Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#5081 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 06 maj 2013 - 11:30

Pszenica Ozima i jara

sprawdz czy przypadkiem nie jest wyczuwalne nisko przy wężle krzewienia. W takim wypadku na chwastoks to ostatni moment

trochę wyżej użytkownik MAlkolm wskazywał, iż chwastox nie działa fitotoksycznie na zboża, nawet zastosowany w niewłaściwej fazie rozwojowej

w jakiej kolejności mieszać prochloraz, fenpropidyne, tebukonazol z regulatorami wzrostu medax top i ccc? mogę dodać do tego nawozy dolistne czy bezpieczniej będzie zaaplikować je osobno, bo koszt takiej mieszanki jest spory, a nie chciałbym obniżyć jej skuteczności

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 05:54
  •  

#5082 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 06 maj 2013 - 13:07

Pszenica Ozima i jara Miałem lać po kolei jak zapisane na kartce, ale czas naglił to wszystko naraz wlałem do rozwadniacza nie patrząc na kolejność, skutków ubocznych nie widać, czy zmniejszyła się skuteczność tego nie powiem. Pryskać sama odżywka według mnie mija sie z celem chyba że masz pare ha i czas na takie zabawy. Osobiście leje wszystko co się da, jedyna zasada to herbicyd solo.

#5083 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 06 maj 2013 - 13:47

Pszenica Ozima i jara major_89 wydaje mi się ze to raczej nie grzyb tylko niedobór nawozu sypnąłem dziś 100kg salmagu jeszcze na h jutro ma padac to może coś pomoże

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5084 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 06 maj 2013 - 14:37

Pszenica Ozima i jara

jutro nie wjedziesz?

wjade ale zaś szykuje sie burza :(

#5085 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 06 maj 2013 - 14:58

Pszenica Ozima i jara jak dużo mieszacie to róbcie próby mieszania.
Pojemnik - np litrowy, 3/4 wody i po kapce oprysków, wymieszać i zostawić na godzinę, jak się nic nie wytrąci to raczej można pryskać.

od czasu jak zakleiłem cały opryskiwacz na 6 ha to już mieszam w miarce do wody 2l

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#5086 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 06 maj 2013 - 15:43

Pszenica Ozima i jara Był właśnie przed chwilką u mnie sąiad co się bardzo dobrze zna na pszenicy i obejrzał w polu moją pszenice i mówi że kolanka jeszcze nie ma.....że w przeciągu 4 dni się pokaże.
Nawet swojego czasu kol.Tomek90 mi pokazał jak wyglada 1 kolanko
http://www.google.pl...33&tx=159&ty=57 a ja takiego nie widzę.

#5087 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 06 maj 2013 - 15:43

Pszenica Ozima i jara Pamiętasz może jaką mieszanką zakleiłeś??

#5088 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 06 maj 2013 - 16:59

Pszenica Ozima i jara Koledzy może być taka kolejność na pszenice ozimą - dzisiaj na chwasty mustang forte +protugon , jutro 2 dawka saletry 250kg , pojutrze duet+mocznik+siarczan magnezu + insol.

#5089 Share agrofoto

agrofoto

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 2931 postów

Napisany 06 maj 2013 - 17:35

Pszenica Ozima i jara Dzisiaj o 20:00 mamy konferencję online na temat nowego fungicydu Syngenty. Jeżeli chcecie się czegoś ciekawego dowiedzieć to koniecznie wpadajcie. Ponadto dla najaktywniejszych uczestników organizatorzy przygotowali niespodzianki :)
Konferencja będzie odbywać się tutaj: https://agrofoto.cli...acyjny_fungicyd

#5090 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2013 - 18:27

Pszenica Ozima i jara Panowie , do kiedy mozna pume stosowac w pszenicy ozimej bo nie wiem czy protaguan mi wezmie ta mietlice i czy nie bede musial za jakies 10 dni poprawiac boi juz mija tydzien od uzycia protaguana i nie widze zeby bral

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5091 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 06 maj 2013 - 20:06

Pszenica Ozima i jara Czy ktoś podlewał pszenice jarą rsm-em , po wschodach, podaje właśnie drugą dawkę azotu pod ozimą, a pszenica jara ma 3 liście i około 10-15cm czy można czy nie.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#5092 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 06 maj 2013 - 20:29

Pszenica Ozima i jara A ile N dałes pod korzeń ? Można polac tylko czy jest taka potrzeba w tej chwili

#5093 Share cezar903

cezar903

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rol., ciągniki

Napisany 06 maj 2013 - 21:06

Pszenica Ozima i jara @milanreal1 Czy samo CCC może mieć skutki uboczne na sam korzeń, czy na co- uświadom mnie? Już nie dałem moddusa, kurcze żeby nic nie było.

Co mi powiecie np. o bumperze na t2- no niby bierze te wszystkie potrzebne choroby, ale wiem, że chyba jest takie średnie rozwiazanie? Możecie zaproponować jakiś inny w tej samej cenie?
Sprzedam:
-młocarnie MZC-4B i prasę z Kunowa
-ładowacz obornika elektryczny
-agregat 2,3m ExPOM Kutno. Chętni i szczegóły na PW.

#5094 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1690 postów

Napisany 06 maj 2013 - 21:09

Pszenica Ozima i jara

Panowie , do kiedy mozna pume stosowac w pszenicy ozimej bo nie wiem czy protaguan mi wezmie ta mietlice i czy nie bede musial za jakies 10 dni poprawiac boi juz mija tydzien od uzycia protaguana i nie widze zeby bral

pumą możesz do podflagowego na pewno, tylko że ten środek działa nawet w najmniejszych dawkach toksycznie na pszenicę

#5095 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 06 maj 2013 - 21:19

Pszenica Ozima i jara

@milanreal1 Czy samo CCC może mieć skutki uboczne na sam korzeń, czy na co- uświadom mnie? Już nie dałem moddusa, kurcze żeby nic nie było.

Co mi powiecie np. o bumperze na t2- no niby bierze te wszystkie potrzebne choroby, ale wiem, że chyba jest takie średnie rozwiazanie? Możecie zaproponować jakiś inny w tej samej cenie?

Jesli ccc naprawde skraca korzeń to czy dasz moddusa czy nie to i tak skróci. Bumper jest słabym rozwiązaniem, chcesz tanio to weź inny triazol epoksykonazol czy tebukonazol z łatwiej dostępnych, teraz zostaje znaleść najtańszy środek z taka substancją.

#5096 Share cezar903

cezar903

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 06 maj 2013 - 21:26

Pszenica Ozima i jara

Jesli ccc naprawde skraca korzeń to czy dasz moddusa czy nie to i tak skróci. Bumper jest słabym rozwiązaniem, chcesz tanio to weź inny triazol epoksykonazol czy tebukonazol z łatwiej dostępnych, teraz zostaje znaleść najtańszy środek z taka substancją.

No moddus powoduje grubsze źdzbło i mocniejszy system korzeniowy, tak? Czyli mówisz, że jakoś to da rade przejść? Nie uszkodze rośliny? Obawiam się teraz jednak, że te 1,5 l/ha to jednak za dużo? Do którego momentu CCC działa? Kiedy uszkadza rośliny?
Sprzedam:

#5097 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 06 maj 2013 - 21:39

Pszenica Ozima i jara Skutki uboczne zobaczysz jeśli przyjdzie susza. CCC działa coś koło 14 dni nie pamiętam dokładnie, uszkodzenia masz jeśli przyjdzie przymrozek w ciągu 2-3 dni albo zapóźno zastosowany może zmniejszyć ilość pięterek w kłosie lub też pszenica może mieć problem z wykłoszeniem. Moddus usztywnia, a czy rozbudowuje system korzeniowy? Niewiem nigdy nie robiłem kontroli.
Co do dawki lało się po 2l na raz bez widocznych skutków ubocznych, oczywiście warunki były takie jak trzeba czyli brak suszy czy przymrozków. Znam ludzi co leją po 3l/ha ccc wliczając dawke z dokrzewiania.

#5098 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 06 maj 2013 - 21:51

Pszenica Ozima i jara Po 2l CCC pszenicy nic nie będzie, no chyba że jest akurat susza. Daje taką dawkę przy 120kg N przedplon łubin na ziarno. Zawsze staram się żeby co najmniej dzień przed i ze 3dni po nie było przymrozku. Najlepiej gdyby temp w ciągu doby nie spadła poniżej 5st(ciężko o to w kwietniu) a w trakcie pryskanią żeby było 10-15st. Spełnić te warunki i fajnie działa

#5099 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 06 maj 2013 - 22:01

Pszenica Ozima i jara

Prosze o porade jaka to jest faza BBCH pszenicy odmiana Mewa. czy mogę opryskać ją na chwasty środkiem chwastoxem turbo i lentipur albo puma uniwersal czy jest już za późno. I czy moge ją ewentualnie skrócić środkiem cerone jak tak to w jakim odstępie czasowym. prosze o odpowiedź i wyrozumiałość

Przetnij źdźbło i będziesz widział dokładnie gdzie jest kolanko. Lentipur wg mnie najpóźniej do BBCH 25, w późniejszej fazie na własną odpowiedzialność bo znacznie przyhamuje wzrost. Skracanie od herbicydu ok tydzień odstepu. Pume mozna stosowac do liścia flagowego, ale osobiście nie czekałbym tak długo, to będzie spory stres dla roslin, Axial wydaje mi sie że jest troche delikatniejszy, chociaż wielu prób nie stosowałem.

planowałem raz, ale przy t2 może dorzuce moddusa lub cerone? a jakie końcówki polecasaz? żółte zwykłe czy 2 strumieniowe eżektory niebieskie?

Jeżeli na 1 skracanie taka dawkę to później radziłbym dorzucić 200ml moddusa lub etefon. Na końcówka tak się nie znam. W każdym razie do antywylegacze nie mają specjalnych wymagań, zwykłe średniokropliste wystarczą. Oba powinny być dobre.

@Michalmeer Artea solo słaba na T2. Przydałoby się dorzucić strobi. Soligor czy Falcon bedzie lepszym rozwiązaniem.

Artea za słaba na t2, artea lepiej na t3 na kłos. Teraz może np można spróbowac z segurisem, drogo ale z nową substancja aktywną, działa podobno miesiąc.

@milanreal1 Czy samo CCC może mieć skutki uboczne na sam korzeń, czy na co- uświadom mnie? Już nie dałem moddusa, kurcze żeby nic nie było.

Na temat CCC wiele już było mówione. Jedni twierdzą jedno, inni inaczej. Ja nie mam zdania na ten temat, może poza tym że wg mnie każdy środek użyty nieodpowiednio nie zadziała jak trzeba. Jeżeli dałeś samo CCC ale w optymalnych warunkach to nic nie powinno się stać. Bumper to nawet bardzo średnie rozwiązanie, to tylko propikonazol. Wg mnie warto trochę dopłacić i mieć środek z 2 lub nawet 3 substancjami aktywnymi. W podobnej cenie raczej nie znajdziesz. Drożej wyjdzie tlit turbo ale oprócz propikonazolu ma fenpropidyne i na początek na mącznika i septoriozę wystarczy.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5100 Share cezar903

cezar903

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 06 maj 2013 - 22:15

Pszenica Ozima i jara Panowie przepraszam, że was tak morduje ale powiedzcie mi jescze coś na temat zastosowania CCC w temperaturze ponad 15OC?
Sprzedam: