Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gwozd    104

Nigdy nie siałem pszenicy jarej ale wydaje mi się że siana w marcu da porządny plon a czym później to gorzej. Z resztą wszyscy wiemy jaka była wiosna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

u mnie jara cienizna 3-4t, a ziemia po jarej jest strasznie zbita, grudy straszne wychodzą jak się czymś wjedzie a i z tym nie jest zbyt lekko żeby w tą ziemie coś wbić.. ale słyszałem od znajomego który rozprowadza środki że słyszał od kilku klientów że po jarych zbożach ta ziemia taka jest, a jak u Was? Ja miałem właśnie na jednym kawałeczku po jarej siać rzepak, ale jeśli nie popada to rezygnuje z tego kawałka ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

po jeczmieniu jarym rzepak zasiany a po pszenicy jarej ziemia sucha i twarda jak beton.muszę czekać na deszcz inaczej nie ma sensu siac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

Michalmeer bobry jesteś jak spojrzysz na uprawę i wiesz dokładnie ile zbierzesz, a te 5 ton to ważyłeś czy też na oko lub na zbiorniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na moim terenie niestety na lepszych glebach plon dużo mizerniejszy niż na glebach słabyszchy a wszystko przez nadmiar opadów


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Dostała wszystkiego na 7 ton grzybowka 3 razy i reszta .. wyszła 5.1 tony ... jak na pszenice po cebuli to mało .. ostroga dała moze troche ponad 7 ton fakt ze zimowa


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
socha    0

Koledzy podpodwiedźcie co zrobiłem źle, na pszenicę jarą Arabellą miałem takie wykonanie:

+- polifoska 6 - 350kg/ha - 20.04.2013r.

+- saletrzak - 200kg/ha - 20.04.2013r.

+- agregat uprawowy - 22.04.2013r.

+- zasiew pszenica Arabella - 180kg/ha - 23.04.2013r.

+- Procam Mag (mikroelementy - mangan, miedź, molibden, cynk, siarka, magnez) - 1,5kg/ha - 29.05.2013r.

+- Gold 450EC + Attribut Pak(Attribut 70SG + Actitrob) (oprysk chwastobójczy) - 1,2l/ha + 60g/ha + 0,5l/ha - 31.05.2013r.

+- 100kg/ha mocznik + 50kg/ha saletra amonowa - 13.06.2013r.

+- Capalo 337,5SE 1l/ha + Bumper Super 490EC 0,5l/ha - 14.06.2013r.

 

Plon wyszedł z ha ok. 3 tony. Mizera. Gdzie zrobiłem błąd i co poprawić. PH jest 6+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

co powiesz o takiej uprawie pod pszenice (bo chciałbym w tym roku zgłęboszować i zwapnować) : wapno na ściernisko (ewentualnie ściernisko przejechać gruberem tydz przed wapnowaniem) , przejechać głęboszem, po dwóch tyg. nawóz i po kolejnym tyg. siew zestawen aktywnym upr-siew ? czy głębosz nie powyciąga za dużo kamieni pod zestaw aktywny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

witam mam zamiar zasiać pszenice ozimą w tym roku mam wielką prośbe czy mogł by mi ktoś powiedzieć jakie mam dać dawki nawozów i jakie nawozy i opryski na chwasty i grzybowe kiedy wykonywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

witam mam zamiar zasiać pszenice ozimą w tym roku mam wielką prośbe czy mogł by mi ktoś powiedzieć jakie mam dać dawki nawozów i jakie nawozy i opryski na chwasty i grzybowe kiedy wykonywać

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/80-pszenica-ozima-i-jara/ większość informacji znajdziesz w tym wątku. Jedynie 302strony, 6032wypowiedzi a są jeszcze inne tematy. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AskaaCCH    0

witam. czy ktoś z was forumowiczów mógłby się wypowiedzieć coś natemat pszenicy ozimej odmiana Natula?? uprawiał może ktoś tą odmianę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

A mi jara pszenica ładnie dała koło 7 ton a ozima znacznie słabiej niecałe 4 a zapowiadała sie super min na 6 ton. Jara bez żadnej ochrony.....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a czy ktos z was siał mieszanke pszenice z pszenzytem jak z plonem i ile kg na ha siac czy lepiej plonuje ? i ile kg siejecie pszenicy zimowej na ha ? i czy bez obornika mozna osiągnąc plon 8 ton jak to zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Koledzy podpodwiedźcie co zrobiłem źle, na pszenicę jarą Arabellą miałem takie wykonanie:

+- polifoska 6 - 350kg/ha - 20.04.2013r.

+- saletrzak - 200kg/ha - 20.04.2013r.

+- agregat uprawowy - 22.04.2013r.

+- zasiew pszenica Arabella - 180kg/ha - 23.04.2013r.

+- Procam Mag (mikroelementy - mangan, miedź, molibden, cynk, siarka, magnez) - 1,5kg/ha - 29.05.2013r.

+- Gold 450EC + Attribut Pak(Attribut 70SG + Actitrob) (oprysk chwastobójczy) - 1,2l/ha + 60g/ha + 0,5l/ha - 31.05.2013r.

+- 100kg/ha mocznik + 50kg/ha saletra amonowa - 13.06.2013r.

+- Capalo 337,5SE 1l/ha + Bumper Super 490EC 0,5l/ha - 14.06.2013r.

 

Plon wyszedł z ha ok. 3 tony. Mizera. Gdzie zrobiłem błąd i co poprawić. PH jest 6+.

moim zdaniem popełniłeś błąd z normą wysiewu i drugą dawką azotu.na drugą dawkę w fazie drugiego kolanka powinna iść saletra.mocznik w jarej to nadaje się pod korzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Jak by ktoś miał do siewu pszenice odmiany muszelka, ozon lub magic, to prosze o kontakt, Chce kupić którąś z nich z naciskiem na ozona i magic, sam potrzebuje około 1,5t a może coś wiecej, to zalezy od sasiadów czy wezmą.pisać na priv,


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

witam. czy ktoś z was forumowiczów mógłby się wypowiedzieć coś natemat pszenicy ozimej odmiana Natula?? uprawiał może ktoś tą odmianę ?

Ja miałem w tym roku po raz pierwszy tą odmiane i oddala okolo 7.5t i jedynie co mi się nia podoba w tej odmianie to to ze jest wysoka ale poza tym jest ok. wczesna grube ziarno i to odmiana jakosciowa. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejB    3

witam. czy ktoś z was forumowiczów mógłby się wypowiedzieć coś natemat pszenicy ozimej odmiana Natula?? uprawiał może ktoś tą odmianę ?

Pewno gość z centrali nasiennej w Lublinie zaproponował? Dziś dzwoniłem i pytałem o ofertę to mi Natulę mocno zachwałał. Ale ja ją widziałem ostatnie dwa lata na polu u sąsiada i choć mocno chwalona wyglądała jak poślad i dała mizerny plon, zwłaszcza ta zasiana z centrali.No i w ubiegłym roku sąsiad po zimie musiał zaorac. Fakt, że gość taki rolnik, ale mnie zraziło do tej pszenicy i sam sie na nią nie zdecyduję. No i co mi sie w niej nie podoba najbardziej to mocno "roztapirzony" kłos. Myślę jednak, że znajdują sie tu zwolennicy owej odmiany, którzy sami ją siali i więcej niż ja mogą się o niej wypowiedzieć. Ja tylko tak się wypowiadam z tego co zaobserwowałem u innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi jara pszenica ładnie dała koło 7 ton a ozima znacznie słabiej niecałe 4 a zapowiadała sie super min na 6 ton. Jara bez żadnej ochrony.....

 

Słabo to widzę.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

moim zdaniem popełniłeś błąd z normą wysiewu i drugą dawką azotu.na drugą dawkę w fazie drugiego kolanka powinna iść saletra.mocznik w jarej to nadaje się pod korzeń

Zgadzam się. Późny siew więc i norma wysiewu wymagała zwiększenia, chociaż kolega nic nie napisał jaka była obsada kłosów na m2. Dziwne też że rozsiał przedsiewnie saletrzak i dopiero po 2 dniach wymieszał z glebą przez co pewnie trochę N uciekło w powietrze.

 

I w przyszłości warto też by była dać inna ochronę, capalo w zbożu jarym wg mnie zbędny koszt.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AskaaCCH    0

Pewno gość z centrali nasiennej w Lublinie zaproponował? Dziś dzwoniłem i pytałem o ofertę to mi Natulę mocno zachwałał. Ale ja ją widziałem ostatnie dwa lata na polu u sąsiada i choć mocno chwalona wyglądała jak poślad i dała mizerny plon, zwłaszcza ta zasiana z centrali.No i w ubiegłym roku sąsiad po zimie musiał zaorac. Fakt, że gość taki rolnik, ale mnie zraziło do tej pszenicy i sam sie na nią nie zdecyduję. No i co mi sie w niej nie podoba najbardziej to mocno "roztapirzony" kłos. Myślę jednak, że znajdują sie tu zwolennicy owej odmiany, którzy sami ją siali i więcej niż ja mogą się o niej wypowiedzieć. Ja tylko tak się wypowiadam z tego co zaobserwowałem u innych.

 

Nie z Lublina, jestem z województwa Kujawsko-Pomorskiego ;) i u nas w centrali też własnietą odmianę zachwalali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

 

Słabo to widzę.

Czemu słabo ? Ja bajek nie pisze.... Pszenica zakupiona w centrali pierwszy rok Tybalt 0,55 ha bo taką działkę mam, ukosiłem pełną przyczepe D-47


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj