkę przedsatwiającą zboże w fazie liścia flagowego i myślę, że w mojej Bogatce już jest ta faza.

Jeszcze jedno: mam jeszcze 0,6l Moddusa trzy miesiące po terminie ważności, ale kiedyś robiłem próbę ręcznym opryszkiwaczem na powierzchni metra kwadratowego i wszystko jest w porządku, kłos się robi, zboże niższe. Też mam zamiar ten "stary" Moddus wykorzystać. Zachowuje on stabilność co najmniej 4 lata jeśli jest przechowywany w zalecanych warunkach. A u mnie jest tak przechowywany.

Jak wykonam Moddusem zabieg, to potem zostanie mi wykonać m.in. fungicydem Zafir 400 EW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5320 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 17 maj 2013 - 14:51

Pszenica Ozima i jara koledzy jaki siarczan można zastosować i w jakiej dawce na pszenice?
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD