Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#4781 Share Naskom

Naskom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 23:49

Pszenica Ozima i jara Panowie chciałbym dokrzewic kilka ha pszenicy, jest ona po qq wiec na jesieni slabo mi sie pokrzewila. Musze tez zrobic poprawke na dwuliscienne chwasty wiec czy moglbym zmieszac ccc z sekatorem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 00:07
  •  

#4782 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 00:52

Pszenica Ozima i jara U mnie też Tonacja słabo się krzewi a dostała 250kg Saletrosanu ponad tydzien temu.Teraz trochę popadało to mam nadzieje że ruszy do góry.

#4783 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 894 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 09:21

Pszenica Ozima i jara tez mam pszenice z centrali tonacje i tez słabo sie rozkrzewiła i dopiero wczoraj dostała 250kg saletry + 70kg polifoski 21 i zauważyłem, że jest sporo przytuli, na jesień było pryskane Legato Plus i czym teraz poprawić aby wykończyć tą przytulie ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4784 Share maromaro

maromaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 10:46

Pszenica Ozima i jara jeżeli chcesz samą przytulie zwalczyć ro Grodyl albo Starane, a jak jeszcze jakieś inne dwu liścienne masz to Granstar Strong polecam.

i nie narzekajcie że kupiliście kwalifikat i się nie krzewi skoro pogoda była taka jaka była azot z gleby został chyba do końca wyczerpany a z nawozami wjechaliście późno bo też zapewne wcześniej nie dało rady. na bank to nie wina samego w sobie ziarna

#4785 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 13:03

Pszenica Ozima i jara Mysłame ze to jakis problem jest ale jak czytam to widze ze ta odmiana tak ma. Niby dostała saltry tydzien temu, zara jade ja opryskac siarczanem magnezu z mocznikiem i sie zobaczy co bedzie.

#4786 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 15:44

Pszenica Ozima i jara

jeżeli chcesz samą przytulie zwalczyć ro Grodyl albo Starane, a jak jeszcze jakieś inne dwu liścienne masz to Granstar Strong polecam.

i nie narzekajcie że kupiliście kwalifikat i się nie krzewi skoro pogoda była taka jaka była azot z gleby został chyba do końca wyczerpany a z nawozami wjechaliście późno bo też zapewne wcześniej nie dało rady. na bank to nie wina samego w sobie ziarna

Ma juz sieje tonacje 3 rok i zawsze dostaje kopa po azocie i po pierwszych deszczach u mnie , a azot w tym roku na pszenicy wysiałem w marcu ale tylko na tym kawałku gdzie miałem z centrali więc ona tak ma ale potem sie odwdzięcza

#4787 Share kondek

kondek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 16:45

Pszenica Ozima i jara na lubelskim nic deszczu nie było od tych śniegów. I susza tak to bym dał antywylegacz mocznik i siarczan i prysnoł wieczorem na tonacje a tak to moge tylko zaszkodzić

#4788 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 18:14

Pszenica Ozima i jara Nie przesadzaj jaka susza susza to bedzie za miesiąc bez deszczu

#4789 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 23 kwiecień 2013 - 20:10

Pszenica Ozima i jara Z długoterminowej wynika że deszcz na południu Polski i nie tylko ma spać dopiero w połowie maja :(

#4790 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 23 kwiecień 2013 - 20:26

Pszenica Ozima i jara panowie co myślicie o takiej mieszaninie mustang forte atlantis grodyl są jakieś przeciwskazania mam duze nasilenie przytulii dlatego dodaje grodylu

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4791 Share jarecki82

jarecki82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka,boks,muzyka,film

Napisany 23 kwiecień 2013 - 20:35

Pszenica Ozima i jara A może Atlantis plus Sekator Pak. W sekatorze jest ta sama substancja co Grodylu.Ja na swoją pojadę tym zestawem.

#4792 Share Piotrek1986

Piotrek1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 20:48

Pszenica Ozima i jara mocznikiem i siarczanem mgo to lepiej przed opryskiem na chwasty czy po ?

#4793 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 20:52

Pszenica Ozima i jara

Panowie chciałbym dokrzewic kilka ha pszenicy, jest ona po qq wiec na jesieni slabo mi sie pokrzewila. Musze tez zrobic poprawke na dwuliscienne chwasty wiec czy moglbym zmieszac ccc z sekatorem?

Herbicydu i regulatora przeważnie się nie stosuje razem, poprostu za duży stres dla rośliny.

#4794 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 23 kwiecień 2013 - 21:26

Pszenica Ozima i jara Moja tonacja na stanowisku po łubinie dostała 18kwietnia saletrę i kizeryt, saletra po krótkim czasie znikła a kizeryt nadal leży. Takie grudki błota, jak myślicie kiedy to zacznie działać? Dziś dostała dolistnie tytanit+ mocznik+ siarczan Mg+ kristalon żółty. Nie jest zbyt gęsta. Chwastów jest masakra i chyba w czwartek 25 pojadę z herbicydem a następnego dnia druga dawka azotu w postaci moczniku. Nie jest za wcześnie na drugą dawkę N?

#4795 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 23 kwiecień 2013 - 21:48

Pszenica Ozima i jara sypałem kizeryt 4 marca to jak śnieg na początku kwietnia schodził to jeszcze resztki granulek leżały, w opisie jest że szybko się rozpuszcza ale chyba jednak bez deszczu z samej rosy to się nie rozpuści

#4796 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 22:10

Pszenica Ozima i jara Hmm co ty liczysz dni, patrz na faze rozwojową i wtedy rzucaj.

#4797 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 22:54

Pszenica Ozima i jara

sypałem kizeryt 4 marca to jak śnieg na początku kwietnia schodził to jeszcze resztki granulek leżały

dlaczego aplikowałeś kizeryt na pszenicę i w jakiej dawce?

#4798 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 05:29

Pszenica Ozima i jara

panowie co myślicie o takiej mieszaninie mustang forte atlantis grodyl są jakieś przeciwskazania mam duze nasilenie przytulii dlatego dodaje grodylu

Ja bym zastosował samego mustanga forte, wg etykiety niszczy przytulię do 20cm, co potwierdzam też osobiście a większa chyba jeszcze nie urosła.
Grodyl bym zostawił, ewentualnie później poprawka grodylem gdyż zwalcza przytulię w każdej fazie rozwojowej.

#4799 Share areqo

areqo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:Wszystko po trochu

Napisany 24 kwiecień 2013 - 06:16

Pszenica Ozima i jara

Hmm co ty liczysz dni, patrz na faze rozwojową i wtedy rzucaj.

ale mimo wszystko nawóz pasuje rzucić wcześniej mocznik tak szybko się nie rozpuści

a czy np. dwa dni po oprysku można siać nawóz nie odbije się miotła ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4800 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 24 kwiecień 2013 - 06:53

Pszenica Ozima i jara Panowie potrzebuje pilnej porady. Chcę opryskać chwastoksem pszenicę i pszenżyto. Na jednej działce mam dużo dwuliściennych oraz miotły. Który wybrać bo jest kilka rodzajów, a cenowo się różnią dość znacznie. I kolejne pytanie: czy do oprysku na chwasty razem z mocznikiem, siarczanem i mikro można dodać coś od grzyba? Co polecacie? I czy to nie jest za wcześnie.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.