Polecane posty

Michalmeer    483

co do pszenic jarych ogólnie w moim rejonie były o 1/3 mniejsze plony niz powinny ... jeśli chodzi o pszenica zimowe to najbardziej wydajna jest muszelka ... ja mam zamiar wprowadzić jantarke .. zastanawiam sie nad hybrydą ... musze dobrze sie rozejzeć co do odmian i zmianowania ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

witam mam taką prośbe do forumowiczów czy mogł by mi ktoś podać całą uprawę pszenicy od siewu do zbioru z dawkami nawozów opryskami i terminami zabiegów był bym bardzo wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie ten temat tu masz wszystko dokładnie napisane. Poza tym musisz nawożenie norme wysiewu ochronę dopasować do swojej gleby i warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Panowie jaka pszenica jest rekordowa pod względem plonu, nie musi być to konsumpcyjna pszenica. Mam kawałek ziemi 1/2 klasy i szukam odmiany która sypnie najwięcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

szymek, na pszenice się przerzuciłeś? :D kartofle trza sadzić! :P

:)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Nie ma ludzi do kartofli, sąsiedzi pracowników z ukrainy zaczęli ściągać bo u nas towarzystwo za mądre się zrobiło :D Przechowalnie i tak zasypię ziemniakiem na zime, ale nie swoim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Nie z Lublina, jestem z województwa Kujawsko-Pomorskiego ;) i u nas w centrali też własnietą odmianę zachwalali.

 

natula to jakieś nieporozumienie, siałem ją w 2011 roku wyłącznie ze względu na zimotrwałość, która została zweryfikowana na jej niekorzyść, w naszym województwie najlepiej wyszedł w tym sezonie opal, mogę polecić również pszenicę julius (przetrwał zimę 2011/2012) hodowla co prawda ta sama, ale w tym przypadku nasiona są warte swojej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

panowie a nie bardziej sie oplaca dac sol potasowa i fosfor oddzielnie niz z nawozow npk? jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody22    0

witam siał może ktoś pszenice Astoria , jaka jest podatność na choroby i jaki plon uzyskał ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejB    3

Może ktos mi doradzi. Dostałem dzis zamówiony wcześniej Plontar i wszystko byłoby fajnie, gdyby nie fakt, że w ciągu tych paru dni postanowiłem kupić ziarno z centrali. I teraz sie zastanawiam, bo chciałbym ten Plontar wypróbować i nie wiem jak zrobić. Czy ziarno wrzucić do zaprawiarki i dodać Plontar oczywiście bez żadnych innych zapraw czy jak to inaczej zrobić? Może ręcznym opryskiwaczem na wysypane ziarno? No i czy nie zmyje bardzo zaprawy z nasion?

 

Nie z Lublina, jestem z województwa Kujawsko-Pomorskiego ;) i u nas w centrali też własnietą odmianę zachwalali.

Nie wiem czemu przeczytałem, że jesteś z ok. Lublina:-) To pewnie ze zmęczenia... Ja nie dałem sie namówić na Natulę, choć jak sama widziałaś ma ona swoich zwolenników. Zdecydowałem się na Bogatkę i Arkadię w tym roku.

Edytowano przez andrzejB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AskaaCCH    0

andrzejB - w sumie jeszcze czas aby "oglądać" się za materiałem siewnym na ten rok, ale ciekawi mnie jakie ceny u was za kwalifikat. W mojej okolicy w centrali z której kupujemy ceny będą po 25.08. Pytam tak z czystej ciekawości. zboża tanie, wiec i pewnie popyt na kwalifikat będzie mniejszy myślę że dużo osób obsieje " tym co ma ". w zeszłym roku zasieliśmy Bamberkę, dała średni plon ( jeszcze dokładnie nie ważony), parametrami też jeszcze pochwalić się nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Witam jaki środek polecacie na chwasty w pszenicy w szczególności chabry i bratki.

z doglebowych srodków jedynie snajper zwalcza chabra.fiołki teżą zwalcza ale samosiewy rzepaku ewentualnie słabo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejB    3

U nas materiał w granicach 180-200zl. Za Bogatkę dałem 190zł. Swoim nie obsiewam, bo zauważyłem, ze jakos słabe wschody i późniejszy plon miałem. Zrobiłem próbe kiełkowania i wyszło ponad 50%- dlaczego tak słabo nie wiem, ale jak mam wysiać swoich nasion 400kg/ha do tego zaprawa i nawóz donasienny to taniej kupic kwalifikat. Poza tym u nas za nasiona do siewu rolnicy spiewaja po 100zł i to takie z kopy, żeby to oczyścic to trzeba wiadomo kupic więcej + chemia to juz bije na głowę cenę za kwalifikat. Bogatkę jak wspomniałem juz kupiłem, na Arkadie sie zapisałem i czekam. No i za materiał siewny jeszcze zwrócą po 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

zwrócą albo i nie bo nie ma kasy w przyszłym roku na dopłaty do materiału ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AskaaCCH    0

Ja równiez swoim zbożem nie obsiewam.kupuję kwalifikat mimo iż zboża akurat dużo nie sieję. Ale widzę co inni sieją i jak taki proceder wygląda odmiana od wujka Romka czy zamieniłem się na zboże do siewu z szwagrem bo mu ładnie sypała. Wysieje taki niewiadomo co a potem plantacja taka że zająca w zbożu widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejB    3

Nawet jak nie zwrócą to i tak wg mnie lepiej było kupic kwalifikat.

 

@AskaaCCH Jak mają nasiona od wujka szwagra brata to i cena rynkowa. Najgorsi to tacy co rok po centrali mają a jak juz dobra odmiana to cena o 100% bije rynkową.

Edytowano przez andrzejB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AskaaCCH    0

Kupienie kwalifikatu ma swoje uzasadnienie tak jak pisze andrzejB nawet jeśli tego 100 zł nie zwrócą. zakładając że siejesz 200kg na ha (200 kg/ha-360zł-100=260, w zeszłym roku sieliśmy mniej ok 180kg/ha) uzyskasz pożądaną obsade co na pewno będzie skutkować lepszym plonem pod warunkiem zastosowania dalszej odpowiedniej agrotechniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

Ma juz ktoś z forumowiczów doświadczenia z pszenicą hybrydową, czy jest zdrowsza i plon na poziomie i ogólnie jak się prezetuje na polu? A ze zwykłych to czy ksw ozon ma faktycznie tak słabą zimotrwałość jak piszą?

Edytowano przez ZETTI77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

znajomi posiali troszeczkę hybryd, za nasiona trzeba niestety oddać tonę ziarna, ale inwestycja jest opłacalna na słabych glebach, gdyż podobnie jak żyto hybrydowe odwdzięcza się plonem, na lepszych stanowiskach moim zdaniem nie warto inwestować w hybrydy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo33    1

Witam czy może ktoś z forumowiczów orietuje sie czy zaprawa Jockey New 113FS dostepna jest w litrowych opakowaniach. Jakie inne zaprawy polecacie na choroby postawy żdzbła, pszenica bedzie siana w monokulturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a czy mozna siac pszenice po pszenicy i pozniej pszenzyto i pszenzyto i zpowrotem pszenica i pryskac od grzyba a czy warto by bylo zasiac mieszanke pszenica pszenzyto czy lepiej sypie jak normalne i ile siac na ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    112

Najmniejsze opakowania Jockey to 5L, na choroby podsuszkowe ma być ponownie Latitude, ceny niestety nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj