Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
11056 odpowiedzi na ten temat

#5001 milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8154 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 maj 2013 - 21:09

Pszenica Ozima i jara Nie dawaj samego CCC w tej fazie. Dodaj 0,2l moddusa i będzie o wiele lepiej.

witam! zauważyłem ,ze miejscami pszenica na dolnych liściach robi się zółta tzn są takie place na polach po parę metrów dolne liście usychają robią się zółte ? jaka może być przyczyna możliwe uszkodzenie przez herbicyd pryskałem 10 dni temu chise +picaro +trend ? pszenica zimowa bamberka miesiąc temu na start 200kg salmagu

Moze to być wina odczynu, z tego co piszesz, tzn place na polu wskazywałoby na niedobory magnezu. Ale nie wykluczył bym tez septoriozy.

co polecacie teraz na chabra w pszenicy ozimej pod koniec fazy krzewienia? jest coś tańszego od granstaru?

Wieszkośc środków zwalczających chabra ma podobna cenę. Lintur też chabra załatwi, cena chyba podobna do granstaru. Co do chwastoxów to żaden dla zbóż szkodliwy nie jest.

sporo czytaem teraz o tych środkach a artea ? też chyba jest ok

Artea podobnie jak menara ma takie same substancje aktywne z tą różnica że menara ma więcej cyprokonazolu. Oba na T2 są dobre. Tlit turbo tez będzie dobry. Ma mniej propikonazolu, zamiast cyprokonazolu ma fenpropidynę.
  • 0
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 22:28
  •  

#5002 nnamezis

nnamezis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 05 maj 2013 - 21:17

Pszenica Ozima i jara Chciałbym jutro pryskać mieszanką Modus z CCC. No i dzisiaj przeczytałem na etykiecie Modusa, że podczas nadmiernej wilgotności podłoża nie wolno stosować, a w nie których miejscach stoi woda.
Co robić? Jechać czy poczekać?
  • 0

#5003 jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 05 maj 2013 - 21:19

Pszenica Ozima i jara Planuje jutro, pojutrze prysnąć pszeniczke Tilt turbo + siarczan 8 kg + mocznik 8 kg + ccc 1 l + moddus 0,15 l co wy na to czy proporcje będą ok? pszenica na pędzie głównym 0,5 cm pierwsze kolanko.
Jakie końcówki będą lepsze eżektory 2 strumieniowe niebieskie czy żółte zwykłe?
  • 0

#5004 milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8154 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 06 maj 2013 - 00:18

Pszenica Ozima i jara Ile razy planujesz skracać? Na 1 raz może być, jeżeli tylko 1 planujesz skracać to dawka moddusa powinna być wyższa.

Chciałbym jutro pryskać mieszanką Modus z CCC. No i dzisiaj przeczytałem na etykiecie Modusa, że podczas nadmiernej wilgotności podłoża nie wolno stosować, a w nie których miejscach stoi woda.
Co robić? Jechać czy poczekać?

Zastoiska wodne to też stres dla roślin. Jeżeli tylko miejscami stoi woda to dawaj, pszenica czekać na skracanie nie będzie.
  • 0
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5005 milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • 3925030

Napisany 06 maj 2013 - 07:22

Pszenica Ozima i jara a jaki nawóz proponujecie na drugą dawkę w pszenicy rsm czy zwykły saletrzak ? czy może mocznik ? pierwsza 200kg salmag . trochę te zółte place i usychajace liście się poprawiają
  • 0

#5006 diabloo07

diabloo07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 maj 2013 - 09:05

Pszenica Ozima i jara Prosze o porade jaka to jest faza BBCH pszenicy odmiana Mewa. czy mogę opryskać ją na chwasty środkiem chwastoxem turbo i lentipur albo puma uniwersal czy jest już za późno. I czy moge ją ewentualnie skrócić środkiem cerone jak tak to w jakim odstępie czasowym. prosze o odpowiedź i wyrozumiałość

Załączone miniaturki

• DSC_0265.JPG

• 0

#5007 jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 06 maj 2013 - 09:06

Pszenica Ozima i jara

Ile razy planujesz skracać? Na 1 raz może być, jeżeli tylko 1 planujesz skracać to dawka moddusa powinna być wyższa.

planowałem raz, ale przy t2 może dorzuce moddusa lub cerone? a jakie końcówki polecasaz? żółte zwykłe czy 2 strumieniowe eżektory niebieskie?
  • 0

#5008 major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 06 maj 2013 - 09:28

Pszenica Ozima i jara milinkovic @ Ta pierwsza dawka to naprawde skromnie. Sprawdz czy przypadkiem te przebarwienia to nie objawy chorób grzybowych. Jednak jeżeli to niedobowy do rzuć saletry lub RSM które działają szybką lub możesz również ostatecznie zmieszać saletre z mocznikiem

Prosze o porade jaka to jest faza BBCH pszenicy odmiana Mewa. czy mogę opryskać ją na chwasty środkiem chwastoxem turbo i lentipur albo puma uniwersal czy jest już za późno. I czy moge ją ewentualnie skrócić środkiem cerone jak tak to w jakim odstępie czasowym. prosze o odpowiedź i wyrozumiałość

Jak dla mnie to BBCH 30 bardzo dobrze widać wydłużanie pędu głównego. Kolanka jeszcze nie widzę , ale sprawdz czy przypadkiem nie jest wyczuwalne nisko przy wężle krzewienia. W takim wypadku na chwastoks to ostatni moment, na lentipur może być już troche przypóżno co do pumy nie mam zdania sprawdz co mówi etykieta instrukcja
  • 0

#5009 Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2128 postów
  • 6637172

Napisany 06 maj 2013 - 11:12

Pszenica Ozima i jara @Michalmeer Artea solo słaba na T2. Przydałoby się dorzucić strobi. Soligor czy Falcon bedzie lepszym rozwiązaniem.
  • 0

#5010 kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3997 postów

Napisany 06 maj 2013 - 11:30

Pszenica Ozima i jara

sprawdz czy przypadkiem nie jest wyczuwalne nisko przy wężle krzewienia. W takim wypadku na chwastoks to ostatni moment

trochę wyżej użytkownik MAlkolm wskazywał, iż chwastox nie działa fitotoksycznie na zboża, nawet zastosowany w niewłaściwej fazie rozwojowej

w jakiej kolejności mieszać prochloraz, fenpropidyne, tebukonazol z regulatorami wzrostu medax top i ccc? mogę dodać do tego nawozy dolistne czy bezpieczniej będzie zaaplikować je osobno, bo koszt takiej mieszanki jest spory, a nie chciałbym obniżyć jej skuteczności
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#5011 Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2128 postów
  • 6637172

Napisany 06 maj 2013 - 13:07

Pszenica Ozima i jara Miałem lać po kolei jak zapisane na kartce, ale czas naglił to wszystko naraz wlałem do rozwadniacza nie patrząc na kolejność, skutków ubocznych nie widać, czy zmniejszyła się skuteczność tego nie powiem. Pryskać sama odżywka według mnie mija sie z celem chyba że masz pare ha i czas na takie zabawy. Osobiście leje wszystko co się da, jedyna zasada to herbicyd solo.
  • 0

#5012 milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • 3925030

Napisany 06 maj 2013 - 13:47

Pszenica Ozima i jara major_89 wydaje mi się ze to raczej nie grzyb tylko niedobór nawozu sypnąłem dziś 100kg salmagu jeszcze na h jutro ma padac to może coś pomoże
  • 0

#5013 KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1448 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 06 maj 2013 - 14:37

Pszenica Ozima i jara

jutro nie wjedziesz?

wjade ale zaś szykuje sie burza :(
  • 0

KUPIĘ C-330 W ORYGINALE.

#5014 yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9299 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 06 maj 2013 - 14:58

Pszenica Ozima i jara jak dużo mieszacie to róbcie próby mieszania.
Pojemnik - np litrowy, 3/4 wody i po kapce oprysków, wymieszać i zostawić na godzinę, jak się nic nie wytrąci to raczej można pryskać.

od czasu jak zakleiłem cały opryskiwacz na 6 ha to już mieszam w miarce do wody 2l
  • 0

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#5015 KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1448 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 06 maj 2013 - 15:43

Pszenica Ozima i jara Był właśnie przed chwilką u mnie sąiad co się bardzo dobrze zna na pszenicy i obejrzał w polu moją pszenice i mówi że kolanka jeszcze nie ma.....że w przeciągu 4 dni się pokaże.
Nawet swojego czasu kol.Tomek90 mi pokazał jak wyglada 1 kolanko
http://www.google.pl...33&tx=159&ty=57 a ja takiego nie widzę.
  • 0

KUPIĘ C-330 W ORYGINALE.

#5016 Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2128 postów
  • 6637172

Napisany 06 maj 2013 - 15:43

Pszenica Ozima i jara Pamiętasz może jaką mieszanką zakleiłeś??
  • 0

#5017 ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 06 maj 2013 - 16:59

Pszenica Ozima i jara Koledzy może być taka kolejność na pszenice ozimą - dzisiaj na chwasty mustang forte +protugon , jutro 2 dawka saletry 250kg , pojutrze duet+mocznik+siarczan magnezu + insol.
  • 0

#5018 agrofoto

agrofoto

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 06 maj 2013 - 17:35

Pszenica Ozima i jara Dzisiaj o 20:00 mamy konferencję online na temat nowego fungicydu Syngenty. Jeżeli chcecie się czegoś ciekawego dowiedzieć to koniecznie wpadajcie. Ponadto dla najaktywniejszych uczestników organizatorzy przygotowali niespodzianki :)
Konferencja będzie odbywać się tutaj: https://agrofoto.cli...acyjny_fungicyd
  • 0

#5019 Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 06 maj 2013 - 18:27

Pszenica Ozima i jara Panowie , do kiedy mozna pume stosowac w pszenicy ozimej bo nie wiem czy protaguan mi wezmie ta mietlice i czy nie bede musial za jakies 10 dni poprawiac boi juz mija tydzien od uzycia protaguana i nie widze zeby bral
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#5020 pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • 7936167
  • Zainteresowania:UPRAWA PYRA, CIĄGNIKI, SAMOCHODY AUDI.

Napisany 06 maj 2013 - 20:06

Pszenica Ozima i jara Czy ktoś podlewał pszenice jarą rsm-em , po wschodach, podaje właśnie drugą dawkę azotu pod ozimą, a pszenica jara ma 3 liście i około 10-15cm czy można czy nie.
  • 0