Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22555 odpowiedzi na ten temat

#5241 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 13 maj 2013 - 18:58

Pszenica Ozima i jara Moze byc normalna dawka.Z ccc nie przesadz.Na slabszych glebach lepiej obnizyć dawke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 05:43
  •  

#5242 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 13 maj 2013 - 19:29

Pszenica Ozima i jara

Moze byc normalna dawka.Z ccc nie przesadz.Na slabszych glebach lepiej obnizyć dawke

Daje 1litr formulacji 675, myslisz że to za dużo? Do tego 0,25 Moddusa. Jest w BBCH31.

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#5243 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 13 maj 2013 - 19:42

Pszenica Ozima i jara

Rudnik to porazka.

trochę z cenami ostatnio podskoczyli ale jak do tej pory zamawiałem to środki miałem z dnia na dzień. Tutaj złego słowa powiedzieć nie mogę.
Nie znalazłem innego sklepu który byłby tak wyposażony jak oni.

Wracając do tematu to co do odchwaszczenia tej pszenicy mozna zamiast mustanga? Może jakiś Granstar. A może dać spokój. Nie chodzi o koszty bo odchwaszczanie to koszt ok 80zł/ha więc do przełknięcia. Może nie warto stresować rośliny herbicydami.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5244 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 13 maj 2013 - 19:51

Pszenica Ozima i jara

Daje 1litr formulacji 675, myslisz że to za dużo? Do tego 0,25 Moddusa. Jest w BBCH31.

Taka dawka powinna wystarczyc

#5245 Share 16HDR008

16HDR008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 13 maj 2013 - 19:53

Pszenica Ozima i jara

To co teraz byście polecili na drugie kolanko w pszenicy na chwasta? Chaber i ostrozeń polny to te które ocalały po zimie (na metrze ok 1-2 szt) i sporo drobnych które wyszły po deszczu (faza 2-3 liści). Myślałem nad Mustangiem (nie forte) ale chciałem brać od Rudnika a u niego już nie ma.

Od wczoraj sam szukałem i po kilku telefonach decyzja została podjęta Lontrel chociaż drogi jak jasna cholera, Jeżeli masz dużo do pryskania zastosuj go w dawce 0,15 plu grandstar 0,1-0,15 g, jak masz kasę lub mało to 0,35/l ha bez mieszania. Jeżeli nie zniszczy to powinno zahamować na tyle że nie zakwitnie i nie zachwaści pola.
http://www.farmer.pl/srodki-produkcji/rejestr-srodkow-ochrony-roslin/artykuly/lontrel-300-sl,26446,1.html

#5246 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 13 maj 2013 - 20:41

Pszenica Ozima i jara uprawia ktoś z Was legendę? muszę ją czymś potraktować drugi raz, 1l ccc + 0,6l medax top nie zrobiło na niej wrażenia, teraz zaaplikować 0,8l medax top czy lepiej coś innego?

#5247 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 13 maj 2013 - 20:48

Pszenica Ozima i jara Legenda jeszcze wyższa od ludwiga którego trzeba trzymać już przy pierwszym kolanku bardzo mocno. Nie zrobiło wrażenia to zabieg możliwe nie trafiony próbuj etefon albo moddus. Choć niezbyt gęsto posiane masz??

#5248 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 13 maj 2013 - 21:45

Pszenica Ozima i jara wysiałem 282 żywe nasiona w optymalnym terminie, do tego ładnie się wykrzewiła, będę jej pilnował teraz, w jakich fazach i dawkach aplikować etefon bądź moddus? ma ktoś doświadczenie z medaxem? na pierwszy zabieg nie sposób z nim nie ucelować w pogodę, więc powinno być ok, tylko teraz muszę dobrze zaplanować drugi zabieg

#5249 Share nnamezis

nnamezis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 13 maj 2013 - 21:45

Pszenica Ozima i jara

uprawia ktoś z Was legendę? muszę ją czymś potraktować drugi raz, 1l ccc + 0,6l medax top nie zrobiło na niej wrażenia, teraz zaaplikować 0,8l medax top czy lepiej coś innego?

ja mam podobny problem z legendą. Mianowicie tu gdzie posiałem materiał kwalifikowany to może nie ustać, a ta co było siane swoim ziarnem to powinna wytrzymać. Tylko że ja na pierwsze kolanko dałem 0,4 modusa i 1 litr ccc. Efekt jest widoczny, ale jak będe pryskał fungicydem do dodam jeszcze 0,2 modusa

#5250 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 13 maj 2013 - 22:00

Pszenica Ozima i jara 282kg/ha?! Etefon czy moddus daje przy drugim zabiegu fungicydowym bo niema kiedy wczesniej latać, ale przy takich odmianach jak Ludwig czy Legenda myśle że trzeba osobno wcześniej jeżeli T2 idzie na flagowy. Medaxu nigdy nie stosowałem i znajomi też nie leją także niewiem jak z tym jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5251 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 13 maj 2013 - 22:08

Pszenica Ozima i jara 282 kiełkujące nasiona na metr kwadratowy, skracać będę zaraz, aby zdążyć ewentualnie z trzecim podejściem

#5252 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 13 maj 2013 - 22:19

Pszenica Ozima i jara Czyli nie jest gęsto, mozliwe że utrzymasz w pionie, jak jeszcze do tego dobra ochrona na podstawe zdzbła to raczej 3 zabiegu nie bedzie sensu, chyba że naprawde bedzie się zapowiadać rewelacyjnie. Wiadomo że co za dużo regulatora to nie zdrowo, zawsze jest stres niepotrzebny.

#5253 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 13 maj 2013 - 23:09

Pszenica Ozima i jara u nas przy 3 zabiegówce najpierw T2 a później druga dawka regulatora, wtedy jak już flagowy ładnie stoi,
przy 2 zabiegówce razem

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#5254 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 14 maj 2013 - 07:20

Pszenica Ozima i jara Panowie doradźcie mi, na T2 w pszenicy i pszenżycie chcę pojechać tebukonazolem. I moje pytanie, znalazłem jakąś mądrą broszurke w internecie w której pisze, że pszenżyta nie wolno pryskać tebukonazolem. Co się może stać? Pryskał ktoś je tą substancją? Dlaczego tebukonazol? Bo zostało mi go dość dużo i nie chciałbym go zmarnować, a z drugiej strony nie chciałbym też zmarnować zboża.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#5255 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 14 maj 2013 - 08:02

Pszenica Ozima i jara

Od wczoraj sam szukałem i po kilku telefonach decyzja została podjęta Lontrel chociaż drogi jak jasna cholera, Jeżeli masz dużo do pryskania zastosuj go w dawce 0,15 plu grandstar 0,1-0,15 g, jak masz kasę lub mało to 0,35/l ha bez mieszania. Jeżeli nie zniszczy to powinno zahamować na tyle że nie zakwitnie i nie zachwaści pola.
http://www.farmer.pl/srodki-produkcji/rejestr-srodkow-ochrony-roslin/artykuly/lontrel-300-sl,26446,1.html

Kupiłem jednak zwykłego Mustanga 306 SE. Na etykiecie jest do fazy drugiego kolanka także u mnie to ostatni dzwonek. Na ha wychodzi ok 70zł. Co by było w razie gdyby pszenica była w późniejszej fazie?

#5256 Share emulegator

emulegator

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne technologie w rolnictwie, piłka nożna, gry komputerowe :)

Napisany 14 maj 2013 - 08:15

Pszenica Ozima i jara Powtarzam pytanie,ile dać kg/ha siarczanu magnezu razem z mocznikim aby było dobrze ?
Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

#5257 Share marcin12

marcin12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 maj 2013 - 09:15

Pszenica Ozima i jara Witam mi też wyskoczył chaber w pszenżycie. Czy można opryskać mustang forte plus falcon żeby dwa razy nie jeżdzić?

#5258 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 14 maj 2013 - 09:45

Pszenica Ozima i jara

Panowie doradźcie mi, na T2 w pszenicy i pszenżycie chcę pojechać tebukonazolem. I moje pytanie, znalazłem jakąś mądrą broszurke w internecie w której pisze, że pszenżyta nie wolno pryskać tebukonazolem. Co się może stać? Pryskał ktoś je tą substancją? Dlaczego tebukonazol? Bo zostało mi go dość dużo i nie chciałbym go zmarnować, a z drugiej strony nie chciałbym też zmarnować zboża.

Nie wiem co to za broszura? Co prawda nie ma fungicydów (prócz zapraw) zawierających tebukonazol z rejestracją w przeżycie. Jednakże jak dla mnie to nie jest problem do zmartwień. Stosuj pół dawki tebukonazolu np. w mieszańce z tiofanatem metylowym lub propikonazolem. Skuteczność podwyższysz a problem z objawami fitotoksyczności będzie rozwiązany.
PS: nie spotkałem się aby tebukonazol negatywnie wpłynął na rośliny pszenżyta, Prawdopodobnie problem wiąże się z tym iż substancja ta działa bardzo silnie w któtkim czasie a jej wysokie stężenie w sokach komórkowych może zaburzać procesu wałeczkowania kłosa.

#5259 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów

Napisany 14 maj 2013 - 09:47

Pszenica Ozima i jara kolego herbicydy zawsze osobno trzeba pryskać i bez żadnych dodatków nawozowych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5260 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 14 maj 2013 - 09:51

Pszenica Ozima i jara

Powtarzam pytanie,ile dać kg/ha siarczanu magnezu razem z mocznikim aby było dobrze ?

Jeśli chcesz dodać to do grzybówki to mocznik sobie daruj. Jednak jak chcesz przeprowadzić taki zabieg solo to max możesz zastosować 7kg siarcznu na 100l wody + mocznik 5 kg/100 l wody.

Witam mi też wyskoczył chaber w pszenżycie. Czy można opryskać mustang forte plus falcon żeby dwa razy nie jeżdzić?

@ wyrebski 1 ma rację. Łatwo możesz przypalić plantację. Przeprowadź 2 zabiegi i mniej pewność że nic złego się nie stanie. Tylko że po zabiegu herbicydowym musisz odczekać z 4-5 dni zanim zastosujesz grzybówkę.